Innsbruck hotely| Hľadajte a porovnávajte skvelé ponuky na trivagu

Hotely, Innsbruck (Tirolsko, Rakúsko)

Hotely, Innsbruck

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Innsbruck, Rakúsko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

  • Innsbruck - hotely vždy za najlepšiu cenu
  • Innsbruck ponúka tiež lacné penzióny a hostely
  • Rezervujte za skvelú cenu!

Innsbruck: Mesto piatich kruhov a peknej architektúry

Tirolsko, to je tá časť Rakúska, ktorá je známa vďaka jódlovaniu a tým tak trochu smiešnym krojom. Teda okrem iného, lebo ani také tirolské Alpy sa nedajú prehliadnuť. A kto tu tomu šéfuje? Metropolou celého Tirolska je Innsbruck. Mesto, ktoré nájdete v kotline obklopené Alpami. Nielen, že z centra mesta vidíte na hory, ale vy sa odtiaľ môžete dokonca za 20 minút odviezť lanovkou na nejakú alpskú „dvojtisícovku“. Aj to je dôvod prečo sa v Innsbrucku konali Zimné olympijské hry 1964. A aký je dôvod, že sa tam konali o dvanásť rokov znovu? Denver, kde mala byť Olympiáda, to finančne nezvládol a tri roky pred štartom sa vzdal. Innsbruck mal vtedy všetko – hotely, športoviská, infraštruktúru a aj skvelú povesť. Tak prečo nie? Okrem toho, že je to mesto športu, má aj zaujímavú architektúru a ľudia to tu zbožňujú. Čo by ste mali vidieť, aké miesta navštíviť a kde nájdete lacné ubytovanie?

VYDAJTE SA PO STOPÁCH HISTÓRIE

Innsbruck má dve dominanty – skokanský mostík Bergisel a dom Goldenes Dachl. Keď začnete v centre, skôr sa dostanete k známemu Goldenes Dachl, teda k domu so zlatou strechou. Tá zlatá strecha však nie je úplne hore na dome, ale na jeho priečelí, preto aj vidíte, že je naozaj zlatá. Respektíve iba pozlátená, lebo keby bolo viac ako 2600 škridiel naozaj zo zlata, stavba by sa poriadna predražila. Dostanete sa k nemu po Maria-Theresien Strasse, čo je hlavná ulica s desiatkami kaviarní, reštaurácií, meštianskych domov a jedným morovým stĺpom. A samozrejme tu nechýba ani skvelý výhľad na Alpy. Ďalším miestom, ktoré by ste nemali vynechať, je kostol Hofkirche. Na prvý pohľad ničím výnimočné miesto, no keď otvoríte jeho brány, pochopíte – 28 sôch slávnych osobností Rakúska v nadživotnej veľkosti stráži kostolnú sieň. A ako je na tom ubytovanie v centre Innsbrucku? V historickej budove nájdete obľúbený wellness hotel Schwarzer Adler, ktorý vás poteší nielen kvalitou, ale aj cenou. Chceli by ste skúsiť typický tirolský penzión? Na tie žiaľ v meste nenarazíte, ale čím bližšie k Alpám budete, tým viac takýchto penziónov uvidíte.

Ešte predtým, ako si vychutnáte výhľad na Innsbruck z hôr alebo z reštaurácie na skokanskom mostíku, sa môžete porozhliadnuť na okolité uličky z veže Stadtturm. Pripravte sa na 145 schodov a výhľad, ktorý by bol hodný aj 170 schodov. Takže ste vlastne ušetrili 25 krokov, ktoré môžete investovať pri ceste za ďalšou pamiatkou. Už viete kam pôjdete? Mohol by to byť kráľovský palác Hofburg, ktorý má na svedomí Mária Terézia. Tá má nemalú zásluhu na tom, že dnes vieme všetci písať a čítať a okrem toho aj na tom, ako to dnes v Innsbrucku vyzerá. Neďaleko tohto zámku s majestátnou sálou narazíte aj na Víťazný oblúk. Nie, nedostali ste sa tak rýchlo do Paríža, ale aj Innsbručania majú svoj vlastný Triumphpforte. Postavili ho pri príležitosti svadby arcivojvodu Leopolda. Ak by ste mali chuť na takú väčšiu prechádzku, približne 4 km z centra, zamierte na hrad Ambras. Nechce sa vám šliapať tak ďaleko? Pozrite sa do Múzea tirolského ľudového umenia a dozviete sa niečo viac o krojoch a jódlovaní.

OLYMPIÁDA A HORY

Hoci je to už viac ako 40 rokov, čo sa tu konala Olympiáda, ducha piatich kruhov tu stále cítite. Neklamným znakom je skokanský mostík Bergisel, ktorý je chôdzou iba 10 minút od centra. Aj toto bolo na Olympiáde v Innsbrucku výnimočné – mohli ste mať ubytovanie kúsok od miesta, kde sa odovzdávali medaily a to ste nemuseli ani pretekať. Ak ste niekedy pozerali skoky na lyžiach, videli ste, ako skokani letia ako keby nič a vám sa to zdalo jednoduché, musíte vidieť mostík naživo. Tí najlepší tu skáču viac ako 135 metrov, vy síce skákať nemusíte, ale ten výhľad, ktorý môžete mať z reštaurácie vo veži mostíka, vidieť musíte. Ďalšou povinnou jazdou je nasadnúť na lanovku, ktorá vás za približne 20 minút odvezie do lyžiarskeho strediska Nordkette. A ako je to tu s lyžovaním? Nemusíte sa báť. Aj keď prídete s naloženými lyžami v júni, bude tu sneh. Na ľadovci Hintertux sa lyžuje počas celého roka. To je tu krásne, hoci dole v meste chodia ľudia v šortkách, lebo veď Innsbruck je iba 40 km od Talianska. Na horách si môžete zalyžovať. A tu už konečne nájdete aj tradičný tirolský penzión, napríklad Chalet Inn.

Nemusíte mať deti, ale bola by škoda, ak by ste nenavštívili najvyššie položenú zoologickú záhradu v Európe. Alpská ZOOmá vo svojom areáli viac ako 2000 zvierat. Ide prevažne o tie druhy, ktoré sa v Alpách prirodzene vyskytujú – medvede, kamzíky či rôzne alpské vtáky. Ak sa vám zdá ZOO málo akčnou a deti nemáte, ako dobrý nápad bude znieť vyskúšať bobovú dráhu. Nie takú tú, kde si nasadnete do bobov a idete dole po koľajnici. Ale pravú nefalšovanú – nasadnete do bobov s čepeľami a s profesionálnymi jazdcami sa spustíte dole ľadovým toboganom. Ak ste vždy rozmýšľali, ako je možné, že boby nevyletia z ľadového koryta, teraz budete mať jedinečnú príležitosť to zistiť. Teda, ak vám nevyletí srdce z hrude skôr, ako na to prídete. Skvelý adrenalín. Ak by ste mali chuť na výlet, no do hôr sa vám nechce, zájdite do neďalekej dedinky Wattens. Tu sídli fabrika svetoznámych krištáľov Swarovski. Je tu pre vás pripravená skvelá atrakcia – Krištáľový svet – ktorá patrí medzi najnavštevovanejšie v celom Rakúsku.

KDE SA MÔŽETE DOBRE NAJESŤ

Výhodou tradičnej rakúskej kuchyne je, že sa na nič nehrá a nesnaží sa za každú cenu urobiť na vás dojem. Dojem na vás už urobili Alpy a teraz sa chcete hlavne dobre najesť a nie sa nechať unášať krásne naaranžovaným jedlom. A presne toto na vás čaká, keď sa pôjdete najesť do reštaurácie Weisses Rossl – slušná porcia, príjemné prostredie a typická miestna kuchyňa. Tá však nie je úplná, kým neochutnáte strúdľu. Veľmi dobrý závin vám pripravia v kaviarni Cafe Kroell. Tu ani nebudete veriť, z čoho všetkého sa dá štrúdľa pripraviť a že môže chutiť takto skvelo. Ak budete mať pocit, že začínate priberať, choďte to vychodiť. Veľmi peknou prechádzkou je promenáda pri brehu rieky Inn. Alpy, meštianske domy, rieka a zrazu je všetko tak, ako má byť. Možno ešte lepšie a o tom Innsbruck je.

Aj keď by ste si vlastné bývanie v Innsbrucku asi nekúpili, lebo ceny nehnuteľností sú veľmi vysoké, a to hlavne kvôli tomu, že mesto sa nechce rozrastať do hôr, hotely sa na vás tešia a niektoré vám poskytnú dokonca aj lacné ubytovanie. Preto, keď rozmýšľate o tom, kde by ste najbližšie zavítali, navštívte Innsbruck. Mesto, ktoré má ideálnu kombináciu toho, čím vám môže ukradnúť srdce – hory, architektúru, charizmu, úroveň a skvelé športoviská.

Hotely Innsbruck

Zaujímať by vás mohli aj nasledujúce hotely...

Zaujímavé miesta - Innsbruck

Najobľúbenejšie destinácie

Ďalšie často vyhľadávané destinácie