Hotely, Las Vegas (Nevada, Spojené štáty americké)

  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 1. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 2. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 3. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 4. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Las Vegas

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Las Vegas, Spojené štáty americké. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Las Vegas - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Las Vegas ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Las Vegas

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Las Vegas: Mesto hriechu nie je iba o kasínach a svadbách na počkanie

Samotný názov získalo Las Vegas ešte desiatky rokov predtým, ako stihlo vzniknúť. Ako je to možné? Mexický prieskumník Rafael Rivera dal v prvej polovici 20. storočia kúsku pohostinného miesta v Nevadskej púšti práve toto meno. „Las Vegas“ znamená v preklade zo španielčiny „úrodnú pôdu“ alebo „lúky“. Mesto sa začalo budovať v roku 1905 a bolo konečne vyhlásené za mesto, také skutočné, až o šesť rokov neskôr. A vďaka svojej benevolentnej legislatíve sa veľmi rýchlo stalo známe v celej Amerike a prischlo mu meno Mesto hriechu. Dnes to je miesto, kde nájdete najluxusnejšie hotely s kasínami, populárne zábavné šou, hazard o státisíce dolárov, nekonečnú žiaru neónov a predháňanie sa o to, ktorý hotel dokáže priniesť svojim hosťom väčší luxus. Centrum hazardu nie je však iba o tom, aby ste vyhrali/prehrali čo najviac peňazí v blackjacku, ale aj o bezstarostnom užívaní si života. Chcete, aby vaša dovolenka bola nezabudnuteľná, chcete navštíviť tie najlepšie miesta a chcete nájsť ubytovanie, ktoré si budete môcť dovoliť bez toho, aby ste museli trafiť číslo v rulete? Tento článok je vaším neónovým sprievodcom.

NAVŠTÍVTE TIE NAJVYCHYTENEJŠIE KASÍNA

Ísť do Las Vegas a „neprivoňať si“ k hazardu aspoň očami by bolo rovnaké, ako ísť na dovolenku k moru a ani raz sa v ňom neokúpať. Jednoducho mrhanie potenciálom a ukrátenie sa o jednu z najväčších zábav, ktoré tu na vás čakajú. Chcete vidieť, kde sa to všetko začalo? Navštívte najstaršie kasíno a zároveň najstarší hotel v Meste hriechu – Golden Gate, ktorý bol postavený už v roku 1906. Pripravte sa však na to, že časy svojej najväčšej slávy má už za sebou, ale ten pocit, že ste boli v najstaršom lasvegaskom kasíne, vám už nikto nezoberie. Ale pozor, to neplatí o pár dolároch, ktoré uvidí šikovný krupiér. Čo by ste však povedali na kasíno v najlepšej kondícii? Zbožňovaný Caesars Palace je už o niečom inom. Obrovské nádvorie s ešte väčšími fontánami, žiara a sláva kasína, kvôli ktorej sa vám oplatí mať na očiach slnečné okuliare s poriadnym UV filtrom, aby ste mohli vidieť ten vír hriešnej zábavy. Ide o kasíno s tradičným nádychom 70. rokov a 3960 izbami. Chcete si prenajať apartmán v tomto známom kasíno-hoteli? Ceny za ubytovanie vás príjemne prekvapia, nebudete musieť vyhrať jackpot, aby ste si mohli dovoliť tento zhýralý luxus.

Ďalším kasínom, ktoré má jedinečnú atmosféru, akú vidíte vo filmoch odohrávajúcich sa v Las Vegas, je legendárny hotel Golden Nugget. Miestni hovoria, že tu nájdete množstvo ľudí, ktorí vyzerajú, že do kasína vošli pred pár rokmi a doteraz z neho neodišli, aj toto dotvára kolorit večne svietiaceho mesta. Ak by ste mali chuť na kasína a hotely iba zvonku, potom za pozorovanie stojí Bellagio. Jeden z najluxusnejších hotelov s 3950 izbami. Náklady na jeho výstavbu boli neuveriteľných 1,6 miliardy dolárov a bez toho, aby ste doň vstúpili, môžete obdivovať neuveriteľnú fontánovú šou – prúdy tisícov litrov vody striekajúcej vysoko do vzduchu pôsobia fascinujúcejšie ako synchronizované akvabely. Okrem toho je na jeho nádvorí aj imitácia talianskeho jazera Como. A to nie je jediná napodobenina známeho miesta, ktorú tu nájdete. Medzi najznámejšie repliky obľúbených turistických atrakcií patrí Eiffelova veža pred hotelom Paris Las Vegas, môžete sa nechať previezť benátsko-lasvegaskými gondolami pri hoteli Venetian & Palazzo alebo vidieť Sochu slobody, či Empire state building pred hotelom New York New York. Takže, keď si niekde tu prenajmete apartmán, po náročnej noci sa neľakajte, že sa budíte v úplne inom meste.

AKÉ VEĽKÉ ATRAKCIE NA VÁS V LAS VEGAS EŠTE ČAKAJÚ

Dovolenka je hlavne o zábave a o jej najväčšiu časť sa tu postarajú hotely, ich nádvoria, kasína a iné atrakcie, o ktorých by vám ani nenapadlo, že nájdete v ubytovacom zariadení. Tu ste však vo Vegas, nebuďte preto prekvapení. Chcete vidieť vybuchnúť sopku? Nie, nemusíte letieť na Sicíliu za Etnou, stačí vám prísť pred hotel Mirage. Nájdete tu umelo vybudovanú sopku, ktorá chŕli plameň, pľuje síru a to všetko pri sprievode dramatickej hudby. Keby vás to znepokojovalo, nemusíte sa obávať, Las Vegas neskončí ako Pompeje. Aspoň nie kvôli sopke. Obľúbenou atrakciou je šou svetoznámeho Cirque du Soleil. Tento ľudský cirkus sa tu stará o zábavu už viac ako dvadsať rokov a za ten čas sa najobľúbenejším predstavením stalo The Beatles LOVE a ako hovoria niektorí diváci, „jedinou nevýhodou tohto predstavenia je, že máte iba dve oči, aby ste všetko mohli dôkladne pozorovať“. Samozrejme, že toto nie je jediná šou, ktorú majú vo svojom repertoári. Je ich viac, ktoré sa postupne menia, no Beatles sú nesmrteľní. Vysmädlo vám po predstavení? Čo by ste povedali na koktail vo vychýrenom Downtown Cocktail Room? Alebo máte chuť skôr na víno? Centrum dobrého vína nájdete v podniku Rock ‘N Roll, kde sú na pravidelnom programe ochutnávky vína.

Neodmysliteľnou súčasťou Las Vegas sú aj svadby na počkanie. Hoci nemusíte o tomto nápade ani rozmýšľať a nemusíte mať ani zarezervovaný romantický penzión v horách na medové týždne, pozrieť sa na legendárne kaplnky môžete. Napríklad v kaplnke A Storybook Wedding Chapel je oddávajúcim Elvis. Niektorí konšpirátori tvrdia, že to je ten skutočný, ale či hovoria pravdu? Môžete sa ísť pozrieť na vlastné oči. Ďalším veľkým zážitkom je absolvovať nočný Las Vegas Strip. Niektorí sa možno už tešia na odhaľujúce sa devy, no v tomto prípade sa vám odhalia „iba“ tie najžiarivejšie uličky mesta. Lasvegaské centrum mesta, kde uvidíte tie najznámejšie hotely, kasína, pouličných umelcov a nasajete typickú atmosféru. Pripravte sa však na dlhú chôdzu, približne 7 km, ale ak chcete, dá sa to absolvovať aj vo vyhliadkovom autobuse.

ČO NEMÔŽETE VYNECHAŤ

Určite nevynechajte prechádzku po Fremont Street. Ulica plná neónov, obrazoviek, kasín, pouličných umelcov a aj tých najväčších podivínov je tak trochu vašou povinnosťou, aby ste pochopili, prečo to tu prezývajú Mestom hriechu. Ak si chcete trochu vydýchnuť od tohto neuveriteľného ruchu a živelnosti, urobte si výlet mimo mesto. Máte dve skvelé možnosti, kde nebudete konečne v hlave počuť cinkanie mincí a skákanie guľôčky po rulete. Prvou z nich je priehrada Hoover Dam, ktorá sa nemalou časťou zaslúžila o to, ako vyzerá Las Vegas dnes. Prečo? Pretože počas jej výstavby sem prišlo približne 5000 robotníkov, ktorí podporovali hazard a všemožnú vegaskú zábavu. Táto 220 metrov vysoká a 379 dlhá hrádza vytvára krásne jazero a je to naozaj magické miesto. Ďalším magickým miestom, o ktoré sa tentokrát človek nezaslúžil, je výlet do kaňonu Red Rock. Červené skaly, modrý horizont a púšť sú naozaj fascinujúce.

Dovolenka v Las Vegas je plná neónov, vzrušenia, cinkajúcich mincí, húkajúcich automatov a hlavne niečoho, čo nikde inde na svete nenájdete. Niečo podobné možno, no takýchto gigantických rozmerov to nedosahuje. Miesto, kde je problém nájsť hostel, ale ak máte šťastie, nájdete ubytovanie v luxusnom hoteli za veľmi podobnú cenu. Miesto, kde prídete s 500 dolármi vo vrecku a môžete vrátiť so 100-násobkom. Aj keď väčšia šanca je, že zmizne iba tá 5 na začiatku. Návšteva Las Vegas je jedna veľká jazda. Dávajte si však pozor, aby ste vystúpili skôr, ako sa vám stihne zatočiť hlava.

Our top-rated cheap hotels in Las Vegas

Často kladené otázky o destinácii Las Vegas