Hotely, Štúrovo (Nitriansky kraj, Slovensko)

 1. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 2. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 3. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 4. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 5. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 6. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 7. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 8. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 9. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 10. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Štúrovo

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Štúrovo, Slovensko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Štúrovo - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Štúrovo ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Štúrovo

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Štúrovo: Nájdete tu viac ako len kúpaliská a bazény

Niektorí ľudia berú veci s nadhľadom a Štúrovčania nie sú žiadnou výnimkou. Spoznáte ich podľa toho, že si robia srandu, že najväčšou atrakciou v ich meste je pohľad na Ostrihomskú baziliku, ktorú od Štúrova delí Dunaj. Dunaj a most. Aj keď ako hovoria bratia Česi, že „na každom šprochu, pravdy trochu“, s týmto mestom na hraniciach s Maďarskom to nie je také zlé, ako by si niektorí mohli myslieť. Veď tie tisícky turistov, ktorí sem zavítajú každý rok, sem nechodia len preto, aby si mohli pozrieť baziliku z druhého brehu. Je to hlavne kvôli vychytenému termálnemu kúpalisku a tomu, že si tu dokážete nájsť penzión či hotel za veľmi príjemnú cenu. Štúrovo sa nachádza na sútoku riek Hron a Dunaj, takže na svoje si prídu aj rybári, milovníci prechádzok po nábreží a vďaka pohoriu Burda aj milovníci turistiky. Chcete vedieť, čím je štúrovské kúpalisko výnimočné, kam sa vybrať na výlet alebo kde nájdete dobré ubytovanie? Smelo pokračujte ďalej.

VODA, KÚPALISKO, BAZÉNY, WELLNESS – VŠETKO TU JE

To najlákavejšie, čo Štúrovo má, je Termálne kúpalisko Vadaš. Veľký areál je takmer v centre mesta, aj keď v 11-tisícovom mestečku je „takmer v centre“ skoro všetko. A na čo sa tu môžete tešiť? Nájdete tu dokopy až 9 bazénov – 7 vonkajších bazénov a 2 vnútorné. Načo ich je toľko? Finta je v tom, že každý z týchto bazénov dokáže niečo iné – jeden dokáže zabaviť deti vďaka vodným hradom, šmykľavkám či striekajúcim hríbikom, ďalší vám pripraví vlnobitie a zároveň vás pripraví o dôvod, prečo ísť k moru. K dispozícii je samozrejme aj plavecký bazén či bazén s perličkovým kúpeľom. Najteplejší bazén má 36°C a je pre vás otvorený celoročne. Už chýbajú iba kúpele a je tu všetko, po čom túžite. V areáli kúpaliska je hotel Thermal, v ktorom nájdete aj wellness a hlavne váš apartmán, je v centre diania, takže žiadne šliapanie po štúrovských uliciach v plavkách a s nafukovačkou, aby ste dostali na kúpalisko. Ak si nepotrpíte na komfort, v areáli je aj ubytovňa Gold, ktorá je na dobrej úrovni a nájdete v nej všetko, čo potrebujete.

Bojíte sa, že vám z toľkej vody narastú žiabre a plávacie blany? Dajte si od nej prestávku. Na svoje si tu príde každý – staršie deti môžu ísť do herne. Ale nie takej tej, kde od vás automaty budú pýtať peniaze, ale do takej, kde si môžete zahrať vzdušný hokej, stolný futbal či biliard. Starší si môžu zase zajazdiť na motokárovej dráhe alebo si požičať štvorkolku a skúsiť okolitý terén. Keby ste začali mať strach, že vám začínajú tuhnúť svaly a plavecký bazén by bol beznádejne plný, zašportujte si inak – beachvolejbalové ihrisko, tenisové kurty, ale aj menej náročný stolný tenis. To všetko je tu pre vás pripravené. Pre tých romantickejších a pokojmilujúcich je ako stvorená jazda na koni alebo rybačka pri neďalekom jazere. Tu vás pri chytaní rýb nebudú rušiť žiadne hlučné vodné skútre, akurát tak nanajvýš vodné bicykle. A čo vám ďalej Štúrovo ponúka?

POPRECHÁDZAJTE SA PO MESTE A EŠTE ĎALEJ

Ako to už prezrádza samotný názov, hlavným centrom mesta je Hlavná ulica. Ulica lemovaná stromami, peknými meštianskymi domčekmi, nechýba ani fontána a korzovanie miestnych a turistov. V lete si tu môžete dať zmrzlinu, odpočinúť si na lavičke alebo si posedieť na terase jedného z podnikov. Ak nečakáte pamiatku za pamiatkou ako v Paríži či v Bruseli, sklamaní nebudete. Okrem hlavnej ulice určite za návštevu stojí aj cintorín, ktorý si uctieva pamiatku vojakov, ktorí padli počas Druhej svetovej vojny. Odtiaľto je to iba pár minút chôdze k Námestiu sv. Imricha, ktorého dominantou je kostol s rovnomenným názvom. Ak by ste chceli spoznať Štúrovo aj po historickej stránke, navštívte Mestské múzeum. Prvá písomná zmienka o meste pochádza už z roku 1075, takže o zaujímavé artefakty, fotografie, kroje či nástroje tu nebude núdza. Jednou z neprehliadnuteľných štúrovských stavieb je Most Márie Valérie ponad Dunaj, ktorý spája slovenskú stranu s tou maďarskou. Hneď za mostom je Ostrihom.

A tu máte na výber. Buď prejdete cez most peši, autom, alebo sa poplavíte loďou po Dunaji a okrem nádhernej baziliky si vychutnáte brehy z oboch strán. Dôležitá informácia pre vás - aj keď sa rozhodnete pre plavbu, budete veľmi ľutovať, keď sa potom neskôr nepôjdete pozrieť na tretí najväčší kostol v Európe. Ostrihomská bazilika so svojimi rozmermi 118 metrov na dĺžku a 100 metrov na výšku je bezkonkurenčne najväčším kostolom v Maďarsku. Jej výstavba trvala 47 rokov. Od roku 1822 až do úplného dokončenia v roku 1869. Síce to nie je barcelonská Sagrada Familia, ktorej výstavba začala v roku 1882 a jej plánované dokončenie je stanovené na rok 2026. Čo iné by ste v Ostrihome mohli ešte vidieť? Ďalšou pamiatkou, ktorú nevynechajte, je socha sv. Štefana, Kresťanské múzeum či Kostol Viziváros. Ak by ste sa rozhodli v tomto maďarskom meste zostať, ubytovanie tu nájsť problém nebude. Skvelou voľbou je hostel St. Stephens Inn alebo penzión Szent Kristóf.

KAM NA VÝLET V OKOLÍ ŠTÚROVA

Ak sa rozhodnete z Ostrihomu vrátiť späť do Štúrova a máte radi túry, navštívte najmenšie pohorie na Slovensku. Burda so svojim najvyšším vrchom Burdovom a jeho výškou 367 m n. m. nie je žiadna vysokohorská turistika. Je to skôr príjemná prechádzka vhodná aj pre rodiny s deťmi. Buď takými, ktoré ešte vládzete odniesť, alebo takými, ktoré vedia v turistickej obuvi dobre našľapovať. Začnite v neďalekej obci Kamenica nad Hronom a vydajte sa po stopách náučného chodníka Kováčovské kopce juh. V prípade, že by ste chceli z Ostrihomu pokračovať hlbšie do Maďarska, tak pol hodinu odtiaľ je starobylý Vyšehrad. Ako už samotný názov napovedá, najväčším lákadlom tu bude hrad zo 4. storočia, ktorý sa týči nad Dunajom. Keby ste chceli navštíviť Štúrovo počas nejakej kultúrnej akcie, máte na výber z júlového hudobného festivalu Dunafest alebo Jarmok Šimona a Júdu , ktorý sa tu koná v októbri už od roku 1546.

Štúrovo rozhodne nie je mesto, ktoré by vás dostalo do kolien pamiatkou za pamiatkou a atrakciou za atrakciou. Je to mesto, o ktorom osude vo vašich očiach rozhodnú práve vaše očakávania. Ak sem idete kvôli „sightseeingu“, budete sklamaní. Ak sem idete na dovolenku s partnerom či deťmi, vychutnávať si wellness, bazény a využiť ubytovanie za dobré ceny, sklamaní byť nemôžete. Je len málo miest na Slovensku, ktoré dokážu potešiť milovníkov vody viac ako Štúrovo.

Our top-rated cheap hotels in Štúrovo

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť