Nájdené pobyty: 0
Prehľadané rezervačné stránky: 0
Porovnávajú sa viaceré stránky, aby ste našli našu najvýhodnejšiu cenu...
Nájdené pobyty: 0
Prehľadané rezervačné stránky: 0

Hotely, Bled (Gorenjska, Slovinsko)

Načítava sa

Hotely, Bled

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Bled, Slovinsko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

  • Bled - hotely vždy za najlepšiu cenu
  • Bled ponúka tiež lacné penzióny a hostely
  • Rezervujte za skvelú cenu!

Bled: Keď všestrannosť nie je nuda

Keď si vo svete tak často pletú Slovensko a Slovinsko, nebolo by vôbec na škodu, keby to malo pre nás aj nejaké výhody. Dokonca by to bolo úplne super. Napríklad také spoločné hranice by boli super. Prečo? Pretože navštíviť slovinské mestečko Bled by ste mohli každý druhý víkend. Ale vlastne, prečo nie aj teraz? Cestnou čiarou je to z Bratislavy 470 km , takže autom sa sem dostanete bez problémov pod 5 hodín. A čím je toto 8-tisícové mesto také populárne? To, že ho nájdete takmer v každom zozname top miest v Slovinsku, ktoré musíte navštíviť, nie je žiadna náhoda. Náhody totižto neexistujú. Vydobylo si toto postavenie hlavne svojou atmosférou, jazerom, ostrovom s kostolom a možnosťami aktívne využiť svoju dovolenku – turistika, rafting, plávanie či bicykel. Čo všetko by ste mali navštíviť, ako sa tu môžete zabaviť v lete či zime, ale aj to, kde nájdete lacné ubytovanie, vám prezradia ďalšie riadky.

UŽITE SI PROSTREDIE NAPLNO

Hoci je Bled obľúbenou turistickou destináciou, nemáte pocit, že by ste sa tu museli pretláčať lakťami s ostatnými, aby ste si urobili peknú fotku alebo si našli super penzión. Jednoducho tu panuje veľmi príjemná atmosféra. Predsa len sa ľudia viac roztrúsia, keď okrem kamenných uličiek môžu nasávať atmosféru aj v prírode. A práve príroda sa postarala o najväčšie bledské lákadlo a asi aj najkrajšie jazero. Možno si hovoríte, že čo už len môže byť na jazere také úžasné. Tu máte hneď niekoľko odpovedí – v strede je ostrov s kostolom, horizont lemujú Julské Alpy. Na to, aby sa sem nepresťahovala Lochnesska príšera, dohliada hrad na brale a rozrážať hladinu môžete prenajatými gondolami a člnkami. Že je to podľa opisu trochu gýč? Nepochybne, no na vlastné oči vám to bude pripadať ako jedno z najkrajších miest na svete. Tak to už býva s tými miestami, ktoré vytvorila príroda a na fotkách vyzerajú trochu gýčovo. V blízkosti jazera nájdete aj super ubytovanie – pre tých náročnejších to je štvorhviezdičkový hotel Villa Istra, v ktorom vám bude chýbať jedine wellness, ale ten si v lete môžete dopriať „naprírodno“ v jazere. Pre tých, ktorí musia sem-tam prihliadnuť na rozpočet, sú pri jazere pripravené apartmány Pletna, z ktorých máte závideniahodný výhľad na okolie.

Jazero Bled je ľadovcového pôvodu, na najdlhšom mieste meria 2,1 km a na najširšom 1,4 km. Keby ste sa ho rozhodli celé obísť, vyčleňte si z vášho časového rozpočtu približne tri hodinky. Či sa vám oplatí táto investícia? Oplatí, ale ešte viac sa vám oplatí prechádzku skrátiť a dopraviť sa na ostrov s kostolíkom. Zľava na cestu či na prenájom loďky asi neprichádza do úvahy, predsa len toto nie je turecký trh. Bude vás to stáť však iba pár eur. Tradujú sa také legendy, že tu žila slovanská bohyňa života a plodnosti. Či tomu uveríte, je už na vás. No po zakotvení na ostrove, nebude problém veriť žiadnej miestnej legende. Až také čarovné to tu je. Ku kostolu, ktorý svoju dnešnú podobu dostal v 17. storočí, vedie 99 strmých schodov. Aj preto je lepšie neunaviť sa pri prechádzke okolo jazera a zobrať si so sebou kovovú pružinu, ktorú potom zo schodov spustíte. S tým nie je síce spojená žiadna povera, ale vyzerá to naozaj krásne. Keď sa dostanete späť na pevninu, rozhodne sa vydajte k bledskému hradu na brale. Ten pohľad na jazero a Alpy skutočne stojí za to. Aj by ste si opäť povedali, že je to gýč. Keď to však vidíte naživo, nemáte odvahu na takéto rúhanie. Vrátiť sa späť na hotel či apartmán by ste mali ešte pred zotmením, pretože cesta je pomerne náročná a na hrade vám ubytovanie neponúknu.

DOBRÝ VÝLET NEMÔŽE BYŤ NIKDY ZLÝ

Ľudia sa delia na dve skupiny. V skutočnosti na viac, no v tomto prípade sú to iba dve – na tých, ktorí sa z miesta, kde sú, nechcú ani pohnúť a na tých, ktorí chcú spoznávať aj okolie. Hoci patríte do prvej skupiny, Bled má svoje možnosti limitované a skôr či neskôr ich naplníte. Preto sa nebráňte možnostiam, ktoré vám ponúka jeho okolie. Skvelým výletom je neďaleká dedinka Vintgar. Ako veľmi neďaleká? Až tak, že sa tam môžete vybrať aj pešo. Je to približne 1,5 hodiny príjemnej chôdze a slovinskej prírody. Samotná dedinka nie je na miestne pomery ničím výnimočná, no tiesňava s rovnakým názvom už je. Keby sa vám tiesňava Vintgar zdala povedomá, vyzerá tak trochu ako Jánošíkove diery – drevené chodníky, mohutné skaly, vodopády a príroda v najlepšej forme. Ďalším miestom, ktoré stojí za návštevu, je Ľubľana. Do hlavného mesta Slovinska však tentoraz choďte radšej autom alebo autobusom. A čo tu? Ľubľana je spoločne s Bledom na prvých miestach v rebríčku miest, ktoré sa vám v Slovinsku oplatí navštíviť. Historické mesto, zaujímavé mosty, kostoly a aj atmosféra, to sú najväčšie lákadlá Ľubľany. Pokojne tu ostaňte aj na noc, nájsť hostel či iné lacné ubytovanie nebude problém.

Milovníci turistiky určite ocenia výstup na chatu Triglavski dom, ktorá patrí medzi najstaršie chaty v Julských Alpách. Jej počiatky siahajú až do roku 1896. Stojí vo výške 2515 m. n. m. a poskytnú vám tu aj ubytovanie. A nielen vám, ale aj ďalším 300 ľuďom. V lete však býva o izby veľký záujem aj napriek tomu, že to nie sú luxusné apartmány. Je to kvôli vrcholu Triglav, ktorý je o 349 metrov vyššie ako chata a ten výhľad, ktorý odtiaľto budete mať, je skutočne luxusný. Pre tých, čo namiesto šliapania do kopca radšej zaberajú pádlami, je ako stvorená rieka Mostnica, na ktorej si môžete vyskúšať rafting. Rieka preteká rovnomennou dolinou, cez ktorú vedie pekný a hlavne nenáročný turistický chodník. Takže sa nemusíte obávať ani o to, že by túto prechádzku nezvládli vaše deti. Čo sa týka športu, Bled a okolie sa postarajú o to, že neviete, čím skôr začať – golfové ihriská, rafting, náročná aj menej náročná turistika, lyžovanie v zime, ale aj odpočinok vo wellness centre Živa. Stačí ukázať prstom a máte to.

Či je jar, leto, jeseň, zima, alebo sa blíži dvanásť jazdcov apokalypsy, v Blede a jeho okolí budete mať vždy, čo robiť. Nezáleží na tom, či ste tu na rodinnej dovolenke, s partnerom alebo s partiou, vždy tu na vás čaká to svoje, čo máte najradšej. Hovorí sa, že to, čo je univerzálne a vyhovie každému, je nudné. Nuž, aj keď to môže vo väčšine prípadov platiť a zrejme aj platí, práve Bled je tou výnimkou, ktorá kvôli univerzálnosti nerobí žiadne kompromisy. Toto je hlavný dôvod, prečo sa oplatí navštíviť toto slovinské mestečko a presvedčiť sa na vlastné oči, že tie zoznamy, na ktorých sa objaví, nie sú zmanipulované.

Hotely Bled

Zaujímať by vás mohli aj nasledujúce hotely...

Zaujímavé miesta - Bled

Najobľúbenejšie destinácie

Ďalšie často vyhľadávané destinácie