Hotely, Krakov (Lesser Poland, Poľsko)

 1. 73 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 2. 85 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 3. 84 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  103 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 4. 66 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  129 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 5. 70 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 6. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 7. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Krakov

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Krakov, Poľsko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Krakov - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Krakov ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Krakov

  183 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  81 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  54 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • 62 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 72 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Krakov nikdy nezabudne na minulosť a aj tak vás poteší

Čo sa skrýva za roztomilým názvom Stołeczne Królewskie Miasto Kraków? Podľa názvu už viete, že ide o kráľovské mesto a kráľovské mestá sú vždy bohaté svojou architektúrou. Krakov nie je výnimkou. Podľa umiestnenia na mape viete, že je to poľské mesto a poľské mestá sú známe tým, že na každom kroku nájdete množstvo skvelej architektúry, pamiatok, podnikov, krčiem a reštaurácií. O Krakove to platí tiež. Čo by ste si rozhodne nemali nechať ujsť?

AJ PO 70 ROKOCH TU CÍTIŤ VOJNU, NO UŽ NEPÁCHNE

Rynek Główny teda hlavné námestie, uprostred ktorého stojí socha Adama Mickiewicza. Okrem toho tu nájdete Sukiennice, kryté trhovisko , ktoré sa kedysi vytešovalo z titulu „centrum medzinárodného obchodu“, dnes sa vytešuje z toho, že tam chodia turisti a nakupujú všetko možné aj nemožné. Ale prečo nie? Suvenír z takéhoto pekného mesta je peknou pamiatkou. Nevyhnete sa tu ani krásnej stavbe Mariánskeho kostola. Ono, vyhnúť sa kostolu bude problém v celom Poľsku, ale prečo by ste to mali robiť? Sú to naozaj krásne stavby. Príjemné ubytovanie v okolí Hlavného trhu zoženiete v príjemnom hosteli Tulip alebo Flamingo.

Ďalšou štvrťou, ktorá síce nie je taká známa ako Rynek, no rozhodnete by ste ju mali navštíviť, je Kazimierz. Krásna časť, ktorá bola pred 2. svetovou vojnou obývaná židmi. Teraz je to štvrť obľúbená hlavne medzi miestnymi a to vďaka svojim podnikom, krčmám či kaviarničkám. Očarí vás hlavne svojou atmosférou, uličkami, mačacími hlavami a peknou architektúrou. Hotely tu môžete počítať na desiatky a tie skvelé tiež na desiatky. Časť Krakova, ktorú určite musíte vidieť, je Stare Podgórze. Ide o židovské ghetto s úžasnou atmosférou. Miesta, ktoré v sebe skrývajú kruté spomienky, vedia rozprávať aj po toľkých rokoch. Nájdete tu aj Schindlerovu továreň, z ktorej je urobené skvelé interaktívne múzeum.

Wawel je kráľovský hrad , srdce nielen niekdajšieho Krakowa, ale aj celého Poľska. Krásna gotická stavba v blízkosti Kazimierza, kde prebiehali korunovácie kráľov aj po tom, čo sa stala hlavným mestom Poľska Varšava. Aj to svedčí o jej dôležitosti. Keď sa rozhodnete pre prehliadku, pripravte sa, že to bude na dlho. Pokojne sa len poprechádzajte po nádvorí a objavujte rôzne zákutia. Je možné, že sa vám to bude páčiť oveľa viac ako organizovaný výlet.

CHCETE SA VYHNÚŤ POĽSKEJ VODKE? MÁTE SMOLU

Poliaci vedia a zároveň nevedia robiť dobré podniky. Niečo na spôsob Schrödingerovej mačky. Keby ste chceli vedieť názvy tých, v ktorých to robiť vedia, navštívte napríklad U Jožina , aj keď ten je pol na pol – poľsko-český. Nejde o klasickú reštauráciu, nečakajte žiadne gastroumenie. Je to krásny pub, kde vám načapujú dobré pivo, nalejú lahodné víno alebo dajú ochutnať poľskú vodku. A keby ste vyhladli? Nájdete tu jednoduché, no čerstvé pochúťky z grilu. To všetko za pár zlotých. Keby vás U Jožina so svojou pohostinnosťou prekvapili, kúsok odtiaľ nájdete skvelý hostel Benedict.

Chcete navštíviť niečo s podobnou atmosférou, príjemnými cenami a milou obsluhou, no s lepšou kuchyňou? Navštívte reštauráciu Starka. Jedlo, ktoré sa na nič nehrá, no za to z neho cítiť poctivosť a vymakanú prípravu. Samozrejme, že ani tu neujdete typickej poľskej vodke. Ale nič si z toho nerobte, tej by v Krakove neušli ani lepší šprintéri. Keby ste chceli povýšiť svoj gastrozážitok ešte na vyšší level, okrem stoviek turistov a miestnych vám reštauráciu Cyrano de Bergerac odporúča aj Michelinský sprievodca. Záhadou je, prečo sa táto reštaurácia s dušou volá práve takto, keďže je príťažlivá už na prvý pohľad.

Máte chuť vychutnať si skvelú kávu či poľské pivo v krásnom prostredí? Zavítajte do podniku Nowa Prowincja. Malé, utúlné bistro, kde sa môžete napiť, najesť a hoci raz budete musieť odtiaľto odísť, nebude sa vám chcieť. Keby ste sa rozhodli na dobrovoľné ochutnávanie poľskej vody, určite navštívte Szotototo , kde dostanete v príjemnej atmosfére drinky za pár zlotých. Môže sa vám zdať, že podľa týchto odporúčaní, je ťažšie nájsť podnik, ktorý nemá atmosféru, ale to je iba zdanie, ktoré klame. Keby ste boli príliš szototovaný, ubytovanie vám ponúkne hotel Amadeus.

JAZERO, SOĽNÁ BAŇA, PRÍRODA AJ FESTIVALY. VŠETKO TU NÁJDETE

Nemusí byť ani teplo na kúpanie, aby ste sa rozhodli vydať na návštevu ku krakovskému jazeru Zakrzowek. Pri prvom pohľade naň by vám možno napadlo, že tu nájdete ukrytý poklad na Striebornom jazere. Ktovie, možno áno, no vy ste jeden poklad objavili – pokoj, prírodu, vodu, skaly. Ideálne miesto na relax a to len pár kilometrov od centra. Ak by ste sa tu rozhodli potápať, na dne jazera nájdete aj vraky áut. Už len chýba nejaká bájna staroveká obluda a Zakrzowek bude mať všetko, čo dobré jazero potrebuje mať.

Približne 20 minút za mestom nájdete soľnú baňu Wieliczka. Neznie to vôbec zaujímavo, no keď uvidíte jej priestory, zostanete ohromený. Magické podzemné miestnosti, ktoré sú osvetlené kryštálovými lustrami. Ani by vás neprekvapilo, keby tam soľ ťažili permoníci a celá baňa bola len kulisou k najnovšej adaptácii rozprávky Soľ nad zlato. Miesto, ktoré nesmiete vynechať, ani keby ste tam mali kráčať pešo. Ďalším prírodným skvostom je Ojcowski Park Narodowy. Kopa zelene, nádherné biele skaly, zaujímavé stavby. Presne toto tu nájdete. Rozhodne ďalšie miesto, ktoré by ste si mali zapísať do svojho zoznamu.

Nech ste v Krakove kedykoľvek, kultúra si vás nájde. Každý mesiac tu môžete natrafiť na rôzne festivaly či podujatia. Medzi tie najznámejšie patrí Medzinárodný filmový festival Etiuda a Anima , ktorý sa koná v novembri a môžete si tu pozrieť najlepšie krátke animované filmy od profesionálov, študentov alebo amatérskych filmárov. V júli sa tu zase koná Letný džezový festival , kedy je mesto plné umelcov, artistov, miestnych a aj turistov. Preto je lepšie zaistiť si ubytovanie v hoteli v predstihu. Okrem toho tu v decembri nájdete čarovné vianočné trhy.

Krakov, mesto, ktoré si zažilo množstvo krívd, skutočne veľkých krívd. Či už počas tureckých nájazdov, alebo 2. svetovej vojny. A aj napriek tomu vôbec nemáte pocit, že je zatrpknuté. Mesto, ktoré chce, aby sa ľudia zo života v ňom, z jeho návštevy tešili a mali radosť, no taktne nezabudne pripomenúť, že niektoré veci by sa nemali opakovať. No čo by sa opakovať rozhodne malo, je návšteva tohto výnimočného poľského mesta. Zaslúži si to.

Our top-rated cheap hotels in Krakov

 • 72 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  187 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  67 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • 72 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 65 € za noc
  Očakávaná cena za:8/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  51 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024

Často kladené otázky o destinácii Krakov