Hotely, Košice (Košický kraj, Slovensko)

 1. 117 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 2. 111 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 3. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 4. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 5. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 6. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 7. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 8. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Košice

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Košice, Slovensko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Košice - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Košice ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Košice

 • 90 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  81 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 • 66 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 • 73 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 83 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Košice sú dôkazom, že druhý vie zažiariť viac ako prvý

Byť druhým najväčším často znamená byť stále v tieni toho najväčšieho. Košice majú to šťastie, že tieň Bratislavy až na východné Slovensko nesiaha. A možno to ani nie je šťastie, a možno im to môže byť jedno, pretože druhé najväčšie mesto Slovenska a metropola východu má čím zažiariť. Napríklad je to rozprávkové historické centrum mesta, ktoré tvorí najväčšiu mestskú pamiatkovú rezerváciu na Slovensku. Okrem toho si vychutnáte stále prekvitajúcu gastronomickú scénu. A kultúra? Za tou ďaleko nemusíte chodiť. V roku 2013 získali Košice titul Európske hlavné mesto kultúry. Na aké miesta by ste mali zájsť, aby ste z návštevy tohto miesta mali nezabudnuteľný zážitok?

HLAVNÁ ULICA V KOŠICIACH – MAGICKÉ CENTRUM

Hlavná ulica nie je úplne tak typickou hlavnou ulicou. Je to užšie námestie, ktoré z výšky vyzerá ako oko, ale nie to Sauronovo. Hlavnou dominantou tejto ulice, a aj samotného mesta, je Dóm sv. Alžbety. Gotická stavba z konca 14. storočia, ktorá je najväčším chrámom na Slovensku. A aby tých superlatívov nebolo málo, tak je to aj zároveň najvýchodnejšia gotická pamiatka v západnom štýle v Európe. Vidieť tvar Hlavnej ulice môžete z Urbanovej veže, ktorá je súčasťou dómu. A nielen ulice. Máte výhľad na celé mesto a okolie. Súčasťou tejto veže je aj Múzeum voskových figurín. Ďalší celoslovenský unikát. Už vidíte, prečo tieň Bratislavy nemôže zakryť košické pamiatky? Pri dóme je aj Kaplnka sv. Michala, ktorá s touto obrovskou katedrálou a Urbanovou vežou tvoria národnú kultúrnu pamiatku. A ako sú na tom hotely v centre? Dokážete tu nájsť lacné ubytovanie? Za veľmi prijateľnú cenu si vychutnáte luxusný hotel DoubleTree by Hilton aj s wellnessom.

Tak ako na Hlavnej ulici nájdete tento hotel, učaruje vám tu aj park so zvonkohrou a spievajúcou fontánou. Každú hodinu tu zaznie zvonkohra a počas letných mesiacov ju dopĺňa aj fontána. Tá strieka v rytme zvukov a predvádza svetelnú šou, takže si ju najviac vychutnáte počas tmy. Morové stĺpy sú vo všeobecnosti krásne, ale ten košický patrí k tým najvýnimočnejším. Immaculata, ako sa stĺp volá, je venovaný Panne Márií a všetkým milovníkom barokového slohu. Hlavné námestie je prešpikované krásnymi stavbami, ktoré vás ohromia aj zvonku, aj zvnútra. V tomto prípade absolútne neplatí príslovie: „Nesúď knihu podľa obalu.“ Pokojne súďte a vnútri dostanete rovnako krásny obsah, aký ste videli na fasáde. Toto platí o Štátnom divadle, Historickej radnici a Jakabovom paláci. Zmes gotického, barokového či klasicistického štýlu vytvárajú spolu nesmierne chutný guláš, na ktorý by bol pyšný nejeden špičkový šéfkuchár.

Na začiatku Hlavnej ulice vás privíta Dolná brána, čo sú pozostatky hradieb , ktoré v minulosti chránili mesto. Dnes slúžia aj ako podzemné múzeum. Pripravte sa na ďalší superlatív – najstarší mestský erb v Európe z roku 1369. Anjel v životnej veľkosti s rytierskou výzbrojou. Zdá sa vám to stále málo „naj“ na také veľké mesto? Spoznajte najstarší nepretržite fungujúci hotel na Slovenskuhotel Bankov, moderné ubytovanie, wellness, wifi a zároveň cítite históriu na každom kroku. Máte dosť pamiatok? Prechádzka po uličkách a nasávanie atmosféry v centre mesta je balzam na dušu. Jednou z najkrajších ulíc je Kováčska. Keby vám vyhladlo, nájdete tu útulnú dobovú reštauráciu Camelot. Tradičné jedlá premiešané s tými medzinárodnými vás rozhodne nesklamú.

KDE SA VYDAŤ ZA GASTRONÓMIOU?

Slovenské gastronomické národné obrodenie neminulo ani metropolu východu. Skvelým, zábavným a veľmi originálnym miestom, kde si môžete vychutnať hlavne skvelé palacinky, lievance či mliečne koktaily, je Republika východu. Nájdete ju blízko Dómu sv. Alžbety. Samozrejme, že na svoje si prídu aj tí, ktorí sladké veľmi neobľubujú a dajú prednosť slaným jedlám. Toto miesto je ako stvorené na raňajky či brunch. Nenechajte sa však zaskočiť, keď na vás vyskočí z jedálneho lístka nefalšovaná a humorná východniarčina. Nemusíte sa však báť toho, že si nevyberiete. Nie je to žiadna svahilčina. A ako odškodné za mierne komplikovanejšie menu dostanete veľmi pekné prostredie a domáce jedlá. Lacné ubytovanie v tejto lokalite vám ponúkne hostel K2.

Le Colonial, ďalšia reštaurácia s historickým nádychom , kde nájdete špičkovú medzinárodnú kuchyňu. Jednoduché menu, jednoduché jedlá, no chute tých najrozmanitejších farieb. Chcete ochutnať, ako chutí stredomorská kuchyňa v Košiciach? Budete veľmi prekvapení, ako chutne ju vedia na východe pripraviť. Navštívte reštauráciu Mediterran , kde na vás čakajú hlavne talianske a chorvátske špeciality priamo z grilu. Atmosféra reštaurácie vám pomôže predstaviť si, že ste pri mori, aj keď vonku sneží a je mínus 10°C. Kde ísť na poriadne šťavnatý steak? Aj tých najnáročnejších uspokojí steakhouse Rosto. Nevynechajte ani ochutnávku z miestnych malých pivovarov. Pivo z minipivovaru Golem, Cassa Brewery či z kočovného pivovaru Padre Craft vám vysvetlí, čo znamená variť tento zlatistý mok poctivo a tradične.

TITUL ZMIZOL, KULTÚRA OSTALA/h3>

Hoci už Košice nie sú hlavným európskym mestom kultúry, kultúra odtiaľto nezmizla. Krásna budova, krásni ľudia a krásne akcie. To je Tabačka Kulturfabrik. Výstavy známych aj menej známych umelcov, divadelné predstavenia, koncerty, premietanie filmov, workshopy či vzdelávanie, to všetko tu nájdete. Tabačka je pojem, nielen tu, ale na celom Slovensku. Navštívte toto kultúrne centrum a čerpajte pozitívnu energiu. Obrovské priestory, ktoré boli zrekonštruované v rámci projektu Európskeho hlavného mesta kultúry, sú Kasárne. Kultúrny park, kde si vychutnáte podobný program ako v Tabačke. A keby ste sa kultúry dostatočne nenasýtili, v letných mesiacoch si vychutnáte rôzne podujatia počas Košického kultúrneho leta.

Menších a ich starostlivých rodičov rozhodne poteší tento ďalší superlatív – nájdete tu rozlohou najväčšiu ZOO v strednej Európe. Takže sa pripravte na pekný denný výlet plný zvieratok, preliezok, ihrísk a peknej prírody. Peknú prírodu, dokonca ešte krajšiu nájdete v Košickej botanickej záhrade. Aj keď podľa počtu rastlín, viac ako 4000 tisíc, by sa mala volať botanické záhradisko. Pre fanúšikov športu je veľkým zážitkom návšteva Steel Areny. Košický hokejový štadión je známy hlavne vďaka svojej skvelej atmosfére a dobrému hokeju. No niekedy vás sem môže prilákať aj veľký koncert veľkej hviezdy, ktorá pre zmenu korčule na ľad nemá na svojich nohách obuté.

Mať väčšieho a úspešnejšieho brata neznamená vždy, že budete v jeho tieni. Stačí sa vybrať vlastnou cestou, robiť to dobre a budete výnimoční. Presne takéto Košice sú – výnimočné, pretože podobné mesto by ste na mape Slovenska či dokonca aj strednej Európy hľadali veľmi ťažko. A vlastne by ste to robili zbytočne, pretože viete, kde leží metropola východu a viete aj to, že návšteva tohto mesta nebude len tak obyčajnou návštevou. O to sa košická charizma postará.

Our top-rated cheap hotels in Košice

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 103 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 • 138 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Často kladené otázky o destinácii Košice