Hotely, Varadero (Matanzas, Kuba)

Načítava sa

Hotely, Varadero

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Varadero, Kuba. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

  • Varadero - hotely vždy za najlepšiu cenu
  • Varadero ponúka tiež lacné penzióny a hostely
  • Rezervujte za skvelú cenu!

Kubánske Varadero: Zažite skutočný pocit slobody

Biely piesok, nekonečné tyrkysové more, palmy, slamené slnečníky a vy máte pocit, že tento obrázok odniekiaľ poznáte. Buď si pamätáte všetky tie dovolenkové plagáty, alebo ste si už niekedy užili dovolenku vo Varaderu. Pretože presne takto to v najobľúbenejšom kubánskom letovisku vyzerá. Varadero je letovisko na Kube, kde nájdete hlavne hotely, reštaurácie, kluby a rajský oddych. Kuba nie sú len Cadillacy zo 70. rokov, rumy, cigary či salsa, ale aj takéto nadpozemské destinácie. Keby ste mali dosť vylihovania na pláži, môžete sa z Varadera vydať na výlet, zašportovať si, nájsť centrum zábavy alebo si požičať loďku a spoznávať okolité ostrovy. Základom je však vybrať si dobré ubytovanie. Kde majú také pre vás pripravené?

TO NAJDÔLEŽITEJŠIE, ČO MÔŽETE V LETOVISKU UROBIŤ

Tak, ako býva v letoviskách zvykom, nejaký lacnejší hostel či penzión by ste tu veľmi ťažko hľadali. Všetko sú to hotely, ktoré bojujú o vašu priazeň zapálenejšie ako pes o tenisovú loptičku. Preto to najdôležitejšie, čo musíte urobiť, je vybrať si ubytovanie, s ktorým budete spokojný. Varadero má jednu veľkú výhodu a tou je vlastné letisko , takže sa nemusíte obávať dlhého transportu z Havany. Hotel Meliá Las Américas patrí vo Varaderu medzi najvychytenejšie adresy, ktoré tu môžete nájsť. A treba povedať, že oprávnene. Apartmán s výhľadom na more, vlastným golfovým ihriskom a bazénom sa len ťažko odmieta. Ďalším päťhviezdičkovým hotelom, vhodným aj pre deti a dokonca aj s wellness centrom, je Paradisus Varadero. Tým, ktorí si myslia, že tenisovej loptičky je pre psa škoda, sú k dispozícii aj tenisové kurty. To najdôležitejšie máte, teraz môžete získať tipy, keby vás začalo tlačiť ležadlo a potrebovali by ste sa trochu ponaťahovať.

Čo sa dá robiť s takouto krištáľovo čistou vodou? Veľa vecí, ale nepochybne jednou z najlepších činností, ktoré môžete robiť vo Varaderu je šnorchlovanie. Priezračná voda vám ukáže tajomstvá, ktoré ukrýva pred tými bez potápačských okuliarov – koralové útesy, farebné rybičky… Žiadne vraky lodí tu však nečakajte. Keď sa vám nepodarilo medzi farebnými rybičkami zahliadnuť delfína, choďte sa na tieto obľúbené cicavce pozrieť do Delfinaria. Môžete si pozrieť delfíniu šou, odfotiť sa s nimi alebo si s nimi dokonca aj zaplávať. Všetko záleží od toho, koľko kubánskych pesos máte na túto zábavku vyčlenených. Keby ste chceli spoznať šíre more, Varadero vám dá skvelú možnosť celodenného výletu na katamarane. Nebojte sa, nemusíte mať kapitánsky preukaz, pôjde s vami skúsený morský vlk, ktorý vám ukáže aj vychytené miesta, kde sa môžete potápať alebo vidieť delfíny vo voľnej prírode.

VYUŽITE MOŽNOSTI VO VARADERU NA MAXIMUM

Kuba a rum, rum a Kuba. Dve synonymá, podobné ako Varadero a pláže. Chcete pochopiť, prečo Kubánci tak veľmi milujú rum? Samozrejme je to aj kvôli tomu, že ho robia najlepší na svete. A prečo ho robia najlepší na svete? Navštívte centrum a dozviete sa. V Dome rumu, kde ochutnáte tie najlepšie druhy , o ktorých ste ani netušili, porozumiete tejto kubánskej slabosti. Keby ste sa rozhodli urobiť si z tohto miesta základný stan, blízko je hotel Tuxpan, takže sa nemusíte báť, že v kombinácii s ostrým slnkom a ochutnávkou rumu zablúdite. Keď už je reč o ostrom slnku, ak by ste sa pred ním chceli schovať, zájdite do parku Josone. Príjemná oáza zelene, vtáctva a nájdete tu aj vodu. A nie slanú. Môžete si posedieť na lavičke, urobiť piknik alebo zájsť do baru Beatles, kde vás roztancuje živá hudba alebo vás schladí miešaný drink. A čo ďalej môžete vo Varaderu robiť?

Hovoríte si, že ak je tu Dom rumu, musí tu byť aj niečo spojené s cigarami? A máte pravdu, vo Varaderu je aj Dom havanských cigár. Cigary sú ďalším synonymom ku Kube a v La Casa Del Habano Cigars si budete mať z čoho vyberať. A večer môžete svoj apartmán pokrstiť slávnostnou cigarou na terase s výhľadom na more. Pri takejto atmosfére by mohla havanská cigara chutiť aj tým, ktorý k nej doteraz nemali žiadny vzťah. Môžete si potiahnuť a dať si sľub, že od zajtra sa skúsite naučiť hrať golf. Hoci Varadero nemá najlepšie greeny na svete, jeho 18-jamkové ihrisko vám na začiatok bude stačiť. Učiť sa tu môžu aj úplní začiatočníci , je však potrebné dodržať základnú golfovú etiketu. Keby vás správne hýbanie bokmi pri golfe nenapĺňalo, skúste to pri salse, rumbe alebo mambe. Tancuje sa tu všade, na pláži, v baroch, v kluboch a dokonca aj niektoré hotely ponúkajú tanečne kurzy. Vyberte si a už nikdy nebudete svojmu partnerovi stúpať na nohy.

VYBERTE SI NIEČO Z BOHATEJ PONUKY VÝLETOV

Hoci Varadero nemá nejakú výrazne strategickú polohu, tie výlety, ktoré sa vám ponúkajú, stoja za to. A stoja za to, aj keby ste si mali priplatiť nejaké to peso navyše. Prvým výletom je jaskyňa Saturno. Z Varadera sa sem dostanete za pol hodinu a môžete si pozrieť, ako sa príroda vybláznila v tej najlepšej forme. Okrem toho, že tu uvidíte stalagmity, stalagnáty a stala-všetko-ostatné, je tu aj prírodné jazero, v ktorom sa môžete okúpať. Pripravte sa však na to, že voda je oveľa chladnejšia ako tá v mori. Aj napriek zimomriavkam a drkotajúcim zubom sa to oplatí. Zážitok do konca života. Ďalšiu jaskyňu nájdete priamo vo Varaderu, Cueva Ambrosio je síce menšia a nemôžete sa v nej kúpať, no je to také dobré branné cvičenie pred vstupom do spomínanej jaskyne Saturno. A teraz príde to, na čo ste už istotne všetci čakali – výlet do Havany. Cesta sem trvá približne dve hodiny, ale hlavné mesto Kuby musíte vidieť za každých okolností. Teda, keď sa zdržiavate na ostrove. Stará Havana, Plaza Vieja, katedrály, ale hlavne havanské uličke plné naleštených farebných Cadillacov zo 70. rokov a vy zrazu máte pocit, že ste sa ocitli v nejakom roztomilom starom filme.

Milujete karibské pobrežie, vylihovanie na pláži a to, že sa o nič nemusíte starať? Varadero je pre vás ideálne. A keby ste si chceli spestriť program nejakým výletom, športom, plavbou na katamarane – žiadny problém. Ak ste však dobrodružnejšej povahy, môže sa stať, že by ste sa už po pár dňoch začali nudiť. Pre takých je lepšie precestovať ostrov celý. Predsa viete, že Kuba je ostrov slobody. Pre miestnych možno ešte nie, ale pre vás rozhodne áno.

Hotely Varadero

Zaujímať by vás mohli aj nasledujúce hotely...

Zaujímavé miesta - Varadero

Najobľúbenejšie destinácie

Ďalšie často vyhľadávané destinácie