Hotely, Piran (Obalno-kraška, Slovinsko)

  141 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 1. 128 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 2. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 3. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 4. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 5. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 6. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
 7. Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Hotely, Piran

Nájdite úžasné lacné hotely v destinácii Piran, Slovinsko. Vyhľadávajte a porovnávajte ceny ponúk ubytovania v počte a nájdite veľmi nízke ceny na lokalite trivago.

 • Piran - hotely vždy za najlepšiu cenu
 • Piran ponúka tiež lacné penzióny a hostely
 • Rezervujte za skvelú cenu!

Patrí k najlepšie hodnoteným Hotels v meste Piran

  141 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • 175 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
 • 224 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  227 € za noc
  Očakávaná cena za:9/2024
  189 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  126 € za noc
  Očakávaná cena za:7/2024
  Vyberte dátumy a zobrazte ceny a dostupnosť

Piran je mesto pre každého a to nie je iba klišé

Vo svete sa zamieňanie Slovenska a Slovinska stalo obľúbeným faux pas. A nielen názvu štátov, ale aj vlajok a polohy na slepej mape. Po návšteve v Pirani by však aj slepec vedel, že nemôže byť na Slovensku. Prečo? Lebo Piran je prímorské mesto, svieži morský vzduch tu cítite takmer v každej uličke. Na našom území však nájdete jediné more – Zemplínsku šíravu a tá veľa soli nemá. A čo by o tomto mestečku na slovinskom pobreží povedal pozorný pozorovateľ? Že mu pripomína Taliansko až tak veľmi, že by jeho obyvateľov zdravil Buongiorno. Nikto by vám to nemal za zlé, pretože táto 16-tisícová elegánka bola viac ako 500 rokov pod nadvládou Benátskej republiky. Doteraz tu nájdete názvy ulíc po taliansky aj po slovinsky. Takže by sa na vás nikto z miestnych škaredo nepozrel, keby z vašich úst zaznela taliančina. A čo vám prezradí tento článok? Všetko dôležité – kde sa dobre najete, kde sa dobre najedia vaše oči hladné po architektúre, kde si užijete slovinsko-taliansky la dolce vita a aj to, kde nájdete lacné ubytovanie.

PIRANSKÉ CENTRUM PO TALIANSKY

Od roku 1283 do 1797 bola Piran pod správou Benátskej republiky. To je rovných 514 rokov. Dosť dlhý čas na to, aby ste pochytili nejaké tie talianske maniere. V Pirani je to podobné ako so psami, ktoré sa postupom času začali podobať na svojich majiteľov. Hlavné námestie Tartinijev trg je jednoducho tak taliansky pekné, až máte pocit, že ste v Benátkach. Svoje meno dostalo po najznámejšom rodákovi – Giuseppem Tartinim, skvelý huslista aj skladateľ, o ktorom sa miestni hádajú, či bol viac Talian alebo Slovinec. Lokálne roztopaše. V strede námestia nesmie chýbať socha tohto obľúbeného huslistu a skutočne ani nechýba. Výrazným prvkom Tartiniho námestia je však červený Benátsky dom s balkónom, na ktorom by ste čakali Júliu, ako počúva dvorenie svojho Rómea. Tento dom má však iný príbeh. Je tiež o láske a tiež je komplikovaný, tak trochu ako mexická telenovela. Dominantou námestia je mohutná radnica, ktorá vzbudzuje rešpekt. Nenápadne, ale o to sympatickejšie na vás hľadí Kostol sv. Petra, ktorý sa oplatí vidieť aj zvnútra. Hľadáte ubytovanie na námestí? Nájdete tu dva hotely. Obľúbený je hotel Tartini, ktorý je útulný približne tak, ako vedel Giuseppe hrať na husle.

Okolité úzke uličky sa zdajú komplikované, no nie je to žiadny labyrint a aj keď náhodou zablúdite, má to svoje čaro. Jedna z nich vás dovedie k vysokému Kostolu sv. Juraja, ktorý prísne dohliada na mestečko z vyvýšeného stanoviska na kopčeku. Tých so silnejšími lýtkami poteší, že si môžu vyšliapať hore schodmi do veže vysokej 46,5 m a spoznať Piran tak, ako ho poznajú morské čajky. Určite nevynechajte ani interiér kostola, ktorý má okrem bohatej výzdoby aj najväčšiu olejomaľbu v Slovinsku. Veľkou výhodou Piranu je, že všade sa dostanete pešo, dokonca bez toho, aby vaše boľavé nohy musel dva dni liečiť wellness hotel. Za Kostolom sv. Juraja nájdete niečo, na čo sú miestni veľmi pyšní – staroveké hradby so strážnou vežou. Odtiaľto budete mať skvelý výhľad na mesto a opäť budete neveriacky krútiť hlavou, že ste v Slovinsku , aj keď oranžové škridlové strechy vás budú chcieť presvedčiť o tom, že ste napríklad v Bologni, nepodarí sa im to. A kde na vás čaká lacné ubytovanie? Je tu pre vás štýlový hostel Val alebo penzión Bevk, oba len pár sto metrov od centra.

ZAŠPORTUJTE SI A OBJAVTE ČARO SLOVINSKEJ KUCHYNE

Hoci je Slovinsko prímorský štát, jeho pobrežie má iba 46,6 km. A práve Piran je jedným z miest, ktoré dostalo do vienka kúsok z tejto skromnej dávky. Hoci tu nie sú žiadne klasické pláže so slnečníkmi a ležadlami, môžete sa vydať na expedíciu objavovania svojej súkromnej pláže. Prípadne nasadnite na autobus, odvezte sa do 3 km vzdialenej Portorože a užite si pláže so všetkým, čo k tomu patrí. Ale pozor, ak milujete potápanie, práve piranské pobrežie je považované za najkrajšie miesto v Slovinsku, kde môžete nadviazať nové kamarátstva s podmorským životom. Tí, ktorí majú radšej pod nohami pevnú zem, si môžu užiť ľahkú turistiku do neďalekej Fiesy. Tu nájdete tiež pláže, kde si môžete odpočinúť. Hotel Barbara sa jednou pýši. Chcete vyskúšať ako chutí piranská sloboda? Požičajte si bicykel, preháňajte sa po piranskom prístave a vyzvite vietor na preteky. Amsterdam to síce nie je, ale zážitok budete mať o to väčší.

Nájsť dobrú reštauráciu v Pirani bude menší problém ako ubytovanie. Jednou z najvychytenejších reštaurácií je Pri Mari, kde nájdete hlavne čerstvé morské potvorky, ryby a emócie. Pretože reštaurácia patrí taliansko-slovinskému páru – Benátčanka sa zamilovala do Slovinca a majú spoločnú reštauráciu. A jedlo? Tiež je pripravované z lásky, aspoň to tak tvrdia. Dôležité je, že chutí. Gostlina Park je romantickým miestom, kde sa vďaka detskému kútiku zabavia aj vaše deti. Môžete si tu dopriať lahodné víno, ktorým umocníte chuť mušlí či čerstvých rýb. Chcete si užiť západ slnka pri mori a zároveň sa dobre najesť? Zájdite si do reštaurácie Tri Vdove s posedením blízučko pri mori. Piran nie je iba raj pre milovníkov peknej architektúry, ale aj dobrého jedla.

HISTÓRIA LÁKAVEJŠIA AKO AQUAPARKY

Piran je mesto, ktoré je hrdé na svoju históriu, charakter a spirit. Aj preto nestavilo svoju budúcnosť na diskotéky, luxusné hotely, budovanie pláží či aquaparkov. Chce si naďalej udržať svoj šarm a stále chce lákať ľudí na svoje skutočné ja. Návšteva miestnych múzeí je zaujímavá aj preto, že na expozíciách si Pirančania dali záležať. O tom sa presvedčíte, keď zájdete do Pomorski muzej Sergej Mašera. Múzeum, ktoré sa vám bude snažiť okrem miestnej histórie predstaviť aj dejiny moreplavby. Nemusíte byť ani najväčším fanúšikom histórie, aby toto zoznámenie dopadlo dobre. Ďalším múzeom spojeným s vodou je Muzej podvodnih dejavnosti - Nebudete sa nudiť, ani keď navštívite tieto dve múzeá hneď za sebou. Zistíte na vlastné oči, aké zložité v minulosti bolo byť potápačom. Historické skafandre, ktoré vážia viac ako samotný potápač, sú skvelým dôkazom. A aký je vzťah Piranu s kultúrou? Pekný, aj keď trochu platonický. Fanúšikov vážnej hudby poteší dvojtýždňový Tartini Festival a tým, ktorí majú hudbu radi ako takú, zahrajú začiatkom augusta do tanca hudobníci na Piranskom letnom festivale.

Najznámejším miestom v Slovinsku sú zrejme Plitvické jazerá, ktoré si zahrali v kultovom filme Vinetou. Keby ste však navštívili Piran, Slovinsko by malo ďalšie miesto, ktoré by mu pomohlo presláviť sa na svete. Nie je to centrum divokej zábavy. Je to miesto, kde nájdete atmosféru, po ktorej túži každý cestovateľský nomád. Je to miesto, kde nájdete zaujímavú architektúru, po ktorej túži každý turista. Je to miesto, ktoré je obklopené krásnou prírodou, po ktorej túži úplne každý. Aj preto je návšteva Piranu super príležitosťou, ako dobiť svoje baterky.

Our top-rated cheap hotels in Piran

Často kladené otázky o destinácii Piran