Hotely, Kodaň (Dánsko)

 1. 103 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 2. 80 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 3. 80 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 4. 64 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 5. 61 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 6. 107 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 7. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Kodaň

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Kodaň, Dánsko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Kodaň - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Kodaň ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Kodaň

  249 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  99 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  132 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  91 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 84 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024

Roztomilá Kodaň: Rozmarná všehochuť, kvôli ktorej stratíte hlavu

Navštíviť ktorékoľvek európske hlavné mesto bez toho, aby ste na horizonte uvideli aspoň jednu siluetu moderného mrakodrapu či kancelárskeho centra, je pomerne náročné. Teda ak sa momentálne nenachádzate v Kodani, v meste, kde pokorný horizont rozbíjajú akurát tak kostolné veže. V meste, ktoré ako ďalšie dostalo prezývku Benátky severu, lebo sa tu môžete plaviť po kanáloch, ale pokojne by mohlo dostať prezývku aj Amsterdam severu, pretože miestni bicykle neodkladajú ani počas ukrutnej zimy. Bola by však škoda prirovnávať rozkošnú Kodaň k iným mestám, keď má jedinečnú charizmu, ktorú v žiadnom inom meste nenájdete. Škandinávsky štýl, organizovanosť, vkus a eleganciu cítite na každom kroku tejto polmiliónovej dánskej metropoly. Aké sú najväčšie lákadlá Kodane a kde nájdete lacné ubytovanie? To sa dozviete v ďalších riadkoch a ešte okrem toho, kto tu stratil hlavu.

TOP MIESTA V KODANI

Kodaň má jednu nevýhodu a tentokrát to nie je to, že sú tu veľmi drahé hotely a náklady na život jedny z najdrahších v Európe. Tou nevýhodou je, že sa cítite ako dieťa v cukrárni a keď sa ocitnete v Kodani najradšej by ste sa rozštvrtili a rozbehli sa na všetky svetové strany, lebo všetko tu je také pekné. Takže buďte trpezlivý a choďte pekne poporiadku. Prvým miestom, kde zažijete toto mesto v top forme a kráse je Nyhavn. V minulosti obchodný prístav, dnes krásna škandinávska štvrť s farebnými domčekmi, v ktorých sú príjemné reštaurácie, kaviarne a hlavne život. V dome č. 20 mal apartmán známy dánsky spisovateľ Hans Christian Andersen, rodák z Odense a napísal napríklad rozprávku Princezna na hrášku. Z Nyhavnu je to menej ako 10 minút na bicykli, ktorý je pre turistu nenahraditeľná mašina, k ďalšiemu Andersenovmu odkazu – Malá morská víla. Socha odhalená v roku 1913 na počesť rovnomenného diela tohto skvelého rozprávkara je obľúbenou atrakciou a nebuďte sklamaný, ako hovorí samotný názov – skutočne je malá. Malá, ale už viackrát stihla stratiť hlavu, napríklad v roku 1964 jej ju ukradli vandali. Dávajte si pozor na to, aby ste tu stratili hlavu len obrazne. A po návšteve záhrad Tivoli to nebude žiaden problém. Záhrady Tivoli sú skvelo namiešaná všehochuť, v ktorej si nájde každý to svoje – romantici príjemné prostredie, deti horské dráhy, gurmáni skvelé reštaurácie a milovníci architektúry historické budovy. Osviežujúcim bonusom je, že sú tu sezónne atrakcie podľa Veľkej noci, Vianoc či Helloweenu.

NASÁVAJTE ATMOSFÉRU ĎALEJ

Jednu z veží, ktoré sa čnejú ponad strechy obytných domov, nájdete aj na Kostole nášho Spasiteľa. Výnimočný je hlavne svojou veľkou zvonkohrou a špirálovitou vežou , po ktorej vedie schodisko a to schodisko je tu pre vás. Takže ak máte dosť silné lýtka a výšky vám nerobia problém, môžete sa pozrieť na Kodaň z 90 metrov. Možno odtiaľ uvidíte aj palác Amalienborg a vlastne na tom nezáleží, pretože sa oplatí vidieť ho aj zblízka. Vrcholné dielo dánskeho rokoka, v ktorom má svoje sídlo dánska kráľovská rodina. Ide o unikátny komplex skladajúci sa z troch menších palácov a kostola Frederiks Kirke. Divadlom zadarmo tu je striedanie kráľovských stráží, ktoré sa koná každé poludnie a garda je pri zámku aj v noci, lebo zločin nikdy nespí. Ako dôkaz, že v Kodani to nie je iba o tej tradičnej architektúre a že Dáni dokážu robiť aj skvelú modernú architektúru je Den Blå Planet. Nemusíte vedieť po dánsky ako Andersen, aby vám intuícia povedala, že ide o niečo s modrou planétou a budete mať pravdu – je to najväčšie akvárium v Severnej Európe. Okrem nádhernej architektúry tu nájdete žraloky, pirane, koralový útes, ale aj vtáky či hady. Táto atrakcia sa nachádza pri pobreží, takže si môžete vychutnať prechádzku popri Baltickom mori. Hľadáte ubytovanie a zamilovali ste si centrum? Pripravte sa na to, že hotely tu lacné nebudú, ale určite nájdete aj niečo za rozumnú cenu, ako napríklad hotel Copenhagen Mercur či hostel Annex Copenhagen.

KODAŇ A JEJ KUS HISTÓRIE

Keď niečo robíte, nie ste s tým spokojný a chceli by ste to urobiť nejako lepšie, v Kodani zrejme objavili tajný recept „ako na to“. Dôkazom toho sú aj skvelé múzeá a galérie. Jedným z tých najzaujímavejších je aj Národné múzeum, ktoré mapuje históriu krajiny od doby ľadovej až po súčasnosť. Okrem toho je tu interaktívne múzeum pre deti a aj expozícia gréckych, egyptských či talianskych artefaktov. Keby ste chceli spojiť návštevu ďalšieho múzea aj s menším výletom, navštívte Múzeum moderného umenia Louisiana, ktoré je od Kodane vzdialené približne 40 km. Okrem viac ako 3-tisíc zaujímavých diel sa tu pravidelne konajú rôzne exhibície a koncerty. Veľký zážitok budete mať hlavne zo samotného priestoru a okolia múzea. Kodaň a jej história nie je iba o múzeach, ale aj o zámkoch. A pekných zámkoch. Jedným z nich je Rosenborg, ktorý nechal začiatkom 17. storočia vybudovať kráľ Kristián IV. a hlavným lákadlom je jeho zachovaný interiér a kráľovské klenoty. Dovolenka by nebola úplná bez toho, aby ste navštívili ďalší zámok tentokrát s menom Frederiksborg, ktorý vás očarí svojim vzhľadom, ale aj krásnym prostredím – jazero, bludisko zo živého plotu a záhrady. Okrem prírody je Frederiksborg známy aj vďaka veľkej zbierke portrétov, keď však nie ste fanúšikom dánskej kráľovskej rodiny, užite si radšej záhrady a bludisko.

ZABAVTE SA V KODANI

Ak sa vám doteraz zdalo všetko pekné, no málo akčné, pripútajte sa, začína sa jazda. Veľkou zaujímavosťou je štvrť Christiania , kde v roku 1971 obsadili nevyužívané vojenské baraky hipíci, ktorí si tu založili vlastné mesto v meste. Nedajú sa tu kúpiť domy, nie sú tu hotely, zato je tu uvoľnená atmosféra a plno zaujímavých ľudí. Je však lepšie, keď v tomto štvrti nefotíte a nenakrúcate, pretože by ste mohli možno zachytiť napríklad také dílovanie hašiša a to je tak trochu v Kodani a celom Dánsku zakázané. Ak však dodržíte pravidlá komunity, miestni sú vašej návšteve otvorení. Milujete nákupy? Potom je pre vás ulica Strøget, jedna z najdlhších v Európe, ideálna. Nájdete tu luxusné značky ako Prada, Louis Vuitton , ale aj značky, ktorých výrobky nestoja toľko ako jazdené auto – Zara či H&M. Okrem toho tu na vás čakajú aj rôzne pamiatky ako radnica, kostol Helligåndskirken či námestie Nytorv. Pre milovníkov piva je zase povinnosťou návšteva pivovaru Carlsberg. V pivovare založenom v roku 1847 čaká prehliadka celého procesu varenia piva a nakoniec ho môžete aj ochutnať. Pre menších a rodiny s deťmi má zase Kodaň pripravenú zoologickú záhradu so slonmi, hrochmi, levmi a nechýbajú ani polárne medvede. Tento zvierací „hotel“ sa momentálne stará o viac ako 3000 zvierat a pre deti to je nefalšované centrum zábavy.

Kodaň má atmosféru, modernú aj historickú architektúru, miesta, kde si vychutnáte pokoj aj zábavu. Bicykel sa tu pre vás stane najlepším spoločníkom a s dánskym vetrom vo vlasoch bude tá dovolenka chutiť zase o niečo lepšie. Kodaň má takmer všetko - charizmu, atmosféru, jednu z najlepších reštaurácii na svete s menom Noma či zaujímavé múzeá. Pýtate sa, čo nemá? Momentálne nemá od vás prísľub, že sa v Kodani objavíte. Tak čo, už bookujete ubytovanie a hľadáte letenky do tejto veľkej parády?

Our top-rated cheap hotels in Kodaň

 • 70 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 90 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 82 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Často kladené otázky o destinácii Kodaň