Hotely, Ostrava (Moravian-Silesia, Česká republika)

  42 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  87 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 1. 91 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 2. 74 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  68 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 3. 117 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 4. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 5. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 6. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 7. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Ostrava

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Ostrava, Česká republika. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Ostrava - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Ostrava ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Ostrava

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  111 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 83 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 83 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Ostrava: Čo sa ukrýva za smogovou clonou?

Keby ste sa Ostraváka opýtali, ktoré tri slová najviac vystihujú jeho mesto, je celkom pravdepodobné, že by ste celkom často dostali odpoveď: „Smog, uhlie a Baník…“ Prečo? Lebo ako spieva Jarek Nohavica, najznámejší ostravský pesničkár: „Bo Ostrava je region razovitý.“ A okrem toho je to aj najväčšie mesto Českého Sliezska a druhé najväčšie Moravy – to máte tak, keď ste na hranici dvoch regiónov. Industriálny nádych nájdete všade aj vďaka železiarňam vo Vítkoviciach. Polovicu obyvateľov po dlhé desaťročia živila ťažba uhlia. Odkiaľ tu je toľko toho smogu, to už viete, ale čo nájdete, keď ho rozfúknete?

OBJAVTE KRÁSY OSTRAVSKEJ ARCHITEKTÚRY

Najznámejšia budova v Ostrave je Nová radnica a to z jednoduchého dôvodu – ide o najväčšiu radnicu v Českej republike. Keď sa v roku 1925 začala stavať, stretla sa s obrovským nesúhlasom verejnosti. Prečo? Pretože prečo stavať niečo také veľké, niečo také drahé a niečo také nepekné? Ako to už býva v takýchto prípadoch, čas ukázal, že sa všetci mýlili a táto novorepubliková budova je jedným z hlavných ostravských lákadiel aj vďaka svojej vyhliadkovej veži. Všimli ste si podobnosť s Eiffelovou vežou, nie fyzickú, ale tú s protestmi proti výstavbe? Nič výnimočné, že dnes obdivované architektonické výtvory, boli v minulosti zatracované. Aby ste si našli ubytovanie v okolí, nemusíte sa ísť rozhliadnuť ani na vežu, zamierte rovno do Imperial Hotel Ostrava, kde vám s regeneráciou pomôže aj wellness centrum.

Fascinuje vás socialistický realizmus v tej najčistejšej forme? Potom ste v Ostrave na správnej adrese. Nájdete ho takmer na každom kroku. Avšak jedno miesto sa totálne vymyká priemeru. Miesto, kde máte pocit, že ste sa vrátili v čase. Miesto, kde socialistický realizmus ešte nestihol vytlačiť žiadny modernejší štýl. Navštívte Porubu – ostravská mestská časť, kde nájdete námestia, obchody, hotely, reštaurácie, obytné domy, či nákupné centrá postavené týmto strohým, no vysoko funkčným štýlom. Vtedajší mocipáni chceli z Poruby urobiť nové centrum mesta a hoci sa im to nepodarilo, je vidieť, že sa snažili a dali si na tom záležať.

Bane, fáranie, uhlie, baníci, ťažké šichty. Dennodenná realita, ktorá bola súčasťou života tisícok Ostravákov. Chcete vidieť na vlastné oči, ako takýto život vyzeral? Důl Michal vám to splní a o tom, že to nie je hocijaký bezvýznamný „důl“, ktorý môžete vidieť v každom banskom meste, vás s prehľadom presvedčí titul česká „národní kultúrní památka“. Krásna industriálna architektúra vás očarí svojou majestátnosťou, typickými budovami z červených tehál a ťažkými železnými mechanizmami. Čo uvidíte počas prehliadky? Šatňu baníkov, výdajňu jedla, administratívne budovy, kotolňu či ťažobnú budovu. V objekte sa, žiaľ, nenachádza ubytovňa pre baníkov, kde by ste mohli vidieť strohé podmienky, v akých museli žiť.

Ďalšou národnou kultúrnou pamiatkou je Dolní oblast Vítkovice a zároveň je to názorná ukážka, ako sa správať k majestátnym, už nevyužívaným industriálnym stavbám. Časť, v ktorej si príde na svoje nielen milovník industry štýlu. Predstavte si obrovské železné oranžové pece, vysoké komíny z červených tehál, ťažké a zložité priemyselné mechanizmy. Najťažšie pre vás bude nezamilovať sa do tohto areálu. Avšak to nie je všetko. Tento areál je plný života, kultúry, akcií a atrakcií. Nie je to apokalyptické ako Pripjať po výbuchu v Černobyle. Je to skôr ukážka toho, ako vniesť život do starého, no neuveriteľne krásneho areálu aj po tom, čo ho železiarne prestali využívať. Čas tam tečie rýchlejšie ako pivo do hrdla smädného pracovníka železiarní. Keď budete hľadať lacné ubytovanie vo Vítkoviciach skúste hotel Lowcost Ostrava.

NÁJDITE DOBRÉ JEDLO A PIVO

Najlepšie jedlo je to, z ktorého sa najedia aj oči, aj žalúdok. Presne také nájdete v reštaurácii Guest Restaurant Français. Prečo takéto meno? Pretože šéfkuchár sa volá Simon Guest. To, že niekto prepožičia svojmu podniku svoje meno, znamená iba jedno – stojí si za svojimi jedlami a robí to najlepšie, ako vie. Je to aj tento prípad? Rozhodne. Drobná pikoška – Simon je Brit, ktorý varí francúzsku kuchyňu , zaujímavá kombinácia, čo poviete? Nehovorte radšej nič a choďte vyskúšať túto oceňovanú reštauráciu na vlastné ústa.

Ďalšou skvelou reštauráciou, ktorá si drží svoju vysokú úroveň už dlhé roky a blíži sa k českej kuchyni viac ako tá Simonova, je reštaurácia Koras. Aj tu sa najete za jednu cenu dvakrát – raz oči, raz žalúdok. Kuchyňa je vystavaná hlavne na mäsitých jedlách, čerstvých a sezónnych surovinách. Keby ste chceli nájsť kúsok Grécka v Ostrave, navštívte tradičnú tavernu Agiu Georgiu , kde na vás dýcha typická grécka pohostinnosť, atmosféra a skvelá jednoduchá kuchyňa zo vždy čerstvých surovín. Kto už bol v gréckej taverne, vie, že feta, olivy, jahňacina či grécke hranolky sú fantastické. Ale pozor, po gréckych hodoch je čas na relax. Skvelé ubytovanie v súkromí nájdete v penzióne Lhotka, kde budú mať pre vašu grécku siestu pochopenie.

Váš obed sa neskončil dovtedy, kým si nedáte dezert? Miesto, kde si prídete na svoje, sa volá Sladké království. Čím je výnimočné? Okrem toho, že tam nájdete najlepšie cupcaky a makronky v Ostrave, má za sebou zaujímavý príbeh. Tomuto kráľovstvu vládne kráľovná Trisha, ktorá zbožňuje cupcaky, no nikde nevedela zohnať také, ktoré by jej chutili. Čo si neurobíš sám, to za teba neurobí nikto iný. Tak sa Trisha rozhodla otvoriť si vlastnú prevádzku, ktorou robí radosť všetkým maškrtníkom. Keď dezert, tak cupcake a keď cupcake, tak od Trishy.

Čo by to bol za sprievodca českým mestom bez toho, aby v ňom bolo odporúčanie na skvelé pivo? Zrejme neúplný. A preto, keď si chcete vychutnať umenie najlepších českých sládkov z minipivovarov, vašou povinnosťou je navštíviť piváreň s milým názvom Kurnik Šopa Hospoda. Miesto, ktoré má svojím priestorom a atmosférou predurčené stať sa pivárňou. Keby tam bolo čokoľvek iné, je to mrhanie potenciálom. Nazdravie. A keby vás české pivo priveľmi uchvátilo, ubytovanie nájdete v útulnom hoteli Třebovický mlýn.

KAM ZA KULTÚROU A ZÁBAVOU?

Hoci má nočná zábava na Stodolní s kultúrou spoločné toľko ako mrož s kukuricou, návšteva Stodolní je povinnosťou. Pulzujúca tepna naprieč Ostravou, ktorá dokáže vliať krv a život do žíl egyptskej múmie. Nájdete tu desiatky podnikov – pivných, koktailových, disco klubov či bistier. Prídete, Stodolní vás vcucne a odídete až za rána bieleho. Veď ako sa hovorí – slušní ľudia chodia domov za svetla. Nájsť ubytovanie v okolí tohto ostrova zábavy, nie je nič náročné. Obľúbený je hlavne hotel Club Trio.

Obrovskou udalosťou, ktorá ponúka desiatky koncertov najzaujímavejších svetových hudobníkov, je Colours of Ostrava. Poviete si, festival ako všetky ostatné. Omyl. Je výnimočný nielen tým, že sa odohráva v nádherných industriálnych priestorov Dolních Vítkovíc. V roku 2002 začal ako dvojdňový event a postupom času sa vypracoval na jeden z najlepších festivalov strednej Európy. Úžasné miesto, skvelé jedlo, svetoví hudobníci, atmosféra, ktorú nenájdete nikde inde a veľká výhoda pre tých, ktorí nemajú radi ubytovanie v stanoch a používanie spoločných spŕch. Hotely vám ponúknu a nemusíte hľadať riešiť ani dopravu – je to takmer priamo v srdci mesta.

Máte chuť na zeleň, ktorej v Ostrave nie je práve najviac? Navštívte prírodnú pamiatku Turkov. Oáza zelene priamo v centre mesta a bonus navyše – veľa ľudí o nej nevie, užijete si tam pokoj a dokonale zregenerujete. Keď sa chcete poprechádzať a zároveň potešiť svoje deti, ideálny spôsob ako zabiť dve muchy jednou ranou je návšteva ostravskej ZOO , kde spojíte spoznávanie s oddychom. Chcete navštíviť magické miesto a vidieť niečo neuveriteľné? Niečo, čo sa ľudia snažia pochopiť od nepamäti? Mnohí kvôli tomu boli ochotní obetovať aj svoje životy. Navštívte ostravské planetárium a dotknite sa hviezd aspoň svojím okom.

Ostrava doteraz platí daň za to, že bola bohatým priemyselným mestom. Je to daň, ktorá sa bude ešte dlho splácať, no pasuje sa s tým viac než dobre. Stojí za to návšteva tohto oceľového srdca republiky? Rozhodne. Rozostrite smogovú oponu a odhaľte miesta, o ktorých charizme mnoho ľudí ani nevie a to len preto, že sa na to pozerá cez okuliare, ktoré sú zatemnené priemyselnou minulosťou. Minulosť je minulosť a prítomnosť hovorí, že návšteva Ostravy stojí za to.

Our top-rated cheap hotels in Ostrava

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Často kladené otázky o destinácii Ostrava