Hotely, Rím (Lazio, Taliansko)

  40 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 1. 145 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 2. 103 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 3. 112 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 4. 80 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 5. 101 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 6. 340 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 7. 71 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 8. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 9. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Rím

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Rím, Taliansko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Rím - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Rím ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Rím

 • 117 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • 115 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • 90 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 82 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • 71 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • 61 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024

Vidieť Rím a radšej nezomrieť

Vidieť Rím a zomrieť. To je jeden veľký nezmysel, chcete vedieť prečo? Pretože to musel povedať človek, ktorý v Ríme nikdy nebol. Pretože ten, ktorý večné mesto navštívil, by si po jeho návšteve neželal smrť. Taký človek by si želal večný život, večnejší ako samotná metropola. Prečo? Z jednoduchého dôvodu – aby sa sem mohol neustále vracať. Aby mohol nasávať podmanivú atmosféru hlavného mesta Talianska. Aby si užíval každý krok po mramorovej dlažbe. Jednoducho, aby žil „la dolce vita“. Čo sa dozviete v tomto článku? Okrem toho, že všetky cesty vedú do Ríma, na vás čakajú nesmrteľné rímske pamiatky, tipy na lacné ubytovanie, skvelú taliansku kuchyňu a zákutia, kde zažijete zimomriavky, aj keď je 30°C v tieni.

NEBAVÍ VÁS HISTÓRIA? TÁ V RÍME VÁS BUDE

Nemusíte byť ani skalný fanúšik histórie, dejín, umenia a starovekých kameňov, aby sa vám dovolenka v Ríme páčila. Kde by ste mali začať s nasávaním atmosféry? Na tom nezáleží, je však dôležité, aby ste sa zbytočne neponáhľali a navštívili to, čo chcete skutočne vidieť. Rím je priveľký na to, aby ste videli všetko, čo chcete, za niekoľko dní. Metro tu má hustú sieť a s turistickým lístkom nebude problém sa dostať kdekoľvek. Začnite tým najznámejším, o ktorom básni aj Marika Gombitová. Koloseum, aréna, kde pach krvi dávno vyprchal, no atmosféra ostala. Štadión, na ktorom viac ako 50 tisíc ľudí burácalo a chcelo vidieť krv, o svoje fluidum nepríde nikdy. Koloseum tvorí rímsky trojuholník, v ktorom sa záhadne nestratíte ani vy, ani vaše lietadlo či loď, s Forum Romanum a kopcom Palatino. Aj po stáročiach sú tieto časti fascinujúce a vzbudzujú rešpekt. Zrúcaniny a pamiatky na obrovskom priestore, pripravte sa, že tu nejakú hodinu pobudnete. Hľadáte ubytovanie v tejto časti mesta? Ponúkne vám ho 5-hviezdičkový hotel Palazzo Manfredi, ale pripravte sa, že najlacnejšie to nebude. Chcete niečo cenovo príjemnejšie? Penzión Oasi vám to ponúkne.

Ako sa hovorí, je jednoduchšie si vybrať z dvoch zlých možností ako z desiatok dobrých. Toto platí aj v Ríme, chceli by ste byť všade, no pokiaľ sa neviete klonovať, zaberie vám to dosť času. Panteón ale musíte navštíviť, nech sa deje, čo sa deje. A najlepšie urobíte, keď si privstanete a zamierite sem ráno. Miesto davov turistov tu nájdete pokoj. Viac ako 2000-ročný antický chrám patrí medzi tie stavby, o ktorých si poviete: „A toto ako vtedy postavili?“ Fascinuje vás kupola Panteónu? Zamierte na námestie svätého Petra vo Vatikáne a tam si pozrite kupolu na bazilike koho iného ako svätého Petra. Zo strechy baziliky si môžete vychutnať pohľad na Rím. Zimomriavky. Vo Vatikáne nájdete aj známu Sixtínsku kaplnku, ktorá je súčasťou Vatikánskych múzeí. Pripravte sa na fresky, ktoré si zaslúžia váš obdiv. Najznámejšou z nich je Stvorenie Adama, ktoré má na svedomí Michelangelo Buonarroti. Táto freska patrí medzi najznámejšie umelecké diela na svete a oprávnene.

ABY STE SI UŽILI RÍM, NEMUSÍTE BYŤ VERIACI

V Ríme je približne 900 kostolov, no nemusíte byť veriaci, aby ste si ich krásu užili. Či už vnútornú, alebo vonkajšiu. No výnimočnejšie sú zvonka, pretože interiér je veľmi podobný. Ktoré kostoly by ste mali navštíviť? Hoci je pre turistov zaujímavejšia Bazilika sv. Petra, pre kresťanov je dôležitejšia Lateránska bazilika, ktorá je tiež veľmi pekná tak, ako to len barokové stavby dokážu. Ďalšia baroková stavba, ktorá je zaradená v zozname kultúrneho dedičstva UNESCO, je Bazilika Panny Márie Väčšej. Aby ste okruh po kostoloch uzavreli niečím iným ako barokovou stavbou, navštívte Baziliku svätého Pavla za hradbami. Neoklasicistická pamiatka vás poteší nielen svojim exteriérom, interiérom, ale aj svojimi skromnými no veľmi príjemnými záhradami. Nemusíte byť ani pokrstený, aby ste si vychutnali tieto skvosty. Stačí, keď viete oceniť výnimočnú architektúru a bude to pre vás návšteva skutočného neba. Hľadáte lacné hotely, lebo kostoly do vás vdýchli trochu duchovna alebo si to žiada váš rozpočet? Vaše požiadavky na ubytovanie uspokojí hotel Capannelle či penzión Locanda Otello Rossi.

Spoznajte aj menej známe rímske štvrte. Jednou z nich je Ostia Antica. Kedysi rímsky prístav, dnes miesto, kde môžete objavovať krásy. Nekonečná studňa príjemných prekvapení. Miesto na potulky a trochu súkromia. Zbožňujete film Gladiátor? Choďte sa pozrieť, kde naozaj žil skutočný zlý Commodus, ktorého stvárnil Joaquin Phoenix. Villa dei Quintili je miestom, kde nájdete okrem pozostatkov Commodovho príbytku aj tréningový areál pre skutočných gladiátorov , nie pre Rusellov Croweov. Ak vedú všetky cesty do Ríma, potom Via Appia je lievik, ktorý ich spája v jednu. Jedna z najstarších rímskych ciest, prechádzka po ktorej bude prechádzkou po fascinujúcej histórii. A okrem toho si tam oddýchnete vďaka príjemnému prostrediu a zeleni. Rím bol domovom aj veľkého vládcu, cisára Hadriána, ktorý má na svedomí veľký Hadriánov val, ktorý nájdete aj v Aténach. Chcete vidieť, kde žil tento cisár? Navštívte Hadriánovu vilu, je to v podstate menšie mestečko so štadiónom, divadlom, chrámami, kúpeľmi či knižnicou. Veľkolepé divadlo.

UŽITE SI DOBRÉ JEDLO A KULTÚRU

V Ríme máte dve možnosti ako nájsť reštauráciu. Prvou možnosťou je, že budete blúdiť uličkami, nasávať charizmu, ktorou Rím prekypuje a nechať svoj vnútorný kompas, aby vás do nejakej typickej talianskej reštaurácie nasmeroval. Napríklad v okolí Piazza di Spagna nájdete množstvo zaujímavých reštaurácií. Jednou z nich je aj Al 34 s domácou talianskou kuchyňou. Na tomto námestí nájdete aj Španielske schody, Španielsky palác, hotel Piazza di Spagna a Fontánu delle Barcaccia. Veľmi príjemné miesto, kde nestretnete ani také húfy turistov. Druhým spôsobom ako nájsť stôl, kde vám čašník prinesie „la dolce vita“ na tanieri, je hľadať odporúčania. Tu ich tiež niekoľko nájdete. Veľmi peknou reštauráciou so stropom z trámov a chutnou talianskou kuchyňou je Ditirambo. Nájdete ju blízko Campo dei Fiori , vyhľadávaným námestím s množstvom butikov, kaviarní či trhov. Chcete si vychutnať jedlo v tradičnej talianskej reštaurácii? Nielen jedlom, ale aj atmosférou, hosťami, servisom a hudbou? Nechajte sa pohostiť v reštaurácii La Tavernaccia a budete spokojný.

Ako je na tom Rím s kultúrnymi udalosťami? Veľmi dobre, hoci nie lepšie ako so svojimi pamiatkami, ale to nie je žiadne mesto. To sa nedá. Jedným z obľúbených rímskych festivalov je Estate Romana. Ulice sú plné ľudí, ktorí vyšli von za kvalitnou hudbou, vystúpeniami, filmami a umelcami. Odohráva sa v lete a je oslavou radosti z pekného počasia. Počas tohto festivalu sú hotely plné, preto je lepšie ubytovanie si zarezervovať vopred. Milovníkov zmrzliny nie poteší, ale rozvášni ako rockových fanúšikov Gelato festival, kde môžete ochutnať pravú taliansku zmrzlinu. Notte Bianca je v Ríme veľkou udalosťou. Začiatkom septembra je zastavená doprava a veľa galérií, múzeí či obchodov je otvorených aj počas noci. Milovníci športu, hlavne futbalu, môžu zažiť nezabudnuteľný zážitok počas rímskeho derby medzi futbalovým AS a Lazio. Hoci tam krv netečie ako v gladiátorských zápasoch, napätie a pobláznený dav tam je podobný ako kedysi v Koloseu. Nemáte šťastie na žiadnu z týchto udalostí? Navštívte hrad Sant Angelo a doprajte si malú náplasť na vašu nešťastnú cestovateľskú dušu. Alebo si hoďte mincu do čarovnej fontány Di Trevi, ktorá tromfne svojou krásou všetky fontány pre Zuzany, aby ste mali nabudúce väčšie šťastie.

Existuje nejaký dôkaz, že aj človek, ktorý počas svojich školských rokov neznášal históriu, sa zrazu môže do nej pochabo zamilovať? Samozrejme, ten dôkaz sa volá Rím. Dvaja vlčí muži, Romulus a Rémus, odviedli podľa legendy skvelú prácu. Metropola Talianska je historickou metropolou Európy. Mesto, kde si ani po návšteve desiateho kostola nepoviete, že je to nuda. Mesto, kde sa tešíte, že vás bolia nohy, lebo to znamená, že ste opäť nasali poriadnu dávku rímskeho genius loci. Či už sa prechádzate po brehu rieky Tiber pri východe slnka, alebo si vychutnávate cestoviny po zotmení, baví vás to. Dovolenka v Ríme je zážitok silnejší ako návšteva gladiátorských zápasov. Presvedčte sa o tom sami.

Our top-rated cheap hotels in Rím

 • 140 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • 106 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  104 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • 68 € za noc
  Očakávaná cena za:8/2024
 • 114 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • 86 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Často kladené otázky o destinácii Rím