Hotely, Madrid (Madrid, Španielsko)

  133 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 1. 117 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 2. 79 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  177 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 3. 126 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  274 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 4. 110 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 5. 121 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 6. 90 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 7. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Madrid

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Madrid, Španielsko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Madrid - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Madrid ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Madrid

 • 182 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 295 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  184 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 98 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 126 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • 129 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 74 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Madrid: Nielen futbal a tapas. Čo musíte zažiť?

Príbeh o tom, ako vznikli mená miest, sú zábava. Takmer vždy. Nie je to taká nuda ako pri menách pre deti, tam sa vždy dohodnú rodičia a vybavené. Ale ako dostalo svoje meno hlavné mesto Španielska? Za dnešnú podobu Madridu môže palác, ktorý tu v 9. storočí postavil Mohamed I., okolo ktorého tiekla rieka Manzanares. Tú Arabi, a teda aj samotný Mohamed I., volali al-Majrīṭ. Z toho miestni odvodili super názov Majerit. Spoluhláska „j“ sa v španielčine číta ako „ch“ a keď si to teda poviete nahlas, už ste o niečo bližšie k tomu, aby to znelo ako Madrid. Najväčšie španielske mesto so svojimi 3,3 miliónmi obyvateľov patrí aj medzi najväčšie v Európskej únii. Madrid je mesto futbalu, galérií, múzeí, modernej, ale aj šarmantnej historickej architektúry. Je to miesto so skvelými urbanistickými riešeniami a dovolenka v ňom je skutočným potešením. Čím je historické centrum výnimočné, ktoré parky vám ponúknu najlepšie útočisko pred slnkom, kde nájdete lacné ubytovanie a čo všetko musíte v Madride vidieť, vám bez zbytočných naťahovačiek prezradia tieto riadky.

SPOZNAJTE HISTORICKÉ CENTRUM KRÁĽOVSKÉHO MESTA

Okrem mrakodrapov má Madrid aj charizmatické architektonické pamiatky. Kde začať? Ešte predtým, ako si pozriete, kde gazduje španielsky kráľ, navštívte Plaza de España. V centre nájdete monument venovaný Miguelovi de Cervantes Saavedrovi a nesmú chýbať ani jeho najznámejšie knižné postavy – Don Quijote a Sancho Panza. Na tomto námestí nebojuje nikto proti veterným mlynom, pretože nehybne stoja v bronzovej podobe. Na Plaza de España sa dostanete po ulici Gran Vía, na ktorej, okrem mnohých butikov, obchodíkov a kaviarní, nájdete aj hotel De Las Letras sídliaci v peknej budove alebo aj legendárny koktail bar Museo Chicote. Zo Španielskeho námestia je to asi len 5 minút ku Kráľovskému palácu v Madride Plaza de Oriente. A tu uvidíte naozaj niečo veľké. Plocha 135 000 m² je obsadená mohutným sídlom španielskeho kráľa. Má viac ako 3400 miestností a na schovávačku by ste sa tu naozaj nechceli hrať. Jeho súčasťou sú nielen rozľahlé záhrady, ale aj rôzne výstavy a galérie. Ktoré by ste nemali vynechať? Medzi tie najzaujímavejšie patrí Kráľovská knižnica, Kráľovská zbrojnica či klenba kaplnky. Hľadáte ubytovanie v centre? Pripravte sa na to, že lacné to nebude, zato však nie je problém nájsť apartmán, v ktorom by sa cítil dobre aj sám španielsky kráľ. Skúste hotel Orfila alebo Exe Suites 33. Pokiaľ nemáte nekonečný budget, centrum nie je ideálnym miestom na hľadanie nocľahu, no taký hostel Los Coronales pri letisku je skvelou voľbou.

NÁJDETE TU AJ MIESTA NA ODDYCH, AJ ŠTVRTE, KDE SA ROBÍ BIZNIS

Nielen v dobe, keď španielske slnko napína svaly a ukazuje svoju silu, je najlepším únikom do tieňa park El Retiro. Udržiavané záhrady, sochy, fontána, ale aj veľké jazierko, na ktorom si môžete začlnkovať. Hoci je tento park veľký, na skutočného madridského Goliáša nemá ani zďaleka. Najväčší park v Madride s rozlohou 1450 hektárov je Casa de Campo. Neviete si predstaviť, aká to je rozloha? Prirovnajte ju k newyorskému Central Parku – Casa de Campo je 5-krát väčší. V parku je aj madridská ZOO, veľké jazero, hostel či zábavný park Parque de Atracciones de Madrid. Zabaviť sa môžete na horských dráhach, kolotočoch, plavbách na loďkách či v 4D kine. Ak chcete vidieť Madrid z výšky nemusíte sa v parku šplhať na strom a rozhliadať sa. Jedným z najlepších miest, odkiaľ si môžete vychutnať madridskú panorámu, je strecha na Círculo de Bellas Artes. Je to centrum kultúry, kde sa konajú rôzne výstavy, koncerty či divadelné predstavenia. Ak chcete vidieť aj druhú tvár Madridu, tú s mrakodrapmi, prejdite sa po ulici Paseo de la Castellana a pred tým si precvičte krk. Práve tu je sústredený biznis, hotel na hoteli a luxusné butiky.

NASÁVAJTE ATMOSFÉRU MADRIDU

Skvelým miestom, kde môžete nasať typickú atmosféru Madridu, je Plaza Mayor. Námestie je vytvorené tromi budovami, ktoré majú dokopy 237 balkónov. Jednou z nich je aj pekná Casa de la Panadería. Uprostred námestia je socha kráľa Filipa III. a môžete si tu dopriať kávu v jednej z čarovných kaviarní. Námestie sa v minulosti používalo aj ako miesto pre býčie zápasy, futbalové zápasy či verejné súdne procesy. Dnes je tu pokoj. Teda oproti tomu, čo sa tu dialo v minulosti a vy si môžete bezstarostne posedieť bez toho, aby ste boli svedkom upálenia čarodejnice, ako to bolo počas inkvizície. Ďalším námestím, ktoré by bola večná škoda nenavštíviť, je Plaza de la Independencia s jeho hlavnou dominantou Puerta de Alcalá. Veľká brána, ktorá bola súčasťou madridského opevnenia, je najkrajšia po zotmení, keď sa ocitne v žiare reflektorov. Nemôžete vynechať ani návštevu Puerta del Sol. Námestie, kde začínajú všetky španielske cesty, je tu 4 metrová a 20 tonová socha medveďa so stromom – symbol Madridu či pekná budova pošty. Ďalším miestom, kde môžete nasať typickú atmosféru je Ribera de Curtidores, kde sa každú nedeľu koná blší trh. Na El Rastro, ako ho miestni volajú, si môžete kúpiť oblečenie, gramofónové platne, šperky či knihy. A čo ďalej? Španielsko žije futbalom a jeho hlavné mesto nie je žiadnou výnimkou. Zájdite na zápas Realu Madrid na štadión Santiaga Bernabéua, kde si môžete pozrieť najväčšie hviezdy futbalových trávnikov. Biely balet alebo Pusinky, ako Real prezývajú, sa vám postarajú o pekný program a atmosféra na štadióne vás dostane, aj keby ste predtým na žiadnom zápase neboli.

MADRID JE HRDÝ NA SVOJE MÚZEÁ A GALÉRIE. NAVŠTÍVTE ICH

O tom, že sú v Madride hrdí na umelcov a históriu a vážia si ju, svedčí aj to, že skôr ako na nejaký typický suvenírový gýč tu natrafíte na repliku Picassovej Guernicy či niektorý z Goyových obrazov. Kde by ste mali začať, aby ste sa aj vy ponorili do tejto histórie a spoznali španielsku pýchu? Najlepšie to bude v Národnom múzeu Prado. Zbierka umenia siahajúceho až do 12. storočia ukazuje špičkovú tvorbu nielen španielskych a nielen maliarov. Nájdete tu aj sochy, ale hlavne obrazy od takých géniov ako Caravaggio, El Greco, Bosch, Rembrandt či v Španielsku obzvlášť zbožňovaný Goya. Keby ste sa spýtali miestnych, ktorá atrakcia je top, s najväčšou pravdepodobnosťou by povedali, že práve toto múzeum. Ďalšími dvomi múzeami, ktoré spoločne s Pradom vytvárajú trojuholník, sú Museo Thyssen-Bornemisza a Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía. V múzeu Reina Sofía je zaručene najväčším lákadlom Guernica. Majstrovské dielo od Pabla Picassa znázorňujúce rovnomenné španielske mesto bombardované nacistickým Nemeckom počas Španielskej občianskej vojny je naozaj mrazivý kúsok. V múzeu Thyssen-Bornemisza nájdete hlavne obrazy slávnych impresionistov ako Renoir, Pisarro, Monet či Matisse.

Čo ešte musíte urobiť, aby bola dovolenka v Madride úplná? Navštíviť Španielsko a neochutnať tapas? To ste sem potom nemuseli ani chodiť. Najlepšia štvrť, kde si môžete dopriať túto španielsku špecialitu, je La Latina. Ak sem prídete na jar, poteší vás obrovský festival Dos de Mayo, keď Madridčania oslavujú porážku Napoleonových vojsk v roku 1808. Ďalším veľkým festivalom plným koncertov a stánkov s jedlom je San Isidro, ulice vtedy praskajú vo švíkoch, preto je lepšie si ubytovanie rezervovať v dostatočnom predstihu. A určite nevynechajte ani prechádzku v štvrti Lavapiés. Jednoducho, Madrid vám vleje do žíl energiu a budete lietať po meste s nadšením ako šarkan. Španielsky entuziazmus a temperament vás osedlá a bude s vami jazdiť po tomto meste dovtedy, kým si ho nezamilujete. Ako dlho to bude trvať vám?

Our top-rated cheap hotels in Madrid

 • 160 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 230 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 110 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • 133 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • 68 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 78 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Často kladené otázky o destinácii Madrid