Hotely, Atény (Attica, Grécko)

  172 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  147 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 1. 53 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  122 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 2. 211 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  146 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  30 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 3. 105 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 4. 120 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Atény

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Atény, Grécko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Atény - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Atény ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Atény

  197 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 148 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  113 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • 80 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 66 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 75 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024

Atény: Mesto s mnohými tvárami, kde určite nebudete hladovať

Atény sa prezývajú aj ako Kolíska demokracie či európskej civilizácie. Už samotná prezývka napovedá, že milovníci histórie sa tu budú cítiť super ako bohovia na Olympe. Mesto dostalo svoj názov po Aténe, gréckej bohyni, ktorú poznáme hlavne vďaka jej sove a tomu, že bola bohyňou múdrosti. Okrem toho však bola ešte bohyňou umení, vnútornej krásy, vzdelania a stratégie. Zrejme prvý človek, ktorý ovládal multitasking. V Aténach sa môžete okrem tradičnej antickej architektúry tešiť aj na prvky rímskej, byzantskej či modernej gréckej, ale aj štvrte s úzkymi uličkami a roztomilými domami, aké by ste skôr čakali na ostrove Santorini. Čo musíte ochutnať, kde v centre nájdete lacné ubytovanie a čo by ste mali vidieť, aby dovolenka v hlavnom meste Grécka bola nezabudnuteľná?

SPOZNAJTE STAROVEKÉ ATÉNY

Najväčším aténskym lákadlom je nepochybne vrch Akropola. Vápencová skala čnejúca sa nad zvyškom mesta do výšky viac ako 150 metrov vás bude fascinovať, nech ste kdekoľvek v Aténach a pozeráte sa na ňu počas ktorejkoľvek dennej hodiny. Dokonca po tme je Akropola ešte krajšia, lebo pózuje v žiare reflektorov ako koketná modelka. Keď sa vyštveráte na kopec, to, čo sa vám zdola zdalo iba pekné, je zblízka stále pekné a navyše obrovské. Pri vstupe vás vítajú Propyleje, vstupná brána z bieleho mramoru, ktorá kvôli vojne ostala nedokončená. Centrum Akropoly predstavuje Parthenón, hlavný chrám Atén, ktorý bol zasvätený bohyni Aténe. Na vrchole nájdete aj ďalšie, menšie chrámy ako Atény Niké či Erechteion. Odtiaľto máte skvelý výhľad na celé Atény, ale nebuďte sklamaný – mesto samotné vyzerá trošku fádne, o to viac budete prekvapený, keď sa do jeho uličiek ponoríte. Ale ani pod vrcholom to nie je žiadna nuda, sú tu dve divadlá - jedno je Dionýzovo a to druhé je Odeón, ktoré dal postaviť Herodes Atticus. Celý komplex Akropoly bol zapísaný do zoznamu UNESCO v roku 1987. Keby ste v tomto historickom centre hľadali hotely či iné ubytovanie, veľmi by ste nepochodili. Keby ste však chceli, aby vaša „ubytovňa“ mala výhľad na toto magické miesto, skúste Athens Boutique Hotel.

ŠTVRTE, KTORÉ MUSÍTE NAVŠTÍVIŤ

Po ceste z Akropoly alebo počas cesty na ňu určite navštívte čarovnú štvrť Anafiotika. Človek by si myslel, že takéto niečo nemôžete v hlavnom meste nájsť, že takéto niečo je len na tých mýtických ostrovoch ako Santorini či Mykonos. Atény majú však štvrť, kde rastú olivovníky. Biele domčeky s modrými, červenými či zelenými okenicami tvoria medzi sebou úzke uličky. Niektoré sú také úzke, že musíte nimi prejsť bokom. Pripravte však svoje lýtka na to, že dostanú zabrať, pretože Anafiotika je postavená v kopci. Dovolenka v hlavnom meste Grécka by nebola úplná, keby ste nenavštívili Monastiraki – centrum blších trhov a skvelého gyrosu v pite. Ďalšou štvrťou v Aténach, do ktorej sa zamilujete, je Plaka. Najstaršia časť Atén, kde našťastie nestretnete autá, zato sa tu stretnete s labyrintom pokojných uličiek, streetartu, skvelých kaviarní a reštaurácii. Pouličné posedenie sa postará o to, aby ste neprišli o aténsky genius loci ani počas jedenia a keď máte šťastie, nájdete aj reštauráciu s posedením na streche a výhľadom na Akropolu. A čo by ste mali ochutnať? Ideálne by bolo, keby ste mali aspoň osem žalúdkov a mohli skúsiť všetko. Grécka kuchyňa si to naozaj zaslúži. Aby ste to mali jednoduchšie, vyberte si ktorékoľvek z týchto troch jedál – stifado, moussaka a souvlaki. Keby ste mali chuť na grécky alkohol, počas chladnejších dní skúste rakomelo – teplá rakija s medom a počas teplejších dní sa osviežte ouzom s ľadom a troškou vody. Ak hľadáte lacné ubytovanie v tejto štvrti, určite skúste hostel Dioskourus, odkiaľ sa prakticky všade dostanete pešo. V prípade, ak by ste mali záujem o luxusnejší apartmán, poteší vás 5-hviezdičkový hotel Electra Palace.

Z PLAKY ZA ĎALŠÍMI PAMIATKAMI

Ak sa vydáte z Plaky smerom na východ, prvá pamiatka, ktorá vám skríži cestu, bude Hadriánov oblúk. Ten v minulosti predstavoval hranicu medzi starými Aténami a rímskou časťou mesta. Kúsok od neho je obrovský Chrám boha Dia Olympského. Gigantické stĺpy, pri ktorých si uvedomíte, ako sa cíti mravec oproti človeku. Stĺpy merajú viac ako 17 metrov a chrám v najlepšej kondícii meral 110 metrov a bol široký 40 metrov. Tu máte na výber, či sa vyberiete do obrovských a pokojných Národných záhrad, ostrov zelene uprostred Atén, alebo pôjdete na mramorový Panaténsky štadión. Tento štadión hostil v roku 1896 prvé moderné olympijské hry. Bol postavený okolo roku 566 pred Kristom a v časoch najväčšej slávy mal 80-tisíc miest na sedenie. Dnes je to iba 45-tisíc, no jeho návšteva stojí za to aj pri tejto veľkosti. Určite sa sem príďte pozrieť ráno, kým tu nie je veľa turistov. Zaujímavé je aj Olympijské múzeum, v ktorom uvidíte všetky pochodne, v ktorých horel olympijský oheň. Národné záhrady v Aténach majú 38 akrov , môžete sa tu poprechádzať, posedieť na lavičke, uvidieť busty a antické ruiny a potom sa vydať k budove gréckeho parlamentu. Tá sa nachádza na námestí Syntagma, hlavnom aténskom námestí. Helénsky parlament sídli vo veľkej budove paláca, pred ktorou hliadkuje prezidentská stráž v klasických uniformách. Nielen výmena stráží, ale aj samotné hliadkovanie je veľmi zaujímavé. Určite si Evzónov, ako sa táto stráž nazýva, pozrite, odfoťte, ale nedotýkajte sa ich. Nie, neublížia vám, iba sa na vás škaredo pozrú a upozorní vás vojak, ktorý ich kontroluje spoločne s turistami.

ČO EŠTE VIDIEŤ V ATÉNACH

Veľmi pekným výletom je výstup na vrch Lycabettus. Ak sa vám zdá, že ste si ponamáhali lýtka vo štvrti Anafiotika, môžete sa sem vydať lanovkou. Aj cesta dole je možná lanovkou, ale aj kľukatým chodníčkom okolo borovicových hájov. Na jeho 300-metrovom vrchu nájdete Kaplnku sv. Juraja, reštauráciu so super výhľadom a aj divadlo, ktoré síce nie je historické, no keď máte šťastie, narazíte v ňom na zaujímavé akcie – koncerty tu mali také hviezdy ako Ray Charles, Bob Dylan či Peter Gabriel. Navštíviť Atény bez toho, aby ste si nepozreli ani jedno múzeum? Síce by to táto kolíska európskej civilizácie prežila, ale je veľmi príjemné nechať sa kolísať takouto históriou. Medzi tie najlepšie múzeá, ktoré tu môžete navštíviť, rozhodne patrí múzeum na Akropole, Národné archeologické múzeum a milovníci automobilov by nemali vynechať múzeum automobilov Hellenic motor museum. Návšteva prístavu Piraeus nemusí osloviť každého, no ak chcete vidieť každú tvár Atén, pozrite sa aj sem. Zážitkom je vidieť aj samotné obrovské lode, no keby ste sa vybrali trajektom na výlet, zážitok to bude oveľa väčší. Napríklad na 20 kilometrov vzdialený ostrov Salamina.

Atény sú mesto s tvárami. Jedna je krásna, historická, udržiavaná, plná žiarivých farieb a miest, do ktorých sa zamilujete. Tá druhá je nevýrazná, šedá, niekedy aj špinavá a plná starých novín. Keď sa však budete strategicky pozerať a pohybovať iba po tej peknej, nasadíte si turistické okuliare a toto mesto si zamilujete. Pretože má jedinečnú atmosféru, a keď vás nahnevá niekde dlhý rad, môžete sa ísť z toho vyjesť – pretože v Grécku nezáleží na tom, či si dáte jedlo v taverne na konci poslednej dediny, alebo vo vychytenej časti Atén, to jedlo bude vždy skvelé. Ak vaša ďalšia dovolenka bude v Aténach, určite budete odtiaľto odlietať spokojný a s tajomným pocitom, ktorý vám tam vzadu v hlave bude hovoriť, že ste akurát videli jedno z najstarších a najkultúrnejších miest na svete.

Our top-rated cheap hotels in Atény

 • 458 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 152 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 209 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 163 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 109 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 49 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024

Často kladené otázky o destinácii Atény