Hotely, Hradec Králové (Česká republika)

 1. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 2. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 3. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 4. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 5. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 6. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 7. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 8. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 9. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 10. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Hradec Králové

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Hradec Králové, Česká republika. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Región
 • Hradec Králové ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Hradec Králové: Salón republiky, kde nevládnu maniere

Sútok dvoch riek – Labe a Orlice – bol ideálnym miestom na utáborenie sa už od praveku, potvrdili to archeologické nálezy. A o tom, že je to skutočne strategická poloha, svedčí fakt, že Hradec Králové bol kráľovským mestom, v ktorom sídlili prevažne české kráľovné. Aj vďaka nim je historické centrum také pekné, aké je. Priezviská Gočar a Kotěra pozná v Hradci Králové takmer každý. Prečo? Boli to práve títo dvaja architekti, ktorí sa svojimi modernými secesnými stavbami zaslúžili o to, aby Hradec prezývali Salón republiky. Hoci „salón“ evokuje niečo pre vyvolených, miesto, kde sa stretáva elita, nemusíte sa báť toho, že sa tu bude dívať na vás niekto pomedzi prsty kvôli tomu, že nebudete mať striebornú kučeravú parochňu alebo šaty s krinolínou. Zo „Salónu“ to máte na pár krokov do príjemných záhrad. Čo by ste mali vidieť vy a zachytiť váš fotoaparát, kde nájdete miesto na oddych, lacné ubytovanie alebo sa dobre najete? Odpovede vám z prvého odseku, aby ste to nemali príliš jednoduché, ukradli nasledujúce riadky.

VSTUPUJETE DO SALÓNU REPUBLIKY

A keď niekde vstúpite, najprv sa porozhliadnete a vždy sa vám na niečom zastaví pohľad – v Hradci Králové to nemôže byť nič iné ako Bíla věž. Zaujímavosťou je, že biela veľmi nie je. Je to podobný paradox ako s Čiernou Horou, kde nájdete prevažne iba biele skaly. Ale aby miestnym nikto nekrivdil, táto dominantná stavba je postavená z bieleho kameňa. Len zubom času dostala romantickú šedastú patinu. Je to už viac ako 420 rokov, čo stojí na Veľkom námestí. Vysoká je 72 metrov a keď vyšliapete hore schodmi, máte skvelý výhľad – na 10-tonový zvon a na okolie tiež. Hneď vedľa nájdete Katedrálu sv. Ducha, na ktorej má veľké zásluhy česká kráľovná Eliška Rejčka. Vkusná tehlová stavba poteší každého milovníka gotiky. A vlastne aj architektúry. V strede námestia nájdete morový stĺp, ktorý je takmer povinnosťou pre každé české mesto. Stojí tam ako vztýčený prst, ktorý moru hovorí, že urobil viac ako dobre, keď Hradec Králové obišiel. Aby ste neboli sklamaní, že nič biele ste na námestí nevideli, je tam budova bývalej radnice s dvomi klasicistickými vežičkami, ktorá je skutočne biela. Chcete si nájsť ubytovanie v centre? Hotely v centre mesta sú super a navyše za príjemné ceny. Skúste štvorhviezdičkový hotel Vacek pod Věží alebo penzión U Jana.

Jan Kotěra bol zakladateľom českej modernej architektúry a práve Hradec Králové mal to šťastie, že dostal do daru niekoľko diel z jeho výkresov. Prvou prácou Kotěru v meste bola prístavba v secesnom štýle. Tým šťastlivcom, ktorý získal rukopis skutočného majstra, bol hotel Grand. To bol zatiaľ len rozbeh. Medzi najvýznamnejšie stavby v Hradci Králové patrí budova Múzea východních Čech. Stavba bola v roku 1995 vyhlásená za národnú pamiatku a okrem vlastivedných expozícii si tu užijete rôzne kultúrne akcie. Určite navštívte aj secesnú stavbu vodnej elektrárne Hučák na rieke Labe. Budovy historických elektrární patria k tomu najlepšiemu, čo priemyselné dedičstvo ponúka a táto nie je žiadnou výnimkou. A ako osviežujúci bonus dostanete aj prechádzku po brehu rieky. V tesnej blízkosti nájdete aj zelenú oázu s menom Jiráskovy sady. Existuje lepšie miesto pre park ako na mieste, kde sa zlievajú dve rieky do jednej? Okrem toho tu je aj drevený Kostolík sv. Mikuláša zo 16. storočia.

TÚLAJTE SA LEN TAK MESTOM

Hradec Králové je stotisícové mesto, ktoré nie je také veľké, aby ste sa všade nedostali po svojich. Aj preto urobíte dobre, keď sa budete len tak potulovať. Blízko Veľkého námestia nájdete zaujímavé schody. Nie, nebude po nich chodiť Richard Müller, ale predsa len s hudbou niečo spoločné majú. Vydávajú zvuky. S troškou fantázie môžete povedať, že robia hudbu. Na Grammy to síce nebude, ale ako pouličné umenie vetra je to dobré. Po nich sa dostanete k ďalšej zaujímavej priemyselnej pamiatke – zrekonštruovanému Regiocentru Nový pivovar, ktoré je v starej pivovarskej budove. Ešte bližšie, ako by ste stihli dopiť malé pivo, je námestie Jana Pavla II. Príjemné miesto s rozprávkovými meštianskymi domami, ktoré je ideálne na potulky. Pre milovníkov prírody a rastlín, ktorí sem zavítali v zime, je pripravená Botanická záhrada liečivých rastlín pri farmaceutickej fakulte. Hoci ju využívajú hlavne študenti, je otvorená aj pre verejnosť.

Bola by škoda nijako nevyužiť vodu, keď máte v meste také rieky ako Labe a Orlice, to si zrejme povedali miestni a tak spustili na hladinu loďku. Nie je to však obyčajná loďka. Je to historický parník, ktorý má na svedomí Hradecká paroplavební společnost. Nastúpite na Smetanovom nábreží a z hladiny obdivujete staré mesto. Dávajte si však pozor, aby ste si neužili prírodný wellness, pretože loďka je otvorená a má iba strechu. Hoci v rámci zážitkovej turistiky nemusíte prihadzovať uhlie do kotla, na vode vám vyhladne. Kame sa môžete ísť po vylodení dobre najesť? Hradec Králové má niekoľko miest, kvôli ktorým by ste chceli mať najrýchlejší metabolizmus na svete. Tradičnú českú kuchyňu na moderný spôsob určite dostanete naservírovanú v reštaurácii Šatlava aj s dobrým valtickým vínom. Máte chuť iba na nejaký rýchly snack, ktorý vás dokáže presvedčiť, že urobiť jednoduché jedlo môže byť umenie? Navštívte bistro U dvou přátel. A čo by to bolo za návštevu Česka bez dobrého piva? Nezľaknite sa teraz tohto názvu, ale jedno z najlepších pív v Hradci Králové vám načapujú v „hospode“ s názvom Zelenej zákal. Keby ste to s pivom prehnali a jediné, po čom vaše srdce túži, je nejaká ubytovňa, nezúfajte. Niekoľko metrov odtiaľ je hotel U české koruny.

ODDYCH, ZÁBAVA A KULTÚRA V HRADCI

Po spoznávaní nového mesta každému dobre padne, keď sa môže po desiatkach nachodených kilometrov hodiť do postele a tam si oddýchnuť. Ale prečo nenavštíviť Městské lázně v Hradci Králové. Nejde len o bazény a sauny. Je tu aj 82-metrový tobogan, wellness, masáže, ubytovňa, reštaurácia. Ak nie ste ako známa speváčka Mariah Carey, ktorá potrebuje pre svojho psa vlastného šoféra, tak tu naozaj dostanete všetko, čo potrebujete. Obří akvárium so 130-tisíc litrami vody a viac ako tisíckami rýb z Južnej a Severnej Ameriky poteší hlavne deti a samozrejme aj akvaristov. Nechýba ani tunel, vďaka ktorému môžete vidieť „podvozok“ aj viac ako 23-kilových rýb. Hradec Králové so svojím letiskom je tiež hostiteľom dvoch veľkých letných festivalov. Jedným z nich je Hip Hop Kemp, kde uvidíte tie najlepšie mená nielen z českých luhov a hájov, ale aj zo zahraničia. Ide o kultový festival, ktorý vznikol v roku 2002. Druhým veľkým festivalom je Rock For People, kde si príde vypočuť tie najlepšie kapely populárnej hudby približne 29-tisíc divákov. Aj preto, keď sa sem chystáte v júli, je lepšie zarezervovať si hostel alebo penzión vopred.

Hovorí sa, že nikdy nemôžete mať všetko. Ale vyzerá to tak, že práve Hradec Králové je tou výnimkou potvrdzujúcou pravidlo. Má dejiny, má architektúru – modernú aj historickú, má divadlá, má festivaly, má vďaka univerzite nočný život, má krásne parky, ktoré vás na jar dostanú. Má dobré reštaurácie, má atmosféru a má aj to hlavné – chuť sa stále zlepšovať. To dobré urobiť ešte lepším a toho zlého sa zbaviť. A vy mu so zlepšovaním môžete pomôcť, pretože aj príjmy z turistického ruchu pomáhajú mestskému rozpočtu. Tak ako, už sa chystáte do tohto Salónu republiky?