Hotely, Amsterdam (Severný Holland, Holandsko)

 1. 85 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 2. 127 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  82 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 3. 94 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  93 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  57 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 4. 83 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 5. 114 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 6. 92 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 7. 55 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024

Hotely, Amsterdam

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Amsterdam, Holandsko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Amsterdam - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Amsterdam ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Amsterdam

 • 67 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  66 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 135 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 63 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  62 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Amsterdam: Uvoľnené mesto kontrastov a pravidiel

Prezývky sú super. Malé deti ich odstávajú už v prvých ročníkoch školy a väčšinou sa ich už nikdy nezbavia. Aj keď po dvadsiatich rokoch prezývky už nemusia dávať zmysel, ostanú im už navždy. Mestá sú na tom rovnako ako deti. Tiež dostávajú prezývky. Niektoré z nich sú už len spomienkou na minulosť, iné sú aktuálnejšie ako kedykoľvek predtým. Amsterdam nie je žiadna výnimka. Aj on dostal svoju prezývku - Benátky severu. Je táto prezývka stále aktuálna? Je. Bývalá rybárska osada na rieke Amstel už lepšiu prezývku nemohla ani dostať. No zabudnite na taliansku noblesu a temperament. Pripravte sa na holandský šarm a uvoľnenosť. Kanály, ktoré križujú najväčšie mesto Holandska, sú obrovskou atrakciou pre turistov. A nielen tie. Prečítajte si, čo tu všetko okrem kanálov a coffee shopov láka turistov.

MESTO BICYKLOV S VETERNÝMI MLYNMI

V Benátkach je tradičným dopravným prostriedkom gondola. V Amsterdame sú to zase bicykle. Nie však vodné. Hoci je tu sieť kanálov skutočne hustá, všade by ste sa po nich nedostali. A bola by škoda prísť o kúsky ako múzeum voskových figurín Madame Tussauds či k Van Goghovmu múzeu. Požičať si tu bicykel je jednoduchšie, ako si zaviazať šnúrku na topánke. A ten pocit slobody, keď šliapete do pedálov, spoznávate mesto a užívate si miestnu architektúru. Hovoriť o nejakých architektonických skvostoch, ktoré vyčnievajú nad ostatné, je zbytočné. Pretože Amsterdam vnímate ako celok. Tradičná architektúra „kanálových“ domov, v ktorých nájdete typické obchodíky so syrmi, hotely, coffee shopy či byty miestnych. Máte pocit, že sa prechádzate alebo bicyklujete po Legolande. Toto všetko je doplnené modernými budovami, ako je napríklad budova múzea Stedelijk. V tomto sú Holanďania skutoční majstri. Kombinovať tradičnú architektúru s tou modernou ako by to bola najväčšia samozrejmosť na svete.

Samozrejme, čo by to bolo za holandské mesto, keby ste tu nevideli veterné mlyny. Veterné mlyny, proti ktorým nebojuje ani Don Quijote, dreváky, tulipány a syry, to je najznámejší kolorit Holandska. Amsterdam je domovom 8 mlynov z celkového počtu 10-tisíc.. Najvyššie číslo to nie je, ale najvyšší veterný mlyn v Holandsku tu stojí – De Gooyer. Nájdete tu aj veterného starčeka, mlyn z roku 1631, De Otter, posledný mohykán svojho druhu. Ostatné mlyny sú modernejšie. Chcete vidieť, ako to v typickom holandskom veternom mlyne funguje? Navštívte zrekonštruovaný Molen van Sloten. V polovici mája Holanďania oslavujú Národný deň veterných mlynov. Vtedy sú lopatky mlynov vyzdobené kvetinami, figúrkami anjelov či holandskými zástavami. Aby ste z toho vetra nakoniec neprechladli, potrebujete teplú posteľ. O to sa postará luxusný penzión Breitner House. Hľadáte lacné, no útulné ubytovanie? To vám ponúkne hostel Intersail, ktorý nájdete na lodi. Zaujímavé, čo poviete?

ZAUJÍMAVÝCH MÚZEÍ VIAC AKO VŠETKÝCH PRSTOV

Amsterdam si váži svoju históriu a je na ňu hrdý. Dôkazom sú desiatky múzeí, ktoré by nespočítala ani väčšia rodina na prstoch všetkých svojich rúk. Pri takom vysokom počte tu narazíte na fascinujúce, no klasické múzeá a zároveň aj na tie, do ktorých sa musíte ísť pozrieť už len kvôli samotnému názvu. A ktoré sú tie klasické s obrovskou historickou hodnotou? Medzi najznámejšie amsterdamské múzeá patrí to Van Goghovo. Vystavené sú tu najznačnejšie maľby tohto šialeného expresionistu. Nechýbajú ani notoricky známe Slnečnice, ktoré visia v každej tretej slovenskej domácnosti. Zaujíma vás, aké to je vidieť originál tejto maľby? Tu to zistíte. Hovoriť, že sa oplatí navštíviť každé múzeum, by pravda nebola. No určite sa oplatí pozrieť po stopách Rembrandtovho maliarskeho génia do Rijksmuseum. V múzeu Anny Frankovej zistíte, aké ubytovanie mala táto výnimočná žena počas 2. svetovej vojny a môžete nahliadnuť aj do jej denníka. Mrazivé. Chcete poznať príbeh, ako sa z malej rybárskej osady stalo jedno z najmodernejších miest v Európe? Navštívte Amsterdam museum.

Zaujíma vás viac temná alebo menej známa história? Čaká na vás pestrá ponuka múzeí. Aj keď v tomto prípade múzeum pôsobí trochu odradzujúco, bude to skvelá jazda. Museum Vrolik vám ukáže náhľad do súkromia tak trochu šialenej vedy. Obrovská zbierka lebiek, kostí, anatomických abnormalít. Temné, ale fascinujúce. Ľudskú krutosť a zároveň neuveriteľnú kreativitu, ktorá sa používala pri tvorbe nástrojov na mučenie, spoznáte v múzeu tortúry. A aby to nebolo všetko len temné, je tu aj múzeum sexu. Sex láka, to je jasné a dokonca aj múzeum o ňom. Toto miesto priláka ročne približne 500-tisíc zvedavcov. Budete medzi nich patriť aj vy? A ako dôkaz o tom, že Amsterdam je skutočne „free“ a voľnomyšlienkarsky svedčí Hash, Marihuana and Hemp Museum. Komplexná história marihuany v hašišovej kocke.

UROBTE SI AJ VY „FREE“ DEŇ

V Amsterdame nájdete nielen múzeá, ale aj trhy a parky. Na trhu si nakúpite holandské dobroty a v parku si urobíte piknik. Free deň je vždy dobrý a toto mesto je stvorené na takýto oddych. Nájdete tu trhy od výmyslu sveta. Od klasického a zároveň výnimočného Albert Cuyp trhu s jedlom, korením, bylinkami cez blší trh Waterlooplein s 300 stánkami s oblečením, knihami či inými starožitnosťami, kde sa cítite ako lovec pokladov až po Bloemenmarkt, čarovný trh s tisíckami kvetín. Tipnite si, ktorá kvetina tu má najväčšie zastúpenie. Áno, je to prekvapivo tulipán. Ktorý park navštíviť, keď máte v košíku čerstvý syr, hrozno a fľašu vína? Najvyhľadávanejším miestom je Vondelpark, takže rátajte s tým, že veľa súkromia si tu neužijete, ale uvoľnenej atmosféry kopec. Keď si naopak chcete vychutnať súkromie, navštívte Begijnhof alebo Spaarnwoude.

Tu nemusíte byť ani odvážnejší, aby vás kroky zaviedli do povestných coffee shopov či do štvrte Red Light. Tu ste v Holandsku, tu je marihuana aj prostitúcia povolená. Samotná prechádzka po Red Light District je zaujímavá. Miešajú sa vo vás pocity vzrušenia a zároveň akési hriešne výčitky svedomia. Sú to také schizofrenické pocity. V coffee shopoch sa však totálne uvoľníte. Medzi tie najlepšie patria Green House, Barney’s Coffeeshop či Bluebird. Keby ste sa po takejto návšteve cítili unavený, Amsterdam vám ponúkne ubytovanie, ktoré vás rozmazná. Hotely Best Western Premier Couture či Volkshotel sa o to postarajú. Hľadáte niečo lacné a príjemné? Hostel Hostelle je odpoveď, ktorá vás nesklame.

Mesto, kde sa môžete kultúrne vyžiť v múzeách a zároveň si vychutnať hašišové koláčiky. Mesto, kde sa prechádzate po dlhých uličkách a môžete sa kochať Van Goghovými obrazmi alebo nahými telami na Red Light District. Mesto, kde si môžete posedieť v luxusných reštauráciách alebo si zobrať deku a urobiť si piknik v parku. Mesto, kde si môžete zájsť na exkurziu do pivovaru Heineken alebo ísť do malého pubu s lokálnym pivom. Mesto s tradičnou a aj modernou architektúrou. Aj by sa žiadalo povedať, že je to mesto kontrastov. No všetko je to v dokonalej symbióze. Aj vďaka miestnym ľuďom. Zapadnúť sem je veľmi ľahké. Takýto je Amsterdam.

Our top-rated cheap hotels in Amsterdam

 • 105 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  145 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 63 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 56 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  57 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024