Lloret de Mar hotely| Hľadajte a porovnávajte skvelé ponuky na trivagu

Zoradiť podľa

Hotely, Lloret de Mar (Katalánsko, Španielsko)

Hotely, Lloret de Mar

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Lloret de Mar, Španielsko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

  • Lloret de Mar - hotely vždy za najlepšiu cenu
  • Lloret de Mar ponúka tiež lacné penzióny a hostely
  • Rezervujte za skvelú cenu!

Lloret de Mar: Mesto až príliš pekné na to, aby bolo len letoviskom

V Katalánsku s pomocou trošky predstavivosti nájdete veľmi zaujímavý trojuholník miest – Barcelona – Girona – Lloret de Mar. Nemusíte sa báť, nejde o žiadnu španielsku mutáciu Bermudského trojuholníka, tu sa strácať nebude nič. Práve naopak.  N** ájdete tu všetko, čo skvelá dovolenka či výlet majú mať – utešenú architektúru, pláže, vodné parky, skvelé reštaurácie, útulné hotely aj to hlavné – oddych. A to je reč len o tom najmenšom a zároveň najroztomilejšom mestečku. Lloret de Mar nájdete na 300-kilometrovom pobreží Costa Brava. Práve táto dvojicavytvára neodolateľnú kombináciu, ktorú si ročne príde užiť viac ako milión turistov**. Chcete zistiť, čo turisti vidia na tomto letovisku, ktorá pláž je najkrajšia alebo kde nájdete najlepšie ubytovanie? Potom čítajte ďalej.

LETOVISKO, KDE ZAUJME AJ ARCHITEKTÚRA

Nebýva pravidlom, že v letovisku nájdete architektúru, ktorá stojí za to, aby ste s pokojným svedomím Budhu vymenili jeden deň na pláži za prehliadku mesta. Väčšinou to bývajú samé hostely, hotely, rezorty, bazény, aquaparky. A tu? Lloret de Mar síce nie je Barcelona, predsa len tu žije o 1 580 000 obyvateľov menej, no o to budete príjemnejšie prekvapení, keď navštívite centrum. V srdci mesta všetkými farbami hrá kostol Sant Romà. Aj by ste podozrievali Gaudího, slávneho barcelonského architekta, že si odbehol z Barcelony a postavil tento svätostánok, no kostol pochádza už zo 16. storočia. Na útese zase stráži mesto pred votrelcami hrad Sant Joan z 11. storočia. Turistov vyhodnotil ako spojencov, pretože brány má pre nich otvorené. Aj vyhliadkovú vežu, z ktorej vidíte na úzke uličky a presne viete, čo sa v Lloret de Mar deje.

Na kopci pri hrade sú aj udržiavané a čarovné záhrady Santa Clotilde. Túto časť Lloret de Mar milujú miestni aj turisti. Nájdete tu harmóniu, pokoj a skvelú nabíjačku na svoje biologické baterky. A presne o tom dovolenka je – nabiť sa dozelena tak, aby únava na vás narazila tvrdo ako útočníci na hrad Sant Joan. Tieto záhrady sú oázou zelene v renesančnom štýle doplnené sochami, lavičkami, kvetmi a sviežim morským vzduchom. A keď je už reč o sochách, navštívte Monument rybárovej ženy, nie je to iba o obrovskej soche. Je to aj o výhľade na tyrkysové Stredozemné more. Hľadáte ubytovanie na pobreží? Miestni vedia, že pobyt v Lloret de Mar je pre turistov ako červená šatka pre divokého katalánskeho býka. Aj preto môžete hotely počítať na stovky, ale prečo to robiť? Zabudnite na matematiku, ste na dovolenke a o to, aby ste si ju naozaj užili, sa postará obľúbený hotel Guitart Monterrey alebo hostel Ribas.

ZA VODOU A ZÁBAVOU

Pláží je v Llloret de Mar síce menej ako hotelov, no stále si je z čoho vyberať. Pláž pláží sa volá Lloret. Toto honosné meno si zaslúžila hlavne vďaka tomu, že je dlhá až 1,5 km. Vychutnáte si koktail z baru, jemný piesok pod nohami, pekný pohľad na nekonečný a hlavne modrý horizont. Môžete tu skúsiť aj nejaký ten vodný šport alebo počkať na večer, kým sa pláž zmení na jednu veľkú párty. Veľkou výhodou je, že pláž je priamo v centre a ľahko sa sem dostanete aj pešo. Druhou najväčšou a s najväčšou pravdepodobnosťou dokonca krajšou plážou, ktorou vás chce Lloret de Mar rozmaznávať, je pláž Fenals. Tú zozadu kryje kopec, takže vám vietor neurobí zo slnečníka satelit. Obe tieto pláže sú hojne navštevované. Preto ak hľadáte pláž, kde súkromie nestrká hlavu do piesku, je pre vás ideálna skalnatá pláž Cala Banys. A nielen pre vás, ale aj pre šnorchlovanie a rybárčenie.

Okrem pláží a mora sa môžete namočiť a vyblázniť v umelých vodných svetoch. Úplnou špičkou je Water World Lloret. Keď nemáte predstavivosť bujnú ako dieťa, ktoré omylom vypilo vývar z makovíc, nájdete tu všetko, čo vám napadne. Tobogany, jazdu na nafukovacích kolesách, simuláciu rieky stvorenej na rafting, točité, prudké, detské či vlnité šmykľavky, detskú a rodinnú lagúnu, jacuzzi a už tu chýba len spa a wellness, aby to bolo kompletné. Super miesto, kde sa môžete s deťmi vrátiť do svojich detských čias. Lloret de Mar má aj ďalší zábavný park. Tentokrát ostanete suchí, teda za predpokladu, že nebude príliš teplo. Je ním Arbre Aventura park, kde lozíte po lanách a mostoch medzi stromami. Môžete si tu zahrať minigolf a zmeniť sa na mini Tigera Woodsa. A aj do tretice je tu park. Tento raz hlavne pre deti. Gnomo park je jeho meno. Opäť sú tu šmykľavky, ale miesto vody dopadnete do farebných plastových guľôčok. Po takomto dni prídete na hotel vyšťavení ako pomaranč, no ráno sa všetci opäť zobudíte plní energie. Veď lebo o tomto dovolenka v Lloret de Mar je.

NOČNÝ ŽIVOT, VÝLETY A KULTÚRA

Letoviská majú nočný život silnejší ako ukrajinský vzpierač a Lloret de Mar nepatrí medzi výnimky. Nočné kluby, diskotéky, bary či len pouličný vír zábavy. V noci to na pláži Lloret žije. Miešané drinky tečú, boky sa vrtia a hudba hrá. Super miesto, kde sa vybrať na nočný záťah. A ako je to tu s diskotékami? Dobre, ale pripravte sa na to, že v tých najvychytenejších bude nával. Ale poznáte to, kvalita láka, kde ju však nájsť? Disco Tropics patrí medzi najnavštevovanejšie podniky aj vďaka svojim tematickým večerom a prijateľným cenám na bare. Máte chuť na niečo pokojnejšie? Zájdite si na koktail a shishu v Shake cafe. Miesto, kde môžete stráviť pokojne celú noc bez toho, aby ste ráno otvorili oči, apartmán sa vám krútil a v hlave vám hučalo, ako keby ste tam mali morský príboj.

Katalánska kuchyňa, ak sa to o jedle dá povedať, je sexi. Jednoduchá a sexi, aj preto musíte vyskúšať miestne jedlo. Ale sami to poznáte, že na Slovensku platí nepísané pravidlo, že pri reštauráciach, ktoré majú v názve „tradičné“, je lepšie sa mať napozore. To najlepšie a zároveň aj poctivé z katalánskej kuchyne nájdete v reštaurácii La Parilla. Určite tu skúste povestnú Paellu. Ďalším takýmto miestom, kde sa môžete posilniť pred tým, ako vyrazíte na výlet, je reštaurácia La Lonja. Majú tu úžasný tapas a morské príšerky. Veľkým lákadlom, a nielen kvôli miestnym špecialitám, je 70 km vzdialená Barcelona. Hlavné mesto Katalánska je skvelou zástavkou na výlet. Rozhodli ste sa iba pre jednodňovú návštevu? Vyberte si iba to, čo vás najviac láka – La Sagrada Familia, Park Güell či Camp Nou – a urobte si z toho rozumný program, nech sa zbytočne neuštvete. Girona, ďalšie pekné katalánske mesto, je od Lloret de Mar vzdialené iba necelých 40 km. Prilákajú vás farby, história, architektúra a atmosféra. Pripravte sa na farebné gironské emócie. Výlet sem rozhodne stojí za to.

Lloret de Mar nie je iba tým typickým bezpohlavným letoviskom, kam si idete poležať na pláži a večer si dať dobrý koktail. Tu nie ste iba na dovolenke. S týmto mestečkom si aj za ten krátky čas stihnete vytvoriť vrúcny vzťah. Je to vďaka atmosfére tohto miesta, neskrotným skalám na pobreží a úzkym uličkám, ktoré vás lákajú na potulky. Nie, neodídete odtiaľto iba oddýchnutí, odídete odtiaľto plní pocitov, emócií a spomienok. Toto katalánske letovisko nemá len peknú formu, má aj zaujímavý obsah. A to sa cení.

Top destinations