Hotely, Nice (Provensálsko – Alpy – Azúrové pobrežie, Francúzsko)

 1. 135 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 2. 154 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  106 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 3. 524 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 4. 219 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 5. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 6. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 7. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Nice

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Nice, Francúzsko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Nice - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Nice ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Nice

 • 747 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  211 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Nice: Netradičná dovolenková destinácia, ktorá vás omámi

Provensálsko, časť Francúzska, kde nájdete všetko dobré – divokú, no učesanú prírodu, zrejúce syry, vína ovešané medailami, ale aj tie skromnejšie, ktoré vychádzajú z malých pivníc na výslnie, bylinky, farby, pokoj. Keby mal byť raj vo Francúzsku, tak by to s najväčšou pravdepodobnosťou bolo práve tu. A perlou tohto regiónu je mesto Nice. Piate najväčšie francúzske mesto je podobné ako Provensálsko, tiež vám ponúka samé dobré veci. Jasné, nájde sa aj niečo, čo by sa vám nemuselo páčiť, ale tomu sa veľmi jednoducho vyhnete. História, trhy, pláže, obchody, hotely, atmosféra, more či farby, to všetko v Nice na vás čaká. Čítajte ďalej a zistite, ktoré pamiatky vás dostanú, kde nájdete lacné ubytovanie, ktoré pláže sú pre vás najlepšie alebo kde si jednoducho vychutnáte život na francúzsky spôsob.

CENTRUM MESTA VÁS PREKVAPÍ SVOJOU FAREBNOSŤOU

Keby ste sa spýtali 5 obyvateľov Nice, kde je najlepšie začať s prehliadkou mesta, dostali by ste 5 rôznych odpovedí. Francúzi sú už raz takí. Keď začínate s prehliadkou ráno, určite si vyberiete dobre, keď vyjdete do Parc du Chateu na hradnom kopci nad mestom. Nech kvôli horúčave pri stúpaní nevypľujete dušu, môžete si tu urobiť raňajko-piknik, pozrieť sa na panorámu alebo si odfotiť vodopád. Vaším ďalším cieľom by malo byť centrum, kde nájdete typické stredozemné farebné domy s drevenými okenicami. Najcentrovatejším centrom v Nice je námestie La place Masséna s obrovskou fontánou v strede, šachovnicovou dlažbou pod nohami a okolo vás stoja romantické červené a oranžové domy. Istotne sa pýtate, či sa dá v centre nájsť aj lacné ubytovanie. Jasné, aj v historickom srdci nájdete cenovo zaujímavé hotely, napríklad hotel Wilson alebo hostel Villa Saint Exupéry. A kam nasmerovať ďalšie kroky?

Jednoznačne na Promenade des Anglais, známa a dokonca aj obľúbená promenáda na Azúrovom pobreží láka turistov, miestnych, cyklistov, skejtbordistov aj korčuliarov. Palmy, more, pohoda, obľúbené modré stoličky, na ktorých si môžete posedieť a dovolenka v Nice chutí zrazu oveľa lepšie. Okrem pohody tu dostanete prakticky čokoľvek, pretože sú tu rôzne butiky, outlety a obrovské nákupné centrá ako Galeries Lafayette. Samozrejme, že sa tu môžete okúpať aj v Stredozemnom mori, no buďte pripravení na to, že kamienky vám poriadne pomasírujú chodidlá. Čo je vlastne po tých kilometroch v nohách viac ako príjemné. A čo nejaké zaujímavé stavby a pamiatky? Nice má aj menšieho a menej slávneho bratanca moskovského Chrámu Vasilija Blaženého s podobne vznešeným menom Katedrála svätého Mikuláša. Ďalšia honosná budova, ktorá zároveň trochu odbieha ku gýču, no určite vás zaujme, je hotel Le Negresco. Vášmu pohľadu určite neunikne ani vežička Katedrály Sainte-Reparate, pri ktorej sa môžete stratiť v úzkych uličkách a príjemne si poblúdiť.

KAM NA VÝLET? PREKROČTE AJ HRANICE NICE

Nie je to úplne tak výlet, ale pokojne to môžete nazvať cestovaním v čase a to sa už za výlet považovať dá. Navštívte Cours Saleya, miestne trhy, kde nájdete hlavne kvety, čerstvú zeleninu, ovocie a miestne špeciality – syry, klobásy a víno. Aj keby ste si nič nekúpili, ide o pekný zážitok a výhodou je, že tu nemusíte zjednávať ceny ako na trhoch v Turecku. Opäť urobíte najlepšie, keď sem prídete ráno, kým tu nie je veľa ľudí a pulty predajcov sa prehýbajú pod bohatou ponukou. Kúsok od centra, 10 minút autobusom, nájdete štvrť Cimiez. V minulosti to bolo rímske mestečko, ktoré bolo veľkým konkurentom Nice, dnes tu nájdete „iba“ zrúcaniny termálnych kúpeľov, ktoré slúžili ako dnešné spa, zrúcaniny amfiteátru a rôznych historických budov. Smutní nemusíte byť, lebo okrem ruín, tu na vás čaká aj kláštor s cintorínom, na ktorom je pochovaný Henri Matisse, známy maliar. Mussée Matisse si uctieva jeho pamiatku a vám približuje jeho tvorbu, ktorá je pestrofarebná ako domčeky v Nice. V Cimiez nájdete aj národné múzeum Marca Chagalla, ďalšieho známeho maliara, tentokrát surrealistického. Hoci fauvizmus v múzeu nahradil surrealizmus, pestré farby ostali.

Ďalším lákadlom je Monako, štát v meste. Druhá najmenšia európska krajina po Vatikáne láka hlavne svojim bohatstvom – kasína, autá, ktoré ste mali možnosť vidieť akurát na kriedovom papieri pánskych magazínov, luxusné hotely, apartmány celebrít, prístav plný jácht, ale Monako láka aj veľmi peknými parkmi a zaujímavou architektúrou. Z Nice to máte autom približne 20 minút, takže si pokojne môžete spraviť poldňový výlet do tohto elegantného mesta. Alebo štátu? Máte chuť na menej ruchu, menej ľudí a viac výškových metrov? Nasadnite na vlak, auto a nasmerujte si to do 80 kilometrov vzdialenej obce Tende. Nájdete ju v alpskom Národnom parku Mercantour, je to veľmi pekná 2-tisícová dedinka učupená v kopcoch. Tu nemusíte šetriť slovom „rozprávková“, keby sa niekedy objavila v nejakom tajnom pokračovaní Pána Prsteňov, mali by ste radosť, lebo lepšie miesto by tvorcovia len sotva našli. Keby ste sa zamilovali, nájdite si ubytovanie a pokojne tu pobudnite. Horský alpský vzduch ešte nikomu zle neurobil.

FESTIVALY A DOBRÉ REŠTAURÁCIE

Už od roku 1948 sa tu koná Nice Jazz Festival, ktorý by sa mohol uraziť, keby ste ho nenazvali tradičný. O jeho úrovni svedčí to, že na prvom ročníku zahral aj sám veľký Louis Armstrong. Koná sa každoročne v júli na Place Massena, kde sa ho zúčastní približne 30-tisíc ľudí. Takže ak sa tu chystáte v tomto období, zarezervujte si ubytovanie vopred. Musicalia je ďalším hudobným festivalom, ktorý miestni zbožňujú aj preto, že je oslavou hudby a kultúry. Kto by takéto podujatia nemal rád a vy si ho môžete tiež užiť, keď sem zavítate začiatkom augusta. Vo februári vás čaká obrovská udalosť – dvojtýždňový karneval, ktorý postaví celé mesto na nohy – slávnostné pochody, alegorické vozy, zábava na ulici, tisícky ľudí a veľký zážitok. Veľkým zážitkom je aj jedlo v La Route du Miam. Rustikálna francúzska kuchyňa, útulné bistro, dobré porcie a milá obsluha. Potrebujete ku šťastiu niečo viac? Typickou francúzskou reštauráciou so skvelým vínom a gastrostylingom je aj Place Massena. Malé útulné bistro, kde je pomer cena a kvalita jednoznačne na strane kvality jedla.

Hoci je Nice veľké mesto, pôsobí veľmi uvoľnene. Keby ste nevedeli, že je pevne späté s Azúrovým pobrežím, podozrievali by ste ho z toho, že si odskočilo do amsterdamského coffeeshopu. Hoci to nie je typická dovolenková destinácia, dovolenka v ňom je niečo, čo sa vám vryje hlboko pod kožu. Celé je to surrealistické ako Chagalove maľby, no o to viac príjemnejšie, lebo veď Francúzska riviéra vie očariť aj tých najnáročnejších. A keby vás náhodou omrzela, stále máte v okolí miesta ako Monako či Tande, kde si príde na svoje každý. Tu platí jednoduchá rovnica – keď dovolenka vo Francúzsku, tak v Nice.

Our top-rated cheap hotels in Nice

Často kladené otázky o destinácii Nice