Hotely, Mníchov (Bavorsko, Nemecko)

 1. 100 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 2. 46 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 3. 82 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 4. 50 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 5. 84 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 6. 67 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 7. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 8. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 9. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Mníchov

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Mníchov, Nemecko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Mníchov - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Mníchov ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Mníchov

 • 66 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 44 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 73 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Mníchov: Objavte krásu, ktorá prežila aj druhú svetovú

Je až neuveriteľné, ako sa nemecké mestá po bombardovaní v Druhej svetovej vojne dokázali postaviť na nohy. Keďže Mníchov bol hlavným Hitlerovým sídlom, dokážete si predstaviť, že to, čo z neho po vojne ostalo, nebolo len „škrabnutie“. A dnes? Dnes metropola Bavorska patrí medzi najrozvinutejšia mestá v Európe. V Mníchove sa mieša ekonomická sila, chuť po umení, typická nemecká aj moderná architektúra s dobrým pivom a temnou, no zaujímavou históriou. Pýtate sa, či v Mníchove žili mnísi, keď nesie takéto meno? Žili, dokonca jeden z nich žije dodnes v mestskom znaku. Spojenie s náboženstvom vydržalo až doteraz, pretože tu nájdete sídlo arcibiskupa. Okolie vám ponúka tiež množstvo pekných miest – jazerá, Alpy či smutný Dachau. Zaujíma vás, kde nájdete to najkrajšie z minulosti, čo nezničila ani vojna, ale zábavu, kultúru či lacné ubytovanie?

ARCHITEKTÚRA, KTORÁ PREŽILA BOMBARDOVANIE

Srdce, centrum, veľká krása či architektonická bomba, ktorá nevybuchne, aj tak môžeme nazvať Marienplatz. Už viac ako 850 rokov je hlavným mníchovským námestím. Aj preto tu nájdete dve radnice. Starú a novú. Nová radnica - Neues Rathaus – vyzerá ako stará a naopak tá stará - Altes Rathaus – vyzerá novšie. Za to môže jej gotický štýl, ktorý pridáva šarm a vek. Obe budovy majú svoje čaro a rozhodne sa ich oplatí pozrieť. Aspoň uvidíte miesta, kde Mníchov písal svoje dejiny. Tých, ktorí majú radi príbehy a aj tých, ktorí majú radi peknú architektúru, poteší katedrála Frauenkirche. Prvú skupinu preto, lebo pred touto katedrálou nájdete v zemi odtlačok diabla, ktorý sa sem prišiel pozrieť a od zlosti dupol nohou. Tú druhú skupinu poteší pekná stavba z červenej tehly s dvomi vežičkami. Prezrite si celé mesto z výšky a vychutnajte si výhľad na Alpy. Vyšliapte 306 schodov do 92-metrovej veže kostola Frauenkirche a kochajte sa. Svieti slnko, keď začínate s výstupom? Kým na vežu vystúpite, pre istotu sa pomodlite, aby dovtedy nezapadlo. Hľadáte ubytovanie v tejto štvrti? Nájdete tu prevažne luxusnejšie hotely, ale aj hostel Euro Youth Munich za príjemnú cenu.

Nemčina poteší každého, kto má rád ľubozvučný jazyk. Zaujíma vás, čo sa skrýva pod romantickým menom Dreifaltigkeitskirche? V preklade to znamená Kostol Najsvätejšej Trojice. Veľmi milá baroková stavba , ktorú keby ste vynechali, mrzelo by vás to. Trojnásobne. Ďalšou barokovou stavbou, tentokrát už mimo centrum, je zámok Nymphenburg. Tu sa dozviete, prečo klišé „nesúď knihu podľa obalu“ platí dokonale. Zvonku celkom pohľadná stavba, ale nič extra. Keď sa však pozriete dnu, budete mať česť s jedným z najkrajších zámkov v Európe. Okolie zámku zdobí krásna záhrada, kde okrem nemeckej precíznosti v plnej paráde uvidíte aj Marstallmuseum. Múzeum s kočiarmi bavorských panovníkov. Niektoré sú také gýčové, až sú pekné. Zvláštne, no je to tak. Ďalším krásnym miestom, ktorým vás Mníchov príjemne prekvapí, je Munich Residenz. Opäť platí to isté ako pri Nymphenburgu – zovňajšok ničím výnimočný, no interiér vás dostane do kolien – rozprávkové klenby, ktoré opäť hraničia s gýčovitosťou, ale s celkovou atmosférou rezidencie dokonale ladia. Hotely tu nepatria medzi lacné záležitosti, preto keď máte napnutý rozpočet, nájdite si ubytovanie radšej inde.

NAVŠTÍVTE POVESTNÉ MNÍCHOVSKÉ MÚZEÁ A PARKY

Keby ste chceli navštíviť všetky múzeá a galérie v Mníchove, museli by ste si za týmto účelom urobiť špeciálny výlet. Chcete navštíviť tie najzaujímavejšie? Určite nevynechajte najväčšie múzeum svojho druhu na svete. Nemecké múzeum prírodných vied a technológie má pre vás pripravenú zaujímavú prehliadku približne 30-tisíc objektov, akými sú lietadlá, stíhačky, vlaky, autá či lode. Pripravte sa na to, že to bude naozaj veľké. Čo veľké, obrovské! Ďalším miestom, kde objavíte historické a aj moderné autá, je Múzeum BMW. Automobilová značka, na ktorú je Mníchov patrične hrdý, vám odhalí poriadny kus zo svojej histórie. Nemusíte byť ani milovník áut, no táto zbierka vás chytí za srdce. Keď už budete tu, rozhodne navštívte aj budovu BMW Welt. Asi len ťažko by ste našli krajšiu predajňu štvorkolesových strojov. A tie ďalšie múzeá? Z trojičky Alte Pinakothek, Neue Pinakothek a Pinakothek der Moderne si musíte vybrať aspoň jednu, ktorú navštívite. Najzaujímavejšie sa javí Alte Pinakothek, kde steny zdobia diela zo štetcov takých kapacít ako Dürer, Rubens, Bosch, Rembrandt či Rafael.

Prvým parkom, ktorý je hneď pri BMW múzeu a nie je ani zelený, je Olympijský park. Olympijský preto, lebo v roku 1972 sa tu konala Olympiáda. Nič rafinovanejšie za tým nehľadajte. No napriek tomu, že uplynulo už viac ako 40 rokov od jeho najväčšej slávy, lesk tiež trošku zmatnel, ale stále má čo ponúknuť. Jedinečná architektúra, kovová sieť pokrytá plexisklom, ktoré ako šapitó držia nad zemou oceľové stožiare. Vežu vysokú 290 metrov určite neprehliadnete, no reštauráciu na jej vrchu už možno áno. Niečo ako bratislavský Kamzík, len „trošku“ vyššie. Každý niekedy túži po zeleni vo veľkomeste, akým je Mníchov. Keby ste sa chceli stať svedkom fascinujúceho divadla masovej premeny oxidu uhličitého na kyslík, navštívte Anglické záhrady. Najväčší mníchovský park s jazerom, čínskou vežou a altánkom , kde v lete natrafíte na kultúru – hudba, divadlá a tak. Takže okrem oddychu sa tu môžete aj aktívne vyžiť.

MNÍCHOVSKÉ AKCIE A OKOLIE

Najväčšou mníchovskou akciou je bezpochyby Oktoberfest. Pivné slávnosti, ktoré milujú nielen domáci, ale aj turisti, sú známe nielen vďaka super pivu , ale svoj leví podiel na tom majú aj bavorské klobásy a praclíky. A aj tirolské kroje, no pre niektorých majú svoje čaro až po pár pivách. Pozor, nenechajte sa zmiasť názvom, Oktoberfest sa začína už v septembri. Aj preto, ak sa chystáte navštíviť Mníchov v septembri, urobíte lepšie ako dobré rozhodnutie, keď si ubytovanie objednáte vopred. V blízkosti pivného festivalu nájdete penzión аm Hauptbahnhof či hotel arthotel Munich. V decembri sa na Marianplatz konajú tradičné mníchovské vianočné trhy – varené víno, ďalšie pečené klobásy, živá hudba a vianočná atmosféra. Z tohto sa človek cíti opitý aj bez toho vína. Máte chuť na niečo kultúrnejšie? Každoročný letný operný festival v Bayerische Staatsoper vás pohltí svojou úrovňou a atmosférou.

Mníchov vám ukázal všetko, čo ste chceli vidieť? Spoznajte jeho okolie, ktoré ponúka veľa možností, ako si spríjemniť deň, výlet, dovolenku či život. Už len samotný pohľad na horizont vás láka do Álp. A prečo nie? Do alpskej dedinky Mittenwald trvá cesta približne dve hodiny. Keby ste sa tu rozhodli ostať, ubytovanie vám za rozumnú cenu ponúkne penzión Karner. Mníchov má vo svojom okolí aj množstvo zaujímavých jazier. Hoci sú bez Lochnessky, aspoň k jednému zamierte. Medzi najznámejšie patrí Starnberské jazero. To sa preslávilo tragickou smrťou kráľa Ľudovíta II., čo je škoda, pretože by malo byť slávne hlavne vďaka tomu, ako vyzerá. Dachau je memento krutostí Druhej svetovej vojny. Cesta sem trvá približne 40 minút, no nie je to výlet pre každého. Koncentračné tábory oplývajú špecifickou atmosférou, ktorá vás stisne za žalúdok a nepustí ani vtedy, keď opustíte jeho brány.

Mníchov je moderné a bohaté mesto, no aj napriek tomu si uvedomuje, aké šťastie malo, keď mu aj po Druhej svetovej vojne ostalo toľko krásnych stavieb. Tie sa snaží dopĺňať modernou architektúrou, ktorá je nielen pekná, ale sa tu aj hodí. Raz darmo, Nemci vedia. O tom, že Bavori majú cit pre dizajn, sa môžete presvedčiť v koncerne BMW a v ich múzeu. Už len samotný Oktoberfest je lákadlom, ktoré vás do Mníchova pritiahne. A teraz to spojte so všetkým, čo vám metropola Bavorska na podnose ponúka a dostanete z toho mesto, ktoré by bolo hriechom nenavštíviť. Tak ako, už sa sem chystáte?

Our top-rated cheap hotels in Mníchov

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 61 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  63 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  48 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Často kladené otázky o destinácii Mníchov