Hotely, Brno (Juhomoravský kraj, Česká republika)

  70 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  89 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  103 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 1. 56 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 2. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 3. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 4. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Brno

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Brno, Česká republika. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Brno - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Brno ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Brno

 • 85 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  100 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  55 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Brno: Čo vás očarí v metropole Moravy?

Druhé najväčšie české mesto alebo aj najväčšie mesto Moravy. Čo si myslíte, ktorý názov sa používa častejšie? Správne, nikto nechce byť druhý, keď môže byť rovno prvý. Navyše, byť prvý v takom krásnom kraji, akým je Morava, je skutočne výhra. Morava je najväčšia vinárska oblasť v Česku , známa vďaka svojim povestným „sklípkom“, aj keď je doteraz záhadou, že si ich toľko ľudí po náročnej degustácii vína pamätá. No keď ste prišli hľadať vínne sklípky do Brna, ste na nesprávnej adrese. Ale neodchádzajte, nájdete tú iné, dokonca aj zaujímavejšie veci. Aké?

PAMIATKY A MIESTA, KTORÉ VÁS OČARIA

Miestni hovoria, že kto nebol aspoň raz za život na hrade Špilberk (pozor, nemýľte si to s tým známym hollywoodskym režisérom), nie je správny Brňák. A poznáte to, kto chce s vlkmi byť, musí s nimi vyť a okrem toho – hoci sa hrad nachádza na kopci iba o kúsok väčšom ako pancier korytnačky, je odtiaľ skutočne fantastický výhľad na Brno. Po tom, ako sa dopracujete až k tomuto hradu, rozhodne neprehlúpite, ak sa vydáte dnu. Prezrieť si tu môžete kasematy, čo je obávaná väznica, teda aspoň v minulosti bola a aby ste si zlepšili výhľad môžete sa pokochať mestom z rozhľadne.

Už z hradu budete vidieť hrdo čnejúce sa vežičky. Žeby ste zo Špilberku dovideli až do Stovežatej? Nie, je to Katedrála sv. Petra a Pavla, ktorá sa nachádza v úplnom centre mesta a tiež je na kopčeku. Máte radšej nasávanie atmosféry ako spoznávanie pamiatok? Sadnite si na hradby tohto novogotického architektonického krásavca. Miestna mládež toto miesto obľubuje a s fľašou vína si užíva výhľad na mesto a aj život, pretože pri takomto výhľade a fľaške skvelého moravského vína zabudnete na všetko aj na čas. Keby ste hľadali po tme ubytovanie v blízkosti nájdete obľúbený hotel Grandezza či útulný hostel Eleven.

Ak ste sa ešte nenabažili histórie do sýtosti, stačí sa prejsť po historickom centre, kde stúpate, pozeráte a dotýkate sa histórie na každom kroku. Určite navštívte Námestie slobody, Starú radnicu, Zelný trh alebo gotický Kostol sv. Jakuba. Alebo sa iba bezcieľne prechádzajte po centre uličkami a užívajte si architektúru, ktorá je typická iba pre staré české mestá. Keď hľadáte ubytovanie v centre, v srdci mesta, nájdete tu luxusnejšie hotely aj s wellnessom ako Arte alebo lacné no veľmi pekné hostely ako Jacob.

Chcete vidieť niečo výnimočné, moderné, minimalistické, krásne a hlavne funkcionalistické? Navštívite vilu Tugendhat. Čo je na tejto vile také výnimočné? Vznikla v hlave nemeckého architekta Ludwiga Miese van der Roha pred druhou svetovou vojnou a položila základy moderného bývania. Vila už je zapísaná aj v zozname pamiatok UNESCO. Takéto stavby nie sú nikdy lacné, priemerná cena domu sa vtedy pohybovala na hranici 50 tisíc Kč, tipnite si, koľko stála vila Tugendhat. Bolo to, na tú dobu, závratných 5 miliónov Kč. Pre milovníkov kvalitnej architektúry povinnosť a vlastne aj pre tých, ktorí sa v architektúre príliš nevyznajú.

AKO CHUTÍ MORAVA?

V minulosti Česko, podobne ako Slovensko, utrpelo v gastronómii takmer smrteľné poranenia, vďaka vtedajšiemu režimu. Ale dokázalo sa z toho vzchopiť. Našťastie nieže svitá na lepšie časy, ale veľké slnečné gastronomické slnko už žiari na celé Brno. Chcete dobré víno, kávu, pivo, jedlo? Čítajte ďalej a dozviete sa, kam donútia chuťové poháriky kráčať vaše nohy.

Deň je najlepšie začať poriadnymi raňajkami a vôbec nie je na škodu vynechať tie vo vašom hoteli a vyjsť si do mesta, niekde, kde to budete mať aj s priadnou hodnotou. Kde také niečo nájdete? Ste zástancom názoru, že raňajky musia byť sladké? Navštívte podnik Kafec vo Věverí , známej brnenskej štvrti. A čo tam? Známi sú hlavne vďaka svojmu skvelému waffle a lievancom. Samozrejme, že keď budete mať doprovod so slanými chuťami, neostane naprázdno. Nejaký ten (čítajte skvelý) sendvič sa nájde. Ak ste navyše aj milovník brunchu, ste tu na správnej adrese. Máte v pláne viac ako jedny raňajky? Určite ešte vyskúšajte Café Atlas , kde vás očaria raňajkami pôvodom z rôznych krajín. A skvelá káva je samozrejme samozrejmosť.

Po raňajkách a potulkách mestom udrel žalúdok na gong a ohlásil čas obeda. Čo by ste mali rozhodne navštíviť? Moderné bistrá začali valcovať reštaurácie, čo sa týka krásnych priestorov a tiež veľmi zaujímavou kuchyňou. Nie je tomu inak ani tu. Bistro Soul vám na tanieri ponúkne poctivú a zároveň originálnu kuchyňu a poteší vaše oči dvakrát – raz na tanieri a raz svojim príjemným interiérom. Ďalším bistrom na zozname je Bistro MFG, ktoré je výnimočné svojim interiérom (majiteľ je architekt s veľmi dobrým vkusom). Jasné, z pekného interiéru sa nenajete, no z jedla, ktoré je z vždy čerstvých a sezónnych surovín, to určite zvládnete. Môžete sa tešiť na jednoduchú kuchyňu, pretože to „M“ zo skratky znamená „minimalische“. Chcete si vychutnať poctivú reštauráciu, kde je menu vyskladané na kvalitnom mäse? Navštívte raj všetkých foodies, navštívte Forhaus.

Chcete večer vypnúť a zabaviť sa? Nevynechajte podnik s podmanivým názvom Bar, který neexistuje , je to podobné ako nástupište 9 a ¾ z Harryho Pottra, ibaže tu sa vchádza normálnymi dvermi a nie cez stĺp. Čo tu nájdete? Všetko dobré – krásne prostredie, skvelé miešané drinky, vlastné pivo, širokú ponuku rumov, dobré jedlo a hudbu. Nemali by ste vynechať ani návštevu klubu Fléda , ktorý je kultúrnym stánkom pre mladých – koncerty, workshopy, filmy, zábava a príjemná spoločnosť. Keby sa vám tam zapáčilo tak, že nebudete chcieť odísť, máte k dispozícii ubytovanie v hosteli Fléda.

KAM NA VÝLET A ZA KULTÚROU?

Spojte kultúru, výlet a gastronomický zážitok do jedného a navštívte Klentnice a tam Café Fara. Nie je to obyčajná kaviareň, je to penzión, reštaurácia, obchod a bývalá fara v jednom. Charizmatické prostredie, kde si budete pripadať ako v inom svete, ako v raji, z ktorého vás nikto nevyženie. Môžete si tu kúpiť domáce potraviny, mydlá či kávu a je veľká pravdepodobnosť, že tu narazíte na nejakú špeciálnu akciu, ktorú si majitelia pre vás pripravili.

Ďalší „výlet“ si môžete užiť priamo v Brne, v parku Lužánky , ktorý pôsobí ako les s lúkou v meste. Nečudo, veď je to najstarší park v Českej republike. Zoberte si prútený kôš, naplňte si ho dobrotami, moravským vínom a urobte si piknik. Parkom preteká potok, ktorý vám môže dobre padnúť počas horúcich dní, aj keď vtedy je asi lepšie zobrať sa a odísť na Prýgl alebo teda Brnenskú priehradu. Tam sa môžete okúpať alebo sa povoziť loďkou. Ste skôr na tobogany a vodné atrakcie? Potom nezabudnite na návštevu Aqualandu Moravia, ktorý je asi 20 minút od Brna. Ako by povedali bratia Česi, ste tam „cobydup“.

Fandenie brnenskej kométe je považované za ďalšie náboženstvo. O čo ide? Kométa je hokejový klub, ktorý sa pýši fantastickou atmosférou a ešte lepšími fanúšikmi. Milujete hokej? V kotli medzi fanúšikmi budete ako doma. Nezaujíma vás hokej? To ani nemusí, tú atmosféru a husiu kožu si musíte vyskúšať naživo. Hráči NHL môžu tým brnenským len závidieť vášnivý rev publika, ktorý ich neustále ženie dopredu.

Hoci je Brno metropolou Moravy, nenájdete tam davy turistov, ktoré tam prúdia ako mravce v mravenisku. A práve to ho robí výnimočným. Nájdete tu veľa miest, na ktorých si môžete vychutnať svoj vlastný pokoj. Pokoj, vďaka ktorému si to užijete dvojnásobne. Obrovskou výhodou je aj brnenské okolie ponúkajúce nekonečné vyžitie, gastronomické, turistické, miesta stvorené na relax, pre romantikov, estétov aj milovníkov prírody. Jednoducho ste práve našli ďalšiu odrážku z českých „must visit“ lokalít.

Our top-rated cheap hotels in Brno

  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 78 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 97 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  73 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Často kladené otázky o destinácii Brno