Belek hotely| Hľadajte a porovnávajte skvelé ponuky na trivagu

Zoradiť podľa

Hotely, Belek (Antalya, Turecko)

Hotely, Belek

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Belek, Turecko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

  • Belek - hotely vždy za najlepšiu cenu
  • Belek ponúka tiež lacné penzióny a hostely
  • Rezervujte za skvelú cenu!

Belek: Letovisko, na ktorého meno nemôžte zabudnúť

Dovolenka v Turecku sa z roka na rok stáva obľúbenejšou hlavne medzi „plážovými povaľačmi“. Že tento výraz počujete prvýkrát? Sú to ľudia, ktorých revírom je pláž, ich tempo je relaxačné a ich súpermi sú zamračená obloha a koniec prázdnin. A práve im dokážu turecké rezorty vytvoriť ideálne podmienky. Jedným z tých, ktoré majú cveng všade na svete, je Belek. Letovisko v regióne Antalya, kde nájsť hotel, ktorý má menej ako tri hviezdy, je takmer nadľudská úloha. Hoci tu nájdete luxusné hotely, ubytovanie v nich je pomerne lacné – poznáte to. Veľká konkurencia, ceny idú dole a dovolenkári majú radosť. Pieskové pláže sú také čisté, že aj mačkám by bolo ľúto ich použiť ako svoju toaletu a keď k tom pridáte krištáľovo priezračné Stredozemné more, ktorého priemerná teplota je 22°C a 300 slnečných dní za rok.Aké lepšie miesto si dokážete vybrať na svoju last minute dovolenku?

DAJTE SI POZOR, KDE SI VYBERIETE UBYTOVANIE

Ako to už býva pri dovolenkách v rezortoch zvykom, najdôležitejšie je si vybrať ubytovanie tak, aby ste neboli ďaleko od pláže. Ak to chcete mať k moru naozaj iba kúsok, centrum mesta nebude pre vás ideálnou destináciou. Väčšina pláží v Beleku patrí hotelom a ak ich chcete využívať bez toho, aby ste tam boli ubytovaný, za vstup zaplatíte. Nie je to žiadna suma, ktorá by vám pokazila príjemný pobyt, ale prečo to robiť, keď máte na výber hotely s prístupom na pláž? Ak sa sem chystáte aj s deťmi, najväčšiu radosť im urobí hotel Rixos. Prečo? Pretože jeho súčasťou je aj skvelý aquapark a delfinárium. V obrovskom aquaparku Troy sa vybláznite na toboganoch, umelej vlne, gigantických šmykľavkách a súčasťou areálu je aj obrovský trójsky kôň. Takže už asi tušíte, podľa čoho dostalo toto miesto svoje meno. Ďalšou atrakciou je delfinárium a na vašu radosť tu neuvidíte iba delfíny, ale aj mroža a bieluhu, čo je v podstate taký väčší, menej obratný biely delfín. Okrem šou sa tu môžete s delfínmi odfotiť a tí odvážnejší si s nimi môžu aj zaplávať. Tým, ktorí by dali pred vodným svetom prednosť jemnému greenu a golfovým paliciam, by mal vyhovovať apartmán v 5-hviezdičkovom hoteli, na ktoré je Belek bohatý, Crystal Tat Beach Golf Resort & Spa. Tu si budete môcť vo wellnesse vyliečiť aj prípadný „golfový lakeť“.

ČO MÔŽETE ROBIŤ V BELEKU OKREM KÚPANIA

Ak by vás zunoval program, ktorý tu pripravujú hotely, a chceli by ste skúsiť niečo iné, potom sú jasnou jednotkou turecké kúpele. Ak nemáte to šťastie a váš hotel ich nemá, navštívite kúpele Osmanli Hamam. Čo vás tu čaká okrem príjemného personálu? Ako už bolo tak nenápadne naznačené – turecké kúpele, sauna, miestnosť s parou a aj príjemná masáž. Okrem kúpeľov je Belek známy aj vďaka svojim golfovým ihriskám. Tie poznajú nielen turisti, ale aj profesionálni hráči. V roku 2012 sa tu konal Turkish Airlines World Golf Final a nechýbali tu golfové esá ako Tiger Woods či Rory McIlroy. Ak ste sa niekedy túžili naučiť hrať túto hru gentlemanov, máte ideálnu šancu. A ak budete mať šťastie, možno v jedom z rezortov nájdete kúsok know-how, ktoré tu zanechali títo špičkoví hráči. Medzi najobľúbenejšie kluby patrí Tat Golf International Golf Club alebo National Golf Club. Tí, ktorí sa neboja morských príšer a prekliateho pirátskeho pokladu na dne mora, by mali využiť priezračnú vodu a aspoň si zašnorchlovať. V prípade, že by ste chceli mať ozajstnú potápačskú výstroj, prihláste sa na kurz v Diving Turkey. Ak si hovoríte, aká by to bola dovolenka v Turecku bez nakupovania, máte pravdu, navštívte obchodný dom Forsamall alebo centrum Beleku ponúka aj miestne trhy s voňavým korením, tabakom do vodnej fajky či textilom.

ČO ROBIŤ V OKOLÍ BELEKU

Belek je skvelý hlavný stan, ak chcete spoznať aj ďalšie pekné turecké miesta a mestá. V jeho okolí nájdete napríklad vodopád Kurşunlu v obklopení tajomného borovicového lesa. Ak nečakáte žiadnu Niagáru a máte chuť urobiť si príjemný rodinný výlet, tu ste na správnej adrese. Približne 20 minút autom od Beleku je čarovné historické mestečko Aspendos , ktoré pochádza z rímskeho obdobia. Okrem akvaduktu tu nájdete prekvapivo zachovaný a ešte prekvapivejšie väčší amfiteáter, kde sa zmestí približne 10-tisíc ľudí. V tomto zaujímavom priestore sa každoročne koná Medzinárodný festival opery a baletu. Miestni však hovoria, že väčšina turistov tu chodí iba za amfiteátrom a pritom zabúda na zaujímavé rímske ruiny na kopci. Tak vy tú chybu neurobte a pozrite sa aj tam. Ďalším miestom, kde sa budú rozplývať všetci milovníci histórie a architektúry, je Perga. Necelých 30 kilometrov vzdialené staroveké mesto v grécko-rímskom štýle. Teda tie ruiny, ktoré tu z neho ostali sú v tomto štýle. Nechýba agora - kultúrne centrum, štadión, stĺpy, kúpele či divadlo.

AKO ĎALEKO SÚ NAJZNÁMEJŠIE MIESTA

Bola by škoda, keď ste už v Turecku, aby ste sa nepozreli aspoň na jedno z najznámejších miest, ktoré tu môžete navštíviť. Sú nimi svetoznáme Pamukkale a rozprávková krajina Kapadócia. Cestovné kancelárie v Beleku organizujú výlety do oboch týchto miest, no ak sa rozhodnete pre ktorékoľvek z nich, mali by ste vedieť, že v autobuse strávite viac ako 4 hodiny len cestou tam. Takže je lepšie urobiť si z toho aspoň dvojdňový výlet a nájsť si nejaký penzión, v ktorom objavíte svoj dočasný domov. A čo ponúkajú tieto miesta? Pamukkale sú vaničky z bieleho travertínu. Keby boli zelené, poviete: „Aha, ryžové polia.“ V týchto vaničkách však nerastie ryža, ale je v nich minerálny prameň, v ktorom sa môžete aj okúpať. A keď to urobíte, poviete si, že tých 300 km za to rozhodne stálo. Belek je od Kapadócie vzdialený viac ako 500 km a ak váhate, či sem ísť, neváhajte a choďte. Komíny vytvorené vďaka sopečnej činnosti, erózii a vetru vyzerajú naozaj rozprávkovo. Ľudia si v nich vybudovali akési mestečká, keď uvidíte toto naživo, budete mať pocit, že ste na inej planéte.

Ak o Beleku poviete, že je to len ďalší turecký rezort, tak na jednej strane mu dáte veľký kompliment, ale na strane druhej mu trošku krivdíte. Jasné, ani tu nechýbajú luxusné 5-hviezdičkové hotely, starostlivosť o turistov, ako keby boli brunejský sultán a vybavenie hotelov také, že aj keby ste z nich 7 dní nevystrčili päty, nenudili ste sa. Ale to by bola neuveriteľná škoda, pretože Belek a hlavne jeho okolie ponúka mnoho miest, krás a zaujímavých možností, ako si vychutnať svoju dovolenku. Takže ak nabudúce budete rozmýšľať, ktorý last minute do Turecka si vybrať, spomeňte si na toto letovisko. Ak máte ementálovú pamäť, urobte si uzlík na vreckovke, oplatí sa to.

Top destinations