Hotely, Londýn (Anglicko, Spojené kráľovstvo)

 1. 59 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 2. 86 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 3. 100 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  106 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 4. 65 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 5. 104 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 6. 69 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 7. 118 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 8. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 9. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Londýn

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Londýn, Spojené kráľovstvo. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Londýn - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Londýn ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Londýn

 • 108 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 129 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 120 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 69 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 118 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024

Vidieť celý Londýn za víkend? Nesnažte sa o to

David Beckham, Charlie Chaplin, Jack Ripper, Alfred Hitchock, Sherlock Holmes, Mr. Bean či James Bond. Pozoruhodná zmeska fiktívnych a skutočných postáv, čo poviete? Čo však majú títo muži spoločné? Žili v Londýne a jeho obyvateľom robili radosť alebo veľkú zlobu. Keby ste sa spýtali ktoréhokoľvek z nich, čo by ste tu mali navštíviť, vymenovali by vám desiatky rôznych pamiatok a len by vás zbytočne zmiatli. Radšej si nájdite to svoje v tomto článku a je jedno, či do hlavného mesta idete na vlastnú päsť, alebo ako účastník zájazdu.

OD BUCKINGHAMU AŽ KU BATTERSEA POWER STATION

Vidieť všetky pamiatky, miesta a múzeá, ktoré za to stoja počas jedinej návštevy, je nadľudský výkon. Teda aspoň v prípade, že máte ubytovanie na víkend a nie tri týždne. No nemusíte vešať hlavu, stihnete toho dosť. Urobíte si fantastický výlet a prídete znova. Žiadna veľká veda. Čo teda musíte určite vidieť? Monarchia je pre Angličanov stále veľmi dôležitá, preto by ste si mohli zájazd do Londýna symbolicky uctiť tým, že navštívite Buckinghamský palác. Majestátne sídlo anglickej kráľovny. Nájdete tu aj ukážku jedného z najťažších povolaní – vojaka kráľovskej gardy – jednak má na hlave ťažkú čapicu a hlavne nesmie pohnúť ani brvou.

Kráľovnú ste pozdravili, teraz môžete pozdraviť parlament spojeného kráľovstva vo Westminsterskom paláci, ktorý sídli iba kúsok od Buckinghamu. Krásna stavba, ktorú vidíte už zdiaľky vďaka jej „príručným“ hodinám – veži Big Ben. Do zbierky ešte rozhodne prihoďte aj Westministerské opátstvo, krásny gotický kostol, ktorý pri zažmúrení jedného oka pripomína katedrálu Notre Dame. V tejto budove sa konajú slávnostné ceremoniály – korunovácia anglickej kráľovnej alebo aj smútočné udalosti. Keby ste sa chceli ubytovať vo Westminsteri, je lepšie hľadať inde, pretože hotely v tejto štvrti nepatria medzi tie najlacnejšie. No prechádzky po týchto uliciach patria medzi tie najkrajšie.

Vždy vás fascinovali ruské kolá, no nikdy ste nenabrali odvahu do nich nasadnúť? London Eye alebo Londýnske oko je jednou z najvyhľadávanejších atrakcií. Takže, keď nemáte strach z výšok a chcete si užiť výhľad na Temžu a Londýn, pripravte sa na to, že si vystojíte dlhý rad. Alebo sa radšej choďte pozrieť na nádherný Tower Bridge, zdvíhací most , ktorý púšťa lode ďalej po Temži. Je to v podstate taká závora, ktorá je úžasne krásna a právom patrí medzi najočarujúcejšie stavby Londýna. V blízkosti nájdete hotely nesúce názov tohto mosta, no keď hľadáte lacné ubytovanie, poobzerajte sa skôr v okolí Hyde Parku, kde nájdete aj príjemný hotel London House.

Od Tower Bridge je to iba kúsok k Londýnskej radnici. Ukážka modernej architektúry, ktorá vyzerá špičkovo v kontraste s tou starou. Nie je to bitka rôznych štýlov, je to symbióza generácii, je to posedenie starého otca so svojím vnukom na pive. Jednoducho generácie, ktoré majú pramálo spoločného, no navzájom sa rešpektujú a majú sa rady. Máte chuť na niečo menej známe, kde tiež nájdete zaujímavý kontrast? Navštívte Wilton’s Music Hall. Koncertná hala z konca 18. storočia. Krásny historický štýl sa tu mieša s tým moderným. Nedávno bola zrekonštruovaná a začala sa opäť využívať. Konajú sa tu divadelné predstavenia, koncerty, no žiadne z nich vo vás nezanechá taký dojem ako samotná budova. Keď sme už pri hudbe, pamätáte si budovu, ktorú mali Pink Floyd na obale svojho albumu Animals? Táto štvorkomínová budova je Battersea Power Station. Určite ju tu navštívte.

ČO RADŠEJ? RAMSEY ČI FISH AND CHIPS?

Takmer každý pozná svetoznámeho kuchára a búrliváka Gordona Ramseyho. Chceli by ste ochutnať, ako varí jeden z najrešpektovanejších kuchárov sveta? Nie je problém. Zazervujte si stôl v Restaurant Gordon Ramsey a vychutnajte si hviezdne jedlo. Je to drahé? Lacné to nie je, no pokiaľ ste ochotný zaplatiť za trojchodové denné menu svetového šéfkuchára 65 £, dostanete špičkový servis a skutočný gastronomický zážitok. Dávna múdrosť hovorí, že za zážitky si nezaplatíš, no zrejme toto je tá výnimka potvrdzujúca pravidlo.

Neexistuje veľa britských filmov, v ktorých by si niekto nedal fish and chips - tradičné britské jedlo strednej triedy. Možno práve James Bond, ktorý bol príliš štýlový, aby zapíjal fish and chips martini. No, keď nemáte potrebu zapíjať dobré jedlo týmto drinkom, určite navštívte Baileys Fish and Chips. Reštaurácia, ktorá povýšila jedlo pracujúcej triedy na niečo výnimočné. Okrem toho si tu môžete vychutnať skutočne kvalitné burgre a skvelé slané koláče. Keď si pozriete jedálny lístok, ani vo sne by vám nenapadlo, že ryba a hranolky sa dajú pripraviť na toľko rôznych spôsobov.

Deň v Londýne by nebol úplný, keby sa nestali dve veci – keby nepršalo a keby ste nemali anglické raňajky. Keď deň odštartujete typicky britskými raňajkami , možno bude počasie milostivé a dážď vynechá. Kde nájdete tieto tradičné a hlavne skvelé raňajky? Útulné bistro s názvom My Tea Shop pri London Bridge (pozor, nie je to ten istý most ako Tower), má pre vás pripravené raňajky za príjemnú cenu v ešte príjemnejšom prostredí. Ak sa ubytujete v hoteli London Bridge, máte to na tri kroky a možno by ste mohli skúsiť vynechať hotelové menu a navštíviť toto bistro.

Koluje taký mýtus, že Briti nemajú dobré pivá. Kde sa vzal? To nikto netuší, no aj Londýn vám ho dokáže vyvrátiť lepšie ako Boriči mýtov. Stačí len poznať správnu adresu. Boli to práve Briti, ktorí vymysleli jedno z najlepších druhov piva – Indian Pale Ale , pivo s ovocnou a zároveň veľmi výraznou horkou chuťou. Ako vzniklo? Vyrobili ho pri svojich kolonialistických plavbách, aby im neskyslo – vďaka extra dávke chmeľu skutočne neskyslo. Skvelý výber pív za rozumné ceny v nádhernom prostredí nájdete v The Queen’s Head blízko King’s Cross. Ďalším skvelým pubom je aj Old Red Cow či Craft Beer Co.

NEUVERÍTE, ČO VŠETKO OBJAVÍTE V PARKOCH

Je neuveriteľné, koľko parkov tu nájdete. Najznámejší z nich je jednoznačne Hyde Park. Jednak kvôli množstvu koncertov, ktoré sa tu odohrávajú, svojej veľkosti a aj pre polohu, veď sa nachádza len kúsok od Buckinghamského paláca. Toto je ideálne miesto, kde môžete spomaliť, kde si uvedomíte, že všetky pamiatky nestihnete vidieť ani za týždeň. Že je vlastne úplne úžasné sadnúť si na trávu a nič nerobiť, iba si užívať zeleň a Cornwallskú taštičku. Málo známym miestom v parku je napríklad pamiatka z krásnej Viktoriánskej éry – cintorín domácich zvieratok. Znie to možno desivo, no toto miesto oplýva neuveriteľnou atmosférou. Aby ste si nemysleli, že je to iba o Hyde Parku. Parliament Park vám naservíruje nádherný výhľad na celé veľkomesto a v Richmond Parku nájdete zase behať jelene. Áno, jelene.

Hovorí vám niečo Glastonbury? Určite, veď je to najväčší európsky hudobný festival, ktorý sa pravidelne koná každý jún práve v Hyde parku. Hudobné kapely, o ktorých sa vám ani nesnívalo, že by ste ich mohli stretnúť na jednom mieste. Koľko lístkov sa predá? Približne 120-tisíc, čo je slušná porcia ľudí. Keby ste chceli byť medzi nimi, musíte sa zaregistrovať spoločne s ďalším miliónom záujemcov. A v prípade, že by ste sa stali jedným zo šťastlivcov, musíte mať hotel rezervovaný vopred.

Obrovským lákadlom je aj anglická Premier League. Jedna z najlepších svetových futbalových líg. Len v Londýne sídlia kluby ako Arsenal, Chelsea, Tottenham či West Ham. Keby ste chceli navštíviť jeden konkrétny zápas, ktorý je považovaný za najlepšie futbalové derby a nechýba mu vôbec nič, pozrite si súboj odvekých rivalov – kanonierov z Arsenalu proti kohútom z Tottenhamu. Zápas, ktorý sa vám bude páčiť aj vtedy, keď o futbale viete iba to, že sa hrá s loptou a nie pukom. Atmosféra, emócie, nasadenie, fandenie, to všetko vás čaká a pohltí. Dámy, toto veľkomesto nezabudlo ani na vás – úžasná londýnska Oxford Street plná obchodov , prípadne londýnske second handy, v ktorých sa môžete zahrať na lovkyňu pokladov. Máte veľkú šancu, že sa vám poklad podarí nájsť.

Londýn je mesto, ktoré sa nedá spoznať za víkend , a dokonca ani za týždeň. Je príliš veľké a čím ho lepšie poznáte, tým chcete vidieť ďalšie a ďalšie zákutia. Preto sa nesnažte stihnúť vidieť všetko za pár dní. Nikde sa nežeňte. Doprajte si piknik v Hyde Parku, doprajte si prechádzky po neznámych uličkách. Užite si každý moment v tomto meste. Veď ho navštívite znovu a odkryjete ďalšiu časť z jeho skrytej a magickej mozaiky.

Our top-rated cheap hotels in Londýn

 • 100 € za noc
  Očakávaná cena za:8/2024
 • 80 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 93 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Často kladené otázky o destinácii Londýn