Hotely Lara, Turecko

  • Lara - hotely vždy za najlepšiu cenu
  • Lara ponúka tiež lacné penzióny a hostely
  • Rezervujte za skvelú cenu!
Načítava sa
Ukázať ďalšie hotely
Hotely v: Lara

Lara: Letovisko, v ktorom je Titanic skutočne nepotopiteľný

Turecko nie je len krajina polmesiaca, ale aj luxusných dovolenkových rezortov. Medzi tie najobľúbenejšie a zároveň najzaujímavejšie sa zaradilo aj letovisko Lara. Prečo je dovolenka v tejto časti Turecka taká žiadaná? Lebo ľudia vedia oceniť, keď ich niekto rozmaznáva, stará sa o svoje pláže a keď tam bude chcieť ostať na návšteve o deň dlhšie, nebudú ho vyhadzovať, ale potešia sa. Pláž Lara patrí medzi najdlhšie v celej krajine, niet sa čomu čudovať, 12-kilometrov piesku s drobnými kamienkami hovorí za všetko. Luxusné hotely a starostlivosť o dovolenkárov prihadzuje tomuto stredisku ďalšie plusové body. A keď uvidíte tyrkysové Stredozemné more, zaľúbite sa a chcete ísť sem. Bonusom navyše je, že historické centrum mesta Antalya je odtiaľto vzdialené iba 15 km. Čo všetko môžete robiť v Lare, aké výletové destinácie sa vám ukazujú a kde nájdete lacné ubytovanie? Odpovede na tieto otázky vám priplávajú na týchto riadkoch.

STREDISKO, V KTOROM VÁS POBAVÍ ARCHITEKTÚRA

Môže vás turecké slnko oslepovať, ako veľmi chce, ale hneď po príchode si všimnete niečo zvláštne. Ako keby ste sa ocitli v zaujímavom architektonickom koktaile všetkých chutí. Tu vidíte Kremeľ, tam Benátky, hentam je zakotvený Titanic a v diaľke stojí palác Topkapi. Nebojte sa, neocitli ste sa v žiadnej chybe časopriestoru, hotely v tomto rezorte sú postavené tak, aby pripomínali slávne budovy. A tú najslávnejšiu loď. Možno vám blysne hlavou, že ste sa ocitli v takom dovolenkovom Las Vegas. S tým rozdielom, že toto je centrum oddychu a dobíjania si bateriek, namiesto adrenalínového hazardu. A nemusíte sa báť, že vás nejaká ruleta zláka, hazard je v Turecku zakázaný. A kde nájdete skvelé ubytovanie? Rozhodne to je hotel Titanic, jeho najväčšou výhodou je, že vy ani váš apartmán sa nemôžete potopiť. Hľadáte niečo lacnejšie? Hostel by ste iba ťažko našli, no taký hotel Grand Park Lara vám ponúkne potrebný komfort, príjemné ceny a tiež sa nemusíte obávať, že narazíte na ľadovec.

Aj keď majú takmer všetky hotely vlastné bazény, bola by škoda neskúsiť príjemné vlny Stredozemného mora. Až také príjemné, že je zbytočné si brať na pláž surf. Ak ste sa ale tešili na niečo adrenalínovejšie, miesto „vodného snowboardu“ skúste vodné lyže. Obrňte sa však poriadnou dávkou trpezlivosti, lebo je to ťažší šport, ako to na prvý pohľad vyzerá. Keby vám to nešlo, až tak že úplne vôbec, máte tu veľa iných možností – vodný skúter, parasailing, šnorchlovanie či potápanie. Toto všetko si tu môžete vychutnať na vysokej úrovni. Lebo taká Lara je – na vysokej úrovni. Ďalšia atrakcia spojená s vodou, tentokrát sladkou, sú vodopády Düden. Voda padá z 15 metrov a rieka je na mieste spádu široká približne 20 metrov. Takže nejde o žiadny „pidi vodopádik“, ale poriadny hukot. Pripravte sa na to, že vás vodopád poriadne pokropí. To nie je vyhrážka, to je príjemné osvieženie, ktoré v tureckom počasí padne vždy vhod.

UŽÍVAJTE SI DOVOLENKU PLNÝMI DÚŠKAMI

Dovolenka je hlavne o tom, aby ste si vyhodili z kopýtka, oddýchli si a zabavili sa. A na to je Lara ako stvorená, vďaka svojim klubom, barom a diskotékam má cveng a ľudia sa tu dokážu skvele odviazať. Ešte predtým, ako vyrazíte za zábavou, môžete ísť nakúpiť do obchodného domu Sultan Bazzar, kde sa nebudete musieť dohadovať s obchodníkmi ako na trhu. Tu máte cenu napísanú čierne na bielom, alebo aj v iných farbách, dôležité je, že nemusíte zvádzať súboj s prefíkaným obchodníkom. A ako to už v Turecku býva zvykom, v 70 obchodoch si kúpite všetko – suveníry, oblečenie, šperky či hračky pre svoje ratolesti. Po nakupovaní si môžete vyliečiť boľavé nohy v pravých tureckých kúpeľoch alebo vo wellness centre priamo v nákupnom dome a pripraviť sa na večer. Obľúbené kluby, kde to žije, sú Emperial Disco či Myra Disco. V prípade, že by ste chceli mať svoj apartmán nadosah, hotely pripravujú pre svojich hostí aj takéto aktivity – ráno je to napríklad cvičenie v bazéne a večer miešané drinky a tancovačka.

Lara ponúka dosť možností aj na príjemné jednodňové výlety. Jednou z tej kopy možností je, že si prenajmete katamaran a budete sa plaviť okolo pobrežia. Pri tejto plavbe môžete vidieť aj spomínané vodopády. S tým rozdielom, že teraz na vás prskajúca voda nedostrekne. Ďalšou možnosťou je požičať si auto alebo si kúpiť výlet do mestečka Side. To je plné histórie a krásnych antických stavieb – divadlo, chrámy, stĺpy a zrazu máte pocit, že nie ste v Turecku, ale niekde v Aténach. V prípade, že ste v Lare na dlhšej dovolenke a chcete vidieť toho čo najviac, navštívte Istanbul. Mali by ste však vedieť, že ak nechcete sedieť 9 hodín v autobuse, budete tam musieť letieť a opäť hľadať nejaké ubytovanie. Hlavné mesto Turecka je obrovským lákadlom, no tento výlet má aj svoje nevýhody, preto túto možnosť poriadne zvážte.

UROBTE SI PEKNÝ DEŇ V ANTALYI

Antalya, susedné mesto, doteraz ešte nebolo veľmi spomenuté. Prečo? Lebo zlatý výlet na koniec, aspoň tak by sa to mohlo hovoriť v Turecku. Lara je od Antalye vzdialená iba 20 minút a máte milión spôsobov, ako sa tam dostať – autom, autobusom, preplávať, pešo alebo aj na švihadle. Historické mesto vám toho môže ponúknuť veľa a aj ponúkne. Staré mesto Kaleici je skvelým útočiskom pred slnkom a modernou dobou. Veľmi pekné kamenné stavby a pozostatky budou vám vyrobia časostroj a môžete sa túlať minulosťou. Ďalšou pamiatkou, ktorú nemôžete vynechať, je Hadriánov val a poteší vás aj to, že je naozaj vo veľmi dobrom stave a je z neho zachovaná pomerne veľká časť. Keby ste chceli porovnať, kde sú lepšie obchody, navštívte veľké nákupne centrum MarkAntalya. Antalyu si veľmi rýchlo obľúbite. Možno vám nebude stačiť ani jeden celý deň a vrátite sa znovu.

Dovolenka v Lare je oslobodzujúca. Od všetkých každodenných starostí a záležitostí, ktoré vás ťažia. Ak v Turecku dokážu niečo lepšie, ako vyjednávať na trhu, tak je to postavenie špičkového rezortu a hýčkanie si svojich hostí. Lara je jedným z mála dovolenkových stredísk, ktoré sa môže pýšiť niečim iným ako „len“ peknými plážami , a to prinajmenšom zábavnou architektúrou. Vďaka nej ste aspoň na piatich rôznych miestach naraz. Chcete si vychutnať turecké služby v tej najsilnejšej zbroji? Potom ste tu na správnej adrese.

Cenový rozsah

od ‎18 €do ‎1 350 €

Plážové hotely