Hotely, Rimini (Emilia-Romagna, Taliansko)

 1. 49 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 2. 98 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 3. 148 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 4. 101 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  162 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 5. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 6. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Rimini

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Rimini, Taliansko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Rimini - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Rimini ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Rimini

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 149 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 33 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 79 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Rimini: Nekonečné pláže, kus histórie a celé Taliansko na jednom mieste

Každý, kto aspoň raz hľadal dovolenku v Taliansku, určite narazil na Rimini. Toto 140-tisícové talianske letovisko však nie je iba samý penzión, hotel, disko klub a nekonečné pláže. V prvom rade je to historické mesto, ktorého začiatky siahajú viac ako 2000 rokov dozadu a v druhom rade? V druhom rade nekonečné pláže neexistujú, ale tá v Rimini má k nekonečnosti skutočne blízko – takmer 20 kilometrov jemnučkého piesku, azúrového horizontu a dlhých radov slnečníkov a lehátok sa vás bude o tom snažiť presvedčiť. Rodné mesto filmového majstra Frederica Felliniho je umne namiešaný mix zábavy, dobíjania si svojich biologických bateriek, spoznávania histórie a užívania si peknej architektúry. Aké pekné miesta ponúka centrum mesta, kde nájdete lacné ubytovanie a ktoré pláže sú najkrajšie?

SPOZNAJTE HISTORICKÚ TVÁR RIMINI

Najlepším dôkazom, ktorý by musel uznať aj skorumpovaný sudca, toho, že Rimini nie sú len nudné pláže a zábava, je Ponte di Tiberio. Most na rieke Marecchia má zaujímavý príbeh. Začal sa stavať už za vlády cisára Augusta, no dokončený bol až za vlády Tibéria v roku 20 nášho letopočtu, a keďže ten, ktorý vládne, je mocnejší, most sa volá po Tibériovi. Traduje sa, že most je nezničiteľný, aj preto, že ako jediný na tejto rieke prežil Druhú svetovú vojnu. Nuž, už je to viac ako 2000 rokov, čo stojí a netvári sa, že by sa chystal na odpočinok. Najväčšie centrum mesta nájdete v okolí Piazza Cavour, ktoré trochu pripomína námestie Maggiore v Bologni – pekné tehlové stavby, typický románsky sloh a veľa oranžovej. Niet sa čomu čudovať. Obe mestá sú v talianskom regióne Emilia-Romagna. Dominantou tohto námestia Palazzo del Podestà zo 14. storočia je budova, ktorá slúžila ako radnica. Neprehliadnete ani Fontánu della Pigna s veľkou píniovou šiškou na vrchu, vďaka ktorej veľmi rýchlo rozlúštite záhadu jej názvu, ale ani veľkú sochu pápeža Pavla V. Hľadáte lacné ubytovanie v tejto časti? V tom prípade je pre vás ideálny hotel Frida. Ak si však potrpíte na luxus, skúste to v Grand Hoteli Rimini, kde nechýba ani wellness, turecké kúpele či súkromná pláž.

Stavbou, ktorá vás v Rimini zaujme, je hrad Sismondo. Ten stojí neďaleko Piazza Cavour a veľa turistov naň zabudne, nepozná ho alebo ho prehliadne. Nepatrite medzi nich aj vy. Prečo? Robustné múry a celkový vzhľad hradu z 15. storočia urobia na vás veľký dojem. Ak sa vrátite a prejdete cez námestie Cavour, čaká na vás ďalšia Piazza. A tiež veľmi pekná. Piazza Tre Martiri je ďalšou časťou srdca mesta, je to množstvo milých kaviarní, reštaurácií a obchodíkov. Pravidelne sa tu konajú aj trhy, takže o zážitok budete mať postarané. Určite nevynechajte ani typickú renesančnú parádu Tempio Malatestiano. Biely kameň, typicky talianska charizma a zároveň majestátnosť. Neďaleko odtiaľto je Corso d’Augusto, pešia zóna, ktorou prechádzka by mala byť pre vás samozrejmosťou. Ulica vás za prechádzku po nej odmení. Na jej konci na vás čaká prekvapenie v podobe Augustovho oblúku, ktorý bol postavený v roku 27 pred Kristom a tak Tibérius nemal šancu si privlastniť stavbu na Augustovu počesť.

KDE NA VÁS ČAKÁ ZÁBAVA

Rimini je ideálne nielen pre mladých, ktorí si chcú užiť nočný život a zábavu, ale aj pre rodiny s deťmi. A nie je to iba kvôli pozvoľnému prístupu do mora. Napríklad aj kvôli takej skvelej veci, akou je Italia in Miniatura. Načo robiť tajnosti, už samotný názov prezrádza, že sa necháte unášať modelmi maličkých pamiatok, námestí, stavieb, ale aj prírodných krás Talianska. Nechýbajú modely Kolosea, Šikmej veže v Pise či známa milánska katedrála Duomo. Deti si budú pripadať ako obri a dospelí budú neveriacky krútiť hlavami a hovoriť si, že to muselo dať práce. Skutočne precízna robota. Ďalší nákladiak plný zábavy dostanete aj vy, aj deti, keď prídete do zábavného parku Fiabilandia. Už z diaľky vás budú vítať zelené vežičky so žltými strechami a po príchode vás budú lákať kolotoče, plavby loďkami, horská dráha, jazda na vláčik či 4D kino. Keby to deťom stále nestačilo, tak môžu skúsiť detskú autoškolu a zajazdiť si na takom menšom džípe. Nebojte sa, nie je to žiadny úlovok z Italia in Miniatura.

Samostatnou kapitolou sú pláže. Ako si vybrať tú najlepšiu? Obľúbenou plážou, ktorú majú rady aj deti, je pláž Egisto 38. Ak hľadáte niečo extra, tak práve vyššie spomínaný Grand Hotel Rimini sa pýši jednou z najkrajších pláží v celom meste. V Rimini nájdete aj verejné pláže, ale väčšinu z nich má pod patronátom konkrétny hotel či penzión. Takže ak nechcete platiť za jej používanie, nájdite si ubytovanie v tom-ktorom hoteli alebo používajte verejné pláže. Ako ich môžete spoznať? Sledujte cedule, tie nedokážu udržať tajomstvo o tom, či je pláž súkromná, alebo verejná. A ako to tu je s nočným životom a zábavou? Ideálne je začať pozvoľna v miestnych kaviarňach alebo plážových baroch a neskôr ísť do podniku či na diskotéku. Centrum zábavy nájdete v bare Mazzini, davy mladých ľudí, tematické párty, víno, pivo a miešané koktaily sa postarajú o to, aby ste sa tu zabavili. Ak si chcete ísť zatancovať, choďte do klubu Pais, kde vaše boky rozvlní DJ a keby ste mali dosť tanca, je tu aj oddychová miestnosť, kde si môžete dať pizzu, zahrať si videohry alebo si pozrieť telku.

CHOĎTE NA VÝLET. OKOLIE JE BOHATÉ NA SUPER DESTINÁCIE

Z Rimini je to iba o kúsok viac ako 20 kilometrov do San Marína. Miniatúrny štát je veľmi zaujímavou destináciou. Čaká tu na vás poriadny kus histórie – baziliky, paláce, mestské hrady či aj hrad. Keby ste si to tu zamilovali a chceli sa tu zdržať dlhšie ako jeden deň, nájdete tu aj lacné ubytovanie. Dobre vám poslúži hostel San Marino, ktorý je príjemným miestom, kde sa môžete uložiť po náročnom dni plnom spoznávania. Ďalším zaujímavým miestom je približne 35 kilometrov vzdialená Cesena. Mesto s typicky talianskou romantickou atmosférou je ideálne na jednodňový výlet. Taliansko má jednu veľkú výhodu – nech sa vydáte na výlet do akéhokoľvek mesta, vždy vás tu objíme poriadny kus histórie a atmosféry. A Cesena nie je žiadnou výnimkou.

Nie každé letovisko dokáže toho ponúknuť toľko ako Rimini. Teda lepšie povedané – takmer žiadne iné letovisko nedokáže ponúknuť zábavu pre deti aj dospelých, kus histórie, z ktorej máte husiu kožu a zároveň toľko turistických atrakcií, že neviete, kam sa vybrať skôr. A je jedno, či ste sem prišli na romantickú dovolenku, rozlúčiť sa so slobodou alebo na výlet so svojou rodinou. Určite si tu nájdete to svoje. Toto miesto je vyrobené na mieru pre vás. Tak čo, už viete, ktorá destinácia v Taliansku bude vašou ďalšou zástavkou? Zrejme áno.

Our top-rated cheap hotels in Rimini

 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 163 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 • 62 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • 52 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Často kladené otázky o destinácii Rimini