Hotely, Český Krumlov (Southern Bohemia, Česká republika)

 1. 82 € za noc
  Očakávaná cena za:23. 3. - 24. 3.
 2. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 3. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 4. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 5. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 6. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 7. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 8. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Český Krumlov

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Český Krumlov, Česká republika. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Český Krumlov - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Český Krumlov ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Český Krumlov

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Český Krumlov je ako malá Praha

Kto by to bol povedal, že maličké 14-tisícové mestečko bude po Prahe druhým najnavštevovanejším českým miestom. Na druhej strane, keď si zoberiete, že toho majú dosť spoločného, nemusí to byť až také prekvapenie. Čo to je? Krásne historické centrum, ktoré si to dokráčalo do 21. storočia so svojím stredovekým šarmom. Obomi mestami preteká Vltava, ktorá oddeľuje v oboch mestách centrum a vypínajúci sa hrad. Navyše, obe mestá sú zaradené v zoznamoch svetového dedičstva UNESCO. A aby tých podobností nebolo málo, dokázali to ako prvé české mestá v rovnakom roku (1992). A čím zase dokáže Český Krumlov a jeho okolie očariť vás?

MAGICKOSŤ VŠADE, KDE STÚPITE

Výhodou Českého Krumlova je, že je taký malý. Áno, lebo kdekoľvek sa pohnete narazíte na úžasnú architektúru, úzke uličky, ktoré vás objímu svojou atmosférou a mačacie hlavy, ktoré vám budú robiť sprievodcu na každom kroku. Zvodné historické centrum priam láka a vyzýva turistov, aby sa tu poprechádzali, zamilovali, našli si ubytovanie a ostali navždy. Ktoré sú najzaujímavejšie miesta v centre, ktoré nesmiete vynechať? Gotický kostol sv. Víta , ktorý sa hrdo týči nad ostatnými budovami. Nevyvyšuje sa nad nimi, je ich veľkým bratom, ktorý vás chce očariť a darí sa mu to na jednotku.

Nesmiete vynechať ani návštevu námestia Svornosti. Možno tento názov dostalo preto, že sú tu všetky budovy svorne krásne, všetky do jednej. Nájdete tu radnicu, nádherne meštianske domy, fontánu s morovým stĺpom a pocit, že ste v rozprávke. Pripravte sa, že tento pocit tu budete mať často a možno sa ho ani nedokážete zbaviť. Ale to vôbec nie je na škodu. Z námestia sa môžete vybrať krivoľakými uličkami, ktorým smerom chcete. No jeden vám bude sympatickejší ako ostatné – usmieva sa na vás zámocká veža. Hľadáte ubytovanie v centre? Nájdete ho v akom inom než rozprávkom penzióne Galko.

A znovu tu máme tie podobnosti. Krumlovský zámok má druhý najväčší zámocký areál v Česku. Môžete si tipnúť, v ktorom meste je ten najväčší. Áno, je to Praha. Ale v tomto prípade na veľkosti nezáleží, pretože máte pocit, že ste v rozprávke. Celé mesto pôsobí roztomilo. Zámok bol viackrát prestavaný a vystriedal viacero slohov. Aktuálne nosí renesančný kabát. Celý areál zámku je skutočne rozsiahly, takže sa môžete pokochať nielen samotným zámkom, ale aj menšími hradmi a hospodárskymi budovami, ktoré sú roztrúsené na piatich nádvoriach. Nezabudnite ani na výhľad, magický výhľad na toto rozprávkové mestečko stojí za to. Ako bonus si môžete vybrať prechádzku v obrovskej a udržiavanej zámockej záhrade.

Ďalšími časťami Českého Krumlova, ktoré sa oplatí vidieť, sú Latrán a Plešivec. Čo zaujímavé nájdete v týchto častiach? K tejto otázke sa hodí odpoveď: „Všetko tu je zaujímavé.“ V časti Latrán nájdete mestský pivovar, ktorý znovu ožil, stále využívaný Minoritský kláštor a ďalší výnimočný kostol – kostol sv. Jošta. A čo Plešivec? Nádherné námestie s meštianskymi domami a židovskú synagógu s osemhrannou vežou. V štvrti Latrán stavte na ubytovanie v atmosferickom hosteli Vo veži, ktorý je naozaj hodný svojho mena. A v Plešivci? Tam vás privítajú v romantickom penzióne Albatros.

ČOMU DÁTE PREDNOSŤ? STREDOVEKEJ ČI MODERNEJ KUCHYNI?

Čo by to bolo za návštevu stredovekého mesta, keby ste nenavštívili stredovekú reštauráciu? Oblúkové nízke kamenné stropy, rustikálne jedlo, prevažne z grilu, dobré pivo a dobová hudba. Presne toto je Krčma v Šátlavské ulici. Keby ste mali šťastie, môžete tu natrafiť aj na ukážku stredovekého šermu. Veľkej obľube sa teší hlavne medzi ázijskými turistami, takže keď chcete zjesť niečo sýte a poctivé, zarezervujte si stôl. Po dobrom jedle sa môžete prejsť po Šajtlavskej, ktorá je veľmi charizmatická a poteší vaše oči.

Keby ste chceli presedlať zo stredoveku na niečo moderné a menej rustikálne, skvelou voľbou je reštaurácia Le Jardin. Na čo sa môžete tešiť vy, vaše oči a žalúdok? Hlavne na čerstvé a sezónne suroviny, ktoré sú použité v tradičnej juhočeskej kuchyni s modernými prvkami. Nájdete tu aj romantický vínny „sklípek“, kde si môžete vychutnať tie najlepšie či už české, alebo svetové vína. Výhodou tejto reštaurácie je, že je súčasťou hotela Bellevue, takže ubytovanie máte rovno nie pod nosom, ale nad hlavou.

Spomínate si ešte na mestský pivovar z Latránu? Bola by škoda neskúsiť lokálne pivo z minipivovaru, čo poviete? Nájdete tu, samozrejme, najlepšie pivo široko-ďaleko a okrem toho aj tradičnú českú kuchyňu či pivné špeciality. Reštaurácia Eggenberg sa nachádza v typickom meštianskom dome, pivo sa varí tradičným remeselným spôsobom a je staročeské. Máte chuť vyskúšať si, ako sa cítil starý český meštiak a na čom si pochutnával? Ste tu na správnej adrese.

Máte chuť vychutnať si skvelú kávu na brehu Vltavy? Čarovná atmosféra, pokoj a čierne zlato, to vás čaká v Caffeterii s trošku morbídnym názvom Dvě Vdovy. Máte chuť na niečo ostrejšie? Whisky, kvalitný rum, cigara? Navštívte Zapa Bar , kde si okrem týchto špecialít môžete vychutnať dobrý miešaný nápoj a krásný kamenný oblúkový strop. Keby vám krumlovský Long Island Tea zachutil až príliš, v blízkosti nájdete penzión Nostalgie, ale môžete byť pokojný, toto útulné miesto vo vás búrku nostalgie nerozpúta.

NÁJDETE TU SKVELÉ MÚZEÁ A V OKOLÍ PRÍRODU

Český Krumlov je aj mesto zaujímavých múzeí. Nie sú tú len klasické historické múzeá, nájdete tu aj netypické. Také, aké inde nenájdete a zaujmú každého. Múzeum bábok , kde možno nájdete odpoveď, prečo celé mesto vyzerá ako z rozprávky, múzeum voskových figurín či Múzeum tortury. Miesta, ktoré nerozprávajú iba históriu, ale fascinujú svojou nezvyčajnosťou. Pre milovníkov motoriek, je tu Múzeum motocyklov a aby toho nebolo málo, ďalším veľmi zaujímavým múzeom je aj Fotoateliér Seidel , historický fotoateliér, ktorý je stále funkčný.

Chcete vidieť krásnu kamennú stavbu, najstaršiu českú rozhľadňu? Preskúmajte okolie tohto mestečka a navštívte horu Kmeť. Poznáte to, rovný rovného si hľadá, vrana k vrane sadá, takže vás asi veľmi neprekvapí, keď tu nájdete aj krásnu prírodu a výhľad. Bolo by zbytočné stavať rozhľadňu tam, kde sa nie je načo pozerať. Neobíďte však ešte jednu atrakciu – malú hvezdáreň , vďaka ktorej sa môžete aj zo zeme dotknúť hviezd.

Krumlov je bohatý aj na kultúrne podujatia. Festivalmi sa to tu len tak hemží. Najslávnejším z nich sú Slavnosti Pětilisté Růže , ktorý sa koná v júni a vystúpujú tu desiatky rôznych zoskupení – divadelníci, tanečníci, žongléri či iní artisti, ktorí vás pobavia. Ďalším obľúbeným festivalom je Medzinárodný hudobný festival , kde si každoročne v auguste môžete vychutnať približne 40 zaujímavých kapiel. Práve v období týchto festivalov je lepšie rezervovať si útulný hotel či hostel vopred.

Je fascinujúce, ako dokáže byť na jednom takom malom priestore toľko krásy. Český Krumlov je jednoducho miesto, ktoré svojou atmosférou, dýchajúcou na vás na každom kroku, hravo prekoná aj tie najväčšie svetové metropoly. Dámy a páni, vitajte v Českom Krumlove.

Our top-rated cheap hotels in Český Krumlov

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely Český Krumlov

Zaujímať by vás mohli aj nasledujúce hotely...

Mestské časti - Český Krumlov

Zaujímavé miesta - Český Krumlov

Najobľúbenejšie destinácie

Ďalšie často vyhľadávané destinácie