Nájdené pobyty: 0
Prehľadané rezervačné stránky: 0
Porovnávajú sa ceny za noc z viacerých stránok...
Nájdené pobyty: 0
Prehľadané rezervačné stránky: 0

Hotely, Karlovy Vary (Karlovy Vary, Česká republika)

Načítava sa

Hotely, Karlovy Vary

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Karlovy Vary, Česká republika. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

  • Karlovy Vary - hotely vždy za najlepšiu cenu
  • Karlovy Vary ponúka tiež lacné penzióny a hostely
  • Rezervujte za skvelú cenu!

Karlovy Vary vás postavia na nohy. Doslova

Keď sa v Česku povie „lázne“, zasvieti vám v hlave veľký nápis Karlovy Vary. Niet sa čomu čudovať. Sú to najnavštevovanejšie a najväčšie kúpele u našich bratov. Získali si hlavne srdcia a boľavé kĺby Rusov, ktorí sú tu ako doma. Liečiť si tu môžete prakticky čokoľvek. Od spomínaných kĺbov cez cukrovku až po zlomené srdce z nešťastnej lásky. A prečo práve Karlovy a nie Milošove či Honzove? Odpoveď je jednoduchá. Založil ich Karel IV. a bola by škoda, keby nedal takémuto peknému miestu svoje meno. Veľké ego ku kráľom už tak nejako patrí. Dá sa tu robiť aj niečo iné ako liečiť sa, užívať si wellness, masáže, pramene a dobré jedlo? Samozrejme. Napríklad navštíviť továreň na Becherovku, popozerať si zaujímavú architektúru a navštíviť miesta, kde sa točila česká kultová komédia Vrchni, prchni! Zistite, čo všetko Karlove Vary ponúkajú a tiež, kde sa dobre najete, aby ku vám neprišiel falošný vrchný, kde nájdete lacné ubytovanie a kde sa vybrať za kultúrou.

SKÚSTE PRAMENE, AJ KEĎ VÁS NIČ NEBOLÍ

Keď navštívite kúpele Karlovy Vary, museli by ste sa veľmi snažiť, aby ste sa vyhli liečivej vode. Ale vlastne prečo to robiť? Jasné, niektoré pramene voňajú horšie ako vlhký zatuchnutý kufor na povale, ale sú liečivé. Najznámejším prameňom v Karlových Varoch je Vřídlo a zaslúžene. A to hneď z dvoch dôvodov – zahral si vo filme Vrchni, prchni! a zároveň je to prameň s najvyššou teplotou, teda skôr horúčkou, 73,4°C. Vytryskuje až do výšky 12 metrov. A kde ho nájdete? Na Vřídelní kolonáde, kde si môžete vychutnať exkurziu s názvom Podzemí Vřídla. Najzaujímavejšia časť exkurzie je ukážka pokameňovania typických suvenírov vodou. Uvedomíte si, čo všetko voda dokáže – v priebehu dňa dokáže obaliť kameňom celý predmet. Ubytovanie za vás však nevyberie. V blízkosti Vřídla nájdete Grandhotel Pupp, ktorý patrí medzi najznámejšie hotely v Karlových Varoch. Zaujímavý je hlavne svojím rozprávkovým, no pravdivým príbehom. Ako chudobný chlapec vybudoval koncom 18. storočia svetový hotel, ktorý navštívil aj sám Ludwig van Beethoven, Napoleon Bonaparte či Mária Terézia. Menej náročných potešia apartmány Natali.

Každé poriadne kúpeľné mesto musí mať kolonádu, iba kolonádne oplátky nestačia. Karlovy Vary majú päť kolonád. Neplatí priama úmera, že čím viac, tým lepšie. No každá z nich je prinajmenšom zaujímavá. Najväčšou kolonádou je Mlýnska kolonáda. 132 metrov dlhá stavba, ktorú drží 124 korintských stĺpov. Počas jej desaťročnej výstavby, ktorá sa začala v roku 1871, z nej nemalo veľa miestnych radosť. Ale ako to už pri nechcených stavbách býva, stala sa symbolom mesta. Je však pravda, že ako nová mohla vyzerať trošku gýčovo, no s pribúdajúcim vekom a patinou sa zmenila na vznešenú dámu. Zo strechy dohliada na vaše zdravie dvanásť sôch, pričom každá predstavuje jeden mesiac v roku. A aké pramene tu nájdete? Najteplejší prameň je Václav I. so svojimi 62°C. Čo by to bolo za Mlýnsku kolonádu bez prameňa Mlýnský. Okrem týchto troch sú tu ešte ďalšie štyri. Karlove Vary potešia turistov tým, že všetky tieto kolonády sú blízko seba. Nevynechajte ani Sadovú, Tržní a Zámeckú kolonádu. Napite sa vody z prameňov alebo si kúpte kolonádne oplátky. Tie síce neliečia, ale zato chutia.

NASMERUJTE SVOJE KROKY ZA ARCHITEKTÚROU A HISTÓRIOU

Karlove Vary neovládajú iba pramene, ale jednu dobu to boli aj plamene. Mesto v rokoch 1604 a 1759 zničil obrovský požiar rovno dvakrát. Vary sa však z toho dokázali spamätať a dnes tu môžete nájsť také stavby ako Chrám svätého Petra a Pavla. Hoci bol tento chrám postavený v roku 1862, veľmi pripomína moskovské kostoly zo 17. storočia. Aj vďaka tejto stavbe, ktorá balansuje na hranici gýču a skvostu, zbožňujú Rusi Karlovy Vary. Chcete prejsť z boršču na typické české knedlo, vepřo, zelo? Poprechádzajte sa po ulici Stará Louka. Potešia vás tradičné české domy v secesnom štýle , ktoré pôsobia skromne a pritom honosne. Ak hľadáte ubytovanie v tejto štvrti, tak secesný hotel Embassy vás pohostí. V Karlových Varoch sa miešajú rôzne štýly a vzniká z toho zaujímavý guláš. Ďalšou peknou, no totálne odlišnou stavbou, je Anglikánsky kostol svätého Lukáša. Pseudogotický anglický štýl, červená tehla a vy máte pocit, že ste tu našli kúsok skutočného Anglicka.

Becherovka, ktorú pomohol presláviť aj Miloš Zeman, má svoje rodisko v Karlových Varoch. No vedeli ste o tom, že tento bylinný likér slúžil pôvodne ako kvapky na trávenie? Niet sa čomu čudovať, keď zakladateľ, Ján Becher, bol lekárnik. Prvá dávka bola vyrobená v roku 1807, takže Becherovka bojuje proti žalúdočným problémom už viac ako 200 rokov. Potešujúca správa, nebudú vás tu liečiť iba pramene. Bola by škoda nenavštíviť múzeum, ktoré sídli v pôvodnej budove výrobne. Uvidíte pivnice na dozrievanie likéru, film o histórii tejto značky či dobové fotografie. Máte radi moderné umenie? Navštívte aj honosnú vilu Jana Bechera, z ktorej sa stala galéria poskytujúca priestor mladým umelcom. Aby ste si nemysleli, že Karlovy Vary sú iba o liehovarníctve, spoznajte aj sklársku históriu tohto mestečka. Múzeum sklárne Moser vám predstaví viac ako 150-ročnú históriu svojho svetoznámeho produktu a vy pochopíte, prečo táto značka skla dobyla svet.

DOPRAJTE SI ODDYCH A KULTÚRU

Ďalší architektonicky štýl, tentokrát japonský, nájdete v Japonskej záhrade. Ticho, pokoj a upokojujúca atmosféra. To by ste asi od zenovej záhrady z dielne Kanjiho Nomura tak trochu čakali. A presne to tu dostanete. Ujdite nachvíľu pred všetkým tým zhonom a davmi turistov. Pre milovníkov prechádzok a turistiky sú tu Lázeňské lesy. Prípadne môžete vytiahnuť svoj bicykel a do kopca šliapať do pedálov. Prípadne, ak nie ste najväčší milovník turistiky, navštívte aspoň Malé Versailles. Veľmi príjemný park s jazierkom, ktorý sa Lázeňských lesov dotýka. Park Jean de Carro je ďalšou oázou zelene, z ktorej máte celé Karlovy Vary pod drobnohľadom. Vyhladlo vám po toľkom chodení? Skvelú reštauráciu má hotel Promenáda, dokonca sa ani nemusíte obávať, že vás príde skasírovať falošný čašník.

Skvelým kultúrnym podujatím a nielen karlovarským, ale celosvetovým, je Mezinárodní festival Karlovy Vary, kde si môžete pozrieť to najlepšie z kinematografie. A to najviac najlepšie dostane Křišťálový glóbus. O tento júlový festival je veľký záujem, takže je lepšie zaistiť si dopredu aj lístky, aj hotel. Lacné a veľmi príjemné ubytovanie ponúka Penzión 33. Karlove Vary majú aj svoj vlastný karneval. Jasné, Benátsky karneval to síce nie je, ale že by to bola nuda? To rozhodne nie. Začiatkom mája kúpele otvárajú svoju sezónu a to si zaslúži poriadnu oslavu. Slávnostný sprievod s Karlom IV. (nebojte sa, iba jeho dvojníkom, nikto tu nevstal z mŕtvych) na koni, divadelné predstavenia, koncerty či trhy. Súčasťou tohto festivalu sú aj kulinárske dni, kde miestne reštaurácie ukážu to najlepšie zo svojho umenia. A teda, že je čo ochutnávať, ešteže máte tieto kalórie kde spáliť.

Karlovy Vary sú všemožný mix štýlov, slohov, stavieb a ľudí. Človek by si povedal, že to nemôže fungovať, nemôže to ladiť, že to musí byť šialený miš-maš. Ale ono to nejakým zázrakom funguje. Nemáte pocit, že niekto pomiešal 5 rôznych puzzle do jednej krabičky. Máte pocit zvláštnej harmónie. Je skvelé, že si tu môžete vychutnať liečivé pramene, dopriať si wellness, pozrieť si zaujímavú architektúru a prejsť sa po prírode. A presne o tomto Karlove Vary sú – každý si tu nájde svoje diely puzzle, z ktorých si vystavia super výlet. A čo vy? Poskladáte si svoju skladačku?

Hotely Karlovy Vary

Zaujímať by vás mohli aj nasledujúce hotely...

Zaujímavé miesta - Karlovy Vary

Najobľúbenejšie destinácie

Ďalšie často vyhľadávané destinácie