Hotely, Paríž (Île-de-France, Francúzsko)

 1. 51 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 2. 152 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 3. 189 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 4. 67 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 5. 183 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 6. 99 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 7. 68 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 8. 111 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 9. 131 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 10. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Paríž

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Paríž, Francúzsko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Paríž - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Paríž ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Paríž

 • 155 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 81 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Paríž: Čím vás očarí elegantná dáma na Seine?

Mesto, ktoré inšpirovalo mnoho spevákov, spisovateľov a maliarov. Po jeho návšteve pochopíte prečo. Aj keď sa to stalo pred 20 rokmi, 2 storočiami či včera, stále tam nájdete miesta, stavby, štvrte, ktoré slúžili ako táto inšpirácia. Metropola Francúzska si udržiava svoju povestnú jemnú, no o to intenzívnejšiu charizmu. Hoci je Paríž skôr ako metropola vznešená dáma na Seine. Dáma, ktorá stále nosí ten svoj povestný kostým Chanel, no nebojí sa dať na seba ani moderné šperky, ktoré jej outfit rozžiaria ešte viac. A kam by mali smerovať vaše prvé kroky? Je tu toho tak veľa, že „víkendový pobyt“ by ste mali zmeniť na „dovolenka v Paríži“, aby ste videli všetko zaujímavé. Prečítajte si, čo musíte navštíviť a naopak, čo môžete s pokojom Angličana vynechať.

OKRUH PO NAJZNÁMEJŠÍCH PAMIATKÁCH

Paríž má jednu veľkú výhodu – má toľko ingrediencií, že si z nich môžete namiešať koktail, aký len chcete. Je len na vás, či si urobíte notoricky známy Sex on the Beach, silný a chutný Long Island Tea, či si vymyslíte svoj vlastný recept. Rozhodli ste sa, že musíte vidieť najznámejšie miesta? Nech sa páči, tu sú. Začať môžete prakticky kdekoľvek, pretože parížske metro má hustú sieť. Bezpochyby najznámejšou pamiatkou v Paríži je Eiffelova veža. Miesto, proti ktorému miestni spísali petíciu, no Eiffel sa odradiť nedal a oceľový obor je na svete. Chcete si návštevu Eiffelovky skutočne užiť? Nečakajte v nekonečných radoch na výťahy a vyšliapte si to hore po svojich. Aj ten bezkonkurenčný výhľad bude potom chutiť oveľa lepšie. Bojíte sa výšok? Vedzte, že vrchol je tak vysoko, že dole už nebudete ani vidieť. Keby ste sa nevedeli vynadívať na tento obraz, nájdite si hotel s výhľadom na vežu. Ideálny je Mercure Paris Centre Tour Eiffel, z izby vidíte priamo na túto parížsku dominantu.

Problémom Múzea v Louvri nie je to, že by nebolo zaujímavé. Je zaujímavé a veľmi. Problémom je, že je príliš veľké. A nie každý je ochotný stráviť v múzeu celý deň, keď ho vonku čakajú také skvosty ako katedrála Notre-Dame, Moulin Rouge, Invalidovňa či parížsky Pantheón. A ako je na tom slávna ulica Champs-Élysées? Najzaujímavejšie na nej je to, prečo stále láka také masy turistov. Ulica je to krásna, ale to platí takmer o každej ulici v Paríži. Nájdete tu luxusné butiky a reštaurácie, ale aj lacné obchody, v ktorých keď nakúpite, nebude mať váš rozpočet dieru veľkú ako Titanic. No na jej konci stojí niečo oveľa zaujímavejšie. Víťazný oblúk, na ktorého „strechu“ môžete vyjsť a pulzujúci Paríž budete mať pod sebou ako pod mikroskopom. Hľadáte ubytovanie v tejto štvrti? Pripravte sa na vyššie sumy alebo si nájdite hostel mimo hlavného diania.

KDE VÁM PARÍŽ NASERVÍRUJE ATMOSFÉRU?

Jednu z najmagickejších spomienok, pre ktoré je dovolenka dovolenkou, nájdete v štvrti Montmartre. Okrem toho, že tam môžno stretnete Améliu, učarí vám bazilika Sacre-Coeur. Ani nie tak samotná bazilika ako atmosféra, ktorá tu vládne. Pouliční muzikanti vám spievajú na schodoch, vy hľadíte na Paríž , keď vám pohľad skĺzne inde, vidíte na lampe žonglovať futbalistu s loptou. Keď máte so sebou fľašu vína, zažijete najnezabudnuteľnejšie predstavenie v Paríži. Ďalším predstavením, tentokrát architektonickým, je návšteva Musée d’Orsay. Múzeum, ktoré našlo ubytovanie v starej parížskej železničnej stanici. Tu by sa vám páčilo, aj keby vystavovali len prázdne rámy. Ale nájdete tu aj skutočné obrazy od skutočnej francúzskej secesnej špičky. Vysoká presklená kupola zdvíha chlpy na rukách do pozoru ako generál de Gaulle.

Je tma a pri pohári vína sa vám nechce sedieť? Vychutnajte si večernú plavbu na Seine. Jasné, môžete to absolvovať aj cez deň, ale je to také obyčajné. Večer nasajete chladný parížsky vzduch, energiu z brehov Seiny, kde sa stretávajú tisíce ľudí a vysvietenú Eiffelovku, mosty a teplo svojej bundy. Svojou atmosférou žije aj ultramoderná štvrť La Défense. Mrakodrapy, nákupné centrá, hotely, reštaurácie. Čím je taká výnimočná? Ide o zaujímavý kontrast. Je to Paríž a zároveň nie je. Ako hovorí klasik: „To je také zlé, až je to dobré,“ tak podobne to funguje aj s La Défense. Je to zaujímavá chuť, keď sa z tejto modernej štvrte v priebehu pár minút ponoríte opäť do historických uličiek. Ideálnym miesto v Paríži, kde sa dá dokonale stratiť, je štvrť Saint-Germain-des-Prés. Okrem kostola Abbey tu nájdete aj známe kaviarničky Les Deux Magots a Café de Flore vďaka elitám, ktoré sa v tejto štvrti zdržiavali. Chodievali sem Jean-Paul Sartre, Hemingway, Camus či dokonca Picasso. Nájdete tu aj luxusný 5 hviezdičkový L’Hotel, ktorý slúži dnešnej elite.

DOPRAJTE SI ODDYCH A KULTÚRU VO VEĽKOMESTE

Našťastie, nepriama úmera „čím väčšie mesto, tým menej zelene“ nie vždy platí. Paríž je toho živým a elegantným dôkazom. Stačí navštíviť Luxemburské záhrady s budovou senátu. Presvedčte sa o tom na vlastný nos a aj oči. Oáza zelene. Udržiavanej zelene, ktorou sú Francúzi vo svete preslávení. Tí, ktorí boli vo Versaillských záhradách, o tom vedia rozprávať. Luxemburské záhrady majú 22,5 hektára, takže vôbec nebudete mať pocit, že ste v mravenisku. Aj keby tam bol kopec ľudí, to sa stratí. Máte radšej živšie miesta a uchvátila vás atmosféra na brehoch Seiny? Kúpte si lahodné francúzske víno, je prakticky jedno ktoré, pretože chuťovo sú všetky výborné a vydajte sa tam. Nasávajte atmosféru spoločne s francúzskymi bohémami a nechajte tiecť čas rýchlejšie ako vodu v Seine. Lebo „c´est la vie.“

Paríž je bohaté mesto nielen na krásne miesta, ale aj na kultúrne podujatia. Svetoznámym je Tour de France, ktorej záverečná etapa sa odohráva na Place de la Concorde. Cyklisti si dajú okolo obelisku a Víťazného oblúku 10 koliečok a davy ľudí majú možnosť sledovať zbesilé tempo. Koncom júna sú hotely plné, a preto je dobré rezervovať si ubytovanie vopred. Obľúbeným je aj oslava sviatku sv. Patrika. Ide predsa o typický írsky sviatok, no oslavuje sa aj v Paríži. Pripravte si zelené oblečenie, ak tu budete aj počas 17. marca. Noc múzeí je vždy obrovským zážitkom, čarovno sa vznáša pomedzi vystavené objekty a noc dodáva múzeu tajuplný nádych. Noc múzeí si môžete vychutnať počas jednej jarnej noci. Najčastejšie to býva v máji. Féte de la Musique je tiež veľkou parížskou udalosťou. Viac ako 200-tisíc ľudí vyjde do ulíc a bavia sa hudbou, tancom a spevom. Tiež udalosť, na ktorú je lepšie zarezervovať si hotel či hostel.

Stereotypy prenikajú do našej hlavy aj vtedy, keď nechceme. Francúzov máme zafixovaných ako vysokých mužov v pásikavom tričku s baretkou, ako pijú víno, fajčia cigaretu na špičke a jedia bagetu a syr. Niekto môže mať zafixovaný Paríž ako mesto, kde je Eiffelovka, Notre-Dame, Moulin Rouge a Champs-Élysées. No pravda je úplne iná. V Paríži nájdete všetky potrebné suroviny – atmosféru, parky, históriu, múzeá, skvelé reštaurácie, kaviarne a pamiatky – z ktorých si vy sami namiešate ten správny mix. Mix, ktorý sa ani zďaleka nebude podobať stereotypom. Bojujte proti nim aj vy a pripravte si vlastný koktail z ingrediencií, ktoré vám ponúka metropola Francúzska.

Our top-rated cheap hotels in Paríž

 • 1 783 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • 336 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • 184 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • 94 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • 152 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • 92 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Často kladené otázky o destinácii Paríž