Miami hotely| Hľadajte a porovnávajte skvelé ponuky na trivagu

Zoradiť podľa

Hotely, Miami (Florida, Spojené štáty americké)

Hotely, Miami

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Miami, Spojené štáty americké. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

  • Miami - hotely vždy za najlepšiu cenu
  • Miami ponúka tiež lacné penzióny a hostely
  • Rezervujte za skvelú cenu!

Miami: Spoznajte obľúbené mesto z hier a filmov

Problém s americkými mestami je ten, že oproti európskym sú príliš mladé. Teda problém, niekomu to môže vyhovovať, pre iných z toho vyplývajú rôzne sklamania. Napríklad, že vás krk bude bolieť z obdivovania mrakodrapov a nie fresiek v obrovských katedrálach, že v múzeách nájdete to, čo si možno pamätajú aj vaši starí rodičia alebo miesto atmosféry cítite vôňu hamburgerov. Mestá v USA však túto európsku decentnosť a zdržanlivosť nahrádzajú vibráciami života, živelnou energiou a mladíckou pochabosťou. Za predpokladu, že nie ste vo Fargu, kde je priemerná ročná teplota okolo 6°C, tam sa to veľmi nedá. A presne takéto to je aj v Miami. Miesto, ktoré poznáte z filmov a seriálov, či už je to Scarface, CSI:Miami alebo Bad Boys, je naozaj tak roztomilo bezstarostné, ako vyzerá na obrazovke. Ktovie, či sa mu časom podarí dospieť, teraz tu natrafíte na hotely plné celebrít, nočný život, vír radosti zo života a máte pocit, že ste sa dostali do klubu, kde sa párty nechystá tak skoro skončiť. Kde však nájdete zaujímavé miestá, super destinácie na výlet, kúsok histórie či lacné ubytovanie?

SPOZNAJTE ASPOŇ TEN KÚSOK HISTÓRIE

Miami je mladé mesto, veď v roku 1896 malo len okolo 700 obyvateľov. A dnes? Samotné mesto bez tých všetkých dištriktov a predmestí má približne 420-tisíc obyvateľov. Aj preto nečakajte žiadne sakrálne stavby, hrady, zámky. Radšej zamierte do najstaršej štvrte Downtown, kde nájdete veľa zaujímavých stavieb. Jednou z najvýraznejších budov je Freedom Tower. Socha slobody to síce nie je, no táto 78-metrová budova vás upúta svojim stredomorským vzhľadom. V minulosti slúžila ako sídlo lokálnych novín, dnes sa tu organizujú rôzne výstavy. Architekti našli inšpiráciu v španielskej Seville, ale prečo nie? Do tohto floridského počasia sa dokonale hodí. Zaujme vás určite aj historická budova súdu. Nemusíte ju ani hľadať, pritiahne si vás sama, dlhé roky patrila medzi najvyššie v celom Miami a svojím vzhľadom pripomína varšavskú vežu v socialisticko-realistickom štýle, ktorú Poľsku daroval Stalin. S jedným rozdielom – táto je krajšia a aj jej história je priateľskejšia. Určite sa pozrite aj na baptistický kostol v neoklasicistickom štýle. Pretože, keď opustíte Downtown, historické budovy vám ostanú iba v hlave a v pamäti foťáku. Hľadáte lacné ubytovanie? V Downtowne narazíte prevažne na luxusné hotely ako hotel Courtyard by Marriott. Čo sa týka lacnejšieho ubytovania, na hostel sa tu veľmi spoľahnúť nemôžete, určite hľadajte nocľah mimo hlavného centra.

Ďalšou štvrťou, o ktorej by ste si nemysleli, že ju nájdete medzi vysokými mrakodrapmi, je Little Havana. Nízke domčeky, bungalov za bungalovom s farebnými maľbami, miešajúca sa vôňa z cigár a čerstvej kávy, ľudia krátiaci si čas diskutovaním o politike. Politika je práve to, čo doviedlo väčšinu kubánskych imigrantov do Miami. Môžete sa tu poprechádzať aj po kubánskom Chodníku slávy, kde nájdete také mená ako Gloria Estefan, Thalia či Julio Iglesias. Máximo Gómez Park alebo aj Domino park, ako ho miestni prezývajú, je miestom, kde sa zastavil čas. Starí páni hrajú domino, fajčia cigary a rozoberajú situáciu na Kube. Už chýbajú iba obrovské Cadillacy, aby ste sa cítili ako na skutočnej Kube. Každoročne sa tu koná aj veľký karnevalový festival Calle Ocho, kde vidíte v uliciach tisíce ľudí, rozmanitú hudbu, farebné vlajky, tradičné jedlo z rôznych krajín. Je to v podstate utuženie spolužitia menšín v tejto štvrti. Pamätáte si vetu, že tu zámky len ťažko nájdete? Niečo podobné tu predsa len je. Navštívte múzeum Vizcaya aj so záhradami. Oáza pokoja, v ktorej budete mať pocit, že ste sa ocitli na nejakom talianskom zámočku.

KAM SA VYBRAŤ ZA ZÁBAVOU

Miestom, kde to žije, aj keď tam nie je tá česká minerálka s dvomi T, je American Airlines Arena. Domov basketbalového klubu Miami Heat. Vidieť naživo NBA je zážitok, aj keď považujete basketbal za najnudnejší šport na svete, lebo tam padá príliš veľa bodov. Je to miesto, kde sa presvedčíte o tom, že aj bieli muži vedia skákať. Táto aréna však nie je domovom iba miamských basketbalistov. Často sa tu konajú koncerty veľkých hviezd. Svoje tam už odohrali napríklad Enrique Iglesias, Jennifer Lopez či Shakira. Zvieracie hviezdy v Miami nájdete v zoologickej záhrade. Je najstaršia a najväčšia na Floride, to nie je žiadnym prekvapením. Nové ubytovanie tu našlo viac ako 3000 živočíchov, ktoré si pochvaľujú miestne podmienky, pretože sa veľmi podobajú na tie ich prirodzené. Tých, ktorí sa chcú schovať pred slnkom, potešia stovky paliem, rastlín a porastu, ktoré vám z tieňu postavia hotel, kde sa ukryjete pred horúčavou.

Dávate prednosť pozorovaniu zvierat v živej prírode? Prichystajte sa na výlet a navštívte národný park Everglades. Ten je od Miami vzdialený necelú hodinu cesty autom, ale rozhodne stojí za to. Budete sa tu plaviť močiarmi na lodi s obrovským ventilátorom a pozorovať aligátory. Samozrejme, môžete tu vidieť aj iné zvery, ale lákajú vždy tie najnebezpečnejšie a tými sú tu práve aligátory. Aj keby ste nevideli ani jedného, zážitok vám to nepokazí. Tajomné močariská s lesmi sú skvelým divadlom. Spojenie s prírodou, aj keď úplne iné, nájdete v Dolphin Mall. Obrovské obchodné centrum, ktoré by si pokojne mohlo zvoliť ako svoj slogan: „To čo u nás nenájdete, nepotrebujete.“ Pretože tu je naozaj takmer všetko – oblečenie, elektronika, hračky, potraviny, šperky, knihy. Nakupovanie v Amerike má svoje čaro. Obchodníci vás zľavami dokážu zmeniť na nákupnú mašinu. Pre tých, ktorí neobsedia ani neobležia na jednom mieste, je super miesto Key West. Áno, je to približne 170 km od centra, no ocitnete sa na najjužnejšom mieste USA a po tom, čo uvidíte a budete cítiť, si poviete, že by ten výlet stál za to, aj keby ste cestovali 6 hodín.

NÁVŠTEVA MIAMI BEACH

Veľa ľudí si myslí, že Miami a Miami Beach je to isté. Nie je. Každé mesto má svojho vlastného starostu, políciu a vlastne všetko. Jediné, čo majú spoločné je, že sa vám oplatí ich navštíviť. Zamierte rovno na pláž Lummus Park. Tam sa rozbehnite ako Mitch Buchannon zo seriálu Baywatch a skočte do priezračného mora s bielym pieskom. Miami Beach je známe tým, že pláže a aj more sú tu veľmi čisté, takže ak sa bojíte morských rias viac ako krakena, ktorý vás stiahne pod hladinu, ste tu na správnej adrese. Až rozprávkovo pôsobí miestna slabosť pre art deco štýl, ktorý bol obľúbený v 20. rokoch minulého storočia v Paríži. Tu nájdete v tomto štýle na každom kroku bungalov, obchod, apartmán, reštauráciu či hotel. Neviete sa rozhodnúť, či žiarivé neónové farby ako ružová, modrá, žltá či zelená, pôsobia viac radostne, alebo gýčovo. Ale tu to neriešite. Dovolenka je na to, aby ste iba oddychovali a prechádzali sa palmovými alejami po pobreží.

Miami je stále mláďa, ktoré sa teší zo svojho bezstarostného života na pobreží, teplého podnebia a životom pulzujúcich ulíc. Vždy ste závideli ľuďom v amerických filmoch, ktorí išli rovno z práce alebo školy na pláž? Dovolenka v Miami je presne to, čo vám dovolí zažiť tento pocit na vlastnej koži. Cez deň sa len bezstarostne ponevierate po meste, ležíte pri mori a večer vám stačí vyjsť na ulicu, aby ste si zrazu s týmto mestom zatancovali vášnivú salsu. Keď hľadáte toto, príďte sem skôr, ako toto centrum Floridy a zábavy stihne dospieť.

Top destinations