Hotely, Side (Antalya, Turecko)

 1. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 2. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 3. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 4. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 5. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 6. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 7. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Side

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Side, Turecko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Side - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Side ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Side

  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  698 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Side: Navštívte dovolenkový rezort okorenený históriou

Ak Turecko patrí v niečom k absolútnej svetovej špičke, je to budovanie špičkových dovolenkových rezortov, kde každý jeden hotel či penzión, služby a pláže sú na najvyššej úrovni. V roku 2014 ho navštívilo takmer 40 miliónov zahraničných turistov a to mu zabezpečilo viac ako solídne 6. miesto najnavštevovanejšej krajiny na svete. Síce žiadnu medailu nedostalo, no Turci si mohli zatancovať na oslavu šabľový tanec. Sú tu však dva druhy rezortov – jeden typ je vybudovaný na zelenej pláži a druhý je vybudovaný v meste s dlhou históriou. Takže okrem plážomilcov je to veľkým lákadlom aj pre milovníkov histórie. A presne do tejto druhej kategórie patrí Side. Mesto, ktoré započalo svoju históriu už v 7. storočí pred Kristom, si prešlo rôznymi obdobiami – bolo založené Grékmi, bolo pod nadvládou Alexandra Veľkého, ale aj Rimanov – práve z tohto obdobia pochádza najviac pamiatok, ale dokonca bolo aj opustené. Nachádza sa približne 70 km od mesta Antalya, do ktorého regiónu aj patrí a okrem pláží a histórie tu nájdete aj čarovné bazáry. Ktoré pamiatky by ste mali vidieť, ako sa môžete zabaviť, ale aj kde nájdete lacné ubytovanie, to vám prezradia tieto riadky.

POZOSTATKY DÁVNYCH ČIAS ŽIARIA AJ DNES

Side bolo v minulosti veľmi dôležitým prístavom a obchodným mestom. Známe bolo hlavne vďaka svojmu trhu s otrokmi. Takže mesto netrápil nedostatok peňazí a to vidieť aj na jeho architektúre. Dominantou starej antickej štvrte je divadlo. Mix grécko-rímskej architektúry pojal okolo 15-tisíc divákov. Najprv slúžilo na divadelné predstavenie, postupom času sa v ňom odohrávali aj gladiátorské zápasy. Pred týmto amfiteátrom nájdete aj mnoho ruín, ktoré samotnému miestu dodávajú neodolateľnú atmosféru. Ak si odmyslíte moderné domy v pozadí, máte pocit, že ste sa vrátili späť v čase. Ďalšou starovekou pamiatkou je Apolónov chrám na pobreží. Mohutné biele stĺpy, Stredozemné more a svieži vietor sa postarajú o to, aby ste sa na tomto mieste cítili naozaj dobre. Určite nevynechajte ani agoru v centre starovekého kultúrneho života nájdete veľa charizmy – vysoká zelená tráva, bielošedé zrúcaniny a duch času, to všetko vás dostane. Ak sa chcete o histórii dozvedieť viac, navštívte miestne múzeum, ktoré sídli v budove starých kúpeľov. Nájdete tu sochy, busty či časti chrámov z gréckeho, byzantského aj rímskeho obdobia. Hľadáte lacné ubytovanie v tejto časti mesta? Skúste plážový hotel Kleopatra alebo penzión Evin.

PONORTE SA DO ATMOSFÉRY TURECKA

Turecko je známe svojimi trhmi a bazármi a v Side to nie je iné. Aj tu ich nájdete. Drobné upozornenie na začiatok – nakupovanie na týchto trhoch nie je pre každého. Ak nemáte chuť zjednávať a máte radi pevne stanovené ceny, radšej si iba vychutnávajte pohľad a vôňu všetkých tých farebných gobelínov, korenia, tabaku, vodných fajok či lacného oblečenia a šperkov. Takéto obchodíky či stánky nájdete takmer v centre v bočných uličkách. Ak ste však aspoň raz rokovali s vašou bankou, aby ste získali lepšiu cenu za vedenie účtu, vyjednať cenu s tureckými predavačmi bude pre vás hračka. A ešte jedna rada na záver – kúpe šperkov sa na trhu radšej vyhnite. Nemali by ste vynechať ani turecké kúpele , ak si prenajímate apartmán v luxusnejšom hoteli, máte veľkú pravdepodobnosť, že sú jeho súčasťou. Takýmito miestami sú napríklad hotel Barut Hemera alebo Sentido Perissia s piatimi hviezdičkami. Ak je vaším dočasným domovom hostel či penzión, budete musieť kúpele riešiť externe. Obľúbenými wellness centrami sú Keyf a Demirhan.

NAJKRAJŠIE PLÁŽE A AKTIVITY

Stredozemné more, z ktorého budú mať radosť plavci aj milovníci vodných športov, je doplnené pieskovými plážami s jemnými kamienkami. Veľkou výhodou tohto miesta je, že sa tu môžete vykúpať už aj v apríli bez toho, aby ste mali pocit, že ste ľadový medveď. V Side sú tri pláže, o ktorých by ste mali vedieť. Dve sú hlavné, dlhé, čisté, plné slnečníkov a ležadiel a jedna je menej nápadná, menšia ľudia o nej veľmi nevedia. Ak chcete navštevovať pláž na západe, ubytovanie blízko pláže nie je problém zohnať, pretože práve tu je najväčšia koncentrácia hotelov. Je čistá a udržiavaná, býva tu však veľa ľudí. Menšiu hlavnú pláž nájdete na východe blízko starého mesta. Aj tu býva dosť dovolenkárov. Tretiu menej známu pláž nájdete ťahať sa od starého mesta ďalej na východ. Služby a starostlivosť o ňu nie sú na takej úrovni, no ak máte radšej menej ľudí, je pre vás ako stvorená. A aké aktivity môžete na hlavných plážach robiť? Skoro všetko – od šnorchlovania cez vodné lyžovanie až po parasailing. Takže ak dávate namiesto pomalého plávania prednosť rýchlosti, prídete si na svoje.

CHOĎTE NA VÝLET

Ak si chcete oddýchnuť od rovinatých pláží, to najlepšie, čo môžete urobiť, je nechať sa povoziť v džípe a ísť spoznať okolité pohorie Taurus. Nejde o nič extrémne, takže výlet je vhodný aj pre deti, no pripravte sa, že na niektorých úsekoch to bude hopsať. Ak sa vám nechce cestovať ďaleko, no chcete si urobiť príjemný výlet, skúste to v 7 kilometrov vzdialenom meste Manavgat. Je známe hlavne svojou príjemnou atmosférou a vodopádmi. Práve na tejto rieke, ale bez toho, aby ste padali dole vodopádom, si môžete vychutnať plavbu na lodi. Okrem toho sa tu dvakrát do týždňa konajú veľké trhy, o dosť väčšie ako tie v Side. Ak máte chuť na niečo ešte väčšie, urobte si denný výlet do 70 kilometrov vzdialenej Antalye , do srdca celého regiónu. Historické mesto s pekným prístavom, bulvárom s palmami, hradom a mnohými historickými pamiatkami ako divadlo či štvrť Kaleici budú príjemným spestrením vašej dovolenky v Turecku.

Hotelové rezorty v Turecku majú väčšinou jednu nevýhodu – hoci každý hotel, penzión, ale aj ubytovňa poskytuje služby na najvyššej úrovni za príjemné ceny, zabavíte sa tu, nájdete dobré reštaurácie, tak okrem pláží tu veľa krásy nenájdete. A práve Side sa rozhodlo urobiť program pre plážomilcov, ktorí by radi poobede spoznávali pamiatky starých čias. Takže ak máte radi turecké rezorty, no vždy vám tam chýbala tá troška korenia, ktorá by z toho urobila nezabudnuteľný zážitok, práve ste ju našli.

Our top-rated cheap hotels in Side

  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 829 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  785 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  87 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024