Hotely, Berlín (Berlin, Nemecko)

 1. 382 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 2. 88 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 3. 58 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 4. 83 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 5. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 6. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 7. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Berlín

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Berlín, Nemecko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Berlín - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Berlín ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Berlín

Berlín: Spoznáte tu pravú nemeckú precíznosť a krásu

Človek si najlepšie uvedomí rozdiely vďaka kontrastom. Preto si predtým, ako navštívite Berlín, pozrite hlavné mesto Nemecka na fotkách z konca 2. svetovej vojny. Súčasný stav nechajte až na vlastné oči. Je neuveriteľné, čo človek všetko dokáže postaviť, vynoviť, zlepšiť za taký krátky čas. Budete ohromený. Ale to vlastne budete aj bez toho, aby ste si porovnávali súčasné mesto s tým zbombardovaným. Mesto bolo spoločne s celým štátom rozdelené Berlínskym múrom 38 rokov na dve časti – bohatý západ a chudobný východ. A dnes? Okrem pozostatkov múru nedokážete rozoznať, ktorá časť bola chudobná a ktorá bohatá. Kde je najlepšie začať spoznávať tohto nemeckého obra?

NEMECKÁ PRECÍZNOSŤ A ARCHITEKTÚRA

Hoci je Berlín obrovský a má približne 3,5 milióna obyvateľov , nemusíte sa obávať toho, že zablúdite. Nemecká precíznosť je známa nielen pri výrobe techniky, ale aj v značení ulíc, miest či ciest. A kde začať spoznávať typickú berlínsku „šedú“ architektúru? Zapichnite si štartovací špendlík na Alexanderplatz. Námestie, ktoré je v časti na východ od Berlínskeho múru, je srdcom mesta. Čo zaujímavé tu na vás netrpezlivo čaká? V prvom rade to je Fernsehturm, vysoká televízna veža. Najvyššia budova v Berlíne meria 368 metrov. Len pre porovnanie – Nebeská ihla v Seattli má 184 metrov. Čo by to bolo za námestie bez fontány? Nájdete tu Neptúnovú fontánu, trošku gýč, trošku umenie, no na toto miesto sa tak nejako zvláštne hodí. Múzejný ostrov tiež stojí za to, aby ste sa tu minimálne zastavili a urobili si niekoľko fotiek. Alebo aj strávili v tomto komplexe múzeí niekoľko hodín. Nájdete v tejto štvrti aj ubytovanie? Nájdete, slušné a zároveň aj lacné. ONE80° je toho murovaným dôkazom.

Ak vás Neptún nenabodne na svoj trojzubec, tak sa ulicou Unter den Linden dostanete k jednej z najznámejších pamiatok v Berlíne - k Brandeburskej bráne. Brána, ktorá zažila toho toľko, že by dokázala napísať svoju vlastnú učebnicu dejepisu. Hneď napravo od brány je aj majestátna budova Ríšskeho snemu a naľavo Pomník zavraždeným Židom Európy. Dva kontrasty 2. svetovej vojny na jednom mieste. Pomník je mystickým a atmosférickým miestom. 27 111 vysokých betónových kvádrov tu vytvára tajomnú atmosféru, ktorá pripomína tie najväčšie zverstvá. Človek si tu uvedomí, že už nechce, aby sa niečo podobné nikdy opakovalo. Podobným miestom, ktoré hovorí o tom, aby sa história neopakovala, sú aj pozostatky Berlínskeho múru. Toto sú miesta, ktoré pracujú hlavne so spomienkami, atmosférou a udalosťami. No keby ste chceli potešiť svoje oči, pozrite sa aj na renesančnú Berlínsku katedrálu a barokový palác Charlottenburg so záhradami. Keď si vychutnáte všetky tieto pamiatky, pochopíte, prečo Berlín prezývajú aj Šedé mesto. Ale kto povedal, že šedá je nudná? Nie je.

BERLÍN VÁS ZABAVÍ AJ CEZ DEŇ, AJ V NOCI

Pekné slnečné dni v Berlíne sú ako stvorené na prechádzky a blúdenie po uličkách. Nájdete tu dobové domy, ktoré prežili vojnu, ale tiež aj zaujímavé street artové výtvory. Berlín patrí medzi svetovú špičku v street arte. Možno po prechádzke v okolí Boxhagener Platz budete poznať odpoveď na to, či graffiti je umenie, alebo vandalizmus. Iné pouličné umenie nájdete na miestnych trhoch. Pouličné umenie vyjednávať o cenách, nachádzať klenoty medzi zbytočnosťami a ochutnáte pocit, aké to je objaviť zlatý nuget pri preosievaní piesku. Jeden z najlepších berlínskych blších trhov nájdete v Mauerparku. Pre milovníkov skvelého jedla tu je trh Winterfeldt , kde si môžete kúpiť typické Bratwursty a vychutnať si grilovačku v Tempelhoferparku, čo je bývalé civilné letisko. A ako sú na tom hotely v tejto štvrti? Ubytovanie na úrovni nájdete v Berliner Bär Hotel. Pokojná štvrť, veľa zelene a do centra grilovačiek to je iba kúsok.

Hoci Berlín nemá more, tak neďaleko, približne 40 minút cesty autom, nájdete Tropical Islands. Čo vás tu poteší okrem zábavy a skvelého celodňového výletu? Bazény, lagúny, piesočné pláže, kúpele, dažďový prales, tobogány či rôzne adrenalínové akcie. Ideálne miesto pre rodinu s deťmi, ktorým sa takto môžete odvďačiť za to, že nachodili po pamiatkách tak veľa kilometrov. Mladí, ktorí majú chuť na dobré nemecké pivo alebo zábavu, si prídu na svoje hlavne v dvoch berlínskych štvrtiach. Obľúbenými centrami na párty sú Kreuzberg a Friedrichshain. Krčmy, kde sa môžete tešiť, že namiesto Heinekenu dostanete Paulaner, Berliner Pilsener alebo Erdinger. Takže tých niekoľko eur, čo zaplatíte za tento zlatistý mok, vám nepríde ako zlá investícia. Medzi najobľúbenejšie berlínske kluby patrí Berghain. Ľudia ho milujú až tak, že šance sa tam dostať sú minimálne. No určite budete spokojný s ktorýmkoľvek pubom v tejto štvrti. Lebo nemecké služby a servis sú na vysokej úrovni. Je to tu naozaj ako vo vtipe o tom, koľko Nemcov potrebujete na výmenu žiarovky? Jedného, lebo Nemci sú efektívni a nemajú zmysel pre humor.

MIESTA, KDE NÁJDETE ODDYCH A RELAX

Ľudia, ktorí žijú vo veľkých mestách, hľadajú stále častejšie únik z uponáhľaného života a Berlín nie je výnimkou. Kde nájdete miesto, kde môžete vypnúť a aktívne si oddýchnuť? Jedným z týchto miest je aj berlínska ZOO. Najstaršia zoologická záhrada má pre vás pripravených približne 14-tisíc exemplárov a obrovské akváriá so žralokmi, krokodílmi, hmyzom či rybami. Prostredie ako stvorené na rodinný výlet a ako osviežujúci bonus – nájdete tu miestečká, kde si môžete urobiť piknik. Nie, Nemci nepiknikujú stále, nezabúdajte na to, že sú efektívni. Ďalším miestom, kde sa sa môžete poprechádzať a oddýchnuť si, je známy Olympijský štadión z roku 1936. Hoci bol v rokoch 2000 – 2004 zrekonštruovaný, pôvodný duch ostal zachovaný. Dnes na ňom hráva svoje futbalové zápasy berlínska Hertha a keď sa dostanete na zápas, môžete si vychutnať elektrizujúcu atmosféru, ktorú vytvorí viac ako 74-tisíc fanúšikov.

Ste fanúšikom českých filmov a seriálov, kde banda nadšencov jazdí na Trabantoch po tých najhorších cestách? Po cestách, na ktoré by ste si netrúfli ani s obrovským SÚV. Potom navštívte múzeum Trabantov. K ideálnemu relaxu potrebujete hudbu? Berlínska filharmónia je nielen neuveriteľná budova, ale tiež ponúka aj neuveriteľnú hudbu. Každý utorok si tam vo foyeri môžete vypočuť koncert klasickej hudby zadarmo. Skvelá reklama, ktorá funguje tak, že si s veľkou pravdepodobnosťou na takéto predstavenie kúpite aj lístok. Samozrejme, ak sa Berlín nechystáte opustiť v krátkom časom. A keby ste sa aj chystali, pokojne si predĺžte svoj pobyt v Berlíne. Predĺžiť si ubytovanie nie je problém a váš hotel vám s radosťou vyjde v ústrety.

Berlín je historické mesto, ktoré zdobia moderné stavby a fungujú v oveľa lepšej harmónii ako kedysi Východné a Západné Nemecko. Nemeckú precíznosť a efektivitu tu cítite na každom kroku, no nikdy neprehluší vôňu atmosféry a charizmy, ktorú toto mesto má. Dokonca sa nemusíte ani báť, že by hlavné mesto Nemecka bolo nudné. Užite si tu pamiatky, dobré pivo, grilovačku či úžasné trhy. Zžite sa s Berlínom tak, že pri odchode si poviete: „Ich bin ein Berliner.“

Our top-rated cheap hotels in Berlín

Často kladené otázky o destinácii Berlín