Hotely, Budapešť (Central Hungary, Maďarsko)

 1. 78 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 2. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 3. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 4. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 5. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 6. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 7. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 8. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Budapešť

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Budapešť, Maďarsko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Budapešť - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Budapešť ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Budapešť

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 43 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Dve mestá v jednom: Objavte Budapešť

Budapešť a Bratislava, také podobné a zároveň také rozdielne. Obe mestá ležia na Dunaji. Začínajú na rovnaké písmeno. Boli dôležitými sídlami Rakúsko-Uhorska. Sú hlavnými mestami svojich krajín. Majú krásnu architektúru a bohatú históriu a v čom sú rozdielne? Napríklad už len v tom, že maďarské hlavné mesto má metro. Ale nie hocijaké. Je to druhé najstaršie metro na svete, najdrahšia podzemná dráha v Európe , ale ono skutočne aj ako najdrahšie vyzerá – je krásne. Preto si užite aspoň jednu jazdu metrom. Je to v podstate turistická atrakcia na mieste, kde by ste to veľmi nečakali. A čo okrem metra musíte navštíviť, vyskúšať či vidieť? Najlepšie všetko, no tu je pár tipov, ktoré prevyšujú ostatné.

ARCHITEKTONICKÉ SKVOSTY, KTORÉ POTEŠIA

Jednou z najtypickejších stavieb mesta je budova maďarského parlamentu. S krásnym menom Országház, ktoré pripomína najväčšieho slovenského básnika. Krásne neogotické vežičky, pobrežie Dunaja a skutočná majestátnosť, keďže sa tu nachádza takmer 700 miestností. Nie je veľkým tajomstvom, že táto budova je inšpirovaná budovou anglického parlamentu – Westminsterským palácom. Každopádne ide o kúzelné miesto, kde pochopíte, akú silu malo v tom čase Uhorské kráľovstvo. V tesnej blízkosti sa nachádza hotel Parlament, ktorý ponúka ubytovanie svojim hosťom v šarmantnej budove s príjemným interiérom.

Prejdite cez Széchenyiho reťazový most, ktorý spája dve historické mestá Budín a Pešť. Nasmerujte vaše ďalšie kroky na baziliku svätého Štefana, ktorá je obľúbená vďaka svojej obrovskej a zároveň krásnej kupole. Po vstupe do nej a pohľade na maľby kupoly, budete mať chuť ľahnúť si do stredu baziliky a kochať sa týmto výjavom. Keby ste chceli vedieť, koľko návštevníkov sa do nej zmestí, tak je to 8500 ľudí. Údaje o tom, koľko sa tam zmestí ležiacich návštevníkov, žiaľ ešte nie sú k dispozícii, počet bude ale isto nižší.

Návšteva Budínskeho hradného vrchu by mala byť samozrejmosťou. Či už sa tam rozhodnete ísť po svojich a vychutnáte si výhľad na celú Pešť ako dobyvateľ, alebo sa tam necháte vyviezť zubačkovou lanovkou. Čo tu nájdete okrem dychberúcej panorámy? Budínsky hrad, v ktorom strechu nad hlavou a ubytovanie našli niekdajší uhorskí králi. Areál tohto hradu je veľmi rozsiahly a zároveň aj veľmi pekný, aj preto je zapísaný v zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. Keby vás výhľad zunoval a mali chuť na náhľad do histórie, nájdete tu dve múzeá – Historické múzeum Budapešti a Maďarskú národnú galériu.

Krásnou stavbou je aj kostol svätého Mateja v barokovom štýle. Jeho oči videli takmer skutočne všetko, dokonca ho aj Turci premenili na mešitu a steny ozdobili podľa svojho – maľbami z koránu. Teraz je však v pôvodnom stave, ale musí sa pozerať na susedný moderný hotel, ktorý kazí celkový dojem tohto magického miesta. Na hradbách hradného kopca nájdete aj Rybársku baštu , pri ktorej je povinnosť sa zastaviť. Baštu pre vaše oči vám ponúkne výhľad na mesto, na Dunaj a celkový pocit z tohto miesta plného pouličných maliarov, hudobníkov či umelcov vás zahreje. Štýlové a lacné ubytovanie v tejto vám ponúkne Anique Guesthouse and Hostel.

NÁJDITE GASTRONOMICKÝ RAJ A SKVELÉ VÍNO

Budapeštianska Veľká tržnica, až taká veľká, že je to rovno najväčší krytý trh v meste. Denne ju navštívi približne 40 tisíc ľudí a čo tam nájdu? V prvom rade krásnu budovu, trhy s rybami, mäsom, zeleninou, ovocím, koreniami, salámami či syrmi. Okrem toho tu môžete ochutnať tie najrôznejšie a najtradičnejšie maďarské jedlá a zároveň jedlá svetových kuchýň. Ak prídete v piatok alebo sobotu, konajú sa tu medzinárodné Gastro dni. Skvelá príležitosť preniknúť nielen do maďarskej, ale aj ostatných svetových kuchýň. Navyše tu môžete absolvovať kurzy varenia, kde môžete začať tŕnistú cestu za Michelinovou hviezdou. Po náročnom dni plnom jedla, prechádzok a dobrého pocitu, využite ubytovanie v Hipster Hosteli, skutočne rozkošné miestočko.

O tom, že je Budapešť gastronomickým rajom, svedčia aj reštaurácie s Michelinovou hviezdou. Áno, znie to prinajmenšom zvláštne, keď biely tučný pneumatikový panák udeľuje hviezdičku za skvelú kuchyňu, ale vie, čo robí. Chcete si dopriať životný gurmánsky zážitok? Pripravte sa, že lacné to nebude, no zážitok si odnesiete prvotriedny. Navštívte reštauráciu Onyx, Costes, Tanti či Borkonyha Winekitchen a zistite sami, čo je na reštauráciach s Michelinovou hviezdou také výnimočné.

Slováci tu majú jednu obľúbenú, zastrčenú, útulnú, príjemnú, poctivú a hlavne maďarskú reštauráciu v židovskej štvrti. Volá sa Hoppá! Ako sa stalo, že takúto maličkú reštauráciu začalo navštevovať toľko Slovákov? Môže za to bloger Samo Marec, ktorý o nej napísal. Čo? Že vás poteší domáca a poctivá kuchyňa, príjemná obsluha, drobnosti ako džbán vody či chlieb zadarmo a super atmosféra. Navyše, po tom, čo tam začali chodiť Slováci vo veľkom, majiteľ sa rozhodol pripraviť špeciálne menu po slovensky. Milé.

Maďari sú známi svojimi skvelými vínami. Keby vám návšteva vyšla na september, rozhodne navštívte Budapeštiansky medzinárodný festival vína. Ochutnáte nielen najlepšie vína z Maďarska, ale rovno z celého sveta. Nevyšla vám návšteva na september, no chuť ochutnať skvelé víno ostala rovnaká? Navštívte budapeštianske vínne bary – Drop Shop, Kadarka, Doblo či DiVino. Ak by vás v poslednom z menovaných barov víno premohlo, zložiť hlavu môžete v hoteli Central Basilica.

MIESTA A ATRAKCIE, KTORÉ VÁS POTEŠIA

Tropicarium, tak znie názov atrakcie pre najmenších, stredných aj najstarších. Obrovské akvárium plné žralokov, ktoré má v sebe zabudovaný 11-metrový tunel, takže si tieto potvory môžete obzrieť skutočne zblízka a hlavne zospodu. A ak vás rybky veľmi nezaujímajú, môžete rozmýšľať, ako ten tunel vydrží a nepraskne. Tajomstvo je v hrúbke skla – dosahuje až 16 cm. Okrem toho tu nájdete opice, raje, vtáky, ryby, krokodíly. Deti budú mať z toho obrovský zážitok. A nielen deti.

Nádherným miestom, kde sa môžete osviežiť pred teplom alebo zohriať od zimy, sú termálne a liečebné kúpele Szechényi. Nájdete tu plavecké bazény, prúdové kanály, sauny, masáže, wellness. Hotový vodný raj. A tá atmosféra, hlavne tá atmosféra – krásna architektúra, krásne prostredie – tu zle nemôže byť. Keby sa vám nikdy odtiaľto nechcelo odísť, ubytovanie nájdete priamo, čo by ste vyšplechli vodu z bazénu v hoteli Ibis Budapest Heroes Square.

Okrem vyššieho spomínaného vínneho festivalu sú takmer na dennom poriadku rôzne festivaly jedla, čokolády či klobás. Veľkú šancu máte, že zažijete úžasné kultúrne leto, pretože Budapeštiansky letný festival plný hudby, koncertov, divadla zažijete od júna až do augusta. Ďalším festivalom, tentoraz hudobným, ktorý sa oplatí navštíviť je festival Sziget. Nájdete tu najväčšie mená svetovej hudobnej scény. Zaujíma vás Formula 1? V strede leta navštívte Hungaroring a zažite tých najlepších jazdcov sveta, burácanie silných strojov a napätie do poslednej sekundy.

Toto všetko je Budapešť. Je ako najlepší maďarský guláš – zmes nádhernej architektúry, pamiatok, akcií, skvelého jedla, lahodného vína, festivalov, srdečných ľudí, temperamentu, živelnosti, pulzujúceho mesta a miest, ktoré musíte vidieť. Máte chuť na tento tradičný a nefalšovaný guláš? Návšteve Kráľovnej na Dunaji sa nemieste vyhnúť.

Our top-rated cheap hotels in Budapešť

  106 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 • 73 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť