Hotely, Istanbul (Istanbul, Turecko)

  146 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  58 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 1. 239 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  162 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  342 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 2. 254 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 3. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 4. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 5. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Istanbul

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Istanbul, Turecko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Istanbul - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Istanbul ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Istanbul

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  192 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 40 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Ochutnajte Istanbul: Vôňa korenia a pamiatky, ktoré vás ohromia

Prirovnanie „smrad ako v Carihrade“ sa používa dodnes, no keby ste si rozložili mapu a hľadali mesto, kde to tak veľmi zapácha, nenašli by ste ho. Prečo? Pretože dnes sa volá inak, dnes sa volá Istanbul. A keby vás zaujímala tá druhá časť „záhady“, prečo sa ustálilo toto slovné spojenie, tak to bolo hlavne kvôli rybám v prístave a tonám orientálneho korenia, ktoré pre cudzincov predstavovalo neznámu a nie zrovna najpríjemnejšiu arómu. Hlavné mesto Turecka je známe aj tým, že leží na dvoch kontinentoch – v Európe a Ázii. Tieto dve časti Istanbulu od seba delí úzky Bosporský prieplav , jedno z miest, na ktoré by ste sa v Istanbule mali určite ísť pozrieť. 14-miliónové mesto je skutočný obor, preto ak si ho chcete vychutnať, vaša dovolenka by mala trvať dlhšie ako len víkend. Zaujímavosťou je aj to, že európska časť Istanbulu pôsobí viac orientálne a je v nej viac pamiatok, ktoré si s najväčšou pravdepodobnosťou zapíšete do svojho zoznamu. Ktoré pamiatky nemôžete vynechať, aké jedlo musíte vyskúšať a kde nájdete lacné ubytovanie? To všetko vám prezradia tieto riadky.

TO NAJLEPŠIE, ČO V ISTANBULE NÁJDETE

Istanbul je na tom, čo sa týka histórie a vzdelanosti, veľmi dobre. Veď mnoho moderných gréckych vzdelancov pochádza práve odtiaľto. Takže by nemalo byť pre vás prekvapením, že tu dlhé roky stál kresťanský kostol, ktorý sa neskôr zmenil na moslimské centrum a vďaka evolučnému vývoju to dopracoval na múzeum. Hagia Sofia alebo aj Chrám Božej múdrosti v Istanbule bol až do roku 1590 kostol s najväčšou kupolou na svete. Kým tento titul vo vzájomnom čestnom súboji nezískal Chrám sv. Petra v Ríme. Chrám je vysoký 55 metrov a vnútri nájdete fascinujúce mozaiky. Chrám Hagia Sofia nechal postaviť cisár Justinián a stavba bola dokončená v roku 537. Zaujímavosťou je, že prakticky oproti nej je Modrá mešita, ďalšia veľká a čarovná stavba, ktorú nechal postaviť sultán Ahmed I. Ako to už býva zvykom, mužská „ješitnosť“ je otravná a niekedy aj dobrá – Modrá mešita je preto taká pekná a veľkolepá, lebo Ahmed I. chcel tromfnúť Justiniánov Chrám Božej múdrosti. Či sa mu to podarilo? Posúďte sami, nebuďte však prekvapený, keď miesto modrej, uvidíte šedú mešitu. Až interiér je modrý. Aj keď je modrá dobrá, vnútro tejto mešity je úžasné. Hľadáte ubytovanie v tejto časti? Nemusíte sa obávať. Hotely vás príjemne prekvapia svojimi cenami. Ak chcete niečo lacné a zároveň útulné, určite si vyberte hostel Cheers, z ktorého na Hagiu Sofiu aj uvidíte. Ak máte radšej hviezdičku na každom prste vašej pravej ruky, prenajmite si apartmán v Sura Design Hotel.

SPOZNAJTE HISTORICKÉ CENTRUM ISTANBULU

Približne minútu pomalšou turistickou chôdzou je Cisterna Yerebatan. Obzeráte sa okolo a zdiaľky nevidíte nič, čo by vás malo očariť? Presne tak, idete správne. Cisterna Yerebatan je ukrytá pod zemou. Ukážka špičkového byzantského inžinierstva zberala vodu, ktorá bola hlavnou zásobárňou pitnej vody v prípade, že by Istanbul obliehali nepriateľské vojská. Podzemný priestor o čosi väčší ako futbalové ihrisko je podopieraný 336 stĺpmi a čaká tu na vás nezabudnuteľný zážitok. Ďalším super miestom, ktoré má pre vás centrum prichystané je Topkapı Sarayı alebo aj menej správne, no pred Turkami ani slovo, Palác Topkapi. Ubytovanie v tomto paláci našlo počas 380 rokov viacero sultánov Osmanskej ríše. Tým posledným bol Mahmud II., jeho nasledovník sa rozhodol presťahovať sa a tak sa tento palác z 15. storočia stal veľkým lákadlom pre turistov. Najväčšími lákadlami sú hárem, vyčačkaná „klietka“ pre sultánove ženy, miestnosť so zbraňami, ale aj výstava kráľovských klenotov. Ďalším miestom, ktoré by ste mali v Istanbule navštíviť, je Námestie Sultána Ahmeda, jeho neoficiálny názov Hippodrom je však zaujímavejší. Ak by ste si podľa názvu predstavili, že tu kedysi jazdili hrochy na pretekárskych autíčkach, neboli by ste až tak ďaleko od pravdy. Toto námestie kedysi slúžilo ako aréna, v ktorej pretekali konské záprahy a zároveň miesto, kde sa mohol bežný ľud stretnúť so svojim vládcom. V časoch najväčšej slávy sa sem zmestilo aj 100-tisíc ľudí a dnes? Dnes tu miesto konských záprahov pútajú pozornosť tri stĺpy – Konštantínov, Hadí a Egyptský obelisk. V okolí nájdete aj hotely, veľa hotelov, jedným z najlepších je hotel Ibrahim Pasha. Keby ste hľadali niečo rozpočtovo menej náročne, hostel Nobel je super voľbou.

OBJAVTE TRHY A CHUTE ISTANBULU

Turecké trhy sú svetoznáme a v Istanbule to nebude iné. Pripravte sa na to, že nemusíte byť ani na trhu, aby ste museli využiť vaše vyjednávacie schopnosti. Napríklad aj čistič topánok nadsadí cenu a keď sa vám bude zdať vysoká, trénujte, v Turecku sa vám to zíde. Hlavne, keď navštívte Grand Bazaar. Viac ako 500-ročný krytý trh, ktorý až do dnešného dňa patrí medzi najväčšie na svete. 60 ulíc s viac ako 4000 obchodmi je naozaj veľké číslo. A čo tu môžete kúpiť? Všetko. Naozaj všetko – koberce, šperky, korenie či keramiku. Radšej nakupujete jedlo? Potom je pre vás určite zaujímavejší Egyptský Bazaar, kde kúpite sušené aj čerstvé ovocie, orechy, korenie, syry, salámy či semená. Ten nájdete v blízkosti Galata, na ktorého druhej strane je aj vežička s rovnomenným názvom. Nakúpte si sušené ďatle alebo figy, posilnite sa a pripravte sa na výstup na ňu. Veža Galata, postavená v roku 1348, meria 60 metrov a na nej dostanete skvelú panoramatickú vyhliadku , mnohí tvrdia, že najlepšiu v meste. Istanbul však nie je iba plný krásnych pamiatok, ale aj chutí. Čo vyskúšať? Začnite deň tureckými raňajkami – čaj, olivy, syry, paradajka, uhorka, to všetko tu chutí inak, ako ste zvyknutý. Ak ste na sladké, potešte svoje chute dezertom baklava. Ďalej za skúšku stojí Lüfe, Manti a samozrejme kebaby na všetky možné spôsoby. Po takomto výdatnom jedle by sa asi nikto nečudoval, ak by ste si išli odpočinúť do svojho apartmánu, ale ono je tu ešte mnoho iných, chutnejších miest.

MIESTA, KTORÉ SI VYCHUTNÁTE

Istanbul je veľký kamarát s históriou a keď spolu nepijú kávu a nefajčia shishu, sú vám k dispozícii. Aj keď nie ste najväčší milovník histórie, istanbulské múzeá sú zaujímavé. Jasné, nie všetky, ale také Archeologické múzeum, kde uvidíte sochu Alexandra Veľkého, jeho sarkofág či zlaté šperky z Tróje. Menej tradičným múzeum je to, ktoré je v Kostole Chora. Poteší vás hneď dvakrát – zvonku aj zvnútra – byzantské mozaiky, fresky a samotná atmosféra stoja za to. V Istanbule je viac ako 3-tisíc mešít, niektoré sú zaujímavé menej, iné viac. Prečítali ste si o dvoch najzaujímavejších, tu sú ešte ďalšie, ktoré síce nemajú také známe meno, ale nie sú o nič menej atraktívne - Sulejmanova mešita je jedna z najväčších v celom meste, štyri minarety a desať balkónov hovoria sami za seba. Ďalšou z nich je mešita Rüstema Pašu, ktorá vás dostane hlavne svojou magickou kupolou. Veľmi príjemne sa budete cítiť aj pri Bosporskej úžine, ktorá oddeľuje európsku časť Istanbulu od tej ázijskej. Ale čo príroda rozdelila, to človek spojil, aspoň v tomto prípade a je to most. Je na vás, či sa rozhodnete spoznať túto časť Turecka pešo, autom alebo loďou, môžete si však tipnúť, ktorý z týchto spôsobov je najatraktívnejší.

Dovolenka v Istanbule vonia a chutí orientom, hoci ste v Európe. Teda aspoň niekedy. Ale nie je to taký ten typický orient, kde čakáte, že stretnete princa na lietajúcom koberci, cítiť v ňom prvky Európy. A samozrejme aj nezameniteľnú arómu tohto mesta. Aj tá ho robí takým výnimočným, akým je. A k nej sa potom pridávajú mešity, paláce, múzeá, trhy a pouliční predavači či stánky s jedlom. Vyberte si hotel a odhryznite si z tejto európsko-ázijskej metropoly, ktorá chutí ako svet.

Our top-rated cheap hotels in Istanbul

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 143 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 139 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 91 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 199 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 48 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024