Hotely, Bratislava (Bratislavský kraj, Slovensko)

 1. 71 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  81 € za noc
  Očakávaná cena za:8/2024
  79 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  77 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  102 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 2. 106 € za noc
  Očakávaná cena za:8/2024
  87 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 3. 65 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  87 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  77 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024

Hotely, Bratislava

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Bratislava, Slovensko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Bratislava - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Bratislava ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Bratislava

 • 72 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 64 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 56 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 62 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 50 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 88 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Bratislava: Lacné pivo, atraktívne krčmy a krásne baby

Týmto sloganom pred rokmi lákalo hlavné mesto Slovenska turistov na svoju návštevu. Plytké? Možno. Fungovalo to? Rozhodne – bola to jedna z najúspešnejších kampaní , ktorá k nám dokázala prilákať tisícky Britov. Tí sa tu doteraz radi lúčia so slobodou alebo si iba užívajú to lacné pivo, nádherné ženy a príjemné krčmy. Je to však stále iba o tom? Či pribudlo v Bratislave niečo nové, čo stojí za návštevu?

BRATISLAVSKÉ MIESTA, KTORÉ MUSÍTE VIDIEŤ

Dominantou mesta je Bratislavský hrad, ževraj obrátený stôl, ako ho niektorí miestni alebo turisti prezývajú. Vychutnáte si tu pohľad do histórie, no keď máte chuť na poriadny genius loci, poprechádzajte sa v podhradí. Úzke uličky, pôvodné budovy, mačacie hlavy, hradby a vôňa dávnych čias vám učarujú. Hľadáte lacné ubytovanie v okolí Bratislavského hradu? Strechu nad vašou turistickou hlavou vám ponúkne obľúbený hostel Art Taurus.

Ďalším hradom, teraz už vlastne len zrúcaninou, ktorý patrí k Bratislave rovnako ako Dunaj, je Devín. Slováci si ho obľúbili tak veľmi, že ho zobrazili na 50 halierniku. Nakoniec asi nebol až taký obľúbený, keď bol na minci takejto nízkej nominálnej hodnoty, no vaše oči rozhodne poteší. Čo však poteší menej, je výstup naň. Samozrejme, nejde o žiadnu vysokohorskú túru ani cepín vám netreba, no pripravte sa na to, že minimálne budete zadýchaný. Keby ste si chceli v tejto časti Bratislavy nájsť ubytovanie a dopriať si wellness po náročnej prechádzke, skúste to radšej niekde inde, lebo najbližšie hotely nájdete za rakúskymi hranicami v Hainburgu.

A čo modernejšia architektúra? Klasických pyramíd je plný Egypt, no už ste videli obrátenú pyramídu? Budovu Slovenského rozhlasu , ktorá patrí medzi architektonické skvosty, nájdete v Bratislave len 10 minút pešo od hlavnej vlakovej stanice. Okrem zaujímavej architektúry vás určite dostane zaujímavý projekt – mestská záhrada Pod pyramídou , sídlo komunitného centra s vyvýšenými záhonmi plnými zelene. Súčasťou priestoru je aj kaviareň, kde nájdete zaujímavé akcie, spoznáte množstvo šikovných a milých mladých ľudí a môžete byť súčasťou projektov na skultúrnenie urban-priestoru.

Chcete potešiť svoje oči a followerov na Instagrame niečím naozaj výnimočným? Navštívte pamiatku s občianskym menom Kostol sv. Alžbety, známejšiu pod prezývkou Modrý kostolík blízko Šafárikovho námestia. Čo sa týka ďalších turistických klasík, rozhodne nevynechajte Michalskú bránu, Primaciálne námestie s palácom, Katedrálu sv. Martina, prezidentský Grasalkovičov palác či pohľad na Nový most s nadpozemským UFOm, ktoré v sebe skrýva reštauráciu. Tá však až taká nadpozemská nie je. Všetko spomínané nájdete v centre. Ak by ste tu hľadali aj ubytovanie v pešej dostupnosti všetkých týchto skvostov, tak tých náročnejších uspokojí hotel Euroagentur Art William aj s wellnessom, pre skromnejších je k dispozícii penzión Portus.

OBJAVTE SKVELÉ BRATISLAVSKÉ PODNIKY

Bratislava zažíva v posledných rokoch Bratislavské mestské gastro obrodenie. Neustále pribúdajú reštaurácie a bistrá, v ktorých sa môžete nielen dobre najesť, ale aj dobre cítiť. Podniky, do ktorých, keď vstúpite, nevidíte v očiach čašníka doláriky, ale radosť. Zariadenia, kde je základom kvalita jedla a spokojnosť hosťa , nie plná kasa po záverečnej. Dostali ste hneď teraz chuť takéto miesto navštíviť? Smelo aj menej smelo do toho.

Bez raňajok ani krok. Preto vaše kroky nasmerujte priamo do kaviarne Rannô ptáča hneď pod Hlavnou stanicou. Uznávate iba sladké raňajky? Pripravte sa na domácu krupicovú kašu, grécky jogurt s granolou, ovocné šaláty či cheesecaky. Nájdete tu aj raňajky šampiónov – english breakfast, praženice, omelety či tradičné ruské vajce.

Bratislava sa radí k mestám, ktoré zažívajú hamburgerovú renesanciu. Máte chuť na šťavnaté mäso v chrumkavej žemli? Navštívte Minervu pri Michalskej bráne , ktorá sa pýši ocenením suverénne najlepší burger v meste od mnohých rešpektovaných foodblogerov. Ďalšími podnikmi, v ktorých si poviete: „Títo to naozaj vedia robiť dobre,“ sú Regal Burger, BeAbout či Elephant Burger.

Keď si chcete užiť pokrm, ktorý nie je „iba” mäsom zabaleným v pečive, máte na výber z milých, útulných a dizajnovo vychytaných bistier. Vybrať iba jedno by bolo ako vybrať najkrajšiu farbu dúhy – nemožné, preto si musíte zvoliť to svoje sami. Bistro St. Germain vás očarí štýlovým interiérom – máte radi vysoké stropy, mosadzné kľučky na dverách, Ton stoličky, čerstvé a ľahké jedlá? Potom ste na správnej adrese. Máte radšej nádych Ázie a moderného industry štýlu? Navštívte Bistro Soho. Keď si chcete užiť gastronomický zážitok v plnohodnotnej reštaurácii, Savage Garden vás rozhodne nesklame. Áno, ich pesnička Truly, madly, deeply nie je nič moc, no variť vedia špičkovo. K najnovším prírastkom patrí Orbis Street Food priamo v centre Starého mesta, ktoré spoznáte podľa výrazných žltých sudov použitých ako stand-by stolíky.

Bratislavský kraj je známy aj svojou vinárskou tradíciou a vôbec nie je náhoda, že slovenské vína zbierajú medaily na medzinárodných súťažiach ako Usain Bolt v šprinte na 100 m. Aj reštauratéri pochopili, že ľudia chcú piť víno, kvalitné víno a tak im ho ponúkajú v priestoroch, v akých aj to najlepšie víno chutí ešte chutnejšie. Dostane vás Pinot u Bruna, úžasne charizmatická vinárnička, ktorá je zastrčená pri Dóme sv. Martina. Kúsok odtiaľ je St. Marten v nádhernej historickej budove Csákyho paláca či hravá Vínimka. Alebo radšej pivo? Navštívte hostinec s najväčším výberom tých najlepších pív na Slovensku – Richtár Jakub. Ponúkne vám pivársku kultúru na najvyššej úrovni. Po jeho návšteve si nebudete myslieť, že zlatistý mok je iba metafora.

Zlatú éru v histórii Slovenska zažíva aj kaviarenská kultúra, ktorá sa snaží vysvetliť širokej verejnosti, že piccolo neexistuje. Keď o tom viete a máte chuť na skvelú kávu a nie „granulovanú zmesku“, navštívte MONO Cafe, KaffeeHaus Gorifee, KafeHaus Barzzuz či sieť Štúr Cafe. V poslednom spomínanom určite stojí za skúšku aj ich ponuka snackov a koláčov. Nájsť hotely, v ktorých si zložíte hlavu po poriadnom gastronomickom zážitku, to nebude problém.

KDE HĽADAŤ KULTÚRU A ZÁBAVU?

Že sa v Bratislave v noci budete nudiť, toho sa skutočne obávať nemusíte. Počas letných večerov to v bratislavských uliciach hučí ako v úli – terasy plné hostí, korzujúci ľudia, hudba a vône z podnikov. Máte chuť vyraziť do ulíc a drať podrážky tanečných topánok? Roztočiť to môžete v Barrocku , kde na vás už podľa samotného názvu čaká poriadne rockové peklo. Chcete krútiť bokmi na tanečnejšie tóny? Vyhovie vám DJ v Rio Grande či v Primi na Michalskej. Boľavé vytancované nohy? Nemusíte sa ničoho obávať – kúsok odtiaľ nájdete hostely – napríklad vychytený hostel Blues či penzión Petit.

Chcete spojiť zábavu s neopakovateľnou atmosférou? Možno ste už kráčali v piatkový večer po brehu parížskej Seiny a videli davy zabávajúcich sa ľudí. Niečo podobné môžete zažiť aj tu. Na Židovskej ulici sa počas teplých piatkových večerov stretávajú stovky ľudí , spoločne popíjajú, rozprávajú sa a vychutnávajú si vôňu a chuť večernej starej Bratislavy. V sobotu ráno môžete ísť nakúpiť do Starej tržnice samé čerstvé vychytávky – zeleninu, knihy, platne, bio potraviny či oblečenie, podobne aj na Dobrý Trh organizovaný niekoľkokrát do roka.

Aby ste sa kultúrne vyžili, navštívte Slovenské národné divadlo, kde nájdete slovenskú hereckú špičku. Nemáte náladu na dresscode? Počas letných mesiacov je na petržalskom brehu Dunaja rozložená Magio pláž , ktorá ponúka tiež kultúrne vyžitie – rôzne koncerty, predstavenia, workshopy a veľkou výhodou je, že je to zadarmo. Aj s posedením na pravej pieskovej pláži. Nie tak úplne kultúrnou, no rozhodne výnimočnou udalosťou je By Design Conference , ktorý sa v Bratislave koná raz ročne. Hoci prvý ročník bol iba v roku 2014, už teraz patrí medzi svetovú špičku medzi dizajnérskymi konferenciami. Chystáte sa do Bratislavy v inom termíne? V okolí Manderláku, kúsok od Kamenného námestia, nájdete novootvorené dizajnérske shopy, kníhkupectvá či obchod s bicyklami, ktoré určite stoja za návštevu.

Bratislava, klenot na Dunaji, sa dlhé desaťročia spamätávala z obdobia socializmu. Toto všetko je už minulosť, chytá svieži dych, rekonštruujú sa infraštruktúry, pribúdajú stále nové miesta, ktoré sú lákadlom nielen pre lokálnych, ale aj pre turistov. Je to aj vďaka ľuďom, ktorí sú označovaní ako hipsteri, a ktorí zakladajú rôzne „hipsterské“ bistrá, podniky, centrá, podujatia alebo akokoľvek sa snažia prispieť k tomu, aby mesto bolo krajšie. A to sa im skutočne darí. Už to nie je iba o lacnom pive a pekných ženách, už je to o duši, ktorú tu cítite takmer na každom kroku.

Our top-rated cheap hotels in Bratislava

Často kladené otázky o destinácii Bratislava