Hotely, New York (New York, Spojené štáty americké)

  791 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  171 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  166 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  190 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  117 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 1. 323 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 2. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 3. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 4. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 5. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, New York

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii New York, Spojené štáty americké. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • New York - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • New York ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste New York

  225 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

New York: Zahryznite sa do Veľkého jablka. Aspoň na 5 dní

Existuje veľa známych jabĺk – otrávené, ktoré zjedla Snehulienka, to, čo spadlo na hlavu Isaacovi Newtonovi, to, ktoré zostrelil z hlavy William Tell a potom ešte Veľké jablko. So svojimi takmer 8,5 milióna obyvateľmi je najväčšie v celom USA. Keby ste chceli vymenovať všetky prezývky, ktoré New York okrem Veľkého jablka dostal, chvíľku by vám to trvalo – Mekka kapitalizmu, Mesto, ktoré nikdy nespí, Gotham či Mesto mrakodrapov a to sú len niektoré z nich. Mesto sa skladá z piatich štvrtí. Najľudnatejšou z nich je Brooklyn, potom nasleduje Queens, Manhattan, Bronx a Staten Island. Pripravte sa na to, že ak chcete v New Yorku vidieť to najzaujímavejšie, vaša dovolenka by nemala byť kratšia ako 5 dní. Ale každý krok, ruch mesta, energia a spirit, ktorý tu nájdete, bude pre vás obrovským zážitkom. Môžete sa tešiť na Nové obchodné centrum, ktoré je najvyššou budovou New Yorku, Chryslerovu budovu, Central park, ale aj typické newyorské mosty. Čo by ste ešte mali navštíviť, kde sa ukryjete pred ruchom veľkomesta a kde nájdete lacné ubytovanie?

POZRITE SI NAŽIVO TO, ČO STE NA FOTKÁCH VIDELI STOKRÁT

Fotky klamú, a keď nie, tak sa vás snaží oklamať aspoň Photoshop, ktorý je na nich použitý. Takže hoci ste Sochu slobody videli na fotke aspoň stokrát, naživo bude vyzerať úplne inak. Možno krajšie, možno budete sklamaní alebo sa môžete aj zamilovať, to záleží na vás. New York dostal Sochu slobody do daru od Francúzov v roku 1886. Navrhol ju Frédéric Auguste Bartholdi a zostrojil samotný Gustave Eiffel. Od podstavca až k fakle, na ktorej je vyhliadková plošina, meria 93 metrov a na Liberty Islande je neprehliadnuteľná. Najviac mrakodrapov, a zároveň aj tie najznámejšie, nájdete v štvrti Manhattan, finančné centrum nielen mesta, ale aj sveta. Jedným z prvých mrakodrapov, ktorý bol v New Yorku dlho aj najvyššou budovou, je Empire State Building. 102-poschodový a 381 metrov merajúci obor dostal meno vďaka Georgovi Washingtonovi, prvému americkému prezidentovi, ktorý o New Yorku hovoril ako o Empire State. Len pár blokov odtiaľ je ďalší svetoznámy mrakodrap – charizmatická Chryslerova budova, ktorú mnoho špičkových architektov označuje za najkrajší mrakodrap v meste. Do tretice všetko najvyššie a najvyšší newyorským mrakodrapom je Nové obchodné centrum, ktorého stavba bola dokončená v roku 2013 a trvala 7 rokov. Odvtedy je so svojou výškou 541 metrov tým najvyšším, čo tu môžete nájsť. A ako je na tom ubytovanie v Manhattane? Ak hľadáte niečo lacné, dobre vám poslúži hostel The Bowery House. Keď máte radi vyšší štandard, prenajmite si apartmán v Duane Street Hotel.

NECHAJTE SA UNIESŤ ČAROM MANHATTANU

Manhattan však nie je iba o mrakodrapoch. Nájdete tu zrejme aj najznámejší park na svete. Veď kto iný sa môže pochváliť, že si zahral v stovkách filmov, jedine Central park , ktorý ste určite videli v Sám doma 2, Muži v čiernom 3, Sex v meste alebo Avengers. 315 hektárov zelene uprostred betónovej džungle priam láka, aby ste si tu urobili piknik, išli zabehať alebo sa len tak prechádzali. Je až neuveriteľné, že túto oázu pokoja delí iba 15 minút chôdze od jej pravého opaku – Times Square. Miesto, ktoré navštívi 50 miliónov návštevníkov ročne , nájdete na križovatke známych ulíc – Broadway a 7th Avenue. Je to najväčšie námestie v New Yorku a známe je hlavne vďaka obrazovkám, na ktorých bežia neustále reklamy. Keby ste mali pocit, že zo všetkých tých obrazoviek a ruchu dostanete epilepsiu, môžete sa ísť upokojiť do neďalekého Bryant parku. Veľmi príjemné miesto, kde si môžete sadnúť na lavičku a oddýchnuť si. Keby ste sem prišli v zime, čaká tu na vás veľké klzisko aj s požičovňou korčúľ. Ďalším rušným miestom, ale rozhodne estetickejším a príťažlivejším, je hlavná newyorská železničná stanica Grand Central Terminal. Ďalšia hviezda z amerických filmov, ktorou sa denne preženie viac ako 750-tisíc ľudí cestujúcich zo 44 nástupiští. Budova je to však naozaj pekná a pohľad na jej kupolu stojí za to. Veď krk máte už aj tak rozcvičený zo všetkých mrakodrapov. A čím ďalším vás New York ešte očarí?

NAVŠTÍVTE SKVELÉ NEWYORSKÉ MÚZEÁ

New York sa môže pýšiť svojimi múzeami – ich počtom, pestrosťou a hlavne rozsahom exponátov. Najväčším múzeom v USA je The Metropolitan Museum of Art, kde nájdete viac ako 2 milióny exponátov na výstavnej ploche 190-tisíc m2 , takže aby ste všetko stihli vidieť, ideálne by bolo si tu prenajať apartmán a pokračovať na ďalší deň. Aké exponáty tu na vás urobia dojem? Každého druhu – od šperkov cez obrazy až po brnenia. Ďalším z tých najpútavejších je American Museum of Natural History. Múzeum, v ktorom vás prekvapí obrovský rozmer dinosaurov, pretože uvidíte ich kostry, nájdete tu aj model veľryby, ale aj ďalšie zaujímavosti, ktoré si pre vás pripravila príroda. A nielen exponáty sú veľké. Aj samotné múzeum, ktoré pozostáva zo 46 sál a vo svojich archívoch má 32 miliónov exemplárov, ktoré však nie sú všetky vystavené. Je to však ďalšie miesto, kde by mali pristaviť penzión a v ňom ponúkať ubytovanie, aby ste si stihli pozrieť všetko, čo vás zaujme. Aj keď nejde o múzeum, určite sa choďte pozrieť do Newyorskej verejnej knižnice. Už samotná budova vás prekvapí svojimi obrími rozmermi a to na váš čaká ešte majestátnejšia zbierka kníh. Vo svojej zbierke má 53 miliónov predmetov, z najväčšej časti, nie veľmi prekvapivo, kníh.

PREJDITE SA PO NEWYORSKÝCH MOSTOCH

K New Yorku neodmysliteľne patria aj jeho mosty. Najznámejším z nich je ten Brooklynský , či je aj najkrajší, to už je na vás, ale ak poviete, že áno, sami v tomto tvrdení rozhodnete nebudete. Meria 1,8 km a bol postavený v roku 1883 a v tom čase na ňom boli použité super moderné metódy ako napríklad oceľové laná. Aj vďaka nim bol v tej dobe najdlhší odpružený most na svete. Dnes láka hlavne kvôli svojej architektonickej kráse, ale aj kvôli tomu, že je z neho super výhľad na Sochu slobody a manhattanské mrakodrapy. Ďalším mostom, ktorý sa teší obľube nielen kvôli tomu, že sa môžete vďaka nemu dostať z jedného ostrova na druhý, je Manhattanský most. Dostane vás najmä svojím dizajnom. Je dokonca ešte dlhší ako ten Brooklynský, meria 2 km a môžete si z neho vychutnať výhľad nielen na East River, ale aj na celý New York. Keby vás lákala plavba po vodnej hladine, prevezte sa trajektom z Manhattanu na Staten Island, výhľad na všetky dominanty stojí za tých pár dolárov. A čo tu? Stojí tu najznámejší baseballový štadión v New Yorku – Yankee Stadium. Hoci tejto hre nerozumiete a nemáte ani poňatia, čo je meta a kto je catcher, choďte sa pozrieť na zápas. Nebudete ľutovať, prinajhoršom si dáte popkorn alebo hot dog a svet bude chutiť lepšie.

Zjesť veľké jablko zaberie dosť času a ešte viac, keď máte zjesť Veľké jablko a zároveň si ho vychutnať. Aj preto by mala byť dovolenka v New Yorku dostatočne dlhá, aby ste neboli vo väčšom strese ako biznismen na Wall Street, ktorý sa dozvedel, že mu padajú akcie. Nájdite si cenovo výhodné ubytovanie, nech vám ostane v rozpočte viac peňazí na spoznávanie a schuti sa zahryznite. New York vás zasýti nielen neuveriteľnými mrakodrapmi, z ktorých vás až rozbolí krk, ale aj jedinečnými miestami, ktoré majú svoju atmosféru a vôbec nemáte pocit, že ste v meste, kde sú okrem vás ďalšie milióny ľudí. Určite nevynechajte ani jedno čarovné miesto – bývalú nadzemnú trať pre vlaky, ktorú premenili na pešiu zónu plnú zelene, oddychu a skvelých architektonických riešení. Lebo aj o tomto je najväčšie mesto v USA. O vychutnávaní si života netradičným spôsobom.

Our top-rated cheap hotels in New York

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 131 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  204 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 147 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 164 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Často kladené otázky o destinácii New York