Porovnávajú sa viaceré stránky, aby ste našli našu najvýhodnejšiu cenu...
Nájdené pobyty: 0Prehľadané rezervačné stránky: 89

Hotely, Hamburg (Hamburg, Nemecko)

Hotely, Hamburg

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Hamburg, Nemecko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

  • Hamburg - hotely vždy za najlepšiu cenu
  • Hamburg ponúka tiež lacné penzióny a hostely
  • Rezervujte za skvelú cenu!

Hamburg: Keď je aj priemysel atrakciou pre turistov

O koľkých miestach ste už počuli, že ich prezývajú Benátkami severu? Milión to síce nebude, no Amsterdam, Birmingham, Petrohrad, Štokholm či Kodaň sa nevyhli tejto prezývke, ktorá je len o kúsok originálnejšia ako „ryšavec“ v Írsku. Pripravte sa však na to, že teraz si prečítate o ďalších Benátkach severu. Tentokrát však táto prezývka je udelená zaslúžene úplne najviac na svete. Prečo? Pretože Hamburg križujú stovky kanálov, na ktorých nájdete približne 2500 mostov. A to je viac, ako majú Benátky, Amsterdam a Londýn dokopy. Je tu aj druhý najväčší prístav v Európe, lebo veď takúto polohu by bol hriech nevyužiť. Čo by ste mali okrem prístavu v Hamburgu navštíviť, ktorú miestnu špecialitu ochutnať a kde nájdete lacné ubytovanie?

TÚLAJTE SA CENTROM HAMBURGU

Centrum veľkých nemeckých miest bolo počas Druhej svetovej vojny bombardované vo veľkom. Hamburg nie je žiadnou výnimkou. A tiež nie je žiadnou výnimkou, že sa s tým dokázalo vysporiadať tak, že by ste nikdy nepovedali, že „nejaká“ vojna mohla urobiť niečo s týmto mestom. Teda, ak by ste nevideli pozostatky Kostola sv. Mikuláša, z ktorého ostala iba veža. Za to ale krásna a vysoká. Do 148-metrovej veže sa môžete dostať a vidieť široko-ďaleko a ešte kúsok ďalej. Približne 5 minút odtiaľto je námestie s hamburskou radnicou. Tá má neuveriteľných 647 miestností a práve tu je skvelý štartovací bod na spoznávanie mesta. Len kúsok od radnice je aj jazero Binnenalster, okolo ktorého sa môžete poprechádzať, sadnúť si na jeho brehu na kávu, dať si malý snack a užiť si tento netypický pohľad. Hľadáte ubytovanie v centre? Pripravte sa na to, že úplne lacné to nebude, pretože životná úroveň je v Hamburgu jedna z najvyšších v celom Nemecku a hotely nie sú žiadnou výnimkou. Ak si však chcete dopriať poriadny luxus, päťhviezdičkový wellness hotel Sofitel Alter Wall vás bude rozmaznávať. Hľadáte niečo cenovo prístupnejšie? V širšom centre sú super apartmány Hamburg Room.

Zelená je nielen 4. farba dúhy, ale tvorí približne aj polovicu Hamburgu. Parky, záhrady či nekonečné aleje tu nájdete na každom kroku. No za jednou špeciálnou musíte tých krokov urobiť viac. Japonské záhrady Planten un Blomen musíte vidieť. Ideálne v lete, keď sú rozkvitnuté. Fontány, jazierka, kačice, lavičky a pokoj. Vstupujte len na vlastné riziko, pretože vám hrozí okamžité zamilovanie sa. Odtiaľto sa dostanete k televíznej veži, 280 metrov hovorí o tom, že ste sa zoznámili s najvyššou budovou, ktorú Hamburg má. Pri japonských záhradách je ešte jeden veľmi pekný kostol a čo je dôležité – môžete sa opäť vyšplhať do 132-metrovej veže a užiť si panorámu. Kostol sv. Michala miestni považujú za jednu z najkrajších cirkevných stavieb. To sa však veľmi odmerať nedá. Čo sa dá odmerať je ciferník vežových hodín a ten je s priemerom 24 metrov najväčším v Nemecku. Ďalšou povinnou zástavkou pre všetkých, nielen milovníkov tehlovej architektúry, je štvrť Speicherstadt. Industriálna paráda, ktorá je lemovaná na jednej strane vodnými kanálmi a na druhej strane úzkymi uličkami. Určite nebudete ľutovať, keď sa rozhodnete ušetriť svoje nohy a pozriete si túto mestskú časť z vodnej hladiny.

MIESTA, KTORÉ SI ZAMILUJÚ DETI A DOSPELÍ EŠTE VIAC

Prvým miestom, ktoré deti budú milovať a vy ešte viac je Miniatur Wunderland. Čo už však budete milovať menej, je rezervácia lístka cez internet. No okamžite na to zabudnete, keď na vlastné oči uvidíte najväčší model železnice. Na ploche 6 400 m2 vás čaká 13 kilometrov koľajníc, takmer 1000 vláčikov a 215-tisíc figúrok. Všetko prepracované do najmenšieho detailu. Vlaky prechádzajú rôznymi miestami – Švajčiarskom, Las Vegas či Škandináviou. Dokonca každých pár minút vypnú svetlo, aby ste si mohli vychutnať pohľad na krajinky aj počas „noci“. Ak sa náhodou niekedy raz rozhodnete, že vláčikov stačilo, Hamburg má pre vás pripravenú ďalšiu lahôdku – zoologická záhrada Tierpark Hagenbeck. Ide o prvú ZOO, ktorá miesto klietok využívala radšej voľný výbeh oddelený priekopami s vodou. Môžete sa tu tešiť na tučniaky, tigre, levy či medvede, jednoducho 530 druhov zvierat v celkovom počte viac ako 14-tisíc kusov. Myslíte si, že ak zoberiete deti zo ZOO do múzea, že ich iba nahneváte? V Hamburgu to platiť nebude. Teda za predpokladu, že ich zoberiete do múzea čokolády. Chocoversum by Hachez vám dovolí nielen pozerať sa na čokoládu a jej históriu, ale ju aj ochutnať a niečo si kúpiť domov. Deti by najradšej boli, keby sa toto miesto zmenilo na penzión a vy ste tam ostali ubytovaní dokonca výletu.

Bavili vás vláčiky v Miniatur Wunderlande? Potom vás budú baviť aj lodiská v najväčšom nemeckom prístave. Prístav bol vybudovaný už v roku 1189 a už viac ako 800 rokov sa tu každý rok začiatkom mája koná veľká slávnosť. Ohňostroje, najväčšie lode sveta, veľa ľudí a veľa jedinečnej atmosféry. Hafengeburtstag Hamburg, ako sa táto udalosť volá, sa teší veľkej popularite. Aj preto bude lepšie, ak si hostel či hotel v blízkosti prístavu v tomto období zarezervujete dostatočne v predstihu. Veľkým zážitkom je aj prechádzka po Alter Elbtunnel. Starý tunel spája centrum mesta s prístavnou časťou. Na jeho konci je pekná vyhliadka. V blízkosti prístavu je zaujímavá štvrť mixu novej a klasickej kultúry. HafenCity je miesto, kde sa menia staré prístavné sklady na byty, hotely, kancelárie, školy či podniky. Aj keď je toto viac pre dospelých, deti si prechádzku popri vode vychutnajú tiež.

JEDLO, ZÁBAVA A PIVO V HAMBURGU

Ak si privstanete, môžete navštíviť známy Fischmarkt. Čo znamená privstať si? Trh sa rozbieha už pred piatou, no ak tu prídete ešte pred deviatou, bude to tu fungovať. Ak prídete po desiatej, nájdete tu len neporiadok, vôňu rybaciny a možno aj z kapra šupinu. Aj vďaka tomu, že je Hamburg prístavné mesto, jedným z tradičných jedál je aj rybací hamburger. Keby ste ho chceli volať originálne a polámať si jazyk, tak si v stánkoch pýtajte Fischbrötschen. A čo by to bolo za nemecké mesto, keby chýbali nejaké klobásy. V Hamburgu to je Currywurst, bravčová klobása s paradajkovou kari omáčkou. A kde si ju môžete dať? Prakticky všade a prakticky nikde nebudete z jej chuti sklamaný. To je veľká výhoda. Ak si chcete vychutnať nočný život, podniky, krčmy, pivo a niečo na štýl amsterdamského Red Light Districtu, zavítajte do štvrti St. Pauli. Tá je nielen známa vďaka futbalovému klubu a ich fanúšikom bojujúcim proti fašizmu, ale svoj leví podiel na tom má aj ulica Raspbereen. Ak by vás to však ťahalo priamo ku zdroju piva, v Hamburgu sú dva veľké pivovary Astra a Holsten, do ktorých sa môžete ísť pozrieť na exkurziu.

Hamburg je neodmysliteľne spojený s vodou a priemyslom. Poviete si, že voda super, no ten priemysel nie je práve najväčším turistickým lákadlom. Jasné, nie je. Ibaže tu z toho urobili svoju výhodu – charizmatické industriálne štvrte, starý prístav meniaci si na centrum života, zaujímavé múzeum mapujúce lodný priemysel či urobiť z prístavu miesto, kde sa ľudia radi stretávajú. Toto bol od Hamburgu skvelý ťah a keď k tomu pridáte množstvo parkov, historických budov a živelnosti, ktorou toto mesto oplýva, dostanete odpoveď na otázku, ktoré mesto v Nemecku navštívite nabudúce.

Hotely Hamburg

Zaujímať by vás mohli aj nasledujúce hotely...

Mestské časti - Hamburg

Zaujímavé miesta - Hamburg

Najobľúbenejšie destinácie

Ďalšie často vyhľadávané destinácie