Hotely Peking, Čína

  • Peking - hotely vždy za najlepšiu cenu
  • Peking ponúka tiež lacné penzióny a hostely
  • Rezervujte za skvelú cenu!
Načítava sa
Ukázať ďalšie hotely
Hotely v: Peking

Peking: Hlavné mesto Číny, smogu a neuveriteľných vecí

Hneď prvou neuveriteľnou vecou je, že Peking má viac ako 18,5 milióna obyvateľov. To je takmer 3,5-krát viac, ako má celé Slovensko. Ešte neuveriteľnejšie je, že títo ľudia žijú na ploche s rozlohou 1 368,32 km2. To je zhruba toľko, ako keby ste vedľa seba postavili 192 futbalových ihrísk. Neuveriteľné. Taká vám však bude pripadať aj doprava na cestách, pouličné stánky s jedlom, architektúra – či už tá tradičná alebo moderná a aj celková atmosféra mesta. Po prílete sem sa budete musieť aklimatizovať nielen na +6 či +7 hodinový posun času, ale aj na pekinský ruch a miestnu kultúru. A prečo 6 či 7 hodín, keď hlavné mesto Číny leží v jednom časovom pásme? Je to kvôli tomu, že Číňania v letný čas neveria a používajú iba jeden, zmätku si tam užijú dosť na preplnených cestách. Chcete zistiť, čo musíte vidieť, ktoré miesta vás dostanú alebo kde nájdete lacné ubytovanie? Čítajte ďalej.

ZAKÁZANÉ MESTO A NÁMESTIE TIANNAMEN

V centre Pekingu je Zakázané mesto. Síce je to v skutočnosti palácový komplex a nie mesto, ale vďaka jeho viac ako 9000 izbám by sa tu menšie mestečko mohlo pokojne ubytovať. Ide o najväčší palácový komplex na svete, ktorý slúžil cisárom z dynastie Ming a Čching a skladá sa z viac ako 800 budov. Zdá sa vám to veľa? Zvykajte si, v Číne sa tak nejak všetko robí vo veľkom. Aj preto je lepšie, keď si na jeho prehliadku vyhradíte približne pol dňa. Do Zakázaného mesta sa dostanete cez Bránu nebeského pokoja, ktorý oddeľuje tento najväčší palácový komplex od jedného z najväčších námestí na svete. Číňania naozaj myslia vo veľkom. Toto námestie sa volá Tiannamen, čo v preklade znamená Veľké námestie Brány nebeského pokoja a má 880x500 metrov. Pripravte sa na to, že tu bude veľa ľudí. Ale to sa dalo čakať, čo je menej očakávané je, že veľa miestnych si s vami bude chcieť urobiť fotku. Dokonca aj vtedy, keď si o sebe myslíte, že nie ste fotogenickí. Tomuto námestiu dominuje mauzóleum Mao Ce-tunga, na ktoré čakajú rady návštevníkov. Takže ak chcete vidieť zabalzamovaného čínskeho vodcu, pripravte sa, že si počkáte aj viac ako hodinku. Veľkým divadlom je dvíhanie a skladanie čínskej vlajky – každý deň, ráno a večer. A ako je na tom Peking s ubytovaním? Ak hľadáte niečo lacné v tejto časti, veľmi nepochodíte. Ak sa chcete nechať rozmaznávať, prídete si na svoje. Je tu napríklad 5-hviezdičkový hotel Capital. Prenajmite si tu apartmán a vychutnávajte si výhody ako wellness či fitness centrum.

POZRITE SI SYMBOLY ČÍNY NA VLASTNÉ OČI

Jeden symbol uvidíte hneď, keď vystúpite z letiskovej haly a pozriete sa na Peking. Potom sú tu však aj ďalšie symboly, ku ktorým sa nebude až také jednoduché dostať. Jedným z nich je Veľký čínsky múr, nielen symbol Číny, ale celej Zeme, pretože, keď k nám bude prilietať iná civilizácia, už z diaľky uvidí tohto 21 196 kilometrov dlhého murovaného hada. Spojenie Pekingu s Veľkým čínskym múrom je super. Každú chvíľu odtiaľto vyráža autobus, ktorý vás za hodinu a pol odvezie. Pripravte sa však na to, že tu nebudete sami. Bude tu veľa turistov. Keď však pôjdete ďalej, postupne to bude rednúť. Lebo predsa len 21-tisíc kilometrov je dosť na to, aby sa tu ľudia rozriedili. V okolí Pekingu nájdete okolo 600 kilometrov Veľkého čínskeho múru obsahujúcich 8 sekcií. Ak neviete, ktorú si vybrať, skúste Mutianyu alebo Jiankou. Ďalším čínskym symbolom sú pandy a ak ich nechcete hľadať vo voľnej prírode, nájdete ich v pekinskej ZOO. Ich „ubytovňa“ sa volá Panda House. Okrem toho v zoologickej záhrade môžete vidieť tigre, nosorožce či polárne medvede.

ČO MUSÍTE EŠTE VIDIEŤ

Určite by ste mali navštíviť Chrám nebies, komplex budhistických chrámov, ktoré sú od roku 1998 zapísané v zozname UNESCO. A okrem toho aj ich krása a tajomnosť je dôvodom, prečo patria medzi najnavštevovanejšie pamiatky v Pekingu. Ak sem prídete skoro ráno, máte šancu zočiť ľudí cvičiť kung-fu či taiji. A navyše tu bude aj menej ľudí a to sa zíde. Ak chcete uniknúť pred nekonečným smogom a betónovou šeďou, určite choďte do Letného paláca. Ide opäť o palácový komplex, tentoraz tu však je nájdete aj obrovský kráľovský park. Ten je taký obrovský, že väčšieho v Číne niet. Môžete sa prechádzať po 117 hektároch plných zelene, chrámov, palácov a nechýba ani jazierko. Rovnako ako Chrám nebies, aj Letný palác je na zozname UNESCO. Keby ste chceli ubytovanie v tejto časti, žiaľ žiaden penzión či hostel nenájdete v tomto parku, no v blízkosti je príjemný hotel Beijing Post&Telecom Conference Centre. A kam ďalej? Peking sa môže pochváliť aj skvelou modernou architektúrou.

V PEKINGU POTEŠÍ AJ MODERNÁ ARCHITEKTÚRA

V roku 2008 sa v Pekingu konali letné olympijské hry a opäť, Číňania ich chceli mať veľkolepé a aj naozaj mali. A mnoho stavieb sú skutočné architektonické skvosty. Jedným z nich je aj Národný štadión známejší pod menom Vtáčie hniezdo, kde sa hry otvárali. Počas olympiády mal štadión kapacitu 91-tisíc ľudí a naozaj, je sa na čo sa pozerať. Ďalšou parádnou olympijskou stavbou je Vodná kocka, v ktorej získal Michael Phelps 8 zlatých medailí a prepísal históriu. Pre tých, ktorí sa v športe veľmi neorientujú, Phelps je plavec a v tejto kocke nájdete bazény. Oplatí sa ju vidieť aj v noci, pretože svieti krásne namodro. Milovníci umenia a architektúry nesmú vynechať zónu umenia 798. Sú to staré vojenské budovy prerobené na galérie a priestory pre umenie. Už samotné architektonické riešenia sú veľmi zaujímavé. Peking je bohatý aj na chutné stánky s jedlom. Nepozerajte sa na ne nedôverčivo a ochutnajte. Návšteva Pekingu bez toho, aby ste ochutnali pekinskú kačicu, nie je kompletná.

Peking je veľký, rýchly, plný smogu, ale aj krásnych miest. Peking je symbol aktuálnej Číny a ak vás fascinujú ázijské kultúry, aspoň raz by ste sem mali zavítať. Zatiaľ čo vy sa budete kochať krásnymi miestami, miestni sa budú kochať vami, stanete sa ich atrakciou. Neberte to ako urážku a využite to vo svoj prospech, spýtajte sa, či vám dovolia ich predbehnúť v tom dlhom a na prvý pohľad nekonečnom rade. Ale nebojte sa, nájdete tu aj oázy pokoja ako Letný palác či menej frekventované miesta na Veľkom čínskom múre. A práve vtedy nasajete tú najkrajšiu atmosféru tohto mesta. Ochutnajte aj vy túto kultivovanú exotiku. A samozrejme aj pekinskú kačku.

Cenový rozsah

od ‎6 €do ‎128 657 €

Najlepšie hotely

  • Hotel Hotel Doubletree by Hilton Beijing
    Hotel Hotel Doubletree by Hilton Beijingod ‎88 €

Viac top hotelov