Hotely Zell am See, Rakúsko

  • Zell am See - hotely vždy za najlepšiu cenu
  • Zell am See ponúka tiež lacné penzióny a hostely
  • Rezervujte za skvelú cenu!
Načítava sa
Ukázať ďalšie hotely
Hotely v: Zell am See

Z lyží rovno do plaviek? V Zell am See normálny deň

Keď ste turistickým centrom, kde približne 90 % obyvateľov je zamestnaných alebo podniká v tom, čo rozhoduje o tom, či turisti budú spokojní, alebo na vás budú pľuť oheň a síru, snažíte sa. Snažíte sa o to, nech sú vaše služby špičkové, nech sú apartmány pohodlné, nech je obsluha taká, aby každý zákazník mal pocit, že obsluhujú anglickú kráľovnú. Hoci každý zarába na seba, všetci ťahajú za jeden kábel lanovky. A takéto to je aj v rakúskom horskom mestečku Zell am See. V mestečku, kde sa lyžujete a o tridsať minút sa už môžete kúpať v jazere s teplotou 24°C. Áno, aj toto sú obrovské výhody destinácií, ktoré majú vo svojej blízkosti skutočné ľadovce. Také, z ktorých by mal okrem lyžiarov radosť aj Titanic, pretože by mu nič zlé neurobil. Čo by ste mali vedieť, keď ste sa rozhodli, že dovolenka práve na tomto mieste je pre vás tá pravá? Kde si najlepšie zalyžujete, čo stojí za návštevu kde nájdete lacné ubytovanie a čo robiť, aby ste si to tu naozaj užili? To vám pošepnú ďalšie riadky.

ČO TU MÔŽETE ROBIŤ OKREM LYŽOVANIA?

Zell am See má obrovskú výhodu v tom, že v centre nie sú iba apartmány, penzióny a hotely, ale aj kúsok histórie. Ferdinand Porsche ml., ktorý získal čestné občianstvo tohto drobca v Kitzbühelských Alpách, vedel, prečo tu strávil svojich posledných 9 rokov svojho života. Pamiatky a architektúru ako v Ríme tu síce nemôžete čakať, no milovníkov historických stavieb poteší Kostol sv. Hippolyta. Sympatický kamenný kostolík v románskom slohu s vežou vysokou 36-metrov nepatrí medzi najväčších velikánov v Rakúsku, no o to viac sa tam hodí.Grand Hotel Zell am See je neuveriteľná stavba. Asi lepšie slová, ako opísať čaro tohto hotela, neexistujú. Postavený bol v roku 1896 na brehu jazera Zell, odvtedy si zažil množstvo rekonštrukcií, nových majiteľov, ale aj okupáciu americkou armádou počas Druhej svetovej vojny. Videli ste film Grandhotel Budpešť? Približne takouto gráciou oplýva tento hotel, ktorý pripomína zlatú éru hotelierstva. A ako je na tom ubytovanie v centre? Nemusíte sa báť, že musíte vyloviť z jazera zlatý poklad, aby ste zaplatili v meste slušnú izbu. Veľkej obľube sa tešia obsluhované apartmány Post, ktoré patria k tomu najlepšiemu, čo tu môžete nájsť. Pomerné lacné a príjemné izby ponúka penzión Alpenhof Grafleiten.

Miestom, kde si môžete odpočinúť po lyžovačke, túre alebo len tak, lebo ste pôžitkár, je Tauern Spa. Liečivá voda, masáže, wellness, tobogan pre deti.Keby ste si to tu zamilovali, máte tu k dispozícii aj hotel. A keď to všetko zakončíte dobrým rakúskym vínom, budete sa musieť spýtať sami seba: „Môže byť život ešte lepší?“ A odpoveď je: áno, môže. Stačí sa ísť okúpať do jazera Zell. Pokojne by ste mohli minúť toľko superlatívov, koľko je v tomto jazere litrov vody, ale asi ani vtedy by sa vám nepodarilo úplne vystihnúť jeho krásu. Horské jazero s krištáľovo čistou vodou, v ktorom sa môžete kúpať, potápať a aj plaviť na loďke. A zhora vám robia plavčíkov skalnaté vrcholce rakúskych Álp. Jasné, v zime sa tu veľmi neokúpete, keďže jazero zamŕza, za to však môžete obuť korčule a oprášiť v sebe kúsok Mira Šatana či Ondreja Nepelu. Od mája do septembra sa teplota vody pohybuje od 22°C do 25°C. Keď si zoberiete, že nie ste pri mori, ale 750 m. n. m., veľmi milé teploty. A to nie je hlavný dôvod, prečo Zell am See navštevujú turisti aj v lete.

KAM ZA LYŽOVAČKOU A TURISTIKOU

Hoci kúpanie sa v jazere v zime nie je najlepší nápad, ak nie ste ľadový medveď alebo Martin Babjak, lyžovanie v lete je objektívne lepší nápad. A nemusíte sa báť toho, že vám to pôjde tak dobre ako v lete na saniach. Prečo? Pretože obľúbené lyžiarske stredisko Kitzsteinhorn je tak vysoko, že si tu môžete zalyžovať aj v lete. Na snehu. Ľadovec vysoký 3 203 metrov je veľmi ústretový a férový, pretože umožňuje lyžiarom užívať si jeho 138 kilometrov zjazdoviek počas celého roka. Lanovka vás však vyvezie do výšky 3 029 m. n. m. No aj tak môžete odteraz používať nové prirovnanie, keď sa vám bude v niečom dariť: ide mi to ako v lete na saniach v Kitzsteinhorne. Autom ste zo Zell am See v tomto stredisku za 20 minút, čiže nebudete musieť vstávať ani zbytočne priskoro, veď ste na dovolenke, pospite si. Auto môžete využiť ešte na jeden super výlet, nepôjdete za konkrétnym cieľom, pôjdete po ceste Grossglockner Hochalpenstrasse, ktorá vám otvorí neuveriteľnú scenériu alpských vrchov. Keď uvidíte pred sebou kľukaté serpentíny a neskrotnú prírodu, v momente dostanete chuť natočiť reklamu na auto.

Máte radi slovenské Jánošíkove diery v Terchovej? Aj v tejto časti Rakúska nájdete niečo podobné. Dobre sa obujte a prejdite sa po turistických drevených chodníkoch popri skalách a horskej rieke v Sigmund-Thun. Nastavte váš koráb zo Zell am See smerom na Kitzsteinhorne a urobte si naozaj veľmi pekný výlet. Skvelým miestom pre ľahkú turistiku, až takú ľahkú, že ju zvládnu aj deti bez preklínania vášho nápadu, je kopec Schmittenhöhe. Na vrch sa vyveziete lanovkou a tu nájdete apartmány, reštaurácie lyžiarske svahy a aj náučný chodník pre deti, ktorý má na starosti Schmidolin. Miestny maskot vyzerá ako drak, no nechrlí oheň. Iba sprevádza vaše deti chodníkom, kde musia riešiť rôzne úlohy, či už vedomostné, alebo také, ktoré otestujú ich zručnosti.

SPOZNAJTE MIESTA NA VÝLETY

Vynechať Krimmelské vodopády by bolo podobné, ako byť vo Viedni a nedať si Sacherovú tortu. Prežili by ste to, no vaše podvedomie by vám stále hovorilo, že ste nemali dezert. Sú to najväčšie vodopády v Rakúsku a 5. najväčšie na svete. Dokopy majú 380 m a sú rozdelené na tri časti. Od Zell am See sú vzdialené približne hodinu, ale za ten hukot vody sa vám tých 55 km oplatí počúvať hukot auta či parnej lokomotívy, ktorá vás sem odvezie. Ďalším veľkým zážitkom je vidieť obrovskú vodnú elektráreň v nadmorskej výške 2 040 m. n. m. v tesnej blízkosti ľadovcov. Toto miesto sa volá Mooserboden a odtiaľto sa môžete vydať na prechádzky či turistiku. Keď máte len tenisky, vybehnite iba o 60 metrov vyššie a užite si panorámu z vyhliadky Hohenburg. Máte chuť na poriadnu dávku civilizácie? Navštívte Salzburg alebo aj Soľnohrad. Mozartovo rodisko je krásne historické mesto, do ktorého sa veľmi ľahko zamilujete. Našťastie tu nie je problém nájsť lacné ubytovanie a spontánne dovoľte, aby sa vaša dovolenka predĺžila o nejaký ten deň. Ideálnym miesto je penzión Jahn alebo hotel Villa CiCubo.

Univerzálnosť. Presne to je to, čo robí Zell am See výnimočným mestečkom. Nech sem prídete v akomkoľvek mesiaci, zalyžujete si a tiež si užijete kúpanie. Jasné, nie vždy to bude v krištáľovom jazere, ale aj tak má bod. Máte radi športy? Je jedno, či bicyklujete, plávate, lyžujete, turistikujete, máte toľko možností, že by ste boli najradšej, keby vaša dovolenka mala o týždeň viac. Nechýba ani typická architektúra a atmosféra rakúskeho horského mesta, ktorá poteší úplne všetkých. A takto by sa dalo vo výpočte univerzálnosti pokračovať, ale to by nebolo dobré. Prečo? Pretože by vás to pripravilo o čas, ktorý môžete využiť na hľadanie ubytovania a vybavenia si dovolenky v práci.

Cenový rozsah

od ‎28 €do ‎1 114 €

Najlepšie hotely

Viac top hotelov