Hotely, Alghero (Sardínia, Taliansko)

 1. 316 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 2. 116 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
  143 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 3. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 4. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 5. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 6. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 7. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 8. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Alghero

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Alghero, Taliansko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Alghero - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Alghero ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Alghero

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 137 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 110 € za noc
  Očakávaná cena za:5/2024

Alghero: Odoláte tomuto taliansky-netalianskemu mestu?

24 100 km2 je číslo, ktoré robí zo Sardínie druhý najväčší ostrov v Stredozemnom mori. Väčšiu rozlohu má už iba Sicília, ďalší taliansky ostrov. A čo robí Sardíniu výnimočnou? Okrem peknej prírody, neuveriteľných pláží, krásnych historických miest aj to, že miestni o sebe tvrdia, že nie sú Taliani, ale Sardínčania. Lebo veď hrdosť. A aby to nebolo príliš jednoduché, tak obyvatelia Alghera o sebe zase tvrdia, že nie sú Sardínčania. Ak vám mysľou akurát preblesol Leonardo DiCaprio vo filme Počiatok a jeho hláška „We need to go deeper/Potrebujeme ísť hlbšie,“ tak áno, je to trochu zamotané. Alghero bolo dlhé roky pod katalánskou nadvládou a dodnes sa tu katalánčina používa ako druhý jazyk, takže aj odtiaľto pramení tento vzťah k Sardínii. Alghero je obľúbené letisko, a ako to už v Taliansku býva takmer pravidlom – nie je to len pláž na pláži a hotel na hoteli, ale uprostred 44-tisícového mesta je aj krásne historické centrum. Ktoré miesta by ste mali navštíviť, ktorá z pláží je najkrajšia a kde nájdete lacné ubytovanie?

HISTORICKÉ CENTRUM NIE JE TYPICKY TALIANSKE

Historické centrum alebo aj ľubozvučné centro storico nie je typicky talianske a ani byť nemôže. O to sa postarali dejiny. Alghero bolo pod katalánskou nadvládou od 14. storočia a až v 18. storočí ho získali mocní Savoyovci. Mesto bolo neustále záujmom mocenských sporov, aj preto okolo neho stoja pozostatky hradieb. A aby toho z histórie nebolo málo, tak počas Druhej svetovej vojny bolo bombardované a utrpelo ťažké straty. Dnes je tu už všetko tip-top. Úzke uličky s katalánsko-talianskym nádychom vás lákajú k potulkám. A ktoré pamiatky by ste mali vidieť? Prechádzka po mestských hradbách, ktoré sa hadia okolo centra, je povinnosťou. Výhľad na azúrové more, vietor vo vlasoch a stavba stará viac ako 600 rokov pod nohami. Dominantou mesta je Katedrála sv. Márie postavená z mramoru v gotickom katalánskom štýle , určite nevynechajte možnosť sa ísť pozrieť dnu. Nájdete tu magický oltár, ktorý by sa nestratil ani v Ríme. V centre nájdete aj dva menšie kostoly, Kostol sv. Michala a Kostol sv. Františka. Ak by ste chceli nájsť ubytovanie v centre a neprekážalo by vám, že na pláž to budete mať o pár minút ďalej, skúste lacné a veľmi príjemné apartmány Lo Smeraldo alebo pre náročnejších päťhviezdičkový hotel Carlos V.

Určite nevynechajte ani prechádzku po prístave a promenáde. Tú sa vám bude snažiť skrížiť námestie Piazza Civica. Ak sa mu to podarí, budete veľmi radi, pretože tu nájdete množstvo milých kaviarní, reštaurácií a veľký kopec príjemnej atmosféry. Ak by ste sa rozhodli hľadať hostel či penzión v tejto lokalite, urobili by ste skvelé rozhodnutie. Môžete skúsiť napríklad apartmány s raňajkami La Terrazza sul Porto. Pozdĺž prístavu sa tiahne dlhá ulica Via Garibaldi, kde opäť nájdete pekný výhľad na more, lode a veľa kaviarní. Nezabúdajte, hoci miestni radi tvrdia, že Alghero nie je ani súčasťou Sardínie, oficiálne ste stále v Taliansku a vôňa kávy vás dobehne na každom kroku. Ak by ste mali chuť na návštevu múzea, zájdite do Museo del Corallo, kde spoznáte históriu lovenia koralov a vyrábania šperkov z nich.

OBJAVTE NAJKRAJŠIE PLÁŽE A MIESTA NA VÝLETY

Ak to chcete mať na pláž čo najbližšie, nájsť si ubytovanie na centrálnej pláži nie je problém, obľúbený je hotel Soleado, prípadne môžete skúsiť penzión, ktorý ponúkajú miestni na prenájom. Samozrejme, že musíte rátať, že sa tu nebudete cítiť ako Robinson Crusoe, no svoje miestečko pre uterák a sudoku si tu dokážete nájsť. Ak však máte radšej tichšie pláže, kde okrem mušlí v piesku nájdete aj kúsok súkromia, sadnite do autobusu, auta alebo na bicykel a zamierte si to na pláž Spiaggia di Muggoni. Pozvoľný prístup do mora, široký pás jemného piesku a nekonečný horizont krištáľovo čistého mora a ani tých turistov tu nie je prehnane veľa. Ak by sa vám zdalo ísť 14 kilometrov kvôli peknému kúsku piesku a mora zbytočne ďaleko, v polovičnej vzdialenosti na vás čaká Le Bombarde a Lazzaretto. Ďalšou plážou, ktorá nie je príliš vzdialená, je veľmi pekná a ponúka vám krytie od chrbta píniovým lesíkom, je Maria Pia. Ak by ste chceli opustiť Alghero a urobiť si menší-väčší výlet, máte zopár skvelých možností. Ktorá je tá najlepšia? To posúďte sami.

Prvou z nich je výlet do Grotta di Nettuno. Keby ste chceli niečo vytušiť z názvu, tak sú to Neptúnove jaskyne. Môžete sa do nich dostať loďou alebo pešo. Loďka má zrejme pre mnohých oveľa väčšie čaro, ako zostúpiť do jaskýň po 600 schodoch. Opísať toto miesto je asi nemožné, ale ak sa dajú tieto jaskyne vystihnúť slovným spojením, tak to je „príroda je mocná“. Druhou možnosťou je Nuraghe di Palmavera, staroveký komplex postavený počas Doby bronzovej a Doby železnej. Čarovné miesto, ktoré je od Alghera vzdialené približne 10 km, rozhodne stojí za návštevu. Či už kvôli tomu, že je neuveriteľné, aké megalomanské stavby dokázali ľudia stavať pred tisíckami rokov, alebo z pragmatického dôvodu – je to po ceste k tretiemu miestu. Tým je prírodná rezervácia Capo Caccia, ku ktorej je fascinujúca už aj samotná cesta. Ale jej cieľ je predsa len fascinujúcejší – obrovské útesy, skaly na ktorých sa budete cítiť ako na konci sveta. Aj takéto miesta ponúka Alghero a jeho okolie.

ČO MUSÍTE OCHUTNAŤ

Alghero je výnimočné aj svojou miestnou kuchyňou, ktorá sa tiež neubránila katalánskemu vplyvu, ale vlastne kvôli čomu by to robila, keď je aj vďaka tomu taká úžasná a výnimočná? Jednou z miestnych špecialít je Carasau. Ľahký, chrumkavý a hlavne tenký chlieb , ktorý síce nemá nejakú extra chuť, ale je veľmi návykový. Niečo podobné ako slovenské vianočné oblátky – raz ich začnete jesť a už s tým neprestanete. A ak k tomu pridáte chutné víno Vermentino di Sardinia, závislosť je na svete. Keby ste mali chuť na dezert, určite vyskúšajte Seadas. Čo to je? Niečo na spôsob klasickej šišky, ktorá je naplnená syrom pecorino a obalená v mede. Keby ste chceli ochutnať tie najlepšie v meste, navštívte reštauráciu Angedras. Ak by ste chceli ochutnať skôr jedlá s morskými príšerkami, ktoré sú veľkým hitom, zájdite do nezabudnuteľnej La Sartoria del Gusto , kde si môžete dať celé degustačné menu a na vlastnej koži a chuťových bunkách zažijete, čo znamená to povestné talianske „la dolce vita“.

Veľkou výhodou Talianska je, že aj miesto, ktoré je obľúbené hlavne kvôli plážam a skvelému relaxu, vždy ponúkne aspoň kúsok zaujímavej histórie. A Alghero nie je žiadnou výnimkou. Aj keď by miestni nesúhlasili s tým, že patria k Taliansku, zvyšok Európy a hlavne kartografov to vidí trochu inak. Chcete krásne pláže, skvelé služby, atmosféru a množstvo zaujímavých miest v okolí, ktoré sa oplatí navštíviť? Potom musíte navštíviť Alghero. Ale pozor, miestni okrem toho tvrdia, že by ste sa tu nemali prechádzať večer. Prečo? Lebo hrozí, že sa do tohto mesta beznádejne zamilujete. Dokážete mu odolať?

Our top-rated cheap hotels in Alghero

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Často kladené otázky o destinácii Alghero