Hotely, Nitra (Nitriansky kraj, Slovensko)

  95 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  98 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 1. 131 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  86 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 2. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 3. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 4. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 5. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 6. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Nitra

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Nitra, Slovensko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Nitra - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Nitra ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Nitra

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 70 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Nitra: Stará dáma so sviežim spiritom

Hovoriť o sebe, že ste najstaršie mesto na Slovensku, je veľká frajerina. No keď sa môžete pochváliť aj tým, že je po vás pomenovaná vesmírna planétka objavená v roku 1983, to je už iný level. Týmto všetkým sa môže pochváliť iba jedno mesto na Slovensku. Tým je Nitra. Mesto pod Zoborom, keby ste chceli zistiť, prečo takýto názov, stačí dvihnúť hlavu a pozrieť sa na panorámu a jeden z tých siedmich vrchov, ten na severe, je Zobor. Mesto, ktoré počas Veľkej Moravy bolo veľkým hráčom a sídlil tu aj knieža Pribina, má rozhodne čo ponúknuť a rozpovedať vám príbehy, pri ktorých budete neveriacky krútiť hlavou. Ktoré miesta by ste mali v Nitre navštíviť, kde si môžete urobiť príjemné prechádzky a kde nájdete lacné ubytovanie? Síce toto vám múdry knieža Pribina neprezradí, ale tento článok áno.

NAVŠTÍVTE NITRIANSKY HRAD

Prvé historické zmienky o Nitre pochádzajú z roku 828 a prvá písomná zmienka o jej dominante – Nitrianskom hrade – pochádza z roku 871. Hradový komplex nájdete na skalnej vyvýšenine nad mestom. Okrem samotného hradu je súčasťou komplexu aj Biskupský palác, katedrála a hospodárske budovy. Do Katedrály sv. Emerána sa oplatí ísť pozrieť. Zdobia ju pekné fresky a reliéfy na oltári. Milovníci histórie budú určite nadšení z prehliadky písomností so založením kresťanstva na Slovensku a šperkovnice, ktorá obsahuje aj Kalich Udalrica de Buda. Ale ani tí, ktorým história veľa nehovorí, nebudú hundrať popod nos – nájdete tu príjemné záhrady, v ktorých si môžete odpočinúť alebo si vychutnať pohľad na mesto z hradieb. Ak by sa vám to zdalo príliš nízko, choďte do katedrálnej veže a centrum Nitry pred vami zapózuje ako zvodná modelka. Celý tento komplex nájdete v štvrti Horné mesto, ktoré je zároveň aj najstaršou časťou Nitry. Chceli by ste tu nájsť lacné ubytovanie? Skúste hostel Nitra Glycerin. Nie je to žiadna robotnícka ubytovňa a budete sa tu cítiť veľmi príjemne. Ak máte chuť na trochu rozmaznávania, skúste hotel Capital, kde nechýba ani wellness či masáže.

TÚLAJTE SA HISTORICKÝM CENTROM

Nevynechajte ani priestranné kruhové Svätoplukovo námestie, na ktorom nájdete aj zaujímavú stavbu Divadla Andreja Bagara, do ktorého sa môžete ísť pozrieť na predstavenie, keby vás prepadol hlad po kultúre. Okrem divadla je na námestí aj Ponitrianske múzeum a čo v ňom? Sídli vo veľmi peknej budove a vo svojej zbierke má veľmi pekné kúsky, zameriava sa hlavne na vývin prírody a života v tomto regióne. Takže okrem iného na vás čakajú za sklom praveké nálezy, ktoré Nitra a okolie vydali zo svojej zeme. A kam ďalej? Odtiaľto je to necelých 5 minút ku Kostolu sv. Petra a Pavla. Pochádza zo 17. storočia a o storočie neskôr ho obliekli do šiat z baroka. Túlať sa uličkami okolo tohto kostola je veľmi príjemne, hlavne ak sa vydáte po Samovej ulici. Po nej sa dostanete aj na roztomilé Pribinovo námestie, ktoré je zaujímavé tým, že je postavené v kopci a stráži ho Pribinova socha. Čím vás ešte centrum zaujme? Zaujímavý tu je aj mariánsky stĺp, ktorý Nitrania postavili na znak vďaky skončenia morovej epidémie v roku 1750. Ak hľadáte ubytovanie v tejto časti Nitry, poteší vás štvorhviezdičkový hotel Alexander`s alebo penzión Moretti.

MIESTA, KTORÉ MUSÍTE VIDIEŤ

Nitra a Corgoň sú neoddeliteľnou súčasťou a nielen to pivo, ale aj socha. Hoci sa oficiálne volá socha Atlanta, miestni jej nepovedia inak ako Corgoň. Ten už dlhé desaťročia podopiera poschodie Kluchovho paláca a aj to, že to vydržal až dodnes, hovorí o jeho sile. Corgoň bol bájny nitriansky kováč, ktorý mal takú silu, že stačilo, aby udrel o nákovu a triaslo sa celé Horné mesto. Podľa povesti to bol práve on, kto ochránil Nitru pred tureckými nájazdmi. Nádhernou budovou, ktorú by ste nemali vynechať, je synagóga a to, že si vašu návštevu zaslúži, dokazuje jej miesto v Ústrednom zozname kultúrnych pamiatok Slovenska. Je postavená v mauro-byzantskom štýle a dnes je dejiskom rôznych kultúrnych akcií. Jedným z najzaujímavejších miest v nitrianskom Dolnom meste je Kláštor piaristov a kostol sv. Ladislava, ktorého súčasťou je aj gymnázium. Pred týmto komplexom nájdete príjemný parčík, kde si môžete posedieť a vydať sa ďalej potulkami starým mestom. V Nitre nájdete ešte ďalšie množstvo kostolov, a i keď Trnava to síce nie je, no v mnohom sa na seba podobajú. Tými najzaujímavejšími sú Kostol navštívenia Panny Márie či Kostol reformovanej kresťanskej cirkvi. Nemusíte sa báť, páčia sa aj neveriacim.

UROBTE SI MENŠÍ VÝLET

Nitrianska kalvária je veľmi pekná. Hovorí sa to o každej kalvárii? Tak o tej v Nitre to aj skutočne platí. Tvorí ju 12 neorománskych kaplniek, ktoré sú postavené od Kostola Nanebovzatia Panny Márie až vás kamenným chodníkom dovedú ku Kaplnke Božieho hrobu. Je to naozaj príjemná prechádzka v peknej prírode a na konci vás čaká ešte krajší výhľad na mesto Nitra. Odporúča vám to každý jeden z desiatich odporcov prechádzok. Ďalším menším výletom, ktorý za to stojí, sú Drážovce. Obec vzdialená od Nitry približne 10 km autom je známa hlavne vďaka svojmu kostolíku. Romantický Kostol svätého Michala archanjela stojí na vrchu nad Drážovcami a keby si mal nejaký hollywoodsky režisér vybrať, na akom mieste sa bude konať svadba hlavného hrdinu zo stredoveku, vybral si presne toto miesto. Ak už raz budete v Nitre, určite podstúpte výstup na Zobor. Vrch vysoký 586,9 m n. m nie je žiadnym Everestom ani pre ľudí, ktorí trekingové topánky videli nanajvýš v obchode. Po ceste na vrchol zájdite aj do Svoradovej jaskyne, ktorá dostala meno podľa pustovníka, ktorý v nej v 11. storočí býval. Na vrchu Zobora je aj pyramída, ale hlavne opäť zas raz super výhľad na mesto.

Netreba okolo toho zbytočne tancovať. Nitra je naozaj pekné mesto, ktoré stojí za návštevu. Atmosféru kráľovského mesta cítite na každom kroku. Uličky ťahajúce sa po kopcoch dláždené mačacími hlavami a lemované meštianskymi domami vás vracajú späť do stredoveku. Do takého civilizovanejšieho, keď každé pivo malo svoj vlastný názor a chutilo inak. O tom sa môžete presvedčiť v Lokál Pube. A keby vás pivo nepresvedčilo, že do Nitry sa oplatí ísť, urobí to rozkošná zmrzlináreň Gio Caffe, o ktorej nejeden foodie povedal, že práve tu je najlepšia zmrzlina na celom Slovensku. Nechajte sa unášať nitrianskymi uličkami a zároveň si vychutnajte aj miesta, ktoré od svojich majiteľov dostali do vienka za fúrik nefalšovaného genius loci.

Our top-rated cheap hotels in Nitra

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Často kladené otázky o destinácii Nitra