Nájdené pobyty: 0
Prehľadané rezervačné stránky: 0
Porovnávajú sa ceny za noc z viacerých stránok...
Nájdené pobyty: 0
Prehľadané rezervačné stránky: 0

Hotely, Bangkok (Central Region, Thajsko)

Načítava sa

Hotely, Bangkok

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Bangkok, Thajsko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

  • Bangkok - hotely vždy za najlepšiu cenu
  • Bangkok ponúka tiež lacné penzióny a hostely
  • Rezervujte za skvelú cenu!

Užite si Bangkok, dobije vám baterky na niekoľko mesiacov dopredu

Rýchly rozvoj je to, čo ázijským krajinám ide na jednotku, teda okrem jedenia exotických jedál ako kobylky či škorpióny. A práve v Bangkoku nájdete oboje – thajské hlavné mesto patrí medzi najrýchlejšie sa rozvíjajúce mestá v celej Ázii a aj na nejaké jedlé-nejedlé zvláštnosti tu narazíte takmer na každej ulici. Každopádne, thajská kuchyňa patrí medzi obľúbené aj v slovenských končinách. Okrem toho je Bangkok aj mestom skútrov, trhov, pouličnej atmosféry a kanálov. Táto 8,5-miliónová metropola sa teší aj veľkému záujmu turistov. Hotely tu môžete rátať na stovky. Čo však rátať na stovky nemôžete, sú ceny – Thajsko je obľúbené medzi jeho návštevníkmi aj vďaka svojim prijateľným cenám, takže so sumou, s ktorou by ste sa cítili napríklad v Kodani ako chudobný príbuzný, tu budete kráľom. Čo vám toto turistické centrum ponúka, čo by ste tu mali zažiť a kde nájdete lacné ubytovanie?

SPOZNAJTE ARCHITEKTÚRU BANGKOKU

Keby budovy v Bangkoku ovládali thajský box a bola by vyhlásená súťaž o najkrajšiu budovu v meste, do finále by sa s najväčšou pravdepodobnosťou dostali tieto dva chrámy – Wat Arun a Wat Pho. A ako by tento súboj dopadol? To nedokáže predpovedať ani najskúsenejší bookmaker. Wat Arun alebo aj Chrám svitania stojí na brehu rieky Chao Phraya a bol postavený už v 17. storočí. Po veľkej rekonštrukcii meria dnes 82 metrov a vy sa na jeho vrchol môžete vydať po strmých schodoch. Že sa vám nechce? Pohľad na Bangkok z tejto výšky rozhodne stojí za miernu svalovicu na lýtkach. Budhistický chrám Wat Pho s obrovskou zlatou sochou Budhu nájdete pri komplexe Kráľovského paláca. Práve Kráľovský palác je jedným z miest, kvôli ktorým prichádzajú turisti do Thajska a niet sa čomu čudovať. Komplex bol vybudovaný v roku 1782 a viac ako 150 rokov tu sídlil thajský kráľ, kráľovský súd a iné administratívne budovy. Ak si chcete vychutnať návštevu „se vším všudy“, priplávajte sem loďou po rieke. Ak by ste chceli nájsť lacné ubytovanie v tejto štvrti, hostel Pridi je pre vás ako stvorený. V prípade, že chcete mať viac pohodlia, hotel Warehouse sa postará o to, aby vaša dovolenka v tomto meste bola čo najpríjemnejšia. A čo ďalej vám centrum Bangkoku ponúka?

NAVŠTÍVTE TRHY A OCHUTNAJTE THAJSKÉ JEDLO

Bangkok a trhy idú k sebe. Práve tu nasajete nefalšovanú atmosféru. Stretnete tu stovky miestnych, vo vzduchu nebudete cítiť búrku, ale všetky tie skvelé jedlá. A nie, nemusíte sa báť, že to budú iba kobylky, červíky a húsenice. Trh, kde nájdete skvelé thajské jedlo, je Wang Lang market. Zabudnite na klasické reštaurácie, sú tu stánky, v ktorých sa môžete najesť priamo na ulici – určite tu skúste Khao Neow Moo Ping, grilované bravčové mäso s ryžou, ktoré sa na jazyku doslova rozpadáva. Chatuchak Weekend Market je trh, ktorý máte možnosť zažiť, prekvapivo, iba počas víkendu. Ale rozhodne to stojí za to. Počas soboty a nedele sa tu premelie viac ako 200-tisíc ľudí, z toho je približne tretina turistov. Kúpite tu všetko a čo nie, to sú vám ochotní dodať. Lebo, keď ste majiteľom jedného z 15-tisíc stánkov, ktoré tu nájdete, urobíte všetko preto, aby ste uspokojili svojho zákazníka. Aj keď máte trhov po krk, ešte jeden zvládnete bez toho, aby ste hromžili, však? Tentokrát navštívite ktorýkoľvek z Floating marketov v Bangkoku. Bez toho by dovolenka v tomto meste nebola kompletná – obchodníci tu nemajú žiadne stánky, predávajú svoj tovar na loďkách a áno, správne tipujete, tie loďky sú na vode. Ak ste si mysleli, že trhy v Egypte či Turecku sú niečo extra, tento ich všetky tromfne.

MIESTA V BANGKOKU, KTORÉ VÁS DOSTANÚ

Ďalším miestom, ktorým vás Bangkok očarí, je palác Dusit. Neoficiálna rezidencia kráľa Rámu V vám dovolí nakuknúť do miest, kde našiel ubytovanie jeden z najmocnejších mužov Thajska. Je to však úplne iný typ architektúry, ako by ste očakávali z thajských chrámov. Budova zo začiatku 20. storočia vás rozhodne nesklame. Ak máte rozcvičené nohy z výstupu na Wat Arun, využijete to pri zdolávaní Wat Saket alebo aj Zlatej hory. 318 schodov vás zavedie na vrchol tohto chrámu , z ktorého máte skvelý výhľad na mesto. Možno si odtiaľto vyhliadnite miesto, ktoré chcete vidieť, a keď nie, tak skúste navštíviť aspoň Dom Jima Thompsona. Kto to je? Bol to americký podnikateľ, ktorý založil úspešnú thajskú hodvábnu spoločnosť. Istotne sa vám derie na jazyk otázka, že čím je jeho dom výnimočný. Nie, nie je to žiadny luxusný hotel, ide o múzeum. Je to sedem malých domčekov spojených do jedného a nájdete tu oázu pokoja, veľa zelene, vkusne zariadeného interiéru, ale aj históriu života Jima Thompsona a hodvábne výrobky. Keby ste sa nemohli nabažiť zelene, určite zájdite do najväčšieho parku v meste – park Lumpini je džungľou uprostred moderného mesta, kde si môžete skvelo oddýchnuť, vychutnať si v pokoji nejaké úžasné thajské jedlo alebo si iba posedieť na tráve.

AJ TOTO MUSÍTE EŠTE ZAŽIŤ

Milujete zvieratá? Máte na výber z dvoch viac ako dobrých možností. Tou prvou je návšteva podmorského sveta Sea Life, ktorý je najväčší v juhovýchodnej Ázii alebo sa môžete ísť pozrieť do Dusit ZOO, ktorej súčasťou je aj safari. Tu si prídu na svoje aj odvážlivci, ktorí strčia hlavu do úst krokodíla. Keby ste chceli niečo menej adrenalínové, určite si vychutnajte plavbu loďou na rieke Chao Phraya. Ak máte možnosť, využite túto príležitosť za tmy, keď je Bangkok celý vysvietený. Predsa len takýto pohľad na mesto je magickejší. Nezabudnite ochutnať čo najviac z lokálnej kuchyne, stojí to za to a stojí to málo. Určite si dajte krevetovú polievku Tom Yum Goong, rezance Khanom Jeen Nam Ya Kati či kari kuracie Geang Keow Wan Gai. Čo by ste mali určite ochutnať? Ovocie durian. Pripravte sa však na to, že veľmi smrdí, aj preto je bežné, že na niektorých miestach nájdete ceduľku s preškrtnutým piktogramom tohto ovocia. Zato však chutí úžasne sladko ako puding. Aj preto radšej zadržte dych a jedzte. Máte chuť spoznať poriadny kus histórie? Navštívite múzeum Erawan, pred ktorým vám na pozdrav zatrúbi trojhlavý slon. Nie živý, iba kamenný a potom si môžete okrem expozície thajskej kultúry vychutnať aj prechádzku udržiavanými záhradami.

Bangkok je pestrofarebné mesto, hrá všetkými farbami a to doslova. Nočné neóny vás o tom presvedčia a typické uličky vám to dokážu cez deň. Nájdete tu všetko, po čom turista môže túžiť – trhy, skvelé a hlavne lacné jedlo, ktoré priamo pred vami pripravia, nekonečné prúdy skútrov, hotely, za ktoré zaplatíte menej, ako by ste čakali, thajské masáže na každom kroku či chrámy, z ktorých sa vám zježia chlpy. Ak máte niekedy cestu do Ázie, hlavné mesto Thajska musíte navštíviť. A ak ju nemáte? Urobte si. Takáto dovolenka vám dobije baterky na niekoľko mesiacov dopredu.

Hotely Bangkok

Zaujímať by vás mohli aj nasledujúce hotely...

Mestské časti - Bangkok

Zaujímavé miesta - Bangkok

Najobľúbenejšie destinácie

Ďalšie často vyhľadávané destinácie