Hotely, Senec (Bratislavský kraj, Slovensko)

  80 € za noc
  Očakávaná cena za:31. 8. - 1. 9.
 1. 78 € za noc
  Očakávaná cena za:26. 5. - 27. 5.
 2. 45 € za noc
  Očakávaná cena za:23. 7. - 24. 7.
 3. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 4. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 5. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 6. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 7. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 8. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 9. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Senec

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Senec, Slovensko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Senec - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Senec ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Senec

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 74 € za noc
  Očakávaná cena za:17. 5. - 18. 5.
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 48 € za noc
  Očakávaná cena za:13. 9. - 14. 9.
 • 84 € za noc
  Očakávaná cena za:19. 9. - 20. 9.
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Senec: Jedno z najlepších miest na letnú dovolenku aj bez mora

Hoci Senec nájdete až na konci chvosta prvej päťdesiatky najväčších slovenských miest, čo sa návštevnosti týka, patrí medzi tie najlepšie na Slovensku. Čím je dovolenka v Senci taká lákavá? Najväčším ťahákom sú jasno-jasne Slnečná jazerá a s tým spojená aj infraštruktúra – super penzión vystrieda ešte lepší hotel. Keď sa k tomu pridá ešte aj aquapark, jedno z najlepších dovolenkových miest na Slovensku je jasné. Ale toto 18-tisícové mesto nie je iba o kúpaní, varenej kukurici, jazerách a vodných bicykloch. Zahanbiť sa nedá ani centrum, ktoré síce nepatrí medzi najstaršie, no poteší vás svojím „mladíckym“ šarmom a príjemnou atmosférou. Nikto sa nikam neponáhľa a všetci si tu žijú pohodovým malomestským životom. A tentokrát je slovo „malomestský“ považované za kompliment. Čo vidieť v meste, či nájdete lacné ubytovanie pri jazere a kde si najlepšie oddýchnete, to sa dozviete v ďalších riadkoch.

PREJDITE SA MESTOM, NEBUDETE SKLAMANÝ

Tvrdiť, že Senec je Rím, by aj slepec cez zváračské okuliare videl, že je lož. Tým najvzácnejším, čo v Senci nájdete, je Turecký dom zo 16. storočia. Hoci ho nedali postaviť Turci, ale miestny župan, pôsobí naozaj turecky – vyzerá ako zmenšenina kockového hradu s jednou oblou vežou a na jeho streche nájdete oblúkovité hradby. A čo nájdete v jeho vnútri? Mestské múzeum, ktoré má expozíciu rozdelenú na dve časti – tá prvá ukazuje živú a neživú prírodu v okolí Senca a tá druhá historické nálezy od praveku až po súčasnosť. Veľmi peknou budovou je židovská synagóga v secesnom štýle s miernymi prvkami orientu, ktoré na ňu zrejme preskočili z 5 minút vzdialeného Tureckého domu. Ak by ste sa chceli dozvedieť, čo doslova znamená výraz „pranierovať“, blízko synagógy nájdete aj Stĺp hanby, ktorý sa ľudovo nazýva „pranier“. Je to stĺp, ku ktorému priviazali previnilca často pre dosť smiešny dôvod ako napríklad slabá úroda cibule a verejnosť sa mu tu vysmievala, pohŕdala ním a výnimkou neboli ani bitky palicou či bičom. Súčasťou Mierového námestia, kde je aj synagóga a pranier, je aj Immaculata, mórový stĺp s Pannou Máriou z polovice 18. storočia postavený na znak vďaky za koniec epidémie. Hľadáte lacné ubytovanie v centre mesta? Potom je pre vás ako stvorený útulný penzión Villa Sipeky. Ak túžite po niečom luxusnejšom, štvorhviezdičkový hotel Marathon je jasnou voľbou. Žiaľ, wellness chýba, ten si však užijete inde.

SENEC NIE SÚ IBA SLNEČNÉ JAZERÁ

Ak nadviazať na spojitosť Senca s Rímom, tak ako sa hovorí o Ríme, že to nie je iba Koloseum, tak ani Senec nie sú iba Slnečná jazerá. Aj keď treba povedať, že sa to tu točí hlavne okolo nich. A právom? Rozhodne. Prečo sa to volá „jazerá“, keď na mape to vyzerá ako jedno veľké jazero s rozlohou 100 ha a dĺžkou 2,2 km a priemernou šírkou 400 metrov? Pretože pôvodne to bolo 5 jám vyhĺbených bagrovaním, ktoré sa postupom času spojili do jedného veľkého jazera. Teraz viete prečo sú to „jazerá“, zaujíma vás prečo „Slnečné“? Pretože ročne tu svieti slnko približne 2200 hodín, na porovnanie – v slnečnom Alghere na Sicílii svieti slnko priemerne 2600 hodín ročne. Ponúkané služby sú na vysokej úrovni – nájdete tu vodné bicykle, basketbalové ihriská, tenisové kurty, vodný futbal či tobogany. A ako je na tom ubytovanie? Napríklad taký hotel Dolphin je priamo pri jazere. Môžete si však prenajať aj apartmán nie pri, ale na jazere a to na „stračích nôžkach“. Neďaleko Slnečných jazier je aquapark Aquathermal, ktorý čerpá svoju vodu z termálneho prameňa. Nechýba tu wellness, plavecké bazény, tobogany, masáže či šmykľavky. Ak vám začne pršať, dovolenka sa nemusí pre vás končiť, môže pokračovať práve tu. Pri Slnečných jazerách nie je iba aquapark, ale aj ďalšie a veľmi čisté jazero – Hlboké alebo aj Guláška. To, že je naozaj čisté, dokazuje výskyt raka, sladkovodnej medúzy či korytnačky. V západnej časti Senca je ešte Strieborné jazero, možno budete trochu sklamaný, možno nie, ale tentokrát je bez pokladu.

CHOĎTE NA VÝLET V OKOLÍ

Keby ste chceli spoznať aj okolie a urobiť si výlet, Senec je super východiskovým bodom. Môžete sa vydať ktorýmkoľvek smerom a vždy niečo zaujímavé nájdete. Niekedy viac, inokedy menej, no niečo tam bude. Len 10 minút juhovýchodne od Senca je Oáza sibírskeho tigra. Jej cieľom je pomôcť ohrozenému druhu sibírskeho tigra, aby prežil. Preto je to viac imitácia jeho prirodzeného prostredia ako ZOO. Nájdete tu viac ako 20 týchto vzácnych tigrov a aj keď nie ste milovník zoologických záhrad, tu uvidíte skutočne spokojné zvieratá. V dedinke Hrubá Boršča je golfové ihrisko, ktoré je pripravené aj pre úplných začiatočníkov. Ak sa vám nebude dariť, strávite čas v peknom prostredí a dokonale sa zregenerujete. Ak máte so sebou aj svoje ratolesti, tie radšej zoberte do Kráľovej pri Senci. Nájdete tu veľmi milý a hlavne významný lesopark. Ide o najväčší včelársky skanzen v Európe a nájdete tu včelie úle rôznych tvarov – v tvare mnícha, domčeku, hradu či ľudských tvárí. Súčasťou je aj múzeum, kde si pozriete ako sa vyvíjali nástroje na výrobu medu a ďalšie zaujímavosti z tejto oblasti. Ďalších 10 minút, tentokrát západne, nájdete pekný kaštieľ Veľký Biel. Jeden z najväčších barokových kaštieľov na Slovensku nechal postaviť v 18. storočí Imrich Csáky a hoci dlhé roky chátral, od roku 2012 ho úspešne resuscitovali. Dnes si žije svojím životom. Ďalším kaštieľom, ktorý stojí za návštevu, je ten v Bernolákove. Tiež pochádza z 18. storočia. Tento dal však postaviť gróf Esterházy. Kaštieľ je veľmi pekný aj napriek tomu, že je v zlom stave. Poteší vás hlavne jeho príjemné prostredie, ktoré ho obklopuje.

Dovolenka v Senci je skvelým rozhodnutím, ak hľadáte niečo na Slovensku so super službami, udržiavanými plážami, zaujímavým mestom a ešte zaujímavejším okolím. Niektoré mestá turistov pokladajú hlavne za zdroj príjmov a napriek tomu služby krívajú. Senec je však výnimkou a nezáleží na tom, či sem idete na dovolenku s partnerom, rodinou či partiou. Vždy tu budete mať čo robiť a veľký bonus – máte veľkú šancu, že vám vyjde počasie, pretože 2200 hodín so slnkom ročne je skvelá vizitka. Ak stále rozmýšľate, kam si pôjdete najbližšie odpočinúť, nerobte to, akurát ste to miesto našli.

Our top-rated cheap hotels in Senec

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 56 € za noc
  Očakávaná cena za:16. 9. - 17. 9.
 • 74 € za noc
  Očakávaná cena za:6. 8. - 7. 8.
 • 42 € za noc
  Očakávaná cena za:25. 5. - 26. 5.
 • 32 € za noc
  Očakávaná cena za:19. 4. - 20. 4.
 • 36 € za noc
  Očakávaná cena za:22. 4. - 23. 4.
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely Senec

Zaujímať by vás mohli aj nasledujúce hotely...

Zaujímavé miesta - Senec

Najobľúbenejšie destinácie

Ďalšie často vyhľadávané destinácie