Hotely, Salzburg (Salzburg, Rakúsko)

 1. 95 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  109 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  136 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 2. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 3. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 4. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 5. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 6. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 7. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Salzburg

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Salzburg, Rakúsko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Salzburg - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Salzburg ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Salzburg

  174 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 119 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024

Salzburg: Aké to je, keď vek na kráse neuberá

Aké miesto si predstavíte, keď poviete „Soľnohrad“? Rozprávkové, lebo soľ je nad zlato? Romantické, lebo mestá, ktoré stráži hrad, sú okúzľujúce? To všetko tu dostanete. A okrem toho sa soľ zmení na korenie. Ako to je možné? Pretože Salzburg je korením Rakúska. Sladkým korením. Všade tu narazíte na čokoládovo-marcipánové Mozartove gule. Tak už to býva, keď sa rozhodnete navštíviť rodisko tohto geniálneho skladateľa. V Salzburgu žije približne 150-tisíc obyvateľov, takže na slovenské pomery to mestečko nie je, no svojou rozprávkou atmosférou tak pôsobí. Chcete sa dozvedieť, čo musíte navštíviť, kde nájdete lacné ubytovanie, aké krásy ponúka okolie a aj všetky dôvody, prečo sa vám oplatí sem zavítať? Tak čítajte.

RÁČTE OCHUTNAŤ NEMECKO-TALIANSKY KOKTAIL

Barokový štýl vás bude sprevádzať na každom kroku, ako sprevádzala sila Luka Skywalkera v Star Wars. Mix talianskeho a nemeckého štýlu tu vidíte na každom kroku. Je to preto, lebo v Salzburgu sa tieto kultúry prelínali po dlhé roky. Salzburg stráži dominantná pevnosť Hohensalzburg. Keď sa povie dominantná, väčšinou sa myslí, že ju vidieť aj z diaľky. Platí to aj teraz a bodaj by nie, keď sa pozeráte na najväčší zachovaný hrad v Európe. Areál hradu je skutočne veľký. Nájdete tu množstvo múzeí – Bábkové múzeum, Rainerovo múzeum pluku či Múzeum opevnenia. Výhľad na mesto a okolie stojí skutočne za to. Môžete sa sem dostať pešo, no pre tých pohodlnejších tu chodí aj lanovka. Okrem múzeí tu natrafíte aj na kultúrne podujatia a počas zimných mesiacov aj na vianočné trhy. Tak prečo tu nestráviť pekné doobedie? A kde hľadať ubytovanie? Najlepšie urobíte, keď sa poobzeráte v širšom centre. Obľúbený je Altstadt Hotel Hofwirt, ale aj čarovný penzión Priesterseminar Gästehaus.

Centrum mesta ste z hradu najprv dôkladne preskúmali a teraz sa tam môžete vydať na potulky. Keďže ste v Mozartovom meste, patrilo by sa navštíviť niečo s ním spojené. Máte na výber – jeho rodný dom s múzeom a obchodom s Mozartovými guľami alebo Katedrálu sv. Ruperta a Virgila , najväčšia sakrálna stavba, ktorú Salzburg má. A práve vo vnútri tejto sakrálnej stavby požehnala svätená voda Mozartovmu géniovi – pokrstili ho tu. Baroková stavba, kde cítite taliansky vplyv a jej majestátnosť. Bodaj by nie, keď sa sem zmestí približne 10-tisíc ľudí. Od Mozartovho domu nečakajte veľké zázraky. Je to obyčajný dom. Pekný ako väčšina domov v Salzburgu, ale obyčajný. Teda výzorom, no vo vnútri nájdete zaujímavú expozíciu. Žiaľ, pôvodné vybavenie domu sa nezachovalo. Zaujíma vás, ako vyzerá cintorín, ktorý nie je ponurý? Cintorín, kde je viac zelene ako kameňa? Navštívte Cintorín sv. Petra, panuje tu príjemná atmosféra. Dokonca sa nemusíte báť ani žiadnych duchov. Pamiatkou, ktorá tentokrát nestojí za videnie, ale hlavne za vypočutie, je Nová rezidencia. 35 zvončekov vám zahrá melódiu, Mozart to síce nie je, ale počúvať sa to dá. Hľadáte lacné ubytovanie? Na hostel sa tu spoľahnúť veľmi nemôžete, pretože je drahší ako niektoré hotely. No pomerne blízko centra a za príjemnú cenu nájdete hotel Drei Kreuz.

Z HRADU DO ZÁMKU, ZO ZÁMKU DO ZOO

Očaril vás výhľad z hradu, no chceli by ste si podobný, ba možno lepší pohľad vychutnať aj s výhľadom na samotnú pevnosť? Prekľučkujte sa cez úzke uličky ku Getreidegasse, uličku s Mozartovým domom, a nechajte sa vyviezť výťahom do budovy moderného umenia. Nájdete tu aj reštauráciu M 32, ktorá je vaším cieľom. Práve z nej si môžete vychutnať výhľad na Salzburg. Po peknom výhľade a dobrom jedle sa môžete vydať na nákupy. Práve Getreidegasse je známa množstvom zaujímavých obchodov. Londýnska Oxford Street to úplne tak nie je, aby ste však odišli s prázdnymi rukami, to je malá šanca. Výlet v Salzburgu by nebol úplný, keby ste nenavštívili zámok Mirabelle. Znie vám to meno taliansky? Ono aj talianske je a znamená „nádherný“. A toto je presne ten z mála prípadov, keď meno nie je nič dlžné svojmu vlastníkovi. Krásny barokový zámok a súmerné záhrady s úhľadnými partermi. Aj kvôli nim sa oplatí prísť radšej v lete ako v zime. Zelená im pristane predsa len viac ako biela. Dominantou záhrady je fontána Pegas. Keby vo vás voda vo fontáne vyvolávala neodolateľnú chuť na wellness a poriadny relax po nachodených kilometroch, navštívte hotel Castellani.

Ďalším pekným miestom je aj zámok Hellbrunn. Meno trošku zavádza. Nemusíte sa obávať toho, že by tento zámok mal niečo spoločné s peklom. Práve naopak, namiesto plameňov tu nájdete zaujímavé Vodné hry. Aj vďaka nim bol v minulosti centrom zábavy, hudby a spoločenských udalostí. A čo sú to tie Vodné hry? Desiatky drevených postáv, zvierat či iných figúrok sa hýbu vďaka pohonu vody a robia pre vás divadelnú šou. Dokonca si nepotrpia ani na potlesk. Toto miesto sa bude určite páčiť aj deťom. Aquapark to síce nie je, no zábavu si tu užijú podobnú. A keď ich prestane baviť voda, môžete ich zobrať do neďalekej ZOO. Zoologická záhrada v Salzburgu je v príjemnom prostredí, veľa zelene, 1 200 zvierat , ktoré tu našli svoj druhý domov – nosorožce, levy, medvede či opice. Príjemné mesto na výlet. Po takomto výlete ste určite vyhladli. Kde sa o vás postarajú najlepšie? Stávkou na istotu je S’Kloane Brauhaus. Nájdete tu super jedlo a na rakúske pomery pomerne lacné, príjemnú atmosféru a aj vlastné pivo. Jedinou nevýhodou tejto reštaurácie je, že po večeri sa vám nebude chcieť ani pohnúť a ubytovanie tu nenájdete. Ďalším miestom, ktorým vás Salzburg určite poteší a hlavne zasýti, je Johanneskeller. Typické rakúske jedlá, typická rakúska atmosféra a opäť netypické rakúske ceny.

KAM NA VÝLET A KAM ZA KULTÚROU

Tipnite si, koľko kultúrnych podujatí ročne Salzburg usporiada. Teda nie iba samotné mesto, ale aj ľudia, reštaurácie, kluby, bary. Toto číslo sa pohybuje okolo 4 000. Takže či prídete v lete, či zime, určite si môžete vybrať z nejakej tej kultúry. A aké akcie sú najlepšie? Koncom januára sa v Salzburgu koná Mozartov týždeň. Hudobný festival, kde vaše uši dostanú dávku prevažne Mozartových skladieb. Široko-ďaleko známym a ešte ďalej obľúbeným podujatím je Salzburský festival. Obrovské podujatie, ktoré si zakladá na kvalitnej vážnej hudbe, špičkovej organizácii a svojej tradícii , pretože sa koná už od roku 1920. Hotely sú plnšie ako inokedy, aj preto si dohodnite ubytovanie vopred. Podujatiami, ktoré sa oplatí navštíviť, sú aj džezové dni či vianočné trhy s tradičným punčom a klobásami. A čo vám ponúka salzburské okolie? Za hodinku vlakom sa dostanete k veľmi peknému jazeru – Wolfgangsee. V zime sa môžete korčuľovať a v lete si prenajať loďku. Skvelý relax.

Salzburg má jednu veľkú výhodu – nie je to sezónne mesto. Nech prídete v akomkoľvek ročnom období, vždy tu máte čo robiť. Je to aj vďaka bohatému kultúrnemu programu, ktorý láka miestnych, Rakúšanov a aj turistov. Romantická atmosféra, rozprávkové miesta, menej turistov ako vo Viedni, príjemné ceny za ubytovanie a jedlo, zoologická záhrada. Existuje snáď väčšie lákadlo? Pamätáte si na scénu z filmu Tři veteráni, kde Zdeněk Svěrák povedal pamätnú vetu: „Jó, Salcburk, Salcburk. Tam jsem taky nebyl.“ Neskončite ako on, bola by to veľká škoda. Ešte väčšia ako princeznin nos, ktorý sa až z Čiech doplazil do Soľnohradu.

Our top-rated cheap hotels in Salzburg

  202 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  125 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 163 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024

Často kladené otázky o destinácii Salzburg