Hotely, Ibiza (Baleárske ostrovy, Španielsko)

Načítava sa

Hotely, Ibiza

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Ibiza, Španielsko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

  • Ibiza - hotely vždy za najlepšiu cenu
  • Ibiza ponúka tiež lacné penzióny a hostely
  • Rezervujte za skvelú cenu!

Ibiza nie je len o žúrkach. Toto ste o nej určite netušili

Ak si pamätáte 90. roky, viete, že v móde neboli iba pastelové saká, ľadvinky a šuštiakové súpravy, ale aj dance floor. A jedným z hitov bola pesnička od Vengaboys „We’re going to Ibiza/Ideme na Ibizu“ a všetci tam chceli ísť s nimi. Na pesničku sa, našťastie, zabudlo, no na tento Baleársky ostrov nie. Druhýkrát našťastie. Aby bolo hneď jasno – Ibiza je ostrov aj mesto na tomto ostrove a v tomto článku sa dozviete, ako sa môžete v meste zabaviť, čo navštíviť, na ktorých plážach si postaviť hrad z piesku a kde nájdete super ubytovanie. Ešte v 50. rokoch bol ostrov rybárskym rajom a miestni mali od turistov pokoj. Dnes to tu vyzerá už trochu inak. Ostrov je známy vďaka svojim klubom, plážam, diskotékam a nekonečným párty, no hlavné mesto si okrem tejto stránky zachovalo aj inú tvár – tú historickú. Spoznajte mesto Ibiza aj z tohto pohľadu.

IBIZA SA DOSTALA AŽ DO ZOZNAMU UNESCO

Kto by to bol povedal, že miesto, od ktorého očakávate len stovky klubov, tisícky mladých žúrujucích ľudí, penzióny a hotely, bude mať pamiatky v zozname UNESCO. Ibiza alebo po katalánsky Eivissa to dokázala. Kedysi dávno, keď nežili ešte ani tí, ktorí si pamätajú Venga boys, centrum mesta tvorila pevnosť. Tá ho mala chrániť pred pirátmi, pred takými skutočnými na lodiach s plachtami a delami. Od roku 1999 je zapísaná v zozname UNESCO a turisti ju majú veľmi radi. Historická časť Ibizy, kde nájdete aj pevnosť, sa volá Dalt Vila, v preklade Horné mesto. Dôvod je prozaický – je na kopci. Kamenné hradby s kanónmi, stovky schodov, terasy s výhľadom na more a staré katalánske domy v gotickom štýle – toto tu na vás čaká. Vchod do Horného mesta je cez bránu Portal de Ses Taules alebo novším Portal Nou. Privítajú vás tu úzke uličky, v ktorých sa dá veľmi rýchlo a super zablúdiť – sú plné kaviarní, terás a tieňa. A ako je na tom ubytovanie v Dalt Vile? Nájdete tu luxusný štvorhviezdičkový hotel Can Curreu, ale aj lacnejší hostel Europa Púnico. V centre Ibizy sa môžu ubytovať aj tí náročnejší, ale aj tí, ktorí si na luxus príliš nepotrpia.

V Dalt Vile určite nevynechajte Katedrálu Panny Márie, hrad, Kostol sv. Dominga, ale ani hlavné námestie. Tu je múzeum Museo Puig des Molins , kde nájdete spomienky na Rímsku ríšu s artefaktami objavenými priamo na ostrove. Máte pocit, že ste už všetko v tejto štvrti videli? Vyberte sa do starej rybárskej štvrte Sa Penya. Nečakajte tu žiadne historické pamiatky, tie ste mohli stretnúť už v Hornom meste. Pripravte sa však na poriadnu atmosféru, ktorú vytvárajú úzke uličke, rybárske domy s patinou, stovky schodov a stroj času, vďaka ktorému máte pocit, že ste sa vrátili o nejaké to storočie dozadu. Ďalším super miestom, ktoré sa vám oplatí navštíviť, je prístav Port d’Eivissa. Zmeníte perspektívu a môžete si pekne zdola pozrieť, ako Ibiza vyzerá z iného uhla. Ako to už býva zvykom, najkrajšie výhľady získate pri východe a západe slnka, ale na Ibize sa so skorým vstávaním veľmi počítať nedá. Síce to nie je Monako, ale aj v tomto prístave kotvia luxusné jachty. Predsa len v Ibize sa sem-tam mihnú aj nejaké tie celebrity.

NAVŠTÍVTE NAJKRAJŠIE PLÁŽE V IBIZE

Dovolenka na Ibize bez toho, aby ste boli na pláži, je ako návšteva múzea v Louvri bez toho, aby ste videli obraz Mony Lisy. To je jednoducho nemysliteľné. Ale ktorú pláž z bohatej ponuky otestovať ako prvú? Skúste ísť na pláž Figueratas, centrum Ibizy je z nej vzdialené približne 15 minút. Chodia k nej aj autobusy, takže dostať sa sem nie je žiadny problém. Ide o pomerne malú pieskovú pláž, na ktorej si môžete prenajať slnečníky a lehátka. Jej čistotu má na svedomí hotel Figueretas a dáva si na tom záležať. Je to najbližšia pláž z mesta, preto sa radšej pripravte na to, že počas sezóny tu bude dosť ľudí. Keby ste chceli trochu viac súkromia, musíte ísť ďalej. Ale za dobrým sa oplatí chodiť, nie? Pláž Playa d’en Bossa je dlhá dva kilometre a na takomto priestore si oveľa jednoduchšie dokážete nájsť miesto pre svoje lehátko, slnečník a hrad z piesku. Z centra sú to približne 4 km, takže je lepšie, keď sa sem dostanete akokoľvek inak ako peši. Alebo si rovno nájdite ubytovanie tu. O hotely tu nie je núdza. Ten najvychytenejší je päťhviezdičkový wellness hotel Hard Rock Ibiza. Neviete sa rozhodnúť, ktorá pláž je bližšia, samozrejme, vášmu srdcu. Zlatou strednou cestou, čo sa týka veľkosti aj vzdialenosti, je pláž Talamanca. Na týchto troch plážach si môžete prenajať lehátko, slnečník, najesť sa v podnikoch a keď počkáte do večera, môžete si užiť párty na pláži.

Tak nejako ruka v ruke s plážami idú aj kluby a diskotéky a v Ibize toto ručičkovanie platí dvojnásobne. Kde by ste mali ísť rozhýbať svoje boky? Medzi tie najžiadanejšie nočné kluby patrí Lío. Klub v prístave so skvelým pohľadom na Dalt Vila je známy svojimi tematickými večermi – každý deň je iná tematika, iný štýl hudby a to je hlavné lákadlo – vyhnúť sa rutine. Medzi legendy sa radí klub Pacha, ktorý funguje už od roku 1973 a jeho meno pozná každý milovník klubovej hudby. Chcete zažiť párty pod holým nebom? Navštívte klub Destino. Je členom rovnakej skupiny klubov ako legendárna Pacha. Podnik je súčasťou hotelového rezortu pri pláži Talamanca. Keby ste našli svoje ubytovanie práve v tomto rezorte, nemusíte sa obávať – akcie sa začínajú okolo piatej a končia už o polnoci. Na to, že Ibiza je párty mesto aj ostrov, to žiadna tragédia nie je a nemusíte sa báť, že sa kvôli hlučnej hudbe nevyspíte.

KAM ZA ŠPORTOM A VÝLETMI

Hoci má Ibiza väčšinu pláží pieskovú, podmienky na potápanie sú ideálne. Obľúbeným miestom na kochanie sa podmorským svetom je pláž Las Salinas. A čo ďalej z vodných športov? Nuž, asi všetko – môžete si požičať skúter, kajak, windsurf, jetpack či malý motorový čln. Miestom, kde sa vrátite do svojich detských čias, je aquapark Aguamar. Zabavia vás tobogany, vodné šmykľavky či kúpanie sa v bazénoch. A ako je to s výletmi? Keďže z centra je to do prístavu skutočne iba kúsok, môžete sa trajektom odplaviť skoro kamkoľvek. Medzi najobľúbenejšie miesta patrí návšteva mystickej skaly Es Vedra, ku ktorej sa doplavíte loďkou. Vyzerá ako tajomný ostrov, na ktorom by ste mohli natočiť horor, ale zároveň aj nejaký romantický film. Z jej vrchu je výhľad na Stredozemné more naozaj pekný. Len sa priveľmi nerozcíťte, aby ten romantický film nebol práve o vašej láske k tomuto kamennému ostrovu.

Mesto Ibiza je v tieni rovnomenného ostrova a na to aj dopláca. Lebo, keď sa povie „Ibiza“, každý automaticky myslí na ostrov, nikdy nekončiacu zábavu, svetových dídžejov a krásne pláže. Áno, táto predstava nie je až tak vzdialená realite, ak ide iba o ostrov. Keď je však reč o meste, bolo by minimálne spravodlivé, keby sa spomenulo, že má atmosféru, mnoho zaujímavých stavieb, architektonických pamiatok a kaviarní, ktoré dýchajú atmosférou. Ak hľadáte večer zábavu a cez deň si chcete užívať charizmu pekného mesta, v Ibize ste na správnej adrese.

Hotely Ibiza

Zaujímať by vás mohli aj nasledujúce hotely...

Mestské časti - Ibiza

Zaujímavé miesta - Ibiza

Najobľúbenejšie destinácie

Ďalšie často vyhľadávané destinácie