Hotely, Barcelona (Katalánsko, Španielsko)

 1. 148 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 2. 218 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 3. 148 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 4. 172 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  101 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  139 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  97 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 5. 106 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 6. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Barcelona

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Barcelona, Španielsko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Barcelona - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Barcelona ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Barcelona

 • 222 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 130 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  133 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Barcelona: Mesto v rytme flamenca a s dušou Gaudího génia

Katalánsko je ako truhlica plná zlata. Nielen preto, že je to jeden z najbohatších španielskych regiónov, ale aj kvôli skutočnému artefaktu, ktorý ukrýva. Teda, veľmi ho neukrýva, pretože je to veľké mesto, ktoré svoju krásu a charizmu dáva hrdo najavo. Barcelona je druhým najväčším španielskym mestom, no napriek tomu v tieni Madridu rozhodne nie je. Architektúra, do ktorej sa vryl rukopis Antoniho Gaudího, pláže s vôňou Stredozemného mora, futbalové náboženstvo, úzke uličky ťahajúce sa do neba či flamenco životnej radosti , aj toto všetko tu láka turistov. A čo by sem malo prilákať vás?

PO STOPÁCH GAUDÍHO GÉNIA

To, že bol Gaudí skutočný génius a mal nadčasové nápady, je očividné aj teraz. Barcelona bola jeho skutočnou láskou, ktorej daroval veľké klenoty. Vzácnejšie ako prsteň so zafírom väčším ako detská päsť. Mix gotiky, surrealizmu a modernizmu môžete vidieť aj v Gaudího najznámejšom a najväčšom projekte – La Sagrada Familia. Bazilika, ktorá sa nedá nazvať inak ako majestátnou, nie je dostavaná ani po viac ako 130 rokoch. Vežičky, teda skôr vežiská, siahajú až do výšky 170 metrov. Týčia sa nad mestom a uctievajú si Gaudího pamiatku. Ďalším jeho unikátnym dielom je park Güell , ktorý nesie meno po Gaudího najväčšom sponzorovi. Park v centre mesta, kde si vás podmania všade prítomné hravé farebné mozaiky, terasy, grécke stĺpy či stavby inšpirované gréckym Delfí. Park sa pôvodne mal stáť záhradným mestom, surrealistické stavby však boli priveľmi nadčasové a ubytovanie tu našli iba dvaja ľudia – samotný Gaudí a Güell. Hoci bol pôvodný zámer neúspešný, tento park je dnes niečím absolútne výnimočným. V jeho blízkosti sú aj obľúbené apartmány BcnStop Parc Güell, kde nájdete príjemné útočisko.

V parku Güell je aj Gaudího múzeum. Autentické. Nájdete ho v dome, v ktorom tu býval. Takže sa Gaudího sen nakoniec splnil – v tomto parku býva jeho duch geniality. Jeho posledným majstrovským dielom predtým, ako sa naplno začal venovať iba Sagrade Familli, je La Pedrera. Táto budova sa originálne volá Casa Milá, no vďaka tomu, že je postavená z kameňa a nemá ani jednu rovnú líniu, ju volajú La Pedrera, teda kameňolom. Barcelona chcela pôvodne zbúrať časť tejto budovy, lebo bola vyššia, ako mala byť. No Gaudí svojou tvrdohlavosťou nakoniec dosiahol svoje a tento dom je veľkou ozdobou mesta bez akýchkoľvek zásahov. Jeho rukopis uvidí na prvý pohľad každý. V La Pedrere nájdete ďalšie Gaudího múzeum s jeho fotografiami, návrhmi či poznámkami. V blízkosti La Pedrery nájdete luxusné hotely a aj lacné apartmány, ktoré sa tu tešia veľkej obľube. Skvelý je hlavne hotel Royal Passeig De Gracia, ktorý síce Gaudí nenavrhol, no svojim dizajnom púta pozornosť.

ZATANCUJTE SI FLAMENCO ŽIVOTNEJ ENERGIE

Každé mesto má srdce, kde sa stretávajú ľudia a žije to tam ako v úli. Barcelona nie je žiadnou výnimkou. La Rambla je to miesto, tá kilometer dlhá ulica, kde to žije, kde ku každej objednávke v miestnej kaviarni dostanete balíček s dobrou náladou a energiou zadarmo. La Rambla začína na námestí Catalunya a končí pri Kolombovom monumente v barcelonskom prístave. Miesto plné pouličných muzikantov, maliarov a tanečníkov. Keby ste však boli hladný a chceli ochutnať niečo typicky katalánske, nájdite si iné miesto ako La Rambla. Vysoké ceny a menu prispôsobené turistom nie je to pravé Katalánsko, nehľadajte tu ani lacné ubytovanie. V blízkosti La Rambla vaše chute určite poteší El Jardi na Carrer de l’Hospital. Vo veľkých mestách, kde sú tisícky turistov, musíte takéto skryté poklady hľadať a El Jardi je jedným z nich. Chuť Katalánska dostanete nielen na tanieri ale aj v atmosfére reštaurácie. Navyše vás potešia aj ceny.

Výnimočnou štvrťou, kde vaše oblečenie aj póry „napáchnu“ barcelonskou atmosférou, je gotická štvrť Barri Gòtic. Miesto, kde sa oplatí stratiť sa. Miesto, kde na každom rohu nájdete pamiatku, o ktorej si poviete, že na Instagrame musí zožať úspech. Kostol sv. Márie del Pi, bazilika La Mercè, námestie Reial či Carrer del Bisbe. V tejto štvrti urobte z mapy alebo GPS navigácie svojho nepriateľa. Možno v parkoch natrafíte aj na nejaký jazzový koncert alebo jam session, ktorými je Barcelona známa. Sú tu totiž na dennom poriadku. V septembri vás poteší veľký festival Festes de la Mercè plný pouličných hudobníkov, tanca, ohňostrojov či slávnostných sprievodov. Keby sa vám žiadny koncert nedarilo nájsť, určite navštívte Parc de Joan Miró. Park, v ktorom sú vystavené sochy, monumenty či iná tvorba z Miróvej tvorby. Podobne ako Gaudí aj Miró má jedinečný štýl, ktorý veľmi ľahko spoznáte. Zamilovali ste si túto štvrť? V blízkosti Miróvho parku nájdete veľmi príjemný hostel Baler.

PLÁŽE, FUTBAL, ZÁBAVA

Miestni na mestské pláže veľmi nechodia, radšej si zájdu na tie mimo mesta. Nechce sa vám trmácať vlakom alebo autom za mesto? Nebudete kopať od zlosti do piesku a do paliem, keď sa rozhodnete ostať na barcelonskej pláži. Najvyhľadávanejšou plážou je Barceloneta , kde si užijete viac zábavy ako súkromia. Máte radšej súkromie a pokoj ako zábavu? Nech sa páči, pláž Bogatell je síce trošku od ruky, no stále je to Barcelona a užijete si súkromie a čistú pláž. Keby ste naozaj chceli ísť mimo mesto, rozhodne choďte do Costa Bravy. Zálivy, skaly, piesok, more. Azúrové more. Či už pláž El Canadell, Sa Caleta, či Tamariu , všetky sú taký menší raj na zemi. Cesta vlakom vám zaberie približne 40 minút, takže je ideálne urobiť si z toho výlet na celý deň. Keby ste sa s plážami na Costa Brava nedokázali rozlúčiť,hotel Hostalillo na pláži Tamariu si vás s radosťou nechá.

Nemusíte byť ani fanúšik futbalu, aby vás návšteva Camp Nou uchvátila. Jeden z najväčších futbalových štadiónov na svete s takmer 100-tisícovou kapacitou spôsobuje zimomriavky aj prázdny. Domáci stánok slávneho FC Barcelona, ktorý je v Katalánsku považovaný za „viac ako klub“ a v meste to cítite kdekoľvek sa pohnete. Futbal tu je náboženstvo. Určite nevynechajte návštevu múzea a prehliadku štadiónu. Tí šťastnejší sa môžu dostať aj na samotný zápas. Proti slabším súperom to nie je mission impossible. Keby nastal rozbroj medzi mužským a ženským pokolením, tak páni môžu ísť na Camp Nou a dámy môžu ísť na najväčší európsky trh s jedlom - La Boqueria. Pripravte sa na skvelé jedlo, široký výber, vône, ktoré vás dostanú a, žiaľ, veľa ľudí. Ale nerobte si z toho ťažkú hlavu. Aj na štadióne, aj na trhu budú tisícky ľudí. Budete na tom rovnako.

Veľké mestá sa postupom času rozdrobia na menšie časti, ktoré si žijú vlastným životom a majú svoj vlastný spirit. Ktovie, ako to Barcelona dokázala, no tá má stále dušu iba jednu. Nech ste na kopci Tibadaboa, z ktorého máte výhľad na celé mesto alebo sedíte v najroztomilejšej kaviarni Mar de Cava a vidíte iba svoj stôl, stále viete a hlavne cítite, kde ste. Zároveň je neuveriteľné, že tu stále cítite prítomnosť muža, ktorý zomrel už v roku 1926. Gaudí je skutočný génius a už len kvôli nemu by ste mali Barcelonu navštíviť. On si to zaslúži a vy budete očarený jeho prácou. Win-win situácia.

Our top-rated cheap hotels in Barcelona

  242 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  138 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 201 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 129 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 147 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • 290 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 172 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024

Často kladené otázky o destinácii Barcelona