Hotely, Varšava (Masovia, Poľsko)

 1. 47 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  132 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  130 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  150 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  183 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  95 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 2. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 3. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Varšava

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Varšava, Poľsko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Varšava - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Varšava ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Varšava

  77 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  60 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  38 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024

Varšava: Zažite neuveriteľné povstanie z popola osobne

Vstať z popola nie je nič jednoduché. Fénix by o tom vedel rozprávať. No je známe ešte jedno väčšie a impozantnejšie povstanie z popola. Hlavný aktér však o tom veľmi nechce rozprávať. Nemá na to dobré spomienky. Varšava bola zrovnaná so zemou nacistickými vojskami v roku 1944. V tomto prípade „zrovnaná so zemou“ nie je žiadne preháňanie, pretože bolo zabitých viac ako 650-tisíc obyvateľov a z viac ako 25-tisíc budov bola úplne zničená polovica a tá druhá bola poškodená. No hlavnému mestu Poľska sa podarilo niečo nemožné, s čím nerátali ani najväčší optimisti – je späť ako Rocky v ringu. Varšavčanom sa dokonca podarilo postaviť nanovo celé historické centrum a to napriek svojmu mladému veku je zapísané v zoznamoch UNESCO. Aké miesta by ste mali navštíviť, kde vás premôžu zimomriavky, ale aj kde sa dobre najete a nájdete lacné ubytovanie, sa dočítate v týchto riadkoch.

PO STOPÁCH TEMNEJ MINULOSTI

Spamätať sa z druhej svetovej vojny je preukrutne ťažké. Niektoré mestá to už dokázali, no Varšava ešte úplne nie. Niet sa čomu čudovať, keď takmer z každého miesta v meste vidíte Palác kultúry a vedy, ktorý Varšavčanom daroval Josif Stalin. Najvyššiu varšavskú budovu chceli miestni po páde komunizmu zbúrať, tá však stojí dodnes. Keď sa na ňu pozriete a odmyslíte si jej históriu, je to budova pekná, typicky ruská, no pekná. Aby ste lepšie pochopili, prečo je tu všetko stále také ponuré, navštívte Múzeum varšavského povstania. Nájdete ju v krásnej industriálnej budove z červenej tehly, v ktorej vám 30-tisíc exponátov prezradí, aké to bolo, keď mesto ničili Nemci a Rusi sa na to nečinne pozerali spoza Visly. Odtiaľto zamierte do Starého mesta, ktoré je vlastné nové, ale vyzerá ako staré. Komplikované? Možno. Pekné? Určite. Prechádzka po ňom je veľmi príjemná – plná kaviarní, reštaurácií a aj atmosféry.

Zapáčilo sa vám v tejto štvrti? Hoci tu boli zbombardované aj všetky hotely, ubytovanie tu rozhodne nájdete. A to dokonca lacné v super kvalite. Viac ako dobrý prechodný domov vám ponúknu v Rynek Barssa. Srdcom Starého mesta je Staromestské námestie. Veľmi pekné námestie s typickými domčekmi, ktorým by ste netipli, že majú menej ako 70, 80 či 100 rokov. A vidíte, majú. Na to, že sa nachádzate v meste s 1,7 milióna obyvateľmi, je námestie pokojné a môžete si vychutnať atmosféru a túlať sa okolitými uličkami. Určite dobyte mierovým spôsobom mestské tehlové hradby. Aj vďaka nim Varšava dokázala v povstaní odolávať nemeckej armáde dva mesiace a jeden deň. Po ceste zo Starého mesta zamierte na Kráľovskú cestu. Zavedie vás ku Kráľovskému zámku, ďalej pokračuje po ulici Nowy Świat. Ulici plnej obchodov a žiarivých výkladov. Kde problémy s ovládaním budú mať všetci nákupní maniaci. V jej okolí sa hrdo pýšia zámky Belveder a Wilanów. Venovať im len letmý pohľad by mohli považovať za urážku, zoznámte sa s nimi.

ZAŽITE EMÓCIE V GETE AJ ODDYCH V PARKU

Návšteva Varšavského geta je plná rozporuplným pocitov. Máte v pamäti scény z filmu Pianista? Žiaľ, takúto štvrť tu nenájdete. Varšavské geto je v podstate iba jeden zachovaný dom a na chodníku vyznačené múry zničených domov. Ale aj toto vo vás dokáže vyvolať búrku emócií. Túto búrku môžete ísť upokojiť do varšavského zeleného pokladu – parku Lazienki. Park, ktorý má všetko. Apartmán, penzión, veľké jazero, Chopinovu hudbu, palác na vode, pokoj, trávnik na piknik. Jednoducho miesto, kde sa môžete vypnúť a dobiť si baterky. Zasvietila vám baterka na zeleno a je pri nej napísané 100 %? Vydajte sa do mestskej časti Praga. Prečo táto štvrť dostala pražské meno? Jednoducho preto, že to tu naozaj ako v Prahe vyzerá. Samozrejme tak po varšavsky a s krásnymi street artovými kúskami. Varšava má aj takýto skanzen pouličného umenia. Príjemné a lacné ubytovanie v Prage vám ponúkne hotel Hetman či hostel Fabryka.

Krakowskie Przedmieście je ulica, ktorou prejdete, keď sa vydáte na Kráľovskú cestu. Chybu rozhodne neurobíte ani vtedy, keď sa tu zdržíte. Pokojne aj hodinku, dve. Ide o jednu z najkrajších ulíc vo Varšave. Sídli tu aj známa Varšavská univerzita či Prezidentský palác. Nezľaknite sa. Na prvý pohľad vám môže pripomínať ten náš, Grasalkovičov, ale nie je to on. Keď budete mať chvíľu nazvyš, pokojne sa choďte pozrieť dnu. Priestory, po ktorých sa pohybuje poľský prezident denno-denne, nemôžu byť nikdy nudné. Ešte pred tým, ako sa pôjdete najesť, choďte vzdať hold obetiam Varšavského povstania k ich pamätníku. Nejde o žiadne prelomové dielo, ale toto miesto má silu. Naberá na sile aj váš hlad? Je načase sa spýtať, čo dobré na jedenie vám ponúka Varšava? Máte chuť na tradičnú poľskú kuchyňu? Zabehnite do reštaurácie Dom Polski , tradičné jedlá v dobre padnúcom modernom obleku v peknom prostredí. Keby ste mali chuť na viac spontánne miesto, priveďte svoj lačný žalúdok do bistra s krásnym názvom Bulke przez Bibulke.

OKREM SILNEJ HISTÓRIE TU NÁJDETE AJ ZÁBAVU

Varšavská história zamáva aj so silnejšími povahami, a preto je čas si trochu užiť. Skvelým miestom, kde pokojne môžete užitočne stráviť hodiny, je Kopernikovo vedecké centrum. Toto centrum patrí medzi najlepšie v Európe a čaká tu na vás viac ako 450 exponátov. Veda v zábavnej forme baví deti a aj dospelých. Koho viac? To je podobná otázka, ako keď sa matky spýtate, ktoré dieťa má radšej. Neexistuje odpoveď na túto otázku. Užitočne a hlavne zábavne strávený čas. Odchádzate odtiaľto opäť o čosi múdrejší. Keby ste mali pocit, že vám rastie mozog a chce to niečo menej náročné, zájdite do Horror House. Interaktívne múzeum strachu. Zabudnite na domy hrôzy, ktoré ste videli na jarmokoch či púťach, toto je iná liga. Strašidelnejšia. Ďalší dôkaz, že Varšava je aj o zábave. Pre milovníkov nakupovania neexistuje vo Varšave lepšie miesto ako Złote Tarasy. Futuristické nákupné centrum, kde okrem butikov, obchodov a outletov nájdete množstvo reštaurácií a kín.

A čo by ste povedali na trochu kultúry? Hudba je všeliek a tá džezová poteší aj milovníka hip-hopu, aj klasickej hudby. Varšava v polke júla organizuje jeden z najprominentnejších jazzových festivalov v Európe s názvom Warsaw Summer Jazz Days. Okrem toho tu koncom augusta oslavujú kvalitnú kinematografiu na Medzinárodnom filmovom festivale, ktorého meno ma v Európe cveng. V tomto období bývajú hotely pomerne plné, takže je lepšie si nejaký hotel zarezervovať vopred. Milovníci futbalu môžu zájsť na zápas futbalovej Legie Warsawa, ktoré sú známe hlavne svojou búrlivou a elektrizujúcou atmosférou. Tá sa už postará o to, aby sa vám zježili chlpy aj na dlaniach. Hlavné mesto Poľska sa pýši veľmi pekným futbalovým národným štadiónom s už menej krajším menom PGE Narodowy. Ak budete mať šťastie, môžete si vychutnať zápas poľskej reprezentácie v „pilke nožnej“ či iné kultúrne podujatie.

Varšava je jedno z tých miest, na ktoré sa nebudete hnevať, že nepatrí medzi tie najveselšie. Po tom, čo ho navštívite a spoznáte jeho históriu, nebudete jej to mať vôbec za zlé. Nielen preto, že ste empatický, ale pre to, že si uvedomíte, akým zázrakom je, že také niečo tu stojí a vy to môžete navštíviť. Na druhej strane, keď sa budete chcieť zabaviť, tešiť sa zo života alebo si užiť slnečný deň, nebudete musieť ísť do iného mesta. Predsa len je to už dávno a radosť tu nie je zakázaná. Práve naopak, stáva sa hlavným motorom rozmachu Varšavy.

Our top-rated cheap hotels in Varšava

  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 55 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 122 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 56 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 50 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  46 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024

Často kladené otázky o destinácii Varšava