Hotely, Praha (Prague, Česká republika)

  98 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 1. 62 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 2. 97 € za noc
  Očakávaná cena za:8/2024
 3. 54 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 4. 116 € za noc
  Očakávaná cena za:8/2024
 5. 52 € za noc
  Očakávaná cena za:8/2024
 6. 86 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 7. 36 € za noc
  Očakávaná cena za:8/2024
 8. 43 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 9. 59 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024

Hotely, Praha

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Praha, Česká republika. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Praha - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Praha ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Praha

 • 64 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  159 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 45 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 86 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • 62 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 38 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024

Skryté zákutia či známe pamiatky? Praha vám dá oboje

Hlavné mesto Českej republiky sa pýši množstvom prezývok – Matka miest, Zlaté mesto, Srdce Európy či Stovežatá. Práve posledná prezývka nás núti pýtať sa: „Skutočne tu je iba sto veží?“ Odpoveď je nie, je ich vyše tisíc. V období, keď táto prezývka vznikla, ich možno bolo naozaj iba sto, no uznajte sami, Stovežatá znie lepšie ako Tisícvežatá. Aj vďaka svojim vežičkám sa stala táto elegantná dáma na Vltave top destináciou pre turistov – v roku 2014 ju navštívilo viac ako 8 miliónov zahraničných turistov. Čo tu musíte v vidieť, aké ubytovanie si vybrať, čo ochutnať, aké „tajné“ zákutia navštíviť, to sa dozviete v ďalších riadkoch.

CENTRUM VÁM PONÚKNE ZÁBAVU AJ PAMIATKY

„Sejdeme se pod ocasem.“ Miesto stretnutí, ktoré pozná každý Pražák a kto by to bol povedal - aj každý turista, hoci o tom ani nevie. Rozdiel je v tom, že turisti toto miesto poznajú ako sochu jazdca na koni na Václavskom námestí. Vitajte na Václavskom námestí, vitajte v centre zábavy. Hlavná tepna Prahy , srdce nočného života, miesto plné zmenární a taxíkov, miesto, kde bude problém nájsť lacné ubytovanie. Čo tu však rozhodne nájdete je skvelý nočný život a plno klubov, podnikov a barov. Keď si chcete vychutnať miešaný drink v príjemnej atmosfére, bez stroboskopov a hlasnej hudby, navštívte Be Bop Bar, keď si chcete trochu zavrtieť aj bokmi, skvelou voľbou pre vás bude Duplex – presklená kocka na streche budovy, odkiaľ budete mať top výhľad na panorámu mesta.

Máte chuť na architektonické skvosty, ktorých je v tu viac ako dosť? Navštívte jeden z najznámejších mostov v Európe – Karlův most , ktorý hrdo spája Staré mesto s Malou stranou. Práve Staré mesto vám ponúkne tie najkrajšie pamiatky. Na Staromestskom námestí pochopíte, o čom spieva Elán v pesničke „Smrtka na pražskom orloji“ a uvidíte slávnu pražskú radnicu. Stačí však aj obyčajné bezcieľné túlanie sa uličkami, aby ste nasali jedinečný genius loci tohto miesta. Praha vás pohltí.

GASTRONÓMIA A SKVELÉ PIVO

Veľký boom dnes zažívajú burger reštaurácie. Poviete si, že urobiť dobrý burger nie je umenie. Omyl! Že to skutočne umenie je, vám dokážu v bistre Dish. A čo je lepšie, ako keď sa na umenie nemusíte iba pozerať, ale môžete sa ho aj dotknúť a zjesť? Ak by vás zaujímalo, ako varí známy šéfkuchár Zdeněk Pohlreich , navštívte reštauráciu hotela Art Deco Imperial a presvedčte sa, či mu to naozaj ide tak dobre ako v telke. Pri návšteve Café Imperial je lepšie, keď si urobíte rezerváciu. Raz darmo, Pohlreich a jeho kuchyňa lákajú.

Steak je vaše obľúbené jedlo a v každom meste, ktoré navštívite musíte jeden ochutnať? Tradícia je tradícia. V tom prípade vyskúšajte pražský top steak v reštaurácii Čestr Ambiente, kde vám naservírujú poriadny kus mäsa z ušľachtilého českého dobytku. Čestr znamená „český strakatý skot“, takže záhada názvu reštaurácie a aj plemena dobytku je rozlúsknutá. Čo ešte ostáva rozlúsknuť je nájsť kvalitný hotel. V blízkosti sa nachádzajú hotely Royal Plaza či Kings court, takže po luxusnom steaku, budete mať aj luxusné ubytovanie.

O tom, že Česi milujú pivo možno viac ako ako svoje manželky, svedčí ich pravidelne svetové prvenstvo v ročnej spotrebe piva na obyvateľa. A nielen to, aj celkový počet pivovarov - len v Prahe je viac minipivovarov ako na celom Slovensku. Keď si chcete vychutnať atmosféru tradičnej českej „hospúdky“ s domácnou kuchyňou a pivom, ktoré nie je nudné a bezpohlavné, tu ste na správnej adrese. Pivu venovali celú slávnosť s názvom „Český pivní festival“, kde ochutnáte desiatky značiek pod jednou strechou. Ďalším skvelým miestom na ochutnávanie a hlavne vychutnávania si piva je Prague Beer Musuem. Ak by ste to s ochutnávkou prehnali, pár metrov odtiaľ je hostel Travellers, kde vám radi poskytnú ubytovanie a hlavne to, po čom tak veľmi túžite - posteľ.

“TAJNÉ“ PRAŽSKÉ ZÁKUTIA

Považujete sa za človeka, ktorý rád spoznáva zákutia, pri ktorých nie sú parkoviská preplnené turistickými autobusmi? Miesta, ktoré vás očaria svojou krásou a máte pocit, že patria iba vám? Objavte takéto miesta aj tu. Vinohrady sú krásna pražská štvrť , ale je tam niečo, čo je pýchou celej časti – Riegrovy sady a výhľad z nich. Slovné spojenie „vidieť mesto ako na dlani“ muselo vzniknúť práve v tomto sade – pražský Montmartre, ale miesto schodov sedíte na tráve. V blízkosti sa nachádza krásny rodinný penzión Family Lorenz & Coffee House, ktorý atmosférou dokonale zapadá na toto miesto a aby nebolo zelene málo, susedí s Havlíčkovými, Heroldovými a Bezručovými sadmi.

Kúsok odtiaľ sú Vršovice , nemusíte hľadať ani zástavku metra, po pár minútach chôdze ste tam ako na koni sv. Václava. Čo je na Vršovicích také zaujímavé okrem toho, že tam za trest mal ísť Rosenheim z Obecnej školy? Nádherné budovy v novorenesančnom slohu vám pripomínajú, že ste na výnimočnom mieste. Výnimočnom, pokojnom a charizmatickom mieste, máte tu pocit, že ste sa ocitli v malom provinčnom mestečku, kde spoznáte, že čas tak nejako uteká iba podľa západu a východu slnka. Keď sa tu rozhodnete ostať, vršovické hotely vám ochotne otvoria svoje novorenesančné brány.

Ďalším rajom zelene, z ktorého vás nikto nevyženie ako Adama a Evu, je park Stromovka , ktorý Pražáci poznajú hlavne pod menom Královská obora. Môžete si tu požičať gril a urobiť si vlastnú barbecue party. Len tak, pretože letné dni v tieni stromov a pohľadom na jazierko, v ktorom si môžete dopriať prírodný wellness, sú na to ako stvorené. Lacné ubytovanie len kúsok odtiaľ nájdete v hosteli Mikolase Alse. Ďalším utajeným zákutím, v ktorom sa deti vybláznia, seniori si tam zacvičia a športové drevá môžu obdivovať krásnu architektúru v kombinácii s prírodou – sú tu postavené vodné mlyny, fontány, vodotrysky či kamenné varhany. Ako sa volá toto magické miesto? Je to Malešický park v Prahe 10, nechajte sa uniesť jeho pôvabom

PRAHA UŽ VOLÁ

Obrovskou výhodou kozmopolitných miest je, že si tam každý nájde to svoje, či už ste žena, muž, rodina s deťmi, dobrodruh, cyklista, nosorožec, zamilovaný pár, gurmán alebo gourmet. Čím je teda Stovežatá taká výnimočná? Prečo vyčnieva nad ostatnými mestami? (Teraz to nie je vďaka jej vežičkám.) Problémom niektorých veľkomiest je, že aj napriek miliónom turistov ročne, nemajú dušu, nemajú vás čím zaujať, poviete si: „Wau, pekné“, ale už nemáte potrebu sa tam viackrát vrátiť. Keď sa hovorí vidieť Rím a zomrieť, prečo sa to netýka aj Matky miest? Keď navštívite českú metropolu prvýkrát, bola by veľká škoda zomrieť, potom by ste sa do tohto nádherného mesta na Vltave nemohli vrátiť. Vidieť znovu Pražský hrad, prejsť sa po Hlavní tříde, previezť sa metrom do „tajných“ zákutí českej metropoly, navštíviť toto mesto s dušou a charizmou. Počujete to? Praha vás už volá. Dokážete odolať?

Our top-rated cheap hotels in Praha

  85 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 31 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  58 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 42 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 38 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
 • 49 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024
  53 € za noc
  Očakávaná cena za:8/2024
 • 54 € za noc
  Očakávaná cena za:6/2024

Často kladené otázky o destinácii Praha