Hotely, Níreďháza (Northern Great Plain, Maďarsko)

 1. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 2. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 3. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 4. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 5. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 6. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 7. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 8. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 9. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Níreďháza

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Níreďháza, Maďarsko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Níreďháza - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Níreďháza ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Níreďháza

  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Níreďháza: Krkolomný názov, ktorý ukrýva kúpeľný raj

Maďarsko má čo ponúknuť a nie je to len Budapešť, ale aj menšie mestá s príjemnou uvoľnenou atmosférou ako Györ, Pécs, Ostrihom, Debrecín alebo aj Níreďháza. Práve Nyíregyháza, ako znie jej meno v maďarčine, je veľmi zaujímavá. Napríklad aj svojou históriou, keď bola takmer vyľudnená kvôli tureckým nájazdom, aby sa potom koncom 19. storočia mohla stať župným mestom. Toto a aj príchod železnice mestu pomohli, aby tu v roku 1980 žilo až 108-tisíc obyvateľov, pričom len o 20 rokov skôr tu žilo len 56-tisíc ľudí. Mnoho z dnešných obyvateľov má slovenské korene a v niektorých školách sa učí aj slovenský jazyk. A čím vás Níreďháza ešte zaujme? Určite sú to jej kúpaliská, pokojná atmosféra a spojenie s prírodou. Čo by ste mali vidieť, kde hľadať lacné ubytovanie a ako si vychutnať každú minútu?

HISTORICKÉ CENTRUM SI VÁS ZÍSKA

Kúpeľné mestá sú charakteristické svojou príjemnou a uvoľnenou atmosférou, ako keby tu išiel čas oveľa pomalšie. A ľudia si to vychutnávajú. A necítite to iba v blízkosti kúpeľov a kúpalísk, ale aj v centre mesta. Srdcom mesta v Níreďháze je Kossuthovo námestie. Tu dominuje renesančná stavba, ktorú navrhol Károly Benkó. Pekná budova s typickými arkádami slúži ako mestský úrad a vo svojom vnútri, v aule, ukrýva historické fotografie. Tak ak chcete vidieť, ako Níreďháza vyzerala, keď v nej ešte jazdili električky, pozrite sa aj dnu. Ak sa pozriete pod nohy, uvidíte mozaikovú dlažbu, ktorá symbolizuje slnečnú sústavu. Na námestí nájdete aj Palác úspor s peknou kupolou z farebného skla, sochu Lajósa Kossutha, ale aj hotel Korona, s ktorým sa viaže zaujímavý príbeh – keď v roku 1895 otvárali hotel, tak v meste prvýkrát spustili elektrické osvetlenie. Odtiaľto je to iba pár minút k azda najkrajšej stavbe v Níreďháze – čaká na vás rímskokatolícky gotický kostol Magyarok Nagyasszonya Társszékesegyház z červenej tehly. Ak hľadáte lacné ubytovanie v okolí, môžete si prenajať apartmán v Korone alebo môžete skúsiť penzión Fürdőház. Keby ste hľadali nejaký hostel, veľmi by ste nepochodili.

OKÚPTE SA

Níreďháza má veľa skvelých miest, kde sa môžete okúpať. Ak niekde uvidíte napísané „fürdő“, čo určite uvidíte, je dobré vedieť, že to sú kúpele. Hneď v centre mesta nájdete kúpeľný dom Júlia , ktorý má osem bazénov s rôznou teplotou a aj veľkosťou. Najteplejší z nich má 38°C, nechýbajú ani malé bazény so studenou vodou, v ktorých sa môžete schladiť po odchode zo sauny. V obrovskom areáli termálneho kúpaliska Parkfürdő v roku 2005 vybudovali zážitkové kúpele Aquarius. Aquarius je rozdelený na tri časti – Termálny, Detský a Zážitkový svet. Termálny je určený pre dospelých. Nájdete tu masáže, vírivky, jacuzzi a ostatné wellness služby, pri ktorých všetci chrochtajú blahom. V Zážitkovom svete nechýbajú šmykľavky, umelé vlny a atrakcie pre väčšie deti. Detský svet je pre tých najmenších. Nemusíte sa báť, že to vašu malú ratolesť bude ťahať do Zážitkového sveta, pretože tu sú tiež šmykľavky, ale pre drobcov. Ak hľadáte hotel, skvelé ubytovanie vám poskytne už vyššie spomínaný penzión Fürdőház, ktorý je v tesnej blízkosti tohto vodného sveta. Chcete sa okúpať v jazere? Navštívte kúpalisko Tófürdő , ktoré sa nachádza v severnej časti jazera Sóstó. Na jeho brehu je jemný piesok a nechýbajú ani dva bazény – jeden s termálnou vodou a druhý pre deti.

SPOJTE SA S PRÍRODOU

Kúsok od jazera Sóstó nájdete v 30 hektárovom dubovom lese zoologickú záhradu, ktorá je vďaka svojim 5000 zvieratkám najväčšou v celom Maďarsku. Okrem suchozemských zvierat ako tiger biely, žirafy, nosorožce či ľadový medveď tu nájdete obrovské Ocenárium. V 500-tisíc litrovom akváriu plávajú žraloky tigrie, okrasné ryby, na dne uvidíte aj koraly a samozrejme nechýba ani tunel, aby spojenie s podmorským svetom bolo čo najintenzívnejšie. Sóstó ZOO je rozdelená na viacero častí. Okrem spomínaného Ocenária je to Zelená pyramída, Tarzanov chodník, Polárny svet či Karpatská kotlina. Pripravte sa na to, že deťom sa odtiaľto nebude veľmi chcieť odchádzať. Neďaleko ZOO stojí skanzen s peknými dobovými domčekmi, kostolíkom, množstvom trávnatých plôch a príjemnou atmosférou. Toto všetko je približne 5 kilometrov od centra. Ak sa vám mesto nechce opúšťať, Nireďháza má aj peknú botanickú záhradu , ktorá je súčasťou vysokej školy. Botanická záhrada Jánosa Tuzsona má 5,3 hektára, je približne 6-krát menšia ako ZOO, takže vaše nohy sa tak neunavia a môžete si tu pozrieť viac ako 2500 rôznych rastlín – kakaovníky, orchidey, kávovníky či kaktusy.

ČO BY STE SI NEMALI NECHAŤ UJSŤ

Nireďháza je bohatá nielen na možnosti kúpania, ale aj na rôzne kultúrne udalosti. Jednou z najväčších nielen v Maďarsku, ale v celej Európe, je festival VIDOR. Ide o jeden z najväčších bezplatných festivalov hudby spojený s rôznymi kultúrnymi podujatiami ako divadlo, výstavy umelcov, stand up predstavenia a samozrejme nechýbajú ani koncerty na verejných priestranstvách. Kedy by ste mali Níreďházu navštíviť, aby ste videli festival VIDOR naživo? Koná sa každý rok koncom augusta. Keď už budete v tomto meste, nemali by ste si nechať ujsť ani návštevu neďalekého Debrecínu. Čím je toto mesto zaujímavé? Okrem toho, že je to druhé najväčšie maďarské mesto známe vďaka svojej šunke, čaká tu na vás zaujímavá architektúra – súčasná aj moderná, ZOO či národný park Hortbagy. Atmosféra v Debrecíne je veľmi podobne príjemná ako tá v Nireďháze, len je tu všetko trochu väčšie. Len čosi viac ako polhodiny jazdy autom natrafíte na Tokaj. Mesto, ktoré je známe hlavne vďaka vinárskej tradícii, ponúka krásny vidiek pripomínajúci Toskánsko. Ak máte radi víno a chcete si urobiť pekný výlet, nič lepšie ako Tokaj vás nestretne.

Ak máte dosť chodenia po pamiatkach a chcete si vychutnať príjemnú atmosféru mesta, v ktorom sa nebudete ani chvíľu nudiť, Nireďháza je pre vás správnou adresou. Je ideálna na rodinné výlety, ale aj romantické predĺžené víkendy. Lebo ostať tu iba dva dni by bola škoda – špičková ZOO, skvelý wellness a kúpele, príjemné korzovanie po brehu jazera a prírodu máte na dosah ruky. Keď k tom pripočítate blízky tokajský región, mali by ste už teraz začať rozmýšľať o tom, na kedy si tu zabookujete hotel.

Our top-rated cheap hotels in Níreďháza

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Často kladené otázky o destinácii Níreďháza