Nájdené pobyty: 0
Prehľadané rezervačné stránky: 0
Porovnávajú sa ceny za noc z viacerých stránok...
Nájdené pobyty: 0
Prehľadané rezervačné stránky: 0

Hotely, Kaprun (Salzburg, Rakúsko)

Načítava sa

Hotely, Kaprun

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Kaprun, Rakúsko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

  • Kaprun - hotely vždy za najlepšiu cenu
  • Kaprun ponúka tiež lacné penzióny a hostely
  • Rezervujte za skvelú cenu!

Univerzálny Kaprun: Pre rodiny aj milovníkov adrenalínu, v lete aj v zime

Rakúšania sa naučili vyťažiť zo svojich lyžiarskych stredísk maximum a nielen v zime. Hoci sa nedá povedať, že by tu aj v lete bolo turistov toľko ako mravcov pri roztopenej zmrzline na chodníku, určite z toho však nemáte pocit, že tu apartmány zívajú prázdnou a vy ste v meste duchov. A okrem toho to robia tak, že pri podnikaní myslia aj na viac ako grafy, zisky a čísla. Dokonalú ukážku toho nájdete v Kaprune. Malé trojtisícové rakúske mestečko má pre vás pripravené nekonečné udržiavané zjazdovky a keďže väčšina z nich je na ľadovci, môžete tu lyžovať zatiaľ, čo turisti dole môžu zbierať kvety na lúke a na ich lupeňoch si vypočítavať, či Kaprun navštívia aj na budúci rok, alebo spoznávať centrum v tričkách s krátkym rukávom. Chcete vedieť, na ktoré svahy sa vám oplatí nabrúsiť hrany na lyžiach či snowboarde, kde sa zabavia vaše deti alebo kde nájdete lacné ubytovanie? Čítajte ďalej.

CELOROČNÁ LYŽOVAČKA

Kaprun je obklopený Alpami a jeden ľadovec má pre neho veľký význam. Kitzsteinhorn je vysoký 3203 m.n.m. a sneh sa na ňom udrží po celý rok. Nabrúste si hrany, nasadnite na modernú lanovku Gletscherjet 1 a skúste kvalitu rakúskych zjazdoviek. Lanovka nejde na úplný vrchol. Jej konečná stanica je na Gipfelstation vo výške 3029 metrov, takže ste len tesne po vrcholom. Ak sa práve slnko nezašíva za oblakmi, uvidíte skutočne fantastickú alpskú panorámu a neskryje sa pred vaším orlím pohľadom ani rakúsky najvyšší vrch Grossglockner vysoký 3798 m.n.m. Svahov na Kitzsteinhorn sa nemusíte obávať ani vtedy, keď nie ste hviezdou zjazdovky ako Alberto Tomba. Nájdete tu náročnejšie, ale aj veľmi príjemné trate vhodné pre menej pokročilých. Samozrejmosťou sú aj trasy pre freeriderov, tri snowparky s rampami, skokmi a tyčkami. Pre rodiny je ako stvorená Ice Arena, kde je vytvorená akási snežná pláž s lehátkami. Môžete si požičať snežnú „trojlyžku“ a užívať si dychberúcu okolitú prírodu. Zaujímavý je aj Ice Camp - tri veľké iglu vytvorené z ľadových kociek, kde si môžete dať drink, zjesť niečo malé a oddýchnuť si. A kde nájdete dobré ubytovanie? Centrum mesta je na to ideálne. Tým, ktorí sa nechajú radi hýčkať, bude vyhovovať wellness hotel Das Alpenhaus - po lyžovačke si zohrejete skrehnuté prsty v saune alebo vo vírivke a hneď sa vám bude lepšie zaspávať. Hľadáte typický rakúsky penzión s nezameniteľnou atmosférou? V penzióne Lachmayr to všetko dostanete.

Neďaleko od Kaprunu je ďalšie mestečko podobné rázu – Zell am See. Autom sa sem dostanete o 10 minút a podmienky na lyžovanie sú tu tiež super. Vychytené je hlavne stredisko Schmittenhöhe. Čaká tu na vás 77 kilometrov zjazdoviek pripravených s typickou rakúskou precíznosťou a opäť si tu na svoje prídu začiatočníci, skúsení lyžiari, ale aj deti, pre ktoré tu je špeciálna detská zjazdovka, kde sa učia jazdiť hravou formou – miesto tradičných lyžiarskych bránok sú tu zvieracie bránky a rôzne tunely, ktorými musia na lyžiach prejsť. Milovníkov zábavy na lyžiach poteší Funslope XXL , ktorý vo svojom mene má „XXL“ naozaj zaslúžene, pretože je najdlhší svojho druhu na svete. Rôzne skoky, tunely či rúry na slajdovanie zabavia aj tých náročnejších. Nechýba ani možnosť nočného lyžovania a udržiavané trasy pre bežkárov. Podmienky sú priaznivé aj pre horskú turistiku a v dobrých topánkach môžete zdolať takmer 2000 metrový vrchol hory Schmittenhöhe. Kaprun a okolie ponúka skvelé miesta pre milovníkov zimných športov a je jedno, na akom „dopravnom prostriedku“ sa spúšťate dole a aký ste v tom zdatný, zabavíte sa.

ZÁBAVA PRE RODINY AJ ADRENALÍNOVÝCH NADŠENCOV

Alpské priehrady sú kontrastom dvoch síl – tej ľudskej a prírodnej. Obrovské betónové hrádze uprostred ešte väčších alpských štítov vyzerajú magicky. Jednu z najznámejších priehrad Mooserboden nájdete iba 20 minút jazdy autom od Kaprunu. K priehrade chodia aj pravidelné autobusové zájazdy a toto veľkolepé divadlo vo výške približne 2000 metrov rozhodne stojí za návštevu. Ak by ste radšej chceli vidieť, ako sa voda premieňa na relax a nie na elektrinu, vychyteným miestom je hotel Tauern Spa. Jeho súčasťou sú vonkajšie aj vnútorné bazény, wellness centrum a môžete si tu vychutnať kúpanie s výhľadom na alpské štíty. V lete sa môžete schladiť a v zime naopak zohriať. Ubytovanie tu nie je úplne lacné, no ak sa chcete cítiť ako gróf či grófka, ste tu na správnom mieste. Úzko späté s vodou, a to doslova, je aj ďalšie miesto. Navštívte neďaleký Sigmund-Thun-Klamm a vychutnajte si prechádzku medzi viac ako 30 metrov hlbokým žľabom , ktorý vyhĺbila voda. Dostanete sa sem za polhodinku po svojich alebo za 5 minút autom. Po tomto kaňone sa prejdete po drevených lávkach a na jeho konci uvidíte mliečno zelené jazero Klammsee. Prechádzka nie je nijako obzvlášť náročná, takže pokojne môžete so sebou zobrať aj vaše ratolesti. Kaprun a okolie ponúka však aj niečo pre milovníkov adrenalínu. Čo to je?

Áno, nájdete tu aj príjemné asfaltky, na ktorých si môžete oddýchnuť na bicykli či korčuliach, ktoré sú skvelo značené, nevedú pri hlavných ťahoch a s cestou pre autá sa križujú naozaj iba výnimočné. Keď však chcete vpumpovať do tela adrenalín, Kaprun a okolie má pre vás pripravené aj cesty pre milovníkov horskej cyklistiky. Napríklad prevýšenie viac ako 1400 metrov vás čaká, keď sa rozhodnete vyšliapať na vrch hory Hundstein. Hore to ide pomaly a ťažko, no zjazd dole je skutočne iba pre skúsenejších. Táto hora je pri Zell am See, kde je aj známe jazero Zeller. V lete si tu môžu tí otužilejší aj zaplávať, ale ak vám ľadová voda nie je najmilšia, môžete si požičať kajak a plaviť sa po pekne sfarbenej hladine vysokohorského jazera a rodiny s deťmi môžu kŕmiť miestne labute, ale aj to niekedy môže byť adrenalínový zážitok. Hlavne, keď sa nebude pozdávať niečo samcovi, ktorý dohliada na svoje malé labutiatka. Takže keď začne sipieť, je čas dať sa na taktický ústup.

ČO EŠTE MÔŽETE V KAPRUNE ROBIŤ

Absolvovali ste už všetko a neviete kam z konopí? Aj keď to je málo pravdepodobné, zabaviť sa vám pomôžu tieto ďalšie miesta. Jedným z nich je Hrad Kaprun. Zachovaný hrad vám dokorán otvorí okno do minulosti a vy môžete využiť tento veľký malý časostroj, aby ste si vychutnali rakúsky stredovek. Kúsok histórie nájdete aj v obľúbenom Vötter’s Oldtimer-Museum, ktoré je zamerané hlavne na roztomilé staré autá – Volkswagen Chrobák, vozidlá, ktoré skôr pripomínajú žabu na štyroch kolesách ako auto, pastelové skútre či modely BMW áut, o ktorých by ste v živote nepovedali, že mohla vyrobiť táto prestížna nemecká značka. Univerzálnym miestom pre všetkých je Maiskogel. A keď sa povie univerzálnym, tak skutočne to tak je – pre deti, pre mladých aj pre seniorov. Čakajú tu na vás zjazdovky, snežné parky, šmykľavky, hojdačky, ale aj bobová drahá. Taká na koľajniciach. Je na vás, čo si vyberiete.

Lyžiari, bežkári, snoubordisti a aj deti s bobami si Kaprun zamilujú nielen počas zimy. Paradoxom je, že toto rakúske mestečko ponúka viac krásy a pokoja práve mimo zimnej sezóny. Jazerá, alpské priehrady, prechádzky po kaňone či vonkajšie bazény vo wellness centre, ktoré má hotel Tauern spa sú obrovským lákadlom. Ak máte radšej pokojnú atmosféru a teplejšie počasie, navštívte Kaprun v lete. A keď vám neprekážajú plnšie no stále udržiavané zjazdovky na ľadovci, navštívte toto rakúske mestečko v zime. A keď máte radi z každého trochu, zalyžujete si tu aj počas leta. Takže naozaj neexistuje nikto, kto by odtiaľto odchádzal nespokojný. A je jedno, v ktorom ročnom období tu prídete.

Hotely Kaprun

Zaujímať by vás mohli aj nasledujúce hotely...

Zaujímavé miesta - Kaprun

Najobľúbenejšie destinácie

Ďalšie často vyhľadávané destinácie