Hotely, Viedeň (Viedeň, Rakúsko)

 1. 54 € za noc
  Očakávaná cena za:4/2024
  58 € za noc
  Očakávaná cena za:4/2024
 2. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 3. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 4. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 5. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 6. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 7. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Viedeň

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Viedeň, Rakúsko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Viedeň - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Viedeň ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Viedeň

 • 205 € za noc
  Očakávaná cena za:4/2024
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Viedeň: Nechajte sa uniesť architektúrou v rytme valčíku

Miesto, ktoré inšpirovalo hudobných géniov ako Mozart, Beethoven, Haydn či Schubert, si prezývku „mesto valčíkov“ zaslúži. Viedeň, hlavné mesto Rakúska, ktoré si tyká s Bratislavou. Lebo susedky, ktoré bývajú cez plot, to tak zvyknú robiť. Patrí sa to a na staré škriepky sa zabúda. Keď architekt sveta chodil po Európe a sypal z vreca skvostné historické budovy, vo Viedni sa mu podarilo vysypať viac, ako chcel. Až o toľko viac, že keby ste boli žiarlivý, mohli by ste závidieť, prečo to nevysypal 60 km východnejšie, v tom našom hlavnom meste. Ale načo žiarliť, keď sem môžete zájsť? Čítajte ďalej a zistite, kde nájdete čarovné pamiatky, zábavu, lacné ubytovanie a poriadne jedlo.

VIEDEŇ A PAMIATKY? IDEÁLNE MANŽELSTVO

Ak by ste mali viedenské historické centrum opísať jedným slovom, obmedzíte sa len na tri písmená: „Wau!“ A čo všetko vyvolá tieto tri magické písmená? V prvom rade je to atmosféra, ktorá sa nesie ulicami a aj úzkymi uličkami ako vznešená dáma. Chcete konkrétne mená, ktoré to majú na svedomí? V prvom rade to je Dóm sv. Štefana. Najväčšia katedrála vo Viedni je mutant. Mieša sa v nej románsky, gotický, renesančný a barokový sloh. Práve to ju robí výnimočným. A okrem toho pohľad zo 136-metrovej veže na Viedeň je tiež tak trochu dosť „wau“. Kúsok od Stephansdomu nájdete aj čarovný zámok Hofburg. Disneyho Neuschwanstein to nie je, čo je len a len dobré. Bývalá rezidencia rodiny Habsburgovcov v sebe skrýva dve zaujímavé múzeá. Ukrýva ich však tak, že sa o ne s vami rada podelí. Prvým je múzeum Kunsthistorisches, ktoré patrí aj vďaka Caravaggiovým, Rubensovým či Dürerovým maľbám k najvýznamnejším v Európe. A to druhé? To je múzeum Naturhistorisches, kde nájdete všetko od praľudí, dinosaurov až po dnešné zvieratá.

Nie je vojak ako vojak a nie je galéria ako galéria. Nemusíte byť milovníkom umenia, vlastne ho nemusíte mať vôbec radi, ale galéria Albertina je niečo výnimočné. Obrovská galéria, kde nájdete 50-tisíc kresieb a viac ako 900-tisíc grafík. Čakajú tu na vás diela od da Vinciho, Rembrandta, Hieronyma Boscha alebo Michelangela Buonarrotiho. Miesto, ktoré robí Viedeň ešte výnimočnejšou - Viedenská štátna opera stojí za pohľad aj zvonku, aj zvnútra. Teda zvnútra stojí hlavne za vypočutie, ale lístky na predstavenie nezoženiete jednoducho a už vôbec nie lacno. Prechádzka po Ringstrasse je zadarmo a okrem budovy rakúskeho parlamentu tu nájdete aj veľký, príjemný a hlavne zelený Stadtpark. A kde vo Viedni nájdete lacné ubytovanie? V historickom centre to je náročnejšie, no hotel Kaerntnerhof vám ponúkne príjemné ubytovanie s férovým pomerom cena vs. výkon. Kúsok od centra je penzión Kibi Rooms, kde na vás čakajú pekne zariadené izby a taktiež príjemné ceny.

NASAJTE PRAVÚ VIEDENSKÚ ATMOSFÉRU

Trh v každom meste má svoju charakteristickú vôňu. Vždy tam nájdete niečo jedinečné. Naschmarkt vo Viedni nie je výnimkou. Miešajú sa tu vône čerstvý rýb a starých kníh, voňavého ovocia a prachom zapadnutých starožitností. Aj preto je jeho vôňa výnimočná a typicky viedenská. Stubenviertel je viedenskou štvrťou v blízkosti Dómu sv. Štefana. Typická svojimi jedinečnými úzkymi uličkami, kde aj hotely, krčmičky či kaviarne sú v typických meštianskych domoch. Okrem toho tu nájdete aj Mozarthaus, múzeum tohto veľkého génia. Viete o tom, že Viedeň je najväčším hlavným mestom pestujúcim vinič? Hoci menej známa tvár, no určite výrazná a skutočná. Navštívte vinársku štvrť na brehu Dunaja a vychutnajte si chutné a prekvapivo lacné víno v typických tavernách. Okrem vína k Viedni nepochybne patrí aj poriadny rezeň a Sacherova torta. Kde nájdete tieto tradičné pochúťky? Skvelý Wiener Schnitzel vám urobia v reštaurácii Figlmüller alebo Gasthaus Pöschl. Pripravte sa na riadnu bombu, na ktorú ani tanier nebude stačiť. A Sacherova torta? Kde inde, ako v Sacher Café, nad ktorým je 5-hviezdičkový Hotel Sacher, v ktorom je ubytovanie jedno z najdrahších v meste, takže keď máte limitovný rozpočet, stavte sa iba na tortu.

Veľkou parádou je aj palác Belvéder, ktorý sa delí na horný a dolný. Je to palácový komplex, ktorého súčasťou sú aj krásne záhrady. Hoci má Viedeň jedinečnú architektúru, človeku sa niekedy zacnie po zeleni a božskom pokoji. Tento pokoj má na svedomí Eugen Savojský, ktorý si kvôli tomuto zámku dal doviesť sochára až z Benátok. Vtedajší daňoví poplatníci z toho asi nemali radosť, no váš toto miesto poteší. Podobným miestom je aj zámok Schönbrunn, z ktorého si Habsburgovci urobili svoj letný penzión. Kultúrna pamiatka, ktorá sa nenechala zahanbiť Savojského palácom a tiež má svoj park. V ňom nájdete magickú Neptúnovú fontánu, bludisko, detské ihrisko či romantickú budovu Gloriette, v ktorej dnes sídli kaviareň.

ODDÝCHNITE SI A ZBAVTE SA RUCHU VEĽKOMESTA

Súčasťou Schönbrunnu je zoologická záhrada Tiergarten. Naozaj veľká, naozaj dobrá a naozaj stará. Najstaršiu ZOO v Európe postavili v roku 1752 a dnes je domovom tisícok zvierat. Obrovské pavilóny, terária, akvária či klietky sú postavené tak, aby sa tam cítili čo najlepšie. Opica z amazonského pralesa? Žiadny problém, lebo na niekoľkých hektároch tu je vybudovaný „skutočný“ dažďový prales. Ideálne miesto, kde stráviť pokojne aj celý deň so svojou ratolesťou. Prater je miesto, kde sa zabaví vaše dieťa a zároveň ktokoľvek, kto už vie, že skutočný život nie je ako ten v rozprávke. Čo to je? Zábavný park, kde nájdete slávne viedenské ruské koleso Riesenrad a okrem toho? Horské dráhy, kolotoče, planetárium, golfové ihriská a hlavne teda kopec zábavy a ešte väčší kopec ľudí. Ale to býva v každom zábavnom parku, pretože ľudia majú zábavu - čo? Radi a Viedeň ju miluje. Energiu môžete načerpať v kaviarňach, ktoré sú snom každého kaviarenského povaľača. Café Hawelka patrí medzi nefalšované skvosty. Vychutnať si kávu a koláč vo viac ako 80 ročnej kaviarni, to je veľký štýl. Menej známym, no rovnako čarovným miestom je aj kaviareň Beno. Keby ste mali chuť na zábavu, v ponuke nájdete okrem kávy a koláčov aj stolové hry.

Skvelým miestom na výlet je aj predmestie Viedne. Grinzing je vinárska dedinka a spoznáte to okamžite na prvý pohľad. Takmer každý domček vyrába svoje víno alebo aspoň nejaké predáva. Také moravské sklípky na viedenský spôsob. A chutia výborne. Pre všetkých, ktorí radi nakupujú, ponúka Viedeň pasáž Mariahilferstrasse. Miesto plné obchodov, butikov, klenotníctiev, parfumérií a prakticky čohokoľvek na ulici dlhej 4 kilometre. Niečo si tu určite nájdete a možno aj kúpite. A aké kultúrne udalosti vás čakajú vo Viedni? Veľkým lákadlom je júnový Danube Island Festival, ktorého sa zúčastnia milióny ľudí. A toto číslo je doslovné. Hotely bývajú plné, preto si zarezervujte ubytovanie vopred. Trojdňový festival plný známych hudobných mien, ktoré si môžete vychutnať zadarmo. Okrem toho v júni môžete pred viedenskou radnicou zažiť Music Film Festival na Rathausplatz. Už legendárnou udalosťou sú viedenské vianočné trhy. Okrem teplého šálu a kabátu sa však obrňte aj trpezlivosťou, pretože ľudí tu nájdete viac ako vianočných darčekov pod stromčekom v rodine milionára.

Nemusíte vedieť tancovať valčík, aby ste si po uliciach Viedne vykračovali tanečným krokom. Nie preto, že by všade hrala klasická hudba viedenských majstrov, ale kvôli jedinečnej atmosfére. Úzke uličky, štýlové kaviarne, vôňa trhu, stavby, ktoré by ste najradšej zmenšili na miniatúry a vystavili si ich v obývačke. A keď budete mať pokrk všetkej tej architektúry, môžete si oddýchnuť v záhradách či parkoch. A presne o tomto je Viedeň. Spoznávať, kochať sa a potom si vychutnávať život, ako to máme najradšej – ničnerobením a relaxom.

Our top-rated cheap hotels in Viedeň

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  106 € za noc
  Očakávaná cena za:4/2024
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť