Hotely, Korfu (Ionian Islands, Grécko)

 1. 56 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 2. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 3. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 4. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 5. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 6. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 7. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 8. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 9. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Korfu

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Korfu, Grécko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Korfu - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Korfu ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Korfu

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 95 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 • 82 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 93 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Korfu: Mesto, ktoré rozhýbe aj tých najpohodlnejších

Keby ste sa Grékov spýtali, koľko majú ostrovov, odpovede by sa dosť líšili, boli by však v intervale od 1200 do 6000. Celkom široký rozptyl, prečo to tak je? Lebo tých, ktoré sa dajú obývať je 1200 a tých, ktoré by boli malé aj pre Malého princa, je 4800. Našťastie, ostrov Korfu je dosť veľký na to, aby sa dal obývať. Bola by večná škoda, keby tento kus Grécka zostal nepovšimnutý. Dnes tu žije 120-tisíc ľudí a nájde sa aj dosť miesta pre turistov. Hlavným mestom ostrova je Kerkyra po grécky a po našom jednoducho Korfu. Miestni z toho veľkú radosť nemajú, lebo Kerkyra je Kerkyra a nič iné, ale keď im pochválite olivový olej, mesto a jedlo, dokážu vám to prepáčiť. Lebo takí Gréci sú – ohniví, ale zároveň srdeční. Čo by ste mali navštíviť v metropole tohto roztomilého ostrova, kam ísť na výlet a kde hľadať lacné ubytovanie? Tu nájdete odpoveď na všetko, čo potrebujete vedieť.

HISTORICKÉ CENTRUM VÁS OČARÍ A OCHRÁNI PRED SLNKOM

Aby nevznikal zmätok, keď si v tomto článku prečítate názov Korfu, predstavte si hlavné mesto ostrova, nie celý ostrov. Keby ste si mali predstavovať celý ostrov, bude to označené výraznejšie, ako cestári pracujúci počas noci. Určite to najkrajšie, čo tu môžete vidieť, je v Starom meste. To je celé zapísané v zozname UNESCO od roku 2007. A za čo si to zaslúžilo? Hlavne za svoje dve pevnosti – Starú a Novú. Stará pevnosť alebo aj Palaio Frourio je postavená na skalnatom kopčeku v južnej časti mesta. Pevnosť stála už v 10. storočí, no jej hlavné opevnenie urobili až Benátčania v 15. storočí, ktorí si ostrov kúpili. Ďalším, kto mal nad ostrovom moc, bol Napoleon a nakoniec aj Briti. Preto tu uvidíte stavby tých najrôznejších štýlov. Vnútri Starej pevnosti je malý kostolík, ktorý postavili práve Briti. Nad kostolíkom je aj maják a ten je pre vás zaujímavý. Urobte niekoľko krokov navyše a vyštverajte sa doň – ten pohľad za to naozaj stojí. Do pevnosti sa dostanete po námestí Esplanade, ktoré je obľúbené hlavne vďaka desiatkam kaviarní, kope tieňa a grécko-francúzskej atmosfére. Keby ste nevedeli, kde si dať raňajky, práve ste to miesto našli.

Keď ste navštívili Starú, musíte vidieť aj Novú pevnosť. Už len kvôli tomu, aby ste sa na vlastné oči presvedčili, o koľko sa zručnosti staviteľov posunuli za jedno storočie. Stavba mala chrániť Korfu pred útokmi Turkov, to bol jej hlavný účel. Dočkáte sa tu skvelého výhľadu na more, mesto, susedný ostrov Vido a veľa tieňa. Odtiaľto sa môžete vybrať do starého mesta a blúdiť uličkami s obchodmi, kaviarňami a kochať sa najlepšie zachovanou benátskou architektúrou v Grécku. Lebo takéto Korfu je, nie sú to len hotely, pláže a plno turistov. Ďalšími miestami, ktoré sa vám budú páčiť, sú Kostol sv. Spyridona, starý prístav a aj palác Mon Repos, kde sa narodil princ Philip, vojvoda z Edinburghu. A kde hľadať ubytovanie? Ak označenie „lacné“ nie je nič pre vás, skúste päťhviezdičkový wellness hotel Corfu Palace. Šanca, že budete odchádzať nespokojný, je takmer nulová. Hľadáte, naopak, niečo za prijateľnejšiu cenu? Penzión Folios sa postará o to, aby ste si pobyt v tomto 40-tisícovom meste skutočne užili.

ČO BY STE MOHLI EŠTE V KORFU ROBIŤ

Hneď na začiatku by ste mali vedieť, že Korfu nie je tým najväčším frajerom na ostrove v počte krásnych pláží. Keď budete chcieť robiť jedno veľké nič na lehátku a užívať si grécke slnko, je lepšie vybrať sa na vzdialenejšie pláže – približne 17 kilometrov vzdialená pláž Glyfada je super. O kúsok ďalej to je na pláž Issos a jedna z najbližších a najobľúbenejších pláži z mesta je pláž Dassia. Keby ste mali pocit, že aj vaša šedá kôra potrebuje jesť, spoznajte históriu. Korfu má aj zaujímavé múzeá a tie zasýtia váš hlad za poznávaním. Na severnom konci Esplanade je bývalý kráľovský palác, v ktorom dnes nájdete Múzeum ázijského umenia. Celkom paradox, že sa nachádza v bývalej budove britského vládcu. A na aké artefakty sa môžete tešiť? Čínske, japonské a indické maľby, sochy či porcelán. To by ste netipovali, že takýto kúsok Ázie nájdete na ostrove v Grécku, čo? Ale aby ste neboli iba zaskočený, je tu aj Archeologické múzeum, ktoré mapuje históriu Korfu. A to sem už viac pasuje.

Grécka gastronómia je samostatná kapitola, patrí k tomu najlepšiemu, čo tu môžete vyskúšať. O Grékoch sa hovorí, že sú leniví, taký väčší kus pravdy na tom bude, ale možno práve kvôli tomu vedia pripraviť také super jedlo – jednoduché, chutné, po domácky a na nič sa nehrá. V Korfu vyskúšajte Pane e Souvlaki , tu ochutnáte rustikálnu kuchyňu, typické grécke jedlá a porcie, po ktorých sa ledva odtackáte na apartmán a povestná grécka siesta bude ako dar od Dia. Stredozemnú kuchyňu a chutné víno vám naservírujú v bistre Salto Wine Bar. Tu nájdete trochu viac morských potvoriek a menej rustikálneho servírovania, no zážitok určite dobrý. Nezabúdajte na dlhoročný vplyv Benátok, preto nie je prekvapením, že tu nájdete aj talianske reštaurácie. Dokonca dobré talianske reštaurácie. Jednou z nich je La Famiglia, kde nechýbajú typické talianske kockované obrusy a super cestoviny.

KAM NA VÝLET NA/Z KORFU

Zaujímavé výlety môžete podniknúť nielen na, ale aj z Korfu. Prečo potom nevidieť Albánsko? Do albánskeho mesta Saranda sa dostanete trajektom so svojím autom, alebo bez, je to na vás. Saranda je od Korfu vzdialená iba 35 kilometrov a je to veľmi príjemné mesto s plážami a jemným nádychom histórie. Keby ste si to tu zamilovali alebo nestihli spiatočný trajekt, môžete si tu prenajať hostel či hotel a vrátiť sa až na druhý deň. Ďalším zaujímavým miestom, tentokrát už na ostrove, je palác Achilleion. Ten si nechala postaviť rakúska cisárovná Alžbeta , omnoho známejšia ako Sisi. Môžete sa pozrieť aj dovnútra, kde uvidíte jej apartmán, maľby, šaty či osobné veci. Pre mnohých sú však aj tak najkrajšie udržiavané záhrady s množstvom sôch. Sisi mala naozaj dobrý vkus. Ak chcete mať viac súkromia, ideálna je návšteva Pontikonisi. V preklade to znamená romantické meno Myší ostrov a sú to vlastne dva malé kamenné ostrovy. Na jednom z nich je kláštor zo 17. storočia. Toto miesto je skvelým únikom pred mestským ruchom a turistami.

Ak ste sa pre ostrov Korfu rozhodli kvôli tomu, že chcete ráno prísť na pláž a pohnúť sa jedine vtedy, keď pôjdete do vody alebo späť na penzión, jeho metropola nie je nič pre vás. Ak však chcete mať svoj základný stan v meste, ktoré má atmosféru, je pekné, architektúra patrí medzi jeho pýchy, má skvelú východiskovú polohu na výlety a dostanete sa z neho všade, kam chcete, mesto Kerkyra je pre vás ideálne. Do ktorej kategórie patríte vy?

Our top-rated cheap hotels in Korfu

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Často kladené otázky o destinácii Korfu