Nájdené pobyty: 0
Prehľadané rezervačné stránky: 0
Porovnávajú sa viaceré stránky, aby ste našli našu najvýhodnejšiu cenu...
Nájdené pobyty: 0
Prehľadané rezervačné stránky: 0

Hotely, Brusel (Brusel, Belgicko)

Načítava sa

Hotely, Brusel

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Brusel, Belgicko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

  • Brusel - hotely vždy za najlepšiu cenu
  • Brusel ponúka tiež lacné penzióny a hostely
  • Rezervujte za skvelú cenu!

Brusel: Hlavné mesto Európy chutnejšie ako čokoládová pralinka

Victor Hugo, okrem toho, že bol spisovateľ, bol to človek, ktorý dokázal odhaliť vonkajšiu a hlavne vnútornú krásu. A tak jeho názor na to, čo je pekné a čo nie, mal pre väčšinu ľudí oveľa väčšiu hodnotu. A čo má Hugo spoločné s Bruselom? To, že o jeho hlavnom námestí Grote Markt hovoril ako o najkrajšom na svete. A to je iba jedna z mnohých častí hlavného mesta Belgicka, ktorá vás chytí za srdce, strihne si s ním vášnivý tanec a vy odtiaľto nebudete nikdy chcieť odísť. Brusel je oficiálne hlavným mestom Belgicka, no neoficiálne je aj hlavným mestom Európy. Sídli tu NATO a aj Európska komisia. Ich budovy síce nie sú také charizmatické ako Katedrála Svätého Michala a Svätej Gudule, ale dotvárajú celkový kolorit mesta. Možno budete prekvapený, no v samotnom Bruseli žije iba 175-tisíc obyvateľov. Čakali by ste viac? Nečakali by ste zle, pretože celá aglomerácia má viac ako milión. Zistite, ktoré miesta nemôžete vynechať, aké tradičné jedlá musíte ochutnať, kde nájdete lacné ubytovanie a čím je centrum mesta výnimočné.

PRESVEDČTE SA O DOBROM VKUSE VICTORA HUGA

V Bruseli sú oficiálnymi jazykmi holandčina aj francúzština, preto sa nenechajte pomýliť tým, že hlavné námestie má dva názvy. Grand-Place po francúzsky a Grote Markt po holandsky skutočne označujú jedno a to isté miesto a práve toto námestie prirástlo k srdcu Victorovi Hugovi zo všetkých miest na svete najviac. Zaslúžene? To posúďte sami, ale nie vždy to tu bolo takéto pekné. V minulosti tu boli močiare a piesočné bažiny, vďaka čomu dostal Brusel svoje meno. Brucsella či Broekzelle znamená v preklade „dedina v bažinách“. Dnes tu hrdo stojí radnica Hôtel de Ville s 96-metrovou gotickou vežou, kde môžete vyšliapať a pozrieť sa skoro na polovicu Belgicka. Je nemožné nevšimnúť si aj zdobený dom Maison du Roi/Broodhuis, v ktorom nájdete dnes mestské múzeum zasvätené histórii Bruselu. A že má čo ponúknuť. Koncom 17. storočia bolo toto námestie ostreľované francúzskou armádou a z vtedajších drevených domov, ktoré tu stáli, sa nezachoval ani jeden. Ak hľadáte lacné ubytovanie, ani centrum mesta nie je čiernou zónou. Nájdete tu hostel Sleep Well či Brxxl 5. Ak sa radi necháte rozmaznávať, apartmán v Radisson Blu Royal Hotel sa o to postará. Predsa len 5 hviezdičiek je 5 hviezdičiek.

Ďalším symbolom Bruselu, ktorý pozná naozaj každý, je Manneken Pis. Hoci Cikajúci chlapec ciká na verejnosti, v skutočnosti ide o veľkého boháča, ktorý má viac ako 800 rôznych kostýmov a tie si môžete pozrieť v Musée de la Ville. Uvidíte tu aj jeho prvý oblek, ktorý mu nechal ušiť kráľ Ľudovít XV. Chlapcovi síce nebola zima, ale bolo mu smutno a tak postupom času k nemu pribudlo aj Cikajúce dievča a Cikajúci pes. Až by si nejeden turista mohol o Belgičanoch pomyslieť niečo zaujímavé. Ďalšou neodmysliteľnou atrakciou je Atomium. Monument vytvorený pri príležitostí svetovej výstavy Expo v roku 1958 a znázorňuje základnú molekulu železa zväčšenú až 165-miliárd krát. Že tomu veľmi nerozumiete? To neprekáža. Dôležité je, že Atomium je naozaj pekné a fotogenické. Túto molekulu nájdete v príjemnom Heysel parku. Čo vám ešte Brusel ponúka? Katedrála s prinajmenšom netradičným menom „Svätého Michala a Svätej Gudule“ je miestom, ktoré si nemôžete dovoliť vynechať. Teda môžete, ale keby ste to urobili pripravili by ste sa o návštevu krásnej gotickej katedrály, ktorá ako keby vypadla z oka tej v Paríži, kde úradoval Quasimodo z Hugovej knihy.

CHOĎTE NA POTULKY BRUSELOM

Keď sa túlate cudzím mestom, vždy na niečo pekné natrafíte a v Bruseli máte tých možností naozaj veľmi veľa. Jedným z najlepších miest, kde sa môžete dostať a trošku si oddýchnuť od stoviek turistov, je Place du Grande Sablon. Príjemné námestíčko, kde nájdete obchody so starožitnosťami, útulné kaviarne, ale aj skvelé čokoládovne , kde určite ochutnajte tradičné belgické pralinky. Zabudnite na čokoládu, ktorú poznáte z regálov v obchodoch, toto je úplne iný level. Ak máte strach o svoju štíhlu líniu, nebojte sa, vychodíte to. Odtiaľto môžete zamieriť rovno na neďaleké, menšie a hlavne zelené námestie Place du Petit Sablon. Ide skôr o záhrady ako námestie. Sú tu stromy, kvetiny, kríky, fontána a 48 medených sôch. Naozaj veľmi príjemné miesto, kde sa môžete ukryť pred ruchom mesta. Z Place du Petit Sablon je to iba kúsok k magickej katedrále Église Notre-Dame du Sablon a ak by ste sa zamilovali do tejto časti Brusela, nájdete tu aj príjemné ubytovanie. Hotel Grand Sablon je od katedrály vzdialený iba kúsok. Namiesto ranného budíka sa môžete nechať zobudiť zvukom orgánu. Nemať rád Brusel sa nedá, ani keby ste sa veľmi snažili.

Brusel má aj veľmi charizmatickú a roztomilú štvrť Rue de Bouchers. Sú tu desiatky kaviarní a reštaurácií, trhy s čerstvou zeleninou, ovocím, rybami a morskými príšerkami , krásne vchodové dvere domov v úzkych uličkách a atmosféra, s ktorou budete chcieť mať vzťah. Sú tu aj dve vychytené reštaurácie - Chez Leon a Aux Armes de Bruxelles. Ak sa vám naskytne príležitosť, určite ochutnajte aj pravé belgické waffle. Áno, už ste mali čokoládu, ale tomuto sa naozaj nedá odolať. Ďalším miestom, ktoré sa vám oplatí navštíviť, je Galeries royales Saint-Hubert. Nákupná pasáž, ktorá je zaujímavá nielen obchodmi, ale aj samotnou architektúrou. Desiatky obchodíkov po stranách a nad vami presklená strecha. V Bruseli aj nakupovanie chutí inak. V súvislosti s Bruselom hovoriť o miestach, ktoré musíte povinne navštíviť, je radosť, lebo si to užijete. A presne takýmto miesto je aj botanická záhrada Serres Royales De Laeken. Impozantné miesto – vysoké presklené kupoly na kovových konštrukciách. Rastliny sa postarajú o to, aby ste nachvíľu onemeli.

ČO MÔŽETE EŠTE ROBIŤ V BRUSELI

Brusel má množstvo zaujímavých múzeí, ktoré z nich by vás mohlo zaujímať? Medzi tie, o ktorých poviete „wáu“, keď do nich vkročíte, patrí Musée des instruments de musique, kde na vás čaká najväčšia zbierka hudobných nástrojov na svete. Múzeum ich má približne 7000, ale nie všetky sú súčasťou výstavy. Nielen pre milovníkov automobilov je určite zaujímavé múzeum Autoworld. Desiatky rôznych áut od veteránov cez formule až po moderné športiaky. Uvidíte tu eleganciu, históriu, ale aj dravosť na štyroch kolesách. Chcete vedieť, ako sa cítil Guliver, keď sa doplavil do krajiny liliputánov? Navštívte Mini-Europe a cíťte sa giganticky medzi zmenšeninami Eiffelovej veže, Big Benu či Šikmej veže v Pise. Ak prídete do Bruselu v strede augusta, zažijete veľkú šou – Tapis de fleurs. Koberec upletený z miliónov kvetín na hlavnom námestí. O túto akciu je veľký záujem, aj preto myslite na ubytovanie skôr a zarezervujte si hotel či hostel vopred. Ďalšou veľkou udalosťou v Bruseli sú aj vianočné trhy, ktoré sú známe svojou vianočnou atmosférou a super veľkým klziskom.

Či navštívite hlavné mesto Belgicka na jar, v jeseni, v zime, v lete, alebo počas apokalypsy, dostane vás. Či viac ako Victora Huga sa nedá povedať, ale určite tu objavíte desiatky miest, ktoré sa neľútostne pohrajú s vašim srdcom a citmi. Brusel chutí ako najlepšia belgická pralinka, vonia ako kytica begónií, vyzerá neodolateľnejšie ako Marilyn Monroe v najlepších rokoch a rozpráva vám príbehy, od ktorých sa nebudete vedieť odtrhnúť. Ale to nie je to najlepšie. To najlepšie na návšteve Bruselu je to, že vy jeden z tých príbehov môžete zažiť na vlastnej koži. Idete do toho?

Hotely Brusel

Zaujímať by vás mohli aj nasledujúce hotely...

Mestské časti - Brusel

Zaujímavé miesta - Brusel

Najobľúbenejšie destinácie

Ďalšie často vyhľadávané destinácie